DrakX 0.30 - en to tg translation catalogue (741 entries)

en: 
    - Options:
tg: 
    - Хосиятҳо:

en: 
    Chances are, this partition is
    a Driver partition. You should
    probably leave it alone.
tg: 
    Имкониятҳо, ин бахш
    бахши Гардон аст, шумо бояд
    инро ба ҳоли худ гузоред.

en: 
    This special Bootstrap
    partition is for
    dual-booting your system.
tg: 
    Ин бахши махсусуи худроҳандоз
    барои худборшавии дучанди
    системи шумо

en:  on device: %s
tg:  дар дастгоҳи: %s

en: %d minutes
tg: %d дақиқа

en: %d packages
tg: %d қуттиҳо

en: %d seconds
tg: %d сония

en: %s formatting of %s failed
tg: %s шаклбандии %s нагузашт

en: (already added %s)
tg: (аллакай илова шуд %s)

en: (default value: %s)
tg: (арзиши пешфарз: %s)

en: (module %s)
tg: (модули %s)

en: , %s sectors
tg: , %s сектор

en: /File/-
tg: /Файл/-

en: /File/_Quit
tg: /Файл/_Баромадан

en: /File/_Save
tg: /Файл/_Нигоҳ доштан

en: /Help/_About...
tg: /Ёрӣ/_Дар бораи...

en: /Options/Test
tg: /Хосиятҳо/Санҷиш

en: /_File
tg: /_Файл

en: /_Options
tg: /_Хосиятҳо

en: /_Quit
tg: /_Баромадан

en: 1 MB
tg: 1 МБ

en: 1 minute
tg: 1 дақиқа

en: 16 MB
tg: 16 МБ

en: 16 million colors (24 bits)
tg: 16 миллион ранг (24 бит)

en: 2 MB
tg: 2МБ

en: 256 colors (8 bits)
tg: 256 ранг (8 бит)

en: 256 kB
tg: 256 кБ

en: 32 MB
tg: 32 МБ

en: 32 thousand colors (15 bits)
tg: 32 ҳазор ранг (15 бит)

en: 4 MB
tg: 4МБ

en: 4 billion colors (32 bits)
tg: 4 миллиард ранг (32 бит)

en: 512 kB
tg: 512 кБ

en: 64 MB or more
tg: 64 МБ ё зиёдтар

en: 65 thousand colors (16 bits)
tg: 65 ҳазор ранг (16 бит)

en: 8 MB
tg: 8 МБ

en: <- Previous
tg: Гузашта

en: <-- Delete
tg: <-- Нобуд кардан

en: <control>N
tg: <идора>N

en: <control>O
tg: <идора>O

en: <control>Q
tg: <идора>Б

en: Accept user
tg: Қабули корванд

en: Add
tg: Илова

en: Add User -->
tg: Иловаи Корванд -->

en: Add a module
tg: Иловаи модул

en: Add to LVM
tg: Илова ба LVM

en: Add to RAID
tg: Илова ба RAID

en: Add user
tg: Иловаи корванд

en: Add/Del Users
tg: Иловаи/Нобуди Корвандҳо

en: Advanced Configuration
tg: Танзимдарории Пешрафта

en: Advanced Options
tg: Хосиятҳои Пешрафта

en: Afghanistan
tg: Афғонистон

en: After changing type of partition %s, all data on this partition will be lost
tg: Баъд аз ивази навъи бахши %s ҳама додаҳо дар он бахш гум хоҳад шуд

en: After formatting partition %s, all data on this partition will be lost
tg: Баъди шаклбандии бахши  %s, ҳама додаҳо дар ин қисм гум хоҳад шуд

en: After resizing partition %s, all data on this partition will be lost
tg: Баъди бозандозагирии бахши %s, ҳамаи додаҳо дар ин бахш гум хоҳад шуд

en: Albania
tg: Олбанӣ

en: Algeria
tg: Алҷазоир

en: All
tg: Ҳама

en: All data on this partition should be backed-up
tg: Ҳама додаҳо дар ин бахш бояд пуштибонӣ шуда бошад

en: All primary partitions are used
tg: Ҳамаи бахшҳои аввала истифода шудааст

en: American Samoa
tg: Самуи Амрико

en: An error occurred - no valid devices were found on which to create new filesystems. Please check your hardware for the cause of this problem
tg: Хатогӣ рух дод - ягон дастгоҳи аслие, барои офаридани файлсистеми нав ёфт нашуд. Барои фаҳмидани ин муаммо сахтафзорро санҷида бинед

en: An error occurred:
    %s
    Try to change some parameters
tg: Хатогие рух дод:
    %s
    Баъзе параметрҳоро иваз кунед

en: Angola
tg: Ангуло

en: Anguilla
tg: Ангутило

en: Antarctica
tg: Антарктика

en: Antigua and Barbuda
tg: Антигуа ва Борбудо

en: Append
tg: Пайваст

en: April
tg: Апреля

en: Argentina
tg: Оржонтин

en: Armenia
tg: Арманистон

en: August
tg: Августа

en: Australia
tg: Остролиё

en: Austria
tg: Утришш

en: Auto Install
tg: Худ Коргузориш

en: Auto allocate
tg: Худ ғунҷонӣ

en: Autologin
tg: Худдохилшавӣ

en: Automatic correction of CUPS configuration
tg: Мунтазамкунии автоматикии Танзимдарории CUPS

en: Automatic reconfiguration
tg: Бозтанзимдарории автоматикӣ

en: Autoprobe
tg: Худсанҷиш

en: Azerbaijan
tg: Озарбойҷон

en: Bahamas
tg: Боҳомос

en: Bahrain
tg: Баҳрайн

en: Bangladesh
tg: Банглодеш

en: Barbados
tg: Борбодус

en: Be careful: this operation is dangerous.
tg: Оҳиста: ин омил хатарнок аст.

