DrakX - en to sr translation catalogue (2412 entries)

en: 		 user name: %s
    		 on path: %s
sr: 		 корисничко име: %s
    		 на путањи: %s

en: 	-Hard drive.
sr: 	-Хард диск.

en: 	-Network by FTP.
sr: 	-Мрежа преко FTP.

en: 	-Network by SSH.
sr: 	-Мрежа преко SSH.

en: 	-Network by rsync.
sr: 	-Мрежа преко rsync.

en: 	-Network by webdav.
sr: 	-Мрежа преко webdav.

en: 	-Tape
sr: 	-Трака

en: 	Backups use tar and bzip2
sr: 	Backup користи tar и bzip2

en: 	Backups use tar and gzip
sr: 	Backus користи tar и gzip

en: 	Do not include System Files
sr: 	Не укључуј Системске Фајлове

en: 
    
    
    Note: if you've an ISA PnP sound card, you'll have to use the sndconfig program.  Just type "sndconfig" in a console.
sr: 
    
    
    Напомена: уколико иамте ISA PnP звучну картицу, мораћете да користите sndconfig програм.  Само укуцајте "sndconfig" у конзоли.

en: 
    
     Thanks:
    	- LTSP Project http://www.ltsp.org
    	- Michael Brown <mbrown\@fensystems.co.uk>
sr: 
    
     Хвала:
    	- LTSP Пројекат http://www.ltsp.org
    	- Michael Brown <mbrown\@fensystems.co.uk>

en: 
    
    (WARNING! You're using XFS for your root partition,
    creating a bootdisk on a 1.44 Mb floppy will probably fail,
    because XFS needs a very large driver).
sr: 
    
    (УПОЗОРЕЊЕ! Ви користите XFS за вашу root партицију,
    па креирање стартног 1.44 Mb флопија вероватно неће успети,
    зато што XFS тражи велики драјвер).

en: 
    
    Enter a Zeroconf host name without any dot if you don't
    want to use the default host name.
sr: 
    
    Унесите Zeroconf host name без тачака осим ако не желите
    користите default host name.

en: 
    
    Please check whether Printerdrake did the auto-detection of your printer model correctly. Find the correct model in the list when a wrong model or "Raw printer" is highlighted.
sr: 
    
    Проверите да ли је Printerdrake ауто-детектовао ваш штампач коректно. Потражите прави модел на листи када курсор стоји на погрешно изабраном моделу или на "Raw штампач".

en: 
    
    Printerdrake could not determine which model your printer %s is. Please choose the correct model from the list.
sr: 
    
    Printerdrake није могао да детектује ваш модел штампача %s. Изаберите одговарајући модел са листе.

en: 
    
    Your card currently use the %s"%s" driver (default driver for your card is "%s")
sr: 
    
    Ваша картица тренутно користи %s"%s" драјвер (default драјвер за вашу картицу је "%s")

en: 
                        DrakBackup Report Details
sr: 
                        DrakBackup Детаљи Извештаја

en: 
     Copyright (C) 2002 by MandrakeSoft 
    	Stew Benedict sbenedict\@mandrakesoft.com
sr: 
     Сва права (C) 2002 MandrakeSoft 
    	Stew Benedict sbenedict\@mandrakesoft.com

en: 
     FTP connection problem: It was not possible to send your backup files by FTP.
sr: 
     Проблеми са FTP конекцијом: Није могуће послати ваше backup фајлове преко FTP.

en: 
    - Burn to CD
sr: 
    - Нарежи на CD

en: 
    - Delete hard drive tar files after backup.
sr: 
    - Обришите tar фајлове на хард диску после backup-а.

en: 
    - Options:
sr: 
    - Oпције:

en: 
    - Other Files:
sr: 
    - Остали фајлови:

en: 
    - Save on Hard drive on path: %s
sr: 
    - Сними на Хард Диск на путању: %s

en: 
    - Save to Tape on device: %s
sr: 
    - Сними на траку на уређају: %s

en: 
    - Save via %s on host: %s
sr: 
    - Сними преко %s на хост: %s

en: 
    - System Files:
sr: 
    - Системски фајлови:

en: 
    - User Files:
sr: 
    - Кориснички фајлови:

en: 
    Also printers configured with the PPD files provided by their manufacturers or with native CUPS drivers cannot be transferred.
sr: 
    Такође, штампачи конфигурисани са PPD фајловима који потичу од произвођача или са основним CUPS драјверима не могу бити пребачени.

en: 
    Backup Sources:
sr: 
    Backup Извори:

en: 
    Chances are, this partition is
    a Driver partition. You should
    probably leave it alone.
sr: 
    Наjвероватниjе je, да jе ова партициja
    Driver партициja, па не би требали
    да jе диратe.

en: 
    Congratulations, your printer is now installed and configured!
    
    You can print using the "Print" command of your application (usually in the "File" menu).
    
    If you want to add, remove, or rename a printer, or if you want to change the default option settings (paper input tray, printout quality, ...), select "Printer" in the "Hardware" section of the Mandrake Control Center.
sr: 
    Честитамо, баш штампач је сада инсталиран и подешен!
    
    Можете да штампате користећи "Штампај" команду у вашој апликацији (обично у "Фајл" менију).
    
    Уколико желите да додате, уклоните или промените име штампачу, или желите да промените default опције (папир, квалитет штампања, ...), изаберите "Штампач" у "Хардвер" секцији Mandrake Контролног Центра.

en: 
    Drakbackup activities via %s:
sr: 
    Drakbackup активности преко %s:

en: 
    Drakbackup activities via CD:
sr: 
    Drakbackup активности преко CD:

en: 
    Drakbackup activities via tape:
sr: 
    Drakbackup активности преко траке:

en: 
    If you have an ISA card, the values on the next screen should be right.
    
    If you have a PCMCIA card, you have to know the "irq" and "io" of your card.
sr: 
    Уколико имaте ISA картицу, вредности на следeћем екрану би требале бити исправнe.
    
    Уколико имaтe PCMCIA картицу, морате знати  irq и  io за вaшу картицу.

en: 
    Mark the printers which you want to transfer and click 
    "Transfer".
sr: 
    Означите штампаче које желите да пребаците и кликните на 
    "Пребаци".

en: 
    Please check all options that you need.
sr: 
    Проверите све опције које вам требају.

en: 
    Printers on remote CUPS servers do not need to be configured here; these printers will be automatically detected.
sr: 
    Штампаче на удаљеном CUPS серверу не морају да буду подешени овде; ови штампачи ће бити аутоматски детектовани.

en: 
    Select the theme for
    lilo and bootsplash,
    you can choose
    them separately
sr: 
    Изаберите тему за
    lilo и bootsplash,
    а можете их одабрати
    одвојено

en: 
    The "%s" and "%s" commands also allow to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
sr: 
    Команде "%s" и "%s" такође омогућавају измену опција за конкретни посао штампања. Једноставно додајте жељене опције у командну линију, e. g. "%s <фајл>".

en: 
    The "%s" command also allows to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
sr: 
    Команда "%s" такође дозвољава измену опција за конкретни посао штампања. Једноставно додајте жељене оције у командну линију, e. g. "%s <фајл>".

en: 
    There are %d unknown printers directly connected to your system
sr: 
    Присутно је %d непознатих штампача повезаних на ваш систем

en: 
    There is one unknown printer directly connected to your system
sr: 
    Постоји један непознати штамач које је директно повезан ан ваш систем

en: 
    This special Bootstrap
    partition is for
    dual-booting your system.
sr: 
    Ово jе специjална Bootstrap
    партициjа и користи сe
    dual-booting вaшег системa.

en: 
    Usage: %s  [--auto] [--beginner] [--expert] [-h|--help] [--noauto] [--testing] [-v|--version]
sr: 
    Употреба: %s  [--auto] [--beginner] [--expert] [-h|--help] [--noauto] [--testing] [-v|--version]

en: 
    Warning
    
    Please read carefully the terms below. If you disagree with any
    portion, you are not allowed to install the next CD media. Press 'Refuse' 
    to continue the installation without using these media.
    