en: Belarus
tg: Билорусиё

en: Belgium
tg: Белжик

en: Benin
tg: Бенин

en: Bermuda
tg: Бермудо

en: Bhutan
tg: Бутон

en: Bolivia
tg: Буливи

en: Boot Floppy
tg: Дискети Худборшав

en: Boot Style Configuration
tg: Танзимдарории Навъи Худборшавӣ

en: Boot device
tg: Дастгоҳи худборшав

en: Bootloader
tg: Корандози худборшав

en: Bootloader installation
tg: Коргузориши корандози худборшав

en: Bootloader main options
tg: Хосиятҳои асосии корандози худборшав

en: Bootloader to use
tg: Корандози худборшав барои истифода

en: Bosnia and Herzegovina
tg: Бусни Ҳерзогавин

en: Botswana
tg: Бутсвона

en: Bouvet Island
tg: Ҷазираи Буве

en: Brazil
tg: Бразил

en: British Indian Ocean Territory
tg: Қаламрмви Уқъёнуси Ҳиндӣ - Британиявӣ

en: Brunei Darussalam
tg: Шоҳигарии Бруней

en: Bulgaria
tg: Булғористон

en: Burkina Faso
tg: Буркино Фосу

en: Burundi
tg: Бурунти

en: Bus identification
tg: Шиносномаи гузаргоҳ

en: Button `%s': %s
tg: Дагма: `%s': %s

en: CUPS configuration
tg: Танзимдарории CUPS

en: Cache size
tg: Ҳаҷми пинҳонӣ

en: Cambodia
tg: Камбуҷа

en: Cameroon
tg: Камирун

en: Can't make screenshots before partitioning
tg: Сохтани экранаксҳо пеш аз тақсимкунӣ номумкин

en: Canada
tg: Канада

en: Cancel
tg: Бекор кардан

en: Cape Verde
tg: Димоғи Верде

en: Cayman Islands
tg: Ҷахоири Кайман

en: Central African Republic
tg: Ҷумҳурии Марказии Африқо

en: Chad
tg: Чод

en: Change
    Restore Path
tg: Ивази
    Барқарори Роҳ

en: Change partition type
tg: Ивази навъи бахш

en: Change the printing system
tg: Системи чопкунро иваз кунед

en: Change type
tg: Ивази навъ

en: Channel
tg: Канал

en: China
tg: Хитой

en: Choose a monitor
tg: Мониторро интихоб кунед

en: Choose a partition
tg: Бахшро интихоб кунед

en: Choose action
tg: Фаъолиятро интихоб кунед

en: Choose an X server
tg: X хидматрасонро интихоб кунед

en: Choose an existing LVM to add to
tg: Барои илова LVM-и вуҷуддоштаро интихоб кунед

en: Choose an existing RAID to add to
tg: Барои илова RAID-и вуҷуддоштаро интихоб кунед

en: Choose another partition
tg: Дигар бахшро интихоб кунед

en: Choose color
tg: Ранг интихоб кунед

en: Choose file
tg: Файл интихоб кунед

en: Choose the default user:
tg: Корванди пешфарзро интихоб кунед:

en: Choose the new size
tg: Ҳаҷми навро интихоб кунед

en: Choose the resolution and the color depth
tg: Ҳалнокӣ ва чуқурии рангро интихоб кунед

en: Choose the window manager to run:
tg: Барои корандохтан менеҷери оинаро интихоб кунед:

en: Christmas Island
tg: Ҷазираи Милод

en: Chunk size %s
tg: Ҳаҷми пора %s

en: Clean /tmp at each boot
tg: Дар ҳар худборшавӣ /tmp-ро тоза кунед

en: Clear all
tg: Тоза кардани ҳамааш

en: Cocos (Keeling) Islands
tg: Ҷазоири Кокос

en: Colombia
tg: Колумбиё

en: Color configuration
tg: Танзимдарории ранг

en: Color depth: %s
tg: Чуқурии ранг: %s

en: Comoros
tg: Коморос

en: Compact
tg: Фишурда

en: Computing FAT filesystem bounds
tg: Ҳисоби ҳудуди файлсистеми FAT

en: Configuration Wizards
tg: Устоди Танзимдарорӣ

en: Configure
tg: Танзим додан

en: Configure all heads independently
tg: Танзимдарории мустақили ҳама сарлавҳаҳо

en: Configure module
tg: Танзим додани модул

en: Configure only card "%s"%s
tg: Танзимдарории танҳо карти "%s"%s

en: Configuring applications...
tg: Танзимдарории замимаҳо...

en: Continue anyway?
tg: Ба ҳар ҳол давом диҳем?

en: Cook Islands
tg: Ҷазоири Кук

en: Copying %s
tg: Нусхабардории %s

en: Costa Rica
tg: Косто Рико

en: Cote d'Ivoire
tg: Соҳили Оҷ

en: Cpuid level
tg: Савияи cpuid

en: Create
tg: Офаридан

en: Create a new partition
tg: Офаридани бахши нав

en: Create new theme
tg: Мавзӯи нав офаред

en: Cuba
tg: Кубо

en: Current interface configuration
tg: Танзимдарории интерфейси равона

en: Current user
tg: Корванди равона

en: Custom configuration
tg: Танзимдарории интихобӣ

en: Cylinder %d to %d
tg: Силиндри %d то %d

en: Cyprus
tg: Қабрес

en: Czech Republic
tg: Ҷумҳурии Чех

en: DOS drive letter: %s (just a guess)
tg: Ҳарфи гардони DOS: %s ()

en: Database Server
tg: манъаи серверо

en: December
tg: Декабря

en: Default
tg: Пешфарз

en: Default OS?
tg: Пешфарзи OS?

en: Delay before booting default image
tg: Пеш аз худборшавӣ андармони симои пешфарз

en: Delete
tg: Нобуд кардан

en: Delete Client
tg: Мизоҷро Нобуд кунед

en: Denmark
tg: Донморк

en: Detailed information
tg: Маълумоти муфассал

en: Details
tg: Тафсилот

en: Detected hardware
tg: Сахтафзори муайяншуда

en: Device:
tg: Дастгоҳ:

en: Directory %s already contains data
    (%s)
tg: Феҳристи %s аллакай додаҳо дорад
    (%s)

en: Disable Server
tg: Хомӯши Хидматгор

en: Djibouti
tg: Ҷибути

en: Do
tg: Кунед

en: Do nothing
tg: Ҳеҷ кор накунед

en: Do you have an ISA sound card?
tg: Шумо карти садои ISA доред?

en: Do you have another one?
tg: Шумо боз дигар доред?

en: Do you have any %s interfaces?
tg: Шумо ягон %s интеҳо доред?

en: Do you want to click on this button?
tg: Шумо ба ин дагма ангушт задан мехоҳед?

en: Do you want to save /etc/fstab modifications
tg: Шумо /etc/fstab таъғирёбиҳоро нигоҳ доштан

en: Do you want to test the configuration?
tg: Шумо шаклро санҷидан мехоҳед

en: Do you want to use this feature?
tg: Шумо ин хислатро истифрда бурдан мехоҳед?