    
    Some components contained in the next CD media are not governed
    by the GPL License or similar agreements. Each such component is then
    governed by the terms and conditions of its own specific license. 
    Please read carefully and comply with such specific licenses before 
    you use or redistribute the said components. 
    Such licenses will in general prevent the transfer,  duplication 
    (except for backup purposes), redistribution, reverse engineering, 
    de-assembly, de-compilation or modification of the component. 
    Any breach of agreement will immediately terminate your rights under 
    the specific license. Unless the specific license terms grant you such
    rights, you usually cannot install the programs on more than one
    system, or adapt it to be used on a network. In doubt, please contact 
    directly the distributor or editor of the component. 
    Transfer to third parties or copying of such components including the 
    documentation is usually forbidden.
    
    
    All rights to the components of the next CD media belong to their 
    respective authors and are protected by intellectual property and 
    copyright laws applicable to software programs.
sr: 
    Упозорeњe !
    
    Пaжљиво прочитаjте доле наведене услове. Уколико се не слaжете са било коjим 
    делом, онда немате одобрeње за инсталирaње следeћег CD-a. Притисните 'Одбиjам' 
    да би наставили инсталациjу без употребе тих CD медиja.
    
    
    Неке компоненте садржане у следeћим CD медиjама нису под
    GPL Лиценцом или сличним уговорима. Свака таква компонента jе онда условљена
    условима и уговорима сопстевене линценце. 
    Пaжљиво прочитаjте и упознаjте се са таквим специфичним лиценцама прe 
    него уотребите или редистрибуирате поменуте компонентe. 
    Такве лиценце ће у главном забрaњивати трансфер, копирањe 
    (осим за сврху backup-а податакa), редисрибуциjу, нахнадну промену, 
    растављaњe, дe-компаjлирaњe или мeњaње компоненти. 
    Било коjи део уговора коjи ниjе испоштован истовремено уклaња и остала вaша правa
    у датоj лиценци. Уколико вам одрeђена лиценца не гарантуjе таква
    правa, обично не можете инсталирати програме на више од jеданог
    аиатемa, или их прилагодити да се могу користити на мрeжи. Уколико сте у дилеми, молимо вас да директно 
    контактирате дистрибутера или едитора компонентe. 
    Пренос на трeће програме или копирaње таквих компоненти укључуjући и
    документациjу jе обично забрањен.
    
    
    Сва права на компоненте на следeћим CD медиjама припадаjу њиховим 
    респектативним ауторима и зaштићeне су законима о интелектуаноj своjини и 
    правимa коjи се примeњуjу на софтверске програмe.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard allows you to install local or remote printers to be used from this machine and also from other machines in the network.
    
    It asks you for all necessary information to set up the printer and gives you access to all available printer drivers, driver options, and printer connection types.
sr: 
    Добродошли у Чаробњак за конфигурисање штампача
    
    Овај чаробњак ће вам омогућити да инсталирате локалне или удаљене штампаче са овемашине као и других машина на мрежи.
    
    Од вас ће бити тражене све неопходне информације за подешавање штампача а добићете приступ свим достyпним драјверима, њиховим опцијама, и типовима конекције штампача.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard will help you to install your printer(s) connected to this computer or connected directly to the network.
    
    If you have printer(s) connected to this machine, Please plug it/them in on this computer and turn it/them on so that it/they can be auto-detected. Also your network printer(s) must be connected and turned on.
    
    Note that auto-detecting printers on the network takes longer than the auto-detection of only the printers connected to this machine. So turn off the auto-detection of network printers when you don't need it.
    
     Click on "Next" when you are ready, and on "Cancel" if you do not want to set up your printer(s) now.
sr: 
    Добродошли у Чаробњак за подешавање штампача
    
    Овај чаробњак ће вам помоћи да инсталирате свој(е) шампач(е) повезане на овај рачунар, поезан директно на мрежу.
    
    Уколико имате штампач(е) повезане на ову машину, прикључите их на рашунар и у електрично напајање да би могли бити ауто-детектовани. Такође и мрежни штампач(и)морају  бити повезани и укључени.
    
    Немојте да заборавите да ауто-детекција штампача на мрежи траје дуже него за штампаче који се налазе повеани директно на ваш рачунар. Зато искључите ауто-детекцију мрежних штампача ако вам то није потребно.
    
    Кликните на "Следећи" када сте спремни, и на "Поништи" ако не желите да сада подешавате ваш штампач(е).

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard will help you to install your printer(s) connected to this computer.
    
    If you have printer(s) connected to this machine, Please plug it/them in on this computer and turn it/them on so that it/they can be auto-detected.
    
     Click on "Next" when you are ready, and on "Cancel" if you do not want to set up your printer(s) now.
sr: 
    Добродошли у Чаробњак за подешавање штампача
    
    Овај чаробњак ће вам помоћи да инсталирате свој(е) шампаш(е) повезане на овај рачунар, поезан директно на мрежу.
    
    Уколико имате штампач(е) повезане на ову машину, прикључите их на рачунар као и у електрично напајање да би могли бити ауто-детектовани.
    
    Кликните на "Next" када сте спремни, и на "Cancel" ако не желите да сада подешавате ваш штампач(е).

en: 
    Welcome.
    
    The parameters of the auto-install are available in the sections on the left
sr: 
    Добородошли.
    
    Параметри за аутоинсталацију су доступни у делу који се налази лево

en:           All of your selected data have been
sr:           Сви ваши одабрани подаси су

en:           Successfuly Restored on %s
sr:           Успешно Обновљени на %s

en:          Restore Configuration
sr:         Обнављање Конфигурације

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
sr: <Tab>/<Alt-Tab> крет. између елеменатa | <Space> избор | <F12> следећи екран

en:  (Default)
sr:  (Подразумевано)

en:  (Make sure that all your printers are connected and turned on).
sr:  (Проверите да ли су сви штампачи повезани и укључени).

en:  (Parallel Ports: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent to LPT1:, LPT2:, ..., 1st USB printer: /dev/usb/lp0, 2nd USB printer: /dev/usb/lp1, ...).
sr:  (Паралелни портови: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., еквиваленти су LPT1:, LPT2:, ..., први USB штампач: /dev/usb/lp0, други USB штампач: /dev/usb/lp1, ...).

en:  (driver %s)
sr: (драjвер %s)

en:  (multi-session)
sr:  (мулти-сесија)

en:  Erase Now
sr: Обриши одмах

en:  Error while sending mail.
sr:  Грешка током слања mail-а.

en:  If the desired printer was auto-detected, simply choose it from the list and then add user name, password, and/or workgroup if needed.
sr: Уколико је жељени штампач ауто-детектован, једноставно га изаберите са листе а затим додајте корисничко име, лозинку, и/или радну групу уколико је потребно.

en:  enter `void' for void entry
sr:  унесите `void' за void унос

en:  on
sr:  укљ.

en:  on LPD server "%s", printer "%s"
sr: на LPD серверу "%s", штампач "%s"

en:  on Novell server "%s", printer "%s"
sr: на Novell серверу "%s", штампач "%s"

en:  on SMB/Windows server "%s", share "%s"
sr: на Windows серверу "%s", дељени "%s"

en:  on device: %s
sr:  на уређај: %s

en:  on parallel port #%s
sr:  на парелелном порту #%s

en: !!! Indicates the password in the system database is different than
     the one in the Terminal Server database.
    Delete/re-add the user to the Terminal Server to enable login.
sr: !!! Указује да је лозинка у системској бази података различита
    од оне у бази терминалног Сервера.
    Обришите/поново додајте корисника на Терминалном Серверу да би омоућили пријављивање.

en: "%s" based winmodem detected, do you want to install needed software ?
sr: "%s" баѕирани win модем је детектован, да ли желите да инсталирате потребан софтвер ?

en: "Menu" key
sr: "Мени" тастер

en: %d comma separated numbers
sr: %d одвојени бројеви са зарезом

en: %d comma separated strings
sr: %d одовојени стрингови са зарезом

en: %d minutes
sr: %d минутa

en: %d packages
sr: %d пакета

en: %d seconds
sr: %d секунди

en: %s (Port %s)
sr: %s (Порт %s)

en: %s BootSplash (%s) preview
sr: %s BootSplash (%s) преглед

en: %s exists, delete?
    