en: Domain
tg: Домен

en: Dominican Republic
tg: Думникин

en: Done
tg: Шуд

en: Down
tg: Шудагӣ

en: DrakSec Basic Options
tg: Хосиятҳои Асосии DrakSec

en: Drakbackup Configuration
tg: Танзимдарории Drakbackup

en: Driver:
tg: Гардонанда:

en: East Timor
tg: Тимури Шарқ

en: Ecuador
tg: Иквадор

en: Edit current rule
tg: Таҳрири қоидаи равона

en: El Salvador
tg: Ал Салвадур

en: Empty
tg: Холӣ

en: Empty label not allowed
tg: Нишони холӣ иҷозат нест

en: Enable CD Boot?
tg: CD Худборшавро дар гиронем?

en: Enable OF Boot?
tg: OF Худборшавро дар гиронем?

en: Enable Server
tg: Даргиронидани Хидматгор

en: Enable multiple profiles
tg: Дар гиронидани тахассусҳои бисёр

en: Enter a user
    %s
tg: “Дохил кардани корванд
    ”“%s”

en: Equatorial Guinea
tg: Гинеи Экваторӣ

en: Error
tg: Хатогӣ

en: Error opening %s for writing: %s
tg: Хатогии кушодани %s барои навиштан: %s

en: Error!
tg: Хатогӣ!

en: Estonia
tg: Эстон

en: Ethiopia
tg: Ҳабашистон

en: Exit
tg: Хуруҷ

en: Expert Mode
tg: Усули Мутахассисӣ

en: FATAL
tg: ДАҒАЛ

en: Falkland Islands (Malvinas)
tg: Ҷазоири Фолкланд

en: Faroe Islands
tg: Ҷазоири Фару

en: February
tg: Февраля

en: Fiji
tg: Фиҷи

en: File already exists. Use it?
tg: Файл аллакай вуҷуд дорад. Истифода барем?

en: File is already used by another loopback, choose another one
tg: Файл аллакай бо дигар loopback истифода шудааст, дигарашро интихоб кунед

en: Filesystem encryption key
tg: Калиди рамздоштаи Файлсистем

en: Filesystem type:
tg: Навъи файлсистемҳо:

en: Filesystem types:
tg: Навъҳои файлсистем

en: Finish
tg: Итмом

en: Finland
tg: Финлонд

en: First Time Wizard
tg: Устози Аввалин Маротиба

en: First sector of boot partition
tg: Соҳаи аввал дар базшбандии худборшавӣ

en: First sector of drive (MBR)
tg: Соҳаи аввали гардон (МБР)

en: Floppy format
tg: Дискет андозакунӣ

en: Font List
tg: Рӯйхати Ҳуруф

en: Format
tg: Андозакунӣ

en: Formatted
tg: Шаклбаста

en: Formatting partition %s
tg: Шаклбандии бахши %s

en: Found "%s" interface do you want to use it ?
tg: Интерфейси "%s" ёфт шуд, истифода бурдан мехоҳед?

en: Found %s %s interfaces
tg: %s %s интерфейсҳо ёфт шудаанд

en: France
tg: Фаронса

en: French Guiana
tg: Гинеи Фаронса

en: French Polynesia
tg: Пулинезияи Фаронса

en: French Southern Territories
tg: Қаламрави Ҷанубии Фаронса

en: Friday
tg: Пятница

en: Ftp Server
tg: Хидматгори Ftp

en: Gabon
tg: Габон

en: Gambia
tg: Гомбиё

en: General
tg: Умумӣ

en: Geometry: %s cylinders, %s heads, %s sectors
tg: Ҳандаса: %s силиндр, %s сар, %s сектор

en: Georgia
tg: Гурҷистон

en: Germany
tg: Олмон

en: Ghana
tg: Ғано

en: Gibraltar
tg: Ҷабалуттариқ

en: Give a file name
tg: Номи файлро диҳед

en: Give the ram size in MB
tg: Ҳаҷми ram-ро бо МБ диҳед

en: Graphic Card
tg: Карти Графикӣ

en: Graphical interface
tg: Интерфейси графикӣ

en: Graphics card: %s
tg: Карти графикӣ: %s

en: Graphics card: %s
tg: Карти графикӣ: %s

en: Graphics memory: %s kB
tg: Ҳофизаи графикӣ: %s кБ

en: Greece
tg: Юнон

en: Greenland
tg: Гринлонд

en: Grenada
tg: Гронодо

en: Grub
tg: Ҷустуҷӯ

en: Guadeloupe
tg: Гвадлуп

en: Guam
tg: Гуам

en: Guatemala
tg: Гватемоло

en: Guinea
tg: Гине

en: Guinea-Bissau
tg: Гинеи Биссои

en: Guyana
tg: Гуён

en: Haiti
tg: Ҳаити

en: Hard drive information
tg: Маълумоти сахтгардон

en: Help
tg: Ёрӣ

en: Here are the entries on your boot menu so far.
    You can create additional entries or change the existing ones.
tg: Дар ҳамин лаҳза дар менюи худборшав элементҳои зерин ҳастанд.
    Шумо метавонед элементҳои иловагӣ офаред ё вуҷуд бударо иваз кунед.

en: Hide files
tg: Руст кардани файлҳо

en: Honduras
tg: Ҳиндурос

en: Hong Kong
tg: Ҳонг Конг

en: Horizontal refresh rate
tg: Суръати навсозии уфуқӣ

en: Host %s
tg: Соҳиб %s

en: Host Name
tg: Номи Соҳиб

en: Hungary
tg: Маҷористон

en: I can set up your computer to automatically log on one user.
tg: Ман метавонам компютери шуморо чунин гузорам, ки автоматиткӣ як корванд дохил шавад.

en: I can setup your computer to automatically start the graphical interface (XFree) upon booting.
    Would you like XFree to start when you reboot?
tg: Ман метавонам компютери шуморо чунин гузорам, ки ҳангоми худборшавӣ, интерфейси графикӣ (XFree) ба таври автоматикӣ сар шавад оғоз шавад.
    Шумо мехоҳед ҳангоми бозхудборшавӣ бо XFree оғоз кунед?

en: I can't add any more partition
tg: Ман дигар бахшҳоро илова карда наметавонам

en: I don't know how to format %s in type %s
tg: Ман намедонам чӣ хел %s-ро бо навъи %s шакл бандам

en: Iceland
tg: Ислонд

en: Icon
tg: Тасвир

en: If you plan to use aboot, be carefull to leave a free space (2048 sectors is enough)
    at the beginning of the disk
tg: “Агар шумо aboot-ро истифода бурдан хоҳед, албатта ҷои холӣ (2048 сектор кофӣ ” “аст)
    ”“дар аввали диск монед”

en: Image
tg: Cимо

en: In some cases, the %s driver needs to have extra information to work
    properly, although it normally works fine without them. Would you like to specify
    extra options for it or allow the driver to probe your machine for the
    information it needs? Occasionally, probing will hang a computer, but it should
    not cause any damage.
tg: Дар баъзе ҳолатҳо барои кори дуруст %s гардон бояд маълумоти иловагӣ
    дошта бошад, гарчанде ӯ бе он ҳам нағз кор мекунад. Шумо мехоҳед барои ӯ хосиятҳои
    иловагиро муайян кунед ё ба гардонанда иҷозат медиҳед, ки ба мошинаатон
    маълумоти заруриро санҷида бинад? Баъзан, санҷиш компютерро муаллақ мекунад,
    вале ин ягон зарар нахоҳад расонд.

en: India
tg: Ҳиндустон

en: Info:
tg: Mаълумот:

en: Information
tg: Маълумот

en: Init Message
tg: Пайғоми Init

en: Initial tests
tg: Санҷишҳои шиносоӣ

en: Initrd-size
tg: Initrd-ҳаҷм

en: Insert a floppy in drive
    All data on this floppy will be lost
tg: исето ба гардон дохил кунед
    Ҳама додаҳо дар дискет гум хоҳад шуд

en: Install
tg: Коргузоштан

en: Installation of %s failed. The following error occured:
tg: Коргузориши %s нагузашт. Хатогии зерин рух дод:

en: Installing driver for %s card %s
tg: Коргузориши гардон барои %s карти %s

en: Interface "%s"
tg: Интерфейс "%s"

en: Internet Connection Sharing configuration
tg: Танзимдарории Тақсимкунии Пайвасти Интернет

en: Iraq
tg: Ироқ

en: Ireland
tg: Ирлонд

en: Is this the correct setting?
tg: Ин гузориши дуруст аст?

en: Israel
tg: Исроил

en: Italy
tg: Итолиё

en: Jamaica
tg: Ҷомойко

en: January
tg: Января

en: Japan
tg: Ҷопон

en: Jordan
tg: Урдон

en: July
tg: Июля

en: June
tg: Июня

en: Kazakhstan
tg: Қазоқистон

en: Keep the changes?
    The current configuration is:
    
    %s
tg: Тағиротҳоро нигоҳ дорем?
    Танзимдарории ҳозира чунин аст:
    
    %s

en: Kenya
tg: Куниё

en: Kernel Boot Timeout
tg: Танаффуси Худборшави Асосӣ

en: Keyboard layout: %s
tg: Ороиши забонак: %s

en: Kiribati
tg: Карибот

en: Kyrgyzstan
tg: Қирғизистон

en: LILO with graphical menu
tg: LILO бо менюи графикӣ

en: LILO with text menu
tg: LILO бо менюи матн

en: LILO/grub Installation
tg: Коргузориши LILO/ҷустуҷӯ

en: LVM name?
tg: Номи LVM?

en: LVM-disks %s
tg: LVM-дискҳо %s

en: Label
tg: Нишона

en: Latvia
tg: Латвонӣ

en: Launch the graphical environment when your system starts
tg: Сардиҳии вазъияти графикӣ ҳангоми оғози системи худ

en: Leaving in %d seconds
tg: Баромад дар %d сония

en: Lebanon
tg: Лубнон

en: Lesotho
tg: Лисуту

en: Level
tg: Савия

en: Level %s
tg: Савияи %s

en: Liberia
tg: Либериё

en: Liechtenstein
tg: Лихтанштоин

en: Lilo/grub mode
tg: Lilo/усули ҷустуҷӯ

en: Linux
tg: Линукс

en: Lithuania
tg: Литвониё

en: Loading module %s failed.
    Do you want to try again with other parameters?
tg: “Кор андохтани модули %s нагузашт.
    ”“Шумо мехоҳед боз бо дигар параметрҳо кӯшиш кунед?”

en: Local files
tg: Файлҳои маҳаллӣ

en: Loopback file name:
tg: Номи файли loopback

en: Loopback file name: %s
tg: Номи файли loopback: %s

en: Loopback file(s):
       %s
tg: файл(ҳо)и loopback:
       %s

en: Luxembourg
tg: Лукзамбург

en: Macedonia
tg: Мақдуниё

en: Madagascar
tg: Мадогоскор

en: Mail Server
tg: Хидматгори Пост

en: Mail alert configuration
tg: Танзимдарории огоҳиномаи пост

en: Malawi
tg: Моловӣ

en: Malaysia
tg: Молезӣ

en: Maldives
tg: Молдивз

en: Mali
tg: Молӣ

en: Malta
tg: Молет

en: Mandrake Terminal Server Configuration
tg: Танзимдарории Хидматгори Поёнаи Mandrake

en: March
tg: Марта

en: Marshall Islands
tg: Ҷазоири Маршал

en: Martinique
tg: Мартиник

en: Mauritania
tg: Мавритонӣ

en: May
tg: Мая

en: Mayotte
tg: Майоти

en: Messages
tg: Пайғомҳо

en: Mexico
tg: Мекзик

en: Micronesia
tg: Микронезиё

en: Model
tg: Модел

en: Model name
tg: Номи модел

en: Modify
tg: Иваз

en: Modify RAID
tg: Ивази RAID

en: Module
tg: Модул

en: Module name
tg: Номи модул

en: Module options:
tg: Хосиятҳои модул:

en: Moldova
tg: Молдавӣ

en: Monday
tg: Понедельник

en: Mongolia
tg: Муғулистон

en: Monitor
tg: Монитор

en: Monitor HorizSync: %s
tg: Ҳамгомкунии Уфуқии Монитор: %s

en: Monitor VertRefresh: %s
tg: Навсозии Амудии Монитор: %s

en: Monitor: %s
tg: Монитор: %s

en: Montserrat
tg: Мунтесирот

en: More
tg: Зиёдтар

en: More Options
tg: Хосиятҳои Зиёдтар

en: Morocco
tg: Марокеш

en: Mount
tg: Васл кунӣ

en: Mount options
tg: Хосиятҳои васл

en: Mount point
tg: Нуқтаи васл

en: Mount point:
tg: Нуқтаи васлкунӣ:

en: Mounted
tg: Васл шуда

en: Mouse device: %s
tg: Дастгоҳи муш: %s

en: Mouse type: %s
tg: Навъи муш: %s

en: Move
tg: Ҷунбондан

en: Move files to the new partition
tg: Ғеҷонидани файлҳо ба бахши нав

en: Moving
tg: Ғеҷонидан

en: Moving files to the new partition
tg: Ғеҷонидани файлҳо ба бахши нав

en: Moving partition...
tg: Ғеҷонидани бахш ...