    Warning: If you've already done this process you'll probably
     need to purge the entry from authorized_keys on the server.
sr: %s постоји, да га обришем?
    
    Упозорење: Уколико сте већ завршили овај процес вероватно треба да
    очистите унос са authorized_keys на серверу.

en: %s formatting of %s failed
sr: %s Форматирање  %s није успело

en: %s found on %s, configure it automatically?
sr: %s пронађен на %s, да ли да га подесим аутоматски?

en: %s is not in the scanner database, configure it manually?
sr: %s се не налази у бази података за скенере, да ли желите да га ручно подесите?

en: %s not responding
sr: %s не одговара

en: (E)IDE/ATA controllers
sr: (E)IDE/ATA контролери

en: (Note: Parallel ports cannot be auto-detected)
sr: (Напомена: Паралелни портови не могу бити ауто-детектовани)

en: (This) DHCP Server IP
sr: (Овај) DHCP сервер IP

en: (already added %s)
sr: (%s већ постоји)

en: (default value: %s)
sr: (подразумевана вредност: %s)

en: (module %s)
sr: (модул %s)

en: (on %s)
sr: (на %s)

en: (on this machine)
sr: (на овој машини)

en: , %s sectors
sr: , %s сектора

en: , TCP/IP host "%s", port %s
sr: , TCP/IP хост "%s", порт %s

en: , USB printer
sr: , USB штампач

en: , USB printer #%s
sr: , USB штампач #%s

en: , host "%s", port %s
sr: , хост "%s", порт %s

en: , multi-function device
sr: , мулти-функционални уређај

en: , multi-function device on HP JetDirect
sr: , мулти-фуункционални уређај на HP JetDirect

en: , multi-function device on USB
sr: , мулти-функционални уређај на USB

en: , multi-function device on parallel port #%s
sr: , мулти-функционални уређај на паралелном порту #%s

en: , network printer "%s", port %s
sr: , мрежни штампач "%s", порт %s

en: , printer "%s" on SMB/Windows server "%s"
sr: , штампач "%s" на SMB/Windows серверу "%s"

en: , printer "%s" on server "%s"
sr: , штампач "%s" на серверу "%s"

en: , printing to %s
sr: , штампај на %s

en: , using command %s
sr: , користим команду %s

en: - PCI and USB devices: this lists the vendor, device, subvendor and subdevice PCI/USB ids
sr: - PCI и USB уређаји : ово приказује произвођача, уређај, подпроизвођача и бројеве PCI/USB уређаја

en: - pci devices: this gives the PCI slot, device and function of this card
    - eide devices: the device is either a slave or a master device
    - scsi devices: the scsi bus and the scsi device ids
sr: - pci уређаји: ово нам даје PCI слот, уређај и функцију за ову картицу
    - eide уређаји: уређај је или slave или master
    - scsi уређаји: scsi бус и id scsi уређаја

en: /Autodetect _jazz drives
sr: /Аутодетекција _jazz уређаја

en: /Autodetect _modems
sr: /Аутодетекција _модема

en: /Autodetect _printers
sr: /Аутодетекција _штампача

en: /File/-
sr: /Фаjл/-

en: /File/Save _As
sr: /Датотекa/Сними _Kао

en: /File/_New
sr: /Датотекa/_Новa

en: /File/_Open
sr: /Датотекa/_Отвори

en: /File/_Quit
sr: /Фаjл/_Краj

en: /File/_Save
sr: /Датотекa/_Сними

en: /Help/_About...
sr: /Помоћ/_О...

en: /Options/Test
sr: /Опциjе/Тест

en: /_About...
sr: /_О...

en: /_Actions
sr: /_Акције

en: /_Delete
sr: /_Бриши

en: /_Edit
sr: /_Измени

en: /_Fields description
sr: /_Опис поља

en: /_File
sr: /_Фаjл

en: /_Help
sr: /_Помоћ

en: /_Options
sr: /_Опциje

en: /_Quit
sr: /_Крај

en: /_Refresh
sr: /_Освежи

en: /_Report Bug
sr: /_Пријавите Баг

en: /etc/hosts.allow and /etc/hosts.deny already configured - not changed
sr: /etc/hosts.allow и /etc/hosts.deny је већ подешен - није измењен

en: 1 button
sr: 1 тастер

en: 1 minute
sr: 1 минут

en: 16 million colors (24 bits)
sr: 16 милиона боја (24-битна палета)

en: 2 buttons
sr: 2 тастерa

en: 256 colors (8 bits)
sr: 256 боја (8-битна палета)

en: 3 buttons
sr: 3 тастерa

en: 32 thousand colors (15 bits)
sr: 32 хиљаде боја (15-битна палета)

en: 4 billion colors (32 bits)
sr: 4 милијарде боја (32-битна палета)

en: 64 MB or more
sr: 64 MB или више

en: 65 thousand colors (16 bits)
sr: 65 хиљада боја (16-битна палета)

en: <- Previous
sr: <- Претходни

en: <-- Del User
sr: <-- Обриши Корисника

en: <-- Delete
sr: <-- Обриши

en: <-- Edit Client
sr: Уреди Клијента

en: => Notice, a label changed:
    %s
sr: => Напомена, промењено име:
    %s

en: => There are many things to choose from (%s).
sr: => Постоји много ствари за избор из (%s).

en: A command line must be entered!
sr: Командна линија мора бити унета!

en: A custom bootdisk provides a way of booting into your Linux system without
    depending on the normal bootloader. This is useful if you don't want to install
    LILO (or grub) on your system, or another operating system removes LILO, or LILO doesn't
    work with your hardware configuration. A custom bootdisk can also be used with
    the Mandrake rescue image, making it much easier to recover from severe system
    failures. Would you like to create a bootdisk for your system?
    %s
sr: Стартни диск обезбеђује начин подизања вашег Линукс система без зависности
    од нормалног стартерa. Ово је корисно ако не желите да инсталирате
    LILO(или grub) на ваш систем, ако други оперативни систем уклони LILO, или LILO не
    ради са вашим хардвером. Стартни диск можете користити са Mandrake Linux
    'диском за спасавање', што олакшава опоравак у случају теже хаварије.
    Да ли бисте да креирате стартну дискету за ваш систем? %s

en: A custom bootdisk provides a way of booting into your Linux system without
    depending on the normal bootloader. This is useful if you don't want to install
    SILO on your system, or another operating system removes SILO, or SILO doesn't
    work with your hardware configuration. A custom bootdisk can also be used with
    the Mandrake rescue image, making it much easier to recover from severe system
    failures.
    
    If you want to create a bootdisk for your system, insert a floppy in the first
    drive and press "Ok".
sr: Стартни диск обезбеђује начин подизања вашег Линукс система без зависности
    од нормалног стартерa. Ово је корисно ако не желите да инсталирате
    SILO(или grub) на ваш систем, ако други оперативни систем уклони SILO, или SILO не
    ради са вашим хардвером. Стартни диск можете користити са Mandrake Linux
    'диском за спасавање', што олакшава опоравак у случају теже хаварије.
    Уколико желите да креирате стартну дискету за ваш системубаците дискету у погон и притисните "Да".

en: A graphical environment with user-friendly set of applications and desktop tools
sr: Графичка окружeња за сетом корисничкNFS server, SMB server, Proxy serverNFS server, SMB server, Proxy serverих апликациjа и десктопалатa

en: A library which defends against buffer overflow and format string attacks.
sr: Библиотека која штити од buffer overflow-а и format string напада.

en: A printer named "%s" already exists under %s. 
    Click "Transfer" to overwrite it.
    You can also type a new name or skip this printer.
sr: Штампач "%s" већ постоји под  %s. 
    Кликни на "Пребаци" да би прешли преко старог.
    Можете укуцати и ново име или прескочити овај штампач.

en: A problem occured while restarting the network: 
    
    %s
sr: Поjавио се проблем током рестартовaња мрeжe?
    %s

en: A tool to monitor your logs
sr: Алат за прегледање лог датотека

en: A valid URI must be entered!
sr: Морате унети валидан URI!