en: Mozambique
tg: Музомбик

en: Multi-head configuration
tg: Шакли бисёр-сарлавҳа дор

en: Myanmar
tg: Миёнмор

en: Name
tg: Ном

en: Name Servers:
tg: Хидматгорҳои Ном:

en: Name:
tg: Ном:

en: Namibia
tg: Намибиё

en: Nauru
tg: Науру

en: Nepal
tg: Нипол

en: Netherlands
tg: Ҳуланд

en: Netherlands Antilles
tg: Онтили Ҳуланд

en: Network
tg: Шабака

en: Network %s
tg: Шабака %s

en: Network Options
tg: Хосиятҳои Шабака

en: New
tg: Нав

en: New Caledonia
tg: Калиднрияи Нав

en: New Zealand
tg: Зилонди Нав

en: New size in MB:
tg: Ҳаҷми нав дар МБ:

en: Next ->
tg: Навбатӣ ->

en: Nicaragua
tg: Никорогуе

en: Niger
tg: Ниҷер

en: Nigeria
tg: Ниҷириё

en: No
tg: Не

en: No hard drives found
tg: Ягон сахтгардон ёфт нашуд

en: No partition available
tg: Ягон бахшбандӣ дастрас нест

en: No remote machines
tg: Мошинаҳои дастрас нест

en: No, I don't want autologin
tg: Не, ман худдохилшавиро намехоҳам

en: NoVideo
tg: БеВидео

en: Norfolk Island
tg: Ҷазираи Нурфолк

en: Northern Mariana Islands
tg: Ҷазоири Мариони Шимолӣ

en: Norway
tg: Норвеж

en: Not enough free space for auto-allocating
tg: Барои худ-ғунҷонӣ ҷои холии кофӣ нест

en: Not erasable media!
tg: Муҳити хориҷ нашаванда!

en: Not formatted
tg: Шаклбастанашуда

en: Notice
tg: Хулоса

en: November
tg: Ноября

en: October
tg: Октября

en: Old device file
tg: Файли дастгоҳи кӯҳна

en: On Floppy
tg: Дискет

en: Open Firmware Delay
tg: Кушодани Андармони Миёнафзор

en: Option ``Restrict command line options'' is of no use without a password
tg: “Хосият ‘’Маҳдуди хосиятҳои сатри фармон‘’ бе гузарвожа суд надорад”

en: Options
tg: Хосиятҳо

en: Options: %s
tg: Хосиятҳо: %s

en: Other
tg: Дигар

en: Other Media
tg: Муҳити Дигар

en: Other OS (MacOS...)
tg: Дигар СО (MacOS...)

en: Other OS (SunOS...)
tg: Дигар СО (SunOS...)

en: Other OS (windows...)
tg: Дигар СО (windows...)

en: Other ports
tg: Дигар бандарҳо

en: Pakistan
tg: Покистон

en: Palau
tg: Палау

en: Panama
tg: Пономо

en: Papua New Guinea
tg: Папуа Гинеи Нав

en: Paraguay
tg: Порогвие

en: Parameters
tg: Параметрҳо

en: Partition booted by default
        (for MS-DOS boot, not for lilo)
tg: Бахш ба таври пешфарз худбор шуд
        (барои MS-DOS худборшавӣ, на барои lilo)

en: Partition table of drive %s is going to be written to disk!
tg: Ҷадвали бахши гардони %s дар диск навишта мешавад!

en: Partition table type: %s
tg: Навъи ҷадвали бахшҳо: %s

en: Partitioning
tg: Ҷузъбандӣ

en: Password
tg: Гузарвожа

en: Password (again)
tg: Гузарвожа (боз)

en: Password required
tg: Гузарвожа талабкарда мешавад

en: Peru
tg: Перу

en: Philippines
tg: Филипин

en: Pitcairn
tg: Питкорин

en: Please choose a language to use.
tg: Илтимос, барои истифода забонро интихоб кунед.

en: Please choose the port that your printer is connected to.
tg: Лутфан бандаре, ки чопгари шумо пайваст шудааст интихоб кунед.

en: Please choose what you want to backup
tg: Лутфан, чиро нусхаи эҳтиёт карданро интихоб кунед

en: Please choose where you want to backup
tg: Лутфан, дар куҷо нусхаи эҳтиёт карданро интихоб кунед

en: Please choose which serial port your mouse is connected to.
tg: Лутфан дар кадом бандари беруна муши шумо пайваст буданашро интихоб кунед.

en: Please choose your keyboard layout.
tg: Лутфан, ороиши забонакро интихоб кунед.

en: Please choose your mouse type.
tg: Лутфан навъи мушро интихоб кунед.

en: Please choose your type of mouse.
tg: Лутфан намуди мушатонро интихоб кунед.

en: Please click on a partition
tg: Лутфан дар бахш ангушт занед

en: Please give a user name
tg: Илтимос ноим корвандро диҳед

en: Please log out and then use Ctrl-Alt-BackSpace
tg: Илтимос берун шавед ва Ctrl-Alt-BackSpace-ро истифода баред

en: Please make a backup of your data first
tg: Илтимос аввал кӯмакрасонӣ додаҳои худро созед

en: Please select the correct port. For example, the "COM1" port under
    Windows is named "ttyS0" under GNU/Linux.
tg: Лутфан бандари дурустро интихоб кунед. Барои мисол, бандари "COM1" таҳти Windows дар таҳти GNU/Linux "ttySO" номида мешавад.

en: Please try again
tg: Боз кӯшиш кунед

en: Poland
tg: Лаҳистон

en: Portugal
tg: Пуртуқол

en: Precise RAM size if needed (found %d MB)
tg: Агар зарур бошад ҳаҷми RAM-ро муайян кунед (%d МБ ёфт шуд)

en: Preference:
tg: Имтиёз:

en: Press enter to boot the selected OS, 'e' to edit the
tg: Барои худборкардани СО-и интихобшуда enter-ро пахш кунед, ‘e’ барои таҳрири

en: Preview
tg: Дидан

en: Puerto Rico
tg: Пурту Рику

en: Quit
tg: Баромадан

en: Quit without saving
tg: Нигоҳ надошта баромадан

en: Quit without writing the partition table?
tg: Ҷадвали бахшро нанавишта бароем?

en: RAID-disks %s
tg: RAID-дискҳои %s

en: Read carefully!
tg: Оҳиста хонед!

en: Read-write
tg: Хонда-навишт

en: Real name
tg: Номи ҳақиқӣ

en: Reboot
tg: Бозхудборшавӣ

en: Reload partition table
tg: Бозкорандохтани ҷадвали бахш

en: Remote Control
tg: Идоракунии Дурдаст

en: Removable media automounting
tg: Худваслкунии хориҷшавандаи муҳит

en: Remove
tg: Хориҷ

en: Remove List
tg: Хориҷи Рӯйхат

en: Remove Selected
tg: Хориҷи Интихобшуда

en: Remove a module
tg: Хориҷи модул

en: Remove from LVM
tg: Хориҷ аз LVM

en: Remove from RAID
tg: Хориҷ аз RAID

en: Remove selected host/network
tg: Хориҷи интихоб шуда соҳиб/шабака

en: Remove the last item
tg: Хориҷи пункти охирон

en: Remove the loopback file?
tg: Файли loopback-ро хориҷ кунем?

en: Removing %s
tg: Хориҷи %s

en: Removing %s ...
tg: Хориҷкунии %s ...

en: Removing printer "%s"...
tg: Хориҷкунии чопгар "%s"...

en: Report
tg: Маърӯза

en: Rescue partition table
tg: Наҷоти ҷадвали бахш

en: Resize
tg: Бозандозагирӣ

en: Resizing
tg: Бозандозагириӣ

en: Resolution
tg: Ҳалнокӣ

en: Resolution: %s
tg: Ҳалнокӣ: %s

en: Resolutions
tg: Ҳалнокиҳо

en: Restore
tg: Барқарор

en: Restore Failed...
tg: Барқарор Нагузашт...

en: Restore From CD
tg: Барқарор Аз CD

en: Restore From Catalog
tg: Барқарор Аз Каталог

en: Restore From Tape
tg: Барқарор Аз Лента

en: Restore partition table
tg: Барқарори ҷадвали бахш

en: Restrict command line options
tg: Маҳдуди хосиятҳои сатри фармон

en: Russia
tg: Русия

en: Rwanda
tg: Руондо

en: SILO Installation
tg: Коргузориши SILO

en: SSH Server
tg: Хидматгори SSH

en: Saint Helena
tg: Синт Ҳилин

en: Saint Kitts and Nevis
tg: Синт Киттс ва Невис

en: Saint Lucia
tg: Синт Лусиё

en: Saint Pierre and Miquelon
tg: Синт Пир Миколеюн

en: Saint Vincent and the Grenadines
tg: Синт Винсент

en: Samba Server
tg: Хидматгори Samba

en: Samoa
tg: Самоа

en: San Marino
tg: Сан Морину

en: Sao Tome and Principe
tg: Синт Том Принсип

en: Saturday
tg: Суббота

en: Saudi Arabia
tg: Арабистони Саудӣ

en: Save
tg: Нигоҳ доштан

en: Save partition table
tg: Нигоҳ доштани ҷадвали бахш

en: Screenshots will be available after install in %s
tg: ЭкранАксҳо баъд аз коргузориш дар %s дастрас мешаванд

en: Search servers
tg: Ҷустуҷӯи хидматгорҳо

en: Search:
tg: Ҷустуҷӯ:

en: Sector
tg: Сектор

en: See hardware info
tg: Маълумоти сахтафзорро бинед

en: Select a device !
tg: Интихоби дастгоҳ !

en: Select file
tg: Интихоби файл

en: Select the memory size of your graphics card
tg: Ҳаҷми ҳофизаи карти графикии худро интихоб кунед

en: Selected All
tg: Интихоби Ҳама

en: Senegal
tg: Синегол

en: September
tg: Сентября

en: Server
tg: Хидматрасон

en: Server:
tg: Хидматгор:

en: Settings
tg: Танзимдарориҳо

en: Shell
tg: Ҷилд

en: Show current interface configuration
tg: Танзимдарории интерфейси равонаро нишон диҳед

en: Sierra Leone
tg: Сиро Леун

en: Size
tg: Ҳаҷм

en: Size in MB:
tg: Ҳаҷм дар МБ:

en: Size: %s
tg: Ҳаҷм: %s

en: Size: %s
tg: Ҳаҷм: %s

en: Slovakia
tg: Услувок

en: Slovenia
tg: Услувонӣ

en: Solomon Islands
tg: Ҷазоири Сулймон

en: Sound configuration
tg: Танзимдарории Садо

en: South Africa
tg: Африқои Ҷанубӣ

en: Spain
tg: Успаниё

en: Specify options
tg: Муайян кардани хосиятҳо

en: Sri Lanka
tg: Сри Лонко

en: Start
tg: Оғоз

en: Start Server
tg: Оғози Хидматгор

en: Start sector:
tg: Сектори оғоз:

en: Start: sector %s
tg: Оғоз: сектор %s

en: Starting network...
tg: Оғозкунии шабака...

en: Stop
tg: Ист

en: Stop Server
tg: Истодани Хидматгор

en: Sunday
tg: Воскресенье

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
tg: Сволборд ва Ҷазоири Ян Майен

en: Swap
tg: Мубодила

en: Swaziland
tg: Свозиланд

en: Sweden
tg: Суид

en: Switching from ext2 to ext3
tg: Гузариш аз ext2 ба ext3

en: Switzerland
tg: Суис

en: System Options
tg: Хосиятҳои Систем

en: System configuration
tg: Танзимдарории систем

en: System installation
tg: Коргузориши систем

en: System mode
tg: Усули системи

en: Table
tg: Ҷадвал

en: Taiwan
tg: Тойвон

en: Tajikistan
tg: Тоҷикистон

en: Tape
tg: Лента

en: Test
tg: Озмун

en: Test of the configuration
tg: Санҷиши танзимдарорӣ

en: Thailand
tg: Тойлонд

en: The backup partition table has not the same size
    Still continue?
tg: Ҷадвали бахши ёвар ҳаҷми якхела надорад
    Ҳоло ҳам давом диҳем?

en: The encryption keys do not match
tg: Калидҳои рамздошта мувофиқ нестанд

en: The highlighted entry will be booted automatically in %d seconds.
tg: Элементи рӯшаншуда дар %d сония афтоматикӣ худбор хоҳад шуд.

en: The passwords do not match
tg: Гузарвожаҳо мувофиқ нестанд

en: The two critical parameters are the vertical refresh rate, which is the rate
    at which the whole screen is refreshed, and most importantly the horizontal
    sync rate, which is the rate at which scanlines are displayed.
    