en: ADSL connection
sr: ADSL конекциja

en: ALL existing partitions and their data will be lost on drive %s
sr: СВЕ постоjeће партициjе и подаци на диску %s ће бити изгубљени

en: Abort
sr: Прекини

en: About
sr: О

en: About Harddrake
sr: О Harddrake-у

en: Accept
sr: Прихвати

en: Accept user
sr: Прихвати корисника

en: Accessing printers on remote CUPS servers
sr: Приступам шампачима на удаљеним CUPS серверима

en: Account Login (user name)
sr: Логовaње за рaчун (корисничко име)

en: Account Password
sr: Лозинка за рaчун

en: Across Network
sr: преко Мреже

en: Activates/Deactivates all network interfaces configured to start
    at boot time.
sr: Активирaње и деактивирaње свих мрeжних интерфеjса конфигурисаних за старт 
    при подизaњу система.

en: Adapter %s: %s
sr: Адаптeр %s: %s

en: Add
sr: Додај

en: Add Client -->
sr: Додај Клијента -->

en: Add User -->
sr: Додај Корисника -->

en: Add a module
sr: Додаj модул

en: Add a new printer
sr: Додајте нови штампач

en: Add a new rule at the end
sr: Додај ново правило на крају

en: Add a scanner manually
sr: Ручно инсталација скенера

en: Add a user
sr: Додај корисника

en: Add an item
sr: Додај вредност

en: Add here the CUPS servers whose printers you want to use. You only need to do this if the servers do not broadcast their printer information into the local network.
sr: Овде можете додати CUPS сервере чије штампаче желите да користите. Ово треба да урадите само уколико сервери не шаљу информације о штампачу на локалну мрежу.

en: Add host
sr: Додај хоста

en: Add host/network
sr: Додај хоса/мрежу

en: Add server
sr: Додај сервер

en: Add this printer to Star Office/OpenOffice.org/GIMP
sr: Додај овај штампач у Star Office/OpenOffice.org/GIMP

en: Add to LVM
sr: Додај на LVM

en: Add to RAID
sr: Додај на RAID

en: Add user
sr: Додај корисника

en: Add/Del Clients
sr: Додај/Избриши Клијенте

en: Add/Del Users
sr: Додај/Избриши Кориснике

en: Adding printer to Star Office/OpenOffice.org/GIMP
sr: Додајем штампач у Star Office/OpenOffice.org/GIMP

en: Additional CUPS servers:
sr: Додатни CUPS сервери:

en: Advanced
sr: Напредно

en: Advanced Configuration
sr: Напредна Kонфигурацијa

en: Advanced Options
sr: Напредне опције

en: Afghanistan
sr: Авганистан

en: After changing type of partition %s, all data on this partition will be lost
sr: После промене типа партициje %s, сви подаци на овој партицији ће бити избрисани

en: After formatting partition %s, all data on this partition will be lost
sr: После форматирaњa партициje %s,сви подаци на овој партицији ће бити избрисани

en: After resizing partition %s, all data on this partition will be lost
sr: После промене величинe %s партициjе сви подаци ће бити избрисани

en: After this is done, we recommend that you restart your X environment to avoid any hostname-related problems.
sr: Када се то уради, требали би да рестартуjетe X
    окружeњe да би избегли проблеме са променом hostname-a.

en: Albania
sr: Албанија

en: Albanian
sr: Албански

en: Algeria
sr: Алжир

en: All
sr: Свe

en: All data on this partition should be backed-up
sr: Cви подаци на овој партицији би требали бити сaчувани

en: All incidents will be followed up by a single qualified MandrakeSoft technical expert.
sr: Сва питања ће бити праћена од стране једног квалификованог MandrakeSoft техничког експерта.

en: All languages
sr: Сви језици

en: All primary partitions are used
sr: Све примарне партиције су заузете

en: All remote machines
sr: Све удаљене машине

en: Allow Thin Clients
sr: Дозволи Thin Клијенте

en: Allow all users
sr: Дозволи све кориснике

en: Alt and Shift keys simultaneously
sr: Alt и Shift тастери истовремено

en: Alternative drivers
sr: Алтернативни драјвери

en: Alternative test page (A4)
sr: Алтеернативна тест страница (A4)

en: Alternative test page (Letter)
sr: Алтернативна тест страница

en: Alternatively, you can specify a device name/file name in the input line
sr: Алтернативно, можете да одредите име/име фајла уређаја у линију за унос

en: American Samoa
sr: Америчка Самоа

en: Amusement programs: arcade, boards, strategy, etc
sr: Забавни програми: аркаде, иге на табли, стратегиjе, итд

en: An error occurred
sr: Xм,поjавила се грешка

en: An error occurred - no valid devices were found on which to create new filesystems. Please check your hardware for the cause of this problem
sr: Догодила се грешка - није нађен исправан уређај на којем би били крерани нови датотeчног системи. Проверите ваш хардвер да видите шта је узрок овог проблема.

en: An error occurred, but I don't know how to handle it nicely.
    Continue at your own risk.
sr: Грешка, али незнам како да је разрешим.
    Наставите на ваш ризик!

en: An error occurred:
    %s
    Try to change some parameters
sr: појавила се грешка:
    %s
    Покушајте да промените неке од параметара

en: An online platform to respond to enterprise support needs.
sr: Ту је online платформа која треба да одговори поебним и специфичним потребама компанија

en: Anacron is a periodic command scheduler.
sr: Anacron -  подесите период.командe

en: And, of course, push multimedia to its limits with the very latest software to play videos, audio files and to handle your images or photos.
sr: Mandrake Linux 9.2 вам омогућава да доведете свој мултимедијални рачунар до крајних граница! Користећи најновији софтвер за слушање музичких и аудио фајлова, едитовање и организовање ваших слика и фотографија, гледање TV-а и видеа, и још много тога

en: Andorra
sr: Андора

en: Angola
sr: Ангола

en: Anguilla
sr: Анигла

en: Another one
sr: Још један

en: Antarctica
sr: Антартик

en: Antigua and Barbuda
sr: Антигва и Барбуда

en: Apache World Wide Web Server
sr: Apache World Wide Web Сервер

en: Apache is a World Wide Web server. It is used to serve HTML files and CGI.
sr: Apache jе  WWW сервер. Он се користи да опслужуjе  HTML фаjлове
    и CGI.

en: Append
sr: Додатaк

en: Application:
sr: Апликација:

en: Apply
sr: Промени

en: Apply filter
sr: Примени филтер

en: April
sr: Април

en: Arabic
sr: Арапски

en: Are you sure that you want to set up printing on this machine?
sr: Да ли сте сигурни да желите да подесите штампање на овој машини?

en: Area:
sr: Подручје :

en: Argentina
sr: Аргентина

en: Armenia
sr: Јерменија

en: Armenian (old)
sr: Јерменски (стари)

en: Armenian (phonetic)
sr: Јерменски (фонетски)

en: Armenian (typewriter)
sr: Јерменски (typewriter)

en: Aruba
sr: Аруба

en: Assign host name from DHCP address
sr: Доделите име хоста за DHCP адресу

en: Assign raw devices to block devices (such as hard drive
    partitions), for the use of applications such as Oracle or DVD players
sr: Додељује raw урећаје за блок урећаје (као што су хард диск
    партиције), што мође бити корисно за апликације као што је Oracle или DVD плејери

en: August
sr: Август

en: Australia
sr: Аустралија

en: Australian Optus cable TV
sr: Аустралијска Optus кабловска ТВ

en: Austria
sr: Аустрија

en: Authentication
sr: Аутентификација

en: Authentication LDAP
sr: LDAP Аутентификација

en: Authentication NIS
sr: NIS Аутентификација

en: Authentication Windows Domain
sr: Аутентификација Windows Домена

en: Authors:
sr: Аутори

en: Auto Install
sr: Аутоинсталација

en: Auto Install Configurator
sr: Аутоинсталациони конфигуратор

en: Auto allocate
sr: Ауто дислоцирање

en: Auto-detect
sr: Ауто-детекциjа

en: Auto-detect available ports
sr: Аутодетекција доступних портова

en: Auto-detect printers connected directly to the local network
sr: Ауто-детекција штампача повезаних директно на локалну мрежу

en: Auto-detect printers connected to machines running Microsoft Windows
sr: Ауто-детекција штампача конектованих на машине на којима је инсталиран Microsoft Windows

en: Auto-detect printers connected to this machine
sr: Ауто-детекција штампача повезаних са овом машином

en: Auto-detected
sr: Ауто-детекција

en: Autologin
sr: Ауто логовaњe

en: Automated
sr: Аутоматски

en: Automatic IP
sr: Аутоматски IP

en: Automatic Steps Configuration
sr: Подешавање аутоматизованих корака

en: Automatic correction of CUPS configuration
sr: Аутоматска корекција CUPS конфигурације

en: Automatic detection and configuration of hardware at boot.
sr: Аутоматска детекција и конфигурација хардвера при стартању система.

en: Automatic reconfiguration
sr: Аутоматска реконфигурација

en: Automatic regeneration of kernel header in /boot for
    /usr/include/linux/{autoconf,version}.h
sr: Аутоматска регенерација кернеловог заглавља у /boot заr
    /usr/include/linux/{autoconf,version}.h

en: Automatic time synchronization (using NTP)
sr: Аутоматска синхронизација времена (преко NTP-а)

en: Automatically find available printers on remote machines
sr: Аутоматски пронађи доступне штампаче на удаљеним машинама

en: Automatically switch on numlock key locker under console
    and XFree at boot.
sr: Аутоматски укључује numlock тастер под конзолом
    и у XFree при стартању.

en: Autoprobe
sr: Аутоматска проба

en: Available printers
sr: Доступни штампачи

en: Azerbaidjani (latin)
sr: Азербejдзан  (латиница)

en: Azerbaijan
sr: Азербејџан

en: Backup Now
sr: Backup Сад

en: Backup Now from configuration file
sr: Backup-уј сада из конфигурационог фајла

en: Backup Other files...
sr: backup-овање осталих фајлова...

en: Backup System
sr: Backup-уј систем

en: Backup User files...
sr: backup-овање корсиникових фајлова

en: Backup Users
sr: Backup-уј Кориснике

en: Backup files are corrupted
sr: Backup фајлови су корумпирани

en: Backup files not found at %s.
sr: Backup фајлви нису пронађени на %s.

en: Backup other files
sr: Backup-уј остале фајлове

en: Backup system files
sr: Backup-уј системске фајлове

en: Backup system files...
sr: Backup системских фајлова...

en: Backup the system files before:
sr: Backup системских фајлова пре:

en: Backup user files
sr: Backup-уј корисничке фајлове

en: Backup your System files. (/etc directory)
sr: Сачувајте своје Системске фајлове ( /etc директоријум )

en: Bad backup file
sr: Лоше backup-ованa датотекa

en: Bad choice, try again
sr: Лош избор, пробајте поново

en: Bad package
sr: Лош пакет

en: Bad password on %s
sr: Погрешна лоѕинка на %s

en: Bahamas
sr: Бахами

en: Bahrain
sr: Бахреин

en: Bangladesh
sr: Бангладеш

en: Barbados
sr: Барбадос

en: Basic
sr: Основно

en: Be careful: this operation is dangerous.
sr: ПАЖЉИВО,ова операција jе опасна.

en: Be sure a media is present for the device %s
sr: Проверите да ли је медиј присутан у уређају %s

en: Because you are doing a network installation, your network is already configured.
    Click on Ok to keep your configuration, or cancel to reconfigure your Internet & Network connection.
sr: Због тога што радите мрежну инсталациjу, вaша мрежа jе вeћ подeшенa подeшенa.
    Кликните на  OК  задрджали конфигурациjу Network/Internet конекциje, или cancel дa би поново урадили кофигурациjу.

en: Become a MandrakeExpert
sr: Постаните MandrakeExpert

en: Before installing any fonts, be sure that you have the right to use and install them on your system.
    
    -You can install the fonts the normal way. In rare cases, bogus fonts may hang up your X Server.
sr: Пе инсталације иједног фонта, проверите да ли имате право да их инсталирате и користите на вашем систему.
    
    -Можете инсталирати фонтове на упообичајени начин. У ређим случајевимаs, баговити фонтови могу срушити ваш X Сервер.

en: Belarus
sr: Беолорусија

en: Belarusian
sr: Белоруски

en: Belgian
sr: Белгијски

en: Belgium
sr: Белгија

en: Belize
sr: Белизе

en: Bengali
sr: Бенгалски

en: Benin
sr: Бенин

en: Bermuda
sr: Бермуда

en: Bhutan
sr: Бутан

en: Bolivia
sr: Боливија

en: Books and Howto's on Linux and Free Software
sr: Kњиге и Како? (Howto's) за Linux и Бесплатни Софтвер

en: Boot
sr: Стартање

en: Boot Protocol
sr: Стартни(Boot) протокол

en: Boot Style Configuration
sr: Kонфигурацијa стила стартaњa

en: Boot device
sr: Стартни (boot) уређај

en: Bootloader
sr: Стартер

en: Bootloader installation
sr: Инсталациja стартерa

en: Bootloader main options
sr: Главне опције стартерa

en: Bootloader to use
sr: Стартер коjи ћe се користити

en: Bosnia and Herzegovina
sr: Босна и Хрецеговина

en: Bosnian
sr: Босански

en: Both Shift keys simultaneously
sr: Оба Shift тастера истовремено

en: Botswana
sr: Боцвана

en: Bouvet Island
sr: Острва Буве

en: Brazil
sr: Бразил

en: Brazilian (ABNT-2)
sr: Бразилски (ABNT-2)

en: Bridges and system controllers
sr: Мостови и системски контролери

en: Bringing down the network
sr: Одступам од мрежe

en: Bringing up the network
sr: Приступам  мрежу

en: British Indian Ocean Territory
sr: Британска Индијска Океанска Територија

en: Broadcast Address:
sr: Broadcast Адреса:

en: Browse
sr: претражи

en: Browse to new restore repository.
sr: Претражите нови restore repository.

en: Brunei Darussalam
sr: Брунеји Darussalam

en: Build All Kernels -->
sr: Компајлирај Све Кернеле -->

en: Build Backup
sr: Креирај backup

en: Build Whole Kernel -->
sr: Компајлирај цели Кернел -->

en: Build the disk
sr: Креираj диск

en: Bulgaria
sr: Бугарска

en: Bulgarian (BDS)
sr: Бугарски (BDS)

en: Bulgarian (phonetic)
sr: Бугарски (фонетски)

en: Burkina Faso
sr: Буркина Фасо

en: Burundi
sr: Бурунди

en: Bus
sr: Бус

en: Bus identification
sr: Идентификација буса

en: Button 2 Emulation
sr: Емулациjа 2 тастерa

en: Button 3 Emulation
sr: Емулацийа 3 тастерa

en: Button `%s': %s
sr: Тастер `%s': %s

en: Buttons emulation
sr: Емулациjа тастерa

en: C and C++ development libraries, programs and include files
sr: C и C++ развоjне библиотекe, програми  и пропратне датотекe

en: CD in place - continue.
sr: ЦД на месту - настави.

en: CD-R / DVD-R
sr: CDROM / DVDROM

en: CD/DVD burners
sr: CD/DVD резачи

en: CPU flags reported by the kernel
sr: CPU заставе пријављена од стране кернела

en: CUPS - Common Unix Printing System
sr: CUPS - Општи Unix-ов систем за штампање

en: CUPS configuration
sr: CUPS конфигурација

en: CUPS does not support printers on Novell servers or printers sending the data into a free-formed command.
sr: CUPS не подржава штампаче на Novell серверима или штампачима који шаљу податке у слободно-формирану команду.

en: Cable connection
sr: Кабловска конекциja

en: Cache size
sr: Величина кеша

en: Calendar
sr: Календар

en: Cambodia
sr: Камбоџа

en: Cameroon
sr: Камерун

en: Can't access kernel modules corresponding to your kernel (file %s is missing), this generally means your boot floppy in not in sync with the Installation medium (please create a newer boot floppy)
sr: Не могу да приступим кернел модулима који одговарају вашем кернелу (фајл %s нмедостаје), што генерално значи да ваш boot floppy није синхронизаован са Инсталационим медијом (креирајте новији boot floppy)

en: Can't add a partition to _formatted_ RAID md%d
sr: Није могуће додати партицију на _форматиран_ RAID md%d

en: Can't create catalog!
sr: Не могу да креирам каталог!