    It is VERY IMPORTANT that you do not specify a monitor type with a sync range
    that is beyond the capabilities of your monitor: you may damage your monitor.
     If in doubt, choose a conservative setting.
tg: “Ду параметрҳои асосӣ ин суръати навсозии амудӣ, ки суръатест,
    ”“дар кадоме тамоми экран нав карда мешавад, ва муҳимтаринаш суръати ҳамгомкунии 
    ”“уфуқист, ки суръатест дар кадоме хатҳои нуқтаснҷӣ намоиш дода мешаванд
    ”“
    ”“ХЕЛЕ МУҲИМ аст, ки шумо навъи монитори худро бо ҳудуди ҳамгомкуние, ки берун аз” “қобилиятҳои монитори шумо аст муайян накунед: шумо ба монитори худ зарар расонида” “метавонед.
    ”“ Агар дар шубҳа бошед, гузориши кӯҳнаро интихоб кунед.”

en: The user name is too long
tg: Ин номи корванд хеле дароз

en: The user name must contain only lower cased letters, numbers, `-' and `_'
tg: “Номи корванд бояд фақат аз ҳарфҳои хурд, рақамҳо, `-' ва `_' иборат бошад”

en: Theme name
tg: Номи мавзӯъ

en: Themes
tg: Мавзӯъҳо

en: There is already a partition with mount point %s
tg: Аллакай бахш бо нуқтаи васли %s ҳаст

en: This directory should remain within the root filesystem
tg: Ин феҳрист бояд дар дохили файлсистеми root бошад

en: This label is already used
tg: Ин нишона аллакай истифода шудааст

en: This partition can't be used for loopback
tg: Ин бахш барои loopback истифода шуда наметавонад

en: This partition is not resizeable
tg: Ин бахш бозандозагирифта нашаванда аст

en: This password is too simple
tg: Ин гузарвожа хел содда аст

en: This user name has already been added
tg: Ин номи корванд аллакай илова шудааст

en: Thursday
tg: Четверг

en: Title
tg: Сарлавҳа

en: To have more partitions, please delete one to be able to create an extended partition
tg: Барои доштани бахшҳои зиёдтар, барои офаридани бахши васеъшуда яктояшро нобуд кунед

en: Toggle to expert mode
tg: Зомин ба усули мутахассис

en: Toggle to normal mode
tg: Зомин ба усули мӯътадил

en: Togo
tg: Тугуиз

en: Tokelau
tg: Токелау

en: Tonga
tg: Тунқо

en: Trinidad and Tobago
tg: Туриндод ва Тубогу

en: Trying to rescue partition table
tg: Кӯшиши наҷоти ҷадвали бахш

en: Tuesday
tg: Вторник

en: Tuner type:
tg: Навъи мизонгар:

en: Tunisia
tg: Тунис

en: Turkey
tg: Туркиё

en: Turkmenistan
tg: Туркманистон

en: Turks and Caicos Islands
tg: Ҷазоири Турк ва Койкус

en: Tuvalu
tg: Тувалу

en: Type
tg: Навъ

en: Type:
tg: Навъ:

en: Undo
tg: Баргардонидан

en: United Kingdom
tg: Подшоҳии Муттаҳида

en: United States
tg: Иолоти Муттаҳида

en: United States Minor Outlying Islands
tg: Ҷазоири Хурди Дури Иолоти Муттаҳида

en: Unmount
tg: Ҷудо кунӣ

en: Unsafe
tg: Хатарнок

en: Unselected All
tg: Ноинтихоби Ҳама

en: Uruguay
tg: Уругвие

en: Use Xinerama extension
tg: Истифодаи пасванди Xinerama

en: Use ``%s'' instead
tg: Ба ҷояш ``%s''-ро истифода баред

en: Use ``Unmount'' first
tg: Аввал ``Ҷудо кардан''-ро истифода баред

en: Use daemon
tg: Истифодаи азозил

en: Use existing partitions
tg: Бахшбандиҳои ҳозир бударо истифода баред

en: Use for loopback
tg: Истифода барои loopback

en: Use the %c and %c keys for selecting which entry is highlighted.
tg: Барои интихоби элемегнтҳои рӯшаншуда %c ва дагмаҳои %c-ро истифода баред.

en: User
tg: Корванд

en: User name
tg: Номи корванд

en: Username
tg: Номи корванд

en: Username required
tg: Номи корванд талабкарда мешавад

en: Users
tg: Корвандҳо

en: Uzbekistan
tg: Ӯзбекистон

en: Vanuatu
tg: Вануату

en: Various
tg: Ҳаргуна

en: Vendor
tg: Баранда

en: Venezuela
tg: Винизуэло

en: Vertical refresh rate
tg: Суръати навсозии амудӣ

en: Video mode
tg: Усули видео

en: View Backup Configuration.
tg: Назари Танзимдарории Нусхаи Эҳтиётӣ

en: Virgin Islands (British)
tg: Ҷазоири Вирҷин (Британиҳо)

en: Virgin Islands (U.S.)
tg: Ҷазоири Вирҷин (И.М.)

en: WARNING
tg: ОГОҲ

en: Warning
tg: Огоҳӣ

en: Warning: testing this graphic card may freeze your computer
tg: Огоҳӣ: санҷиши ин карто графикӣ компютери шуморо фалач карда метавонад

en: Web Server
tg: Хидматгори Веб

en: Wednesday
tg: Среда

en: Welcome to %s the operating system chooser!
    
    Choose an operating system from the list above or
    wait %d seconds for default boot.
tg: Марҳамат ба %s интихобкунандаи системи омил!
    
    Аз рӯйхати болоӣ системи омилро интихоб кунед ё
    барои худборшавии пешфарз %d сония интизор шавед.

en: Welcome to GRUB the operating system chooser!
tg: Марҳамат ба ҶУСТУҶӮ интихобкунандаи системи омил!

en: Western Sahara
tg: Саҳрои Кабири Ғарибӣ

en: What type of partitioning?
tg: Кадом навъи ҷузъбандӣ?

en: Where
tg: Дар куҷо

en: Where do you want to install the bootloader?
tg: Шумо корандози худборшавро дар куҷо кор гузоштан мехоҳед?

en: Where do you want to mount %s?
tg: %s-ро дар куҷо васл кардан мехоҳед?

en: Where do you want to mount device %s?
tg: Шумо дар куҷо дастгоҳи %s-ро васл кардан мехоҳед?

en: Where do you want to mount the loopback file %s?
tg: Файли loopback %s-ро дар куҷо васл кардан мехоҳед?

en: Which %s driver should I try?
tg: Кадом %s гардонро ман санҷида бинам?

en: Which configuration of XFree do you want to have?
tg: Кадом шакли XОзодро Шумо доштан мехоҳед?

en: Which disk do you want to move it to?
tg: Шумо инро ба кадом диск ғеҷонидан мехоҳед?

en: Which filesystem do you want?
tg: Кадом файлсистемро шумо мехоҳед?

en: Which protocol do you want to use?
tg: Шумо кадом қарордодро истифода бурдан мехоҳед?

en: Which sector do you want to move it to?
tg: Шумо инро ба кадом сектор ғеҷонидан мехоҳед?