en: Can't find %s on %s
sr: Не могу пронађем  %s на %s

en: Can't launch mkinitrd -f /boot/initrd-%s.img %s.
sr: Не могу да покренем mkinitrd -f /boot/initrd-%s.img %s.

en: Can't login using username %s (bad password?)
sr: Не могу да улогујем корисничко име %s (неисправна лозинка?)

en: Can't make screenshots before partitioning
sr: Не могу да направим снимак пре партиционирања

en: Can't relaunch LiLo!
    Launch "lilo" as root in command line to complete LiLo theme installation.
sr: Не могу да рестартујем LiLo!
    Покрените "lilo" као root из командне линије да би завршили инсталцију теме за LiLo стартер.

en: Can't unset mount point as this partition is used for loop back.
    Remove the loopback first
sr: Демонтирaњe ниjе могуће,jер се партициjа корисити за loop back.
    Прво уклоните loopback

en: Can't use broadcast with no NIS domain
sr: Није могућ пренос без NIS домена

en: Can't write /etc/sysconfig/bootsplash
    File not found.
sr: Не могу да упишем у /etc/sysconfig/bootsplash
    Фајл не постоји.

en: Can't write /etc/sysconfig/bootsplash.
sr: Не могу да уписујем у /etc/sysconfig/bootsplash.

en: Canada
sr: Канада

en: Canada (cable)
sr: Канада (кабл)

en: Canadian (Quebec)
sr: Канадски (Квебек)

en: Cancel
sr: Поништи

en: Cape Verde
sr: Капе Верде

en: CapsLock key
sr: CapsLock тастер

en: Card IO
sr:  IO картицe

en: Card IO_0
sr:  IO_0 картицe

en: Card IO_1
sr: IO_1 картицe

en: Card IRQ
sr: IRQ картицe

en: Card mem (DMA)
sr: (DMA) картицe

en: Card model:
sr: Модел картице :

en: Cayman Islands
sr: Кајманска Острва

en: Cd-Rom labeled "%s"
sr: Cd-Rom ознaчен као "%s

en: Central African Republic
sr: Централно Афричка Република

en: Chad
sr: Чад

en: Change
    Restore Path
sr: Промени
    путању за Обнављање

en: Change Cd-Rom
sr: Промени Cd-Rom

en: Change partition type
sr: Промена типа партиције

en: Change the printing system
sr: Промените систем за штампање

en: Change type
sr: Промена типа

en: Change your Cd-Rom!
    
    Please insert the Cd-Rom labelled "%s" in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid installation from this Cd-Rom.
sr: Промените вaш Cd-Rom!
    
    Убацитe вaш CD ознaчен са "%s" у погон и притисните "У реду" кадa сте спремни.
    Уколико га немате притисните  Поништи.

en: Channel
sr: Канал

en: Check bad blocks?
sr: Провери лоше блокове ?

en: Checking %s
sr: Проверавам %s

en: Checking device and configuring HPOJ...
sr: Проверавам уређај и подешавам HPOJ...

en: Checking installed software...
sr: Проверавам инсталирани софтвер...

en: Checking your system...
sr: Проверавам ваш систем...

en: Chile
sr: Чиле

en: China
sr: Кина

en: China (broadcast)
sr: Кина (broadcast)

en: Choose a file
sr: Изаберите фајл

en: Choose a mirror from which to get the packages
sr: Изаберите mirror са ког ћете скинути пакете

en: Choose a monitor
sr: Изаберите монитор

en: Choose a partition
sr: Изаберите партицију

en: Choose action
sr: Изаберите акцију

en: Choose an X server
sr: Изаберите X сервер

en: Choose an existing LVM to add to
sr: Изабери постојећи LVM за додавање

en: Choose an existing RAID to add to
sr: Изабери постојећи RAID за додавање

en: Choose another partition
sr: Изаберите другу партицију

en: Choose color
sr: Изаберите боју

en: Choose file
sr: Изабери датотеку

en: Choose one of the auto-detected printers from the list or enter the hostname or IP and the optional port number (default is 9100) in the input fields.
sr: Изаберите један од ауто-детектованих штампача са листе и унесите име хоста или IP и опционални број порта (default је 9100) у поље за унос.

en: Choose packages to install
sr: Пакети за инсталацију

en: Choose the applications that will support the fonts:
sr: Изаберите апликације које ће подржавати фонтове :

en: Choose the connection you want to configure
sr: Изаберите тип конекције који желите да користите

en: Choose the default user:
sr: Изаберите default (основног) корисникa:

en: Choose the floppy drive you want to use to make the bootdisk
sr: Изабрерите дискетни уређај који ћете користити  за креирање старне дискете

en: Choose the host on which the local scanners should be made available:
sr: Изаберите хоста на којем би локални штампачи требали бити доступни:

en: Choose the mount points
sr: Изаберите тачке монтирања

en: Choose the network interface
sr: Изаберите мрeжни интерфejс

en: Choose the network or host on which the local printers should be made available:
sr: Изаберите мрежу или хоста на којем би локални штампачи требали бити доступни:

en: Choose the new size
sr: Изаберите нову величину

en: Choose the packages you want to install
sr: Изабери пакете за инсталацију

en: Choose the partitions you want to format
sr: Изабери партиције за форматирање

en: Choose the profile to configure
sr: Изаберите профил за конфигурисaњe

en: Choose the resolution and the color depth
sr: Изаберите резолуцију и број боја при прикaзу

en: Choose the sizes
sr: Изаберите величину

en: Choose the window manager to run:
sr: Изаберите window менадзер коjи желите да користите:

en: Choose which services should be automatically started at boot time
sr: Изаберите које сервиси треба аутоматски да се покрену при стартању

en: Choose your country
sr: Изабери своју земљу

en: Choose your filesystem encryption key
sr: Изаберите кључ за енкрипцију фајл система

en: Choose your keyboard
sr: Изабери тастатуру

en: Choosing a display manager
sr: Избор менаџера за дисплеј

en: Choosing an arbitrary driver
sr: Бирам одговарајући драјвер

en: Christmas Island
sr: Ускршња острава

en: Chunk size %s
sr: Chunk-уј %s

en: Circular mounts %s
sr: Кружно монтирaње  %s

en: Clean /tmp at each boot
sr: Очисти /tmp при сваком стартaњу

en: Clear all
sr: Очисти све

en: Click on a device in the left tree in order to display its information here.
sr: Кликните на уређај у левом стаблу да би овде приказали информације.

en: Clients for different protocols including ssh
sr: Клиjенти за различите протоколе укључуjући и ssh

en: Close
sr: Затвори

en: Cocos (Keeling) Islands
sr: Кокос (Келингова) Острва

en: Collapse Tree
sr: Скупи стабло

en: Colombia
sr: Колумбија

en: Color configuration
sr: Подешавање боје

en: Color depth: %s
sr: Број боја: %s

en: Command line
sr: Командна линија

en: Comoros
sr: Комори

en: Compact
sr: Компакт

en: Computing FAT filesystem bounds
sr: Прорачунавам границе FAT датотeчног система

en: Computing the size of the Windows partition
sr: Прорачунавам величину Windows партициjе

en: Configuration
sr: Конфигурацијa

en: Configuration Wizards
sr: Чаробњаци за конфигурацију

en: Configuration of a remote printer
sr: Подешавање удаљеног штампача

en: Configure
sr: Подеси

en: Configure Internet Access...
sr: Подеси Интернет приступ...

en: Configure Local Area Network...
sr: Подеси локални мрежу...

en: Configure X
sr: Конфигурисање X-a

en: Configure all heads independently
sr: Подеси све главе независно

en: Configure bootsplash picture
sr: Подесите bootsplash слику

en: Configure module
sr: Модул за подешавање

en: Configure mouse
sr: Подешавање миша

en: Configure networking
sr: Подеси мрежу

en: Configure only card "%s"%s
sr: Подеси само картицу "%s"%s

en: Configure services
sr: Подеси сервисе

en: Configure the network now
sr: Подеси мрежу сада

en: Configuring IDE
sr: Kонфигурација  IDE

en: Configuring PCMCIA cards...
sr: Конфигуришем PCMCIA картице...

en: Configuring applications...
sr: Подешавам апликације...

en: Configuring network
sr: Подешавање мреже

en: Configuring network device %s
sr: Подешавање мрежног уређаја %s

en: Configuring printer "%s"...
sr: Подешавам штампач "%s" ...

en: Configuring printer ...
sr: Подешавање штампача ...

en: Configuring scripts, installing software, starting servers...
sr: Конфигурисaње скрипти,инсталациjа софтвера, стартaње сервиса...

en: Configuring...
sr: Kонфигурациjа у току...

en: Congo (Brazzaville)
sr: Конго (Бразавил)

en: Congo (Kinshasa)
sr: Конго (Киншаса)

en: Congratulations!
sr: Честитамо !

en: Congratulations, installation is complete.
    Remove the boot media and press return to reboot.
    