en: Which size do you want to keep for Windows on
tg: Шумо кадом ҳаҷмро барои Windows доштан мехоҳед

en: Which type of entry do you want to add?
tg: Кадом навъи элементро илова кардан мехоҳед?

en: Which username
tg: Кадом номи корванд

en: Wizard
tg: Устод

en: Wizard Configuration
tg: Танзимдарории Устод

en: Workgroup
tg: Гурўҳи корӣ

en: X server
tg: X Хидматрасон

en: XFree %s
tg: XОзод %s

en: XFree %s with 3D hardware acceleration
tg:  XОзод %s бо шитоби сахтафзори 3D

en: XFree %s with EXPERIMENTAL 3D hardware acceleration
tg:  XОзод %s бо шитоби сахтафзори 3D-и ТАҶРИБАВӢ

en: XFree configuration
tg: Шоакли XОзод

en: XFree86 driver: %s
tg: Гардони Хозод86: %s

en: XFree86 server: %s
tg: Хидматрасони Хозод86: %s

en: Xinetd Service
tg: Хадамоти Xinetd

en: Xpmac (installation display driver)
tg: Xpmac (коргузориши гардони намоишгар)

en: Yaboot
tg: Yaхудборшав

en: Yaboot mode
tg: Усули Yaboot

en: Yemen
tg: Яман

en: Yes
tg: Ҳа

en: Yes, I want autologin with this (user, desktop)
tg: Ҳа, ман худдохилшавиро бо ин (корванд, мизи корӣ) мехоҳам

en: You are currently using %s as your boot manager.
    Click on Configure to launch the setup wizard.
tg: Шумо ҳозир %s-ро ҳамчун мудири худборшавӣ истифода бурда истодаед.
    Барои сардиҳии устози гузориш ба Танзим додан ангушт занед.

en: You can't install the bootloader on a %s partition
tg: Шумо корандози худборшавро дар бахши %s корандохта наметавонед

en: You can't use JFS for partitions smaller than 16MB
tg: Шумо JFS-ро барои базшҳои аз 16МБ хурд истифода бурда наметавонед

en: You can't use ReiserFS for partitions smaller than 32MB
tg: Шумо ReiserFS-ро барои бахшҳои аз 32МБ хурд истифода бурда наметавонед

en: You can't use a LVM Logical Volume for mount point %s
tg: Шумо LVM Logical Volume-ро ари нуқтаи васли %s истифода бурда наметавонед

en: You can't use an encrypted file system for mount point %s
tg: Шумо файл системи рамздоштаро барои нуқтаи васли %s истифода бурда наметавонед

en: You don't have a swap partition.
    
    Continue anyway?
tg: Шумо бахши мубодила надоред.
    
    Ба ҳар ҳол давом диҳем?

en: You may now provide options to module %s.
    Options are in format ``name=value name2=value2 ...''.
    For instance, ``io=0x300 irq=7''
tg: Акнун шумо метавонед хосиятҳоро ба модули %s таъмин кунед.
    Хосиятҳо дар андозаи ``ном=қиммат ном2=қиммат2 ....''.
    Масалан, ``io=0x300 irq=7''

en: You must specify a root partition
tg: Шумо бояд қисми решагиро муайян кунед

en: You need a true filesystem (ext2/ext3, reiserfs, xfs, or jfs) for this mount point
tg: Ба Шумо файлсистеми ҳақиқии (ext2/ext3, reiserfs, xfs, or jfs) барои ин нуқтаи васл лозим аст

en: You'll need to reboot before the modification can take place
tg: Пеш аз ҷой гирифтани таъғирёбиҳо шумо бояд боз худбор шавед

en: You've selected a software RAID partition as root (/).
    No bootloader is able to handle this without a /boot partition.
    Please be sure to add a /boot partition
tg: Шумо бахши нармафзори RAID-ро ҳамчун root (/) интихоб кардед.
    Ягон корандози boot инро бе бахши /boot даста карда наметевонад.
    Барои иловаи бахши /boot эҳтиёт бошед

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
tg: “Карти шумо метавонад пуштибони шитоби сахтафзори 3D-ро дорад вале танҳо бо XОзод %s.
    ”“ДАР НАЗАР ДОРЕД, КИ ИН ПУШТИБОНИ ТАҶРИБАВӢ АСТ ВА МЕТАВОНАД СИСТЕМИ ШУМОРО ФАЛАЧ КУНАД.
    ”“Карти шумо бо XОзод %s пуштибонӣ шудааст, ки пуштибони беҳтарро дар 2D дошта метавонад.”

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
tg: “Карти шумо метавонад пуштибони шитоби сахтафзори 3D-ро дорад вале танҳо бо XОзод %s.
    ”“Карти шумо бо XОзод %s пуштибонӣ шудааст, ки пуштибони беҳтарро дар 2D дошта метавонад.”

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
tg: Карти шумо бо XОзод %s пуштибони шитоби сахтафзори 3D дошта метавонад.
    ДАР НАЗАР ДОРЕД, КИ ИН ПУШТИБОНИ ТАҶРИБАВӢ АСТ ВА МЕТАВОНАД СИСТЕМИ ШУМОРО ФАЛАЧ КУНАД.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s.
tg: Карти шумо бо XОзод %s пуштибони шитоби сахтафзори 3D дошта метавонад.

en: Zambia
tg: Зомбиё

en: Zimbabwe
tg: Зимбобве

en: alert configuration
tg: танзимдарории огоҳинома

en: choose device
tg: дастгоҳ инхоб кунед

en: chunk size
tg: ҳаҷми пора

en: commands before booting, or 'c' for a command-line.
tg: фармонҳо пеш аз худборшавӣ, ё ‘c’ барои сатри фармон.

en: compact
tg: фишурда

en: default
tg: пешфарз

en: device
tg: дастгоҳ

en: dhcpd Server Configuration
tg: Танзимдарории Хидматгори dhcpd

en: done
tg: шудагӣ

en: error unmounting %s: %s
tg: ҷудокунии хатои %s: %s

en: final resolution
tg: ҳалнокии хотимавӣ

en: force
tg: зӯрӣ

en: level
tg: савия

en: mount failed:
tg: васлкунӣ нагузашт:

en: new
tg: нав

en: not configured
tg: танзимдода нашуда

en: not enough room in /boot
tg: дар /худборшавӣ ҷои кофӣ нест

en: on channel %d id %d
tg: дар канали %d шиносномаи %d

en: please choose the date to restore
tg: лутфан барои барқарор сана интихоб кунед

en: restrict
tg: маҳдуд

en: secondary
tg: дуюмдараҷа

en: server
tg: хидматрасон

en: simple
tg: содда

en: type: %s
tg: Навъ: %s

en: xfs restart
tg: бозоғози xfs