    
    For information on fixes which are available for this release of Mandrake Linux,
    consult the Errata available from:
    
    
    %s
    
    
    Information on configuring your system is available in the post
    install chapter of the Official Mandrake Linux User's Guide.
sr: Честитамо, инсталација је завршена.
    Извадите дискету из драјва и притисните <Enter> да се рачунар ресетује.
    
    
    За информације о поправкама које су на располагању за ово издање
    Mandrake Linux Линукса, прочитајте део 'Errata' који можете наћи на
    
    
    %s
    
    
    Информације о конфигурисању вашег система можете наћи у пост-инсталационом
    поглављу званичног Mandrake Linux 'Водича за кориснике'.

en: Connect %s
sr: Конектуј %s

en: Connect to the Internet
sr: Конектуj на интернет

en: Connect your printer to a Linux server and let your Windows machine(s) connect to it as a client.
    
    Do you really want to continue setting up this printer as you are doing now?
sr: Повежите ваш штампач на Linux сервер и дозволите вашој Windows машини(ама) да се конектује на њу као клијент.
    
    Да ли заиста желите да наставите да подешавате овај штампач као што то сада радите?

en: Connect...
sr: Конектовaње...

en: Connected
sr: Конектован

en: Connection Configuration
sr: Конфигурација Интернет конекциje

en: Connection Time:
sr: Време конекције:

en: Connection complete.
sr: Повезивање завршено.

en: Connection failed.
    Verify your configuration in the Mandrake Control Center.
sr: повезивање неуспело.
    Проверите вашу конфигурацију у Mandrake Контролном Центру.

en: Connection name
sr: Име конекције

en: Connection speed
sr: Брзина конекције

en: Connection timeout (in sec)
sr: Време паузе конекције (у сек.)

en: Connection type:
sr: Тип конекције:

en: Console Tools
sr: Конзолни алати

en: Contacting Mandrake Linux web site to get the list of available mirrors...
sr: КОнтактирајте Mandrake Linux web сајт да би добили листу доступних mirror-а

en: Contacting the mirror to get the list of available packages...
sr: Кантактирајте mirror за листу могућих пакета

en: Content of the file
sr: Садржај датотексе

en: Continue
sr: Настави

en: Continue anyway?
sr: Свеједно наставити ?

en: Control and Shift keys simultaneously
sr: Control и  Shift тастери истовремено

en: Cook Islands
sr: Кукова Острва

en: Copy fonts on your system
sr: Копирај фонтове у систем

en: Copying %s
sr: Копирање %s

en: Costa Rica
sr: Костарика

en: Cote d'Ivoire
sr: Обала слоноваче

en: Couldn't access the floppy!
sr: Не могу да приступим дискети!

en: Country / Region
sr: Земља

en: Cpuid family
sr: Cpuid фамилија

en: Cpuid level
sr: Cpuid ниво

en: Create
sr: Креирај

en: Create a bootdisk
sr: Направи стартни диск

en: Create a new partition
sr: Креирај нову партицију

en: Create new theme
sr: Креирај нову тему

en: Creating and formatting file %s
sr: Креирaње и форматирaње датотекe %s

en: Creating auto install floppy
sr: Креирам ауто инсталациону дискету

en: Creating auto install floppy...
sr: Креирам ауто инсталациони флопи

en: Creating bootdisk...
sr: Креирам стартни диск...

en: Croatia
sr: Хрватска

en: Croatian
sr: Хрвaтски

en: Cron not available yet as non-root
sr: Cron није доступан још увек за non-root

en: Ctrl and Alt keys simultaneously
sr: Ctrl и Alt тастери истовремено

en: Cuba
sr: Куба

en: Current configuration of `%s':
    
    Network: %s
    IP address: %s
    IP attribution: %s
    Driver: %s
sr: Тренутна конфигурација за `%s':
    
    Мрежа: %s
    IP адреса %s
    IP атрибути: %s
    Драјвер: %s

en: Current interface configuration
sr: Тренутна конфигурација интерфејса

en: Current user
sr: Тренутни корисник

en: Currently, no alternative possibility is available
sr: Тренутно, не постоји дтруга алтернатива

en: Custom
sr: Избор по жeљи

en: Custom Restore
sr: Обнављање по жeљи

en: Custom configuration
sr: Custom конфигурација

en: Custom disk partitioning
sr: Custom диск партиционирaњe

en: Cylinder %d to %d
sr: Цилиндар %d до %d

en: Cyprus
sr: Кипар

en: Czech (QWERTY)
sr: Чешки (QWERTY)

en: Czech (QWERTZ)
sr: Чешки (QWERTZ)

en: Czech Republic
sr: Чешка

en: DHCP Client
sr: DHCP клиjент

en: DHCP Server Configuration.
    
    Here you can select different options for the DHCP server configuration.
    If you don't know the meaning of an option, simply leave it as it is.
sr: DHCP Сервер Конфигурација.
    
    Овде можете одабрати различите опције за DHCP сервер конфигурацију.
    Уколико не знате значење неке опције, једноставно је немојте мењати.

en: DHCP client
sr: DHCP клиjент

en: DHCP host name
sr: DHCP име хоста

en: DNS server
sr: DNS сервер

en: DNS server address should be in format 1.2.3.4
sr: DNS адреса треба да буде у формату 1.2.3.4

en: DOS drive letter: %s (just a guess)
sr: Ознака DOS партиције: %s (само претпоставка)

en: Danish
sr: Дански

en: Database
sr: Сервер,Базе податакa

en: Database Server
sr: Сервер Базе податакa

en: Day
sr: Дан

en: December
sr: Децембар

en: Default
sr: Подразумевано

en: Default OS?
sr: Подразумевани ОС ?

en: Default printer
sr: Default штампач

en: Del profile...
sr: Уклони профил...

en: Delay before booting default image
sr: Пауза пре стартања default image-а

en: Delete
sr: Обриши

en: Delete All NBIs
sr: Обриши све NBIs

en: Delete Client
sr: Обриши Клијента

en: Delete Hard Drive tar files after backup to other media.
sr: Обришите tar фајове на тврдом диску након backup-а на други медиј.

en: Delete selected rule
sr: Избриши одабрано правило

en: Denmark
sr: Данска

en: Description
sr: Опис

en: Description of the fields:
sr: Опис за поља:

en: Detailed information
sr: Детаљне информације

en: Details
sr: Детаљи

en: Detected %s
sr: Детектован %s

en: Detected hardware
sr: Детектовани хардвер

en: Detected model: %s
sr: Детектовани модел: %s

en: Detected model: %s %s
sr: Детектовани модели: %s %s

en: Detecting devices...
sr: Детектуjем  урeђаje...

en: Detection in progress
sr: Детекција у току

en: Devanagari
sr: Деванагри

en: Development
sr: Развојна

en: Device:
sr: Уређај:

en: Dialing mode
sr: Мод за бирaњe

en: Dialup options
sr: Dialup опције

en: Did it work properly?
sr: Да ли ради исправно?

en: Directory %s already contains data
    (%s)
sr: Директоријум %s већ садржи неке податке
    (%s)

en: Disable Server
sr: Деактивирај Сервер

en: Disabling servers...
sr: Уклaњам сервисe...

en: Disconnect %s
sr: Дисконектуј %s

en: Disconnect...
sr: Дисконектовaн...

en: Disk
sr: Диск

en: Display all available remote CUPS printers
sr: прикажи све доступне удаљене CUPS штампаче

en: Display logo on Console
sr: Прикажи лого у конзоли

en: Display theme
    under console
sr: Прикажи теме
    у конзоли

en: Djibouti
sr: Џибути

en: Do
sr: Уради

en: Do it!
sr: Уради то!

en: Do new backup before restore (only for incremental backups.)
sr: Уради нови backup пре обнављања (само за инкременталне backup-е.)

en: Do not include critical files (passwd, group, fstab)
sr: Не укључуј критичне фајлове (passwd, group, fstab)

en: Do not include the browser cache
sr: Не укључуј кеш претраживача

en: Do not print any test page
sr: Немој да штампај било коју тест страницу

en: Do not transfer printers
sr: Не пребацуј штампаче

en: Do nothing
sr: Не ради ништа

en: Do you have an ISA sound card?
sr: Да ли имате ISA звучну картицу?

en: Do you have another one?
sr: Да ли имате још један?

en: Do you have any %s interfaces?
sr: Имате ли још %s интерфејса?

en: Do you really want to remove the printer "%s"?
sr: Да ли хоћете да уклоните штампач "%s"?

en: Do you want the BackSpace to return Delete in console?
sr: Да ли желите да BackSpace да врати Delete у конзолу?

en: Do you want to click on this button?
sr: Да ли желите да кликнете на овај тастер?

en: Do you want to enable printing on printers in the local network?
sr: Да ли желите да омогућите шрампање на штампачима у локалној мрежи?

en: Do you want to enable printing on the printers mentioned above or on printers in the local network?
sr: Да ли желите да омогућите штампање на штампачима који су горе поменути на локалној мрежи?

en: Do you want to enable printing on the printers mentioned above?
sr: Да ли желите да омогућите штампање на горе поменутим штампачима?

en: Do you want to save /etc/fstab modifications
sr: Да ли хоћете да сачувате измене у /etc/fstab?

en: Do you want to set this printer ("%s")
    as the default printer?
sr: Да ли желите да подесите овај штампач ("%s")
    као default штампач?

en: Do you want to start the connection at boot?
sr: Да ли желите да стартуjетe конектовaње при стартaњу системa ?

en: Do you want to test the configuration?
sr: Да ли хоћете да тестирате конфигурацију?

en: Do you want to try to connect to the Internet now?
sr: Да ли хоћете да се конектуjете на интернет садa?

en: Do you want to use aboot?
sr: Да ли желите да користите aboot ?

en: Do you want to use this feature?
sr: Да ли желите да користите ову опцију ?

en: Documentation
sr: Документациja

en: Does not appear to be recordable media!
sr: Ово изгледа није медиј на који може да се снима!

en: Domain
sr: Домен

en: Domain Admin Password
sr: Admin Лозинка домена

en: Domain Admin User Name
sr: Admin Корисничко име Домена

en: Domain Authentication Required
sr: Потребна Аутентификација Домена

en: Domain Name Resolver
sr: Програм за дефинисање Имена домена

en: Domain Name Server
sr: Domain Name Сервер

en: Domain Name and Network Information Server
sr: Име Домена и Мрежни Информациони Сервер

en: Domain Name:
sr: Име домена:

en: Domain name
sr: Име домена

en: Dominica
sr: Доминикана

en: Dominican Republic
sr: Доминиканска Република

en: Done
sr: Урађено

en: Down
sr: Доле

en: DrakSec Basic Options
sr: DrakSec Основне Опције

en: Drakbackup Configuration
sr: Drakbackup Конфигурација

en: Drakperm is used to see files to use in order to fix permissions, owners, and groups via msec.
    You can also edit your own rules which will owerwrite the default rules.
sr: Drakperm се користи да видели фајлове у циљу подешавања дозвола, власника и група преко msec.
    ВИ такође можете да едитујете своја сопствена правила која ће бити изнад default правила.

en: Drive capacity
sr: Капацитет уређаја

en: Driver
sr: Драjвер

en: Driver:
sr: Драjвер:

en: Duplicate mount point %s
sr: Дуплиранa тачка монтирања %s

en: Dutch
sr: Дански

en: Dvorak
sr: Дворак

en: Dvorak (Norwegian)
sr: Дворак (Норвешки)

en: Dvorak (Swedish)
sr: Дворак (Шведски)

en: Dvorak (US)
sr: Дворак (US)

en: Dynamic IP Address Pool:
sr: Динамичка IP адреса Pool:

en: EIDE/SCSI channel
sr: EIDE/SCSI канал

en: ERROR: Cannot spawn %s.
sr: ГРЕШКА: Није могуће повезивање %s.

en: Early Intel Pentium chips manufactured have a bug in their floating point processor which did not achieve the required precision when performing a Floating point DIVision (FDIV)
sr: Рани Intel Pentium чипови су имали грешку у floating тачки процесора који није успевао да постигне захтевану прецизност при извођењу Floating point DIVision (FDIV)

en: East Europe
sr: Источна Европа

en: East Timor
sr: Источни Тимор

en: Ecuador
sr: Еквадор

en: Edit current rule
sr: Уреди тренутно правило

en: Edit selected host
sr: Уреди селектованог хоста

en: Edit selected host/network
sr: Уреди селектованог хоста/мрежу

en: Edit selected server
sr: Уреди селектовани сервер

en: Editors, shells, file tools, terminals
sr: едитори,шелови, алати за датотеке, терминали

en: Egypt
sr: Египат

en: Either the server name or the server's IP must be given!
sr: Морате дати или име сервера или његов IP!

en: El Salvador
sr: Ел Салвадор

en: Empty
sr: Празно

en: Empty label not allowed
sr: Празна ознака није дозвољена

en: Emulate third button?
sr: Да имитирам рад 3 тастера?

en: Enable ACPI
sr: Омогући ACPI

en: Enable CD Boot?
sr: Омогући стартaње са CD-a?

en: Enable OF Boot?
sr: Омогући OF стартaње?

en: Enable Server
sr: Активирај Сервер

en: Enable multiple profiles
sr: Омогући мулти-профиле

en: Enabling servers...
sr: >Омогућавам сервиси...

en: Enabling swap partition %s
sr: Омогућавам swap партицију %s

en: Encryption key
sr: Кључ за енкрипцију

en: Encryption key (again)
sr: Кључ за енкрипцију (поново)

en: Enter IP address and port of the host whose printers you want to use.
sr: Унесите IP адресу и порт хоста чије штампаче желите да користите.

en: Enter Printer Name and Comments
sr: Унесите име Штампача и Коментаре

en: Enter a printer device URI
sr: Унесите URI за штампач

en: Enter a user
    %s
sr: Унеси корисника
    %s

en: Entering step `%s'
sr: Покрећем корак `%s'

en: Entries you'll have to fill:
    %s
sr: Уноси које треба да попуните:
    %s

en: Equatorial Guinea
sr: Екваторијална Гвинеја

en: Erase entire disk
sr: Избриши цели диск

en: Eritrea
sr: Еритреја

en: Error
sr: Грешка

en: Error during sending file via FTP.
     Please correct your FTP configuration.
sr: Грешка током слања фајла преко FTP-а.
     Исправите вашу FTP конфигурацију.

en: Error during sendmail.
      Your report mail was not sent.
      Please configure sendmail
sr: Грешка при слању mail-а
      ваш извештај није послан
      Подесите sendmail

en: Error installing aboot, 
    try to force installation even if that destroys the first partition?
sr: Грeшка при инсталациjи aboot-a, 
    Да ли дa пробам да инсталирам чак ако то води уништeњу прве партициje?

en: Error opening %s for writing: %s
sr: Грешка при отварању %s за испис: %s

en: Error reading file %s
sr: Грешка код отварања датотекa %s

en: Error writing to file %s
sr: Грешка код уноса у датотекa %s

en: Error!
sr: Грешка!

en: Error: The "%s" driver for your sound card is unlisted
sr: Грешка: драјвер "%s" за  вашу звучну картицу није приказан

en: Estimating
sr: Процењујем

en: Estonia
sr: Естонија

en: Estonian
sr: Естонски

en: Etherboot ISO image is %s
sr: Etherboot ISO image је %s

en: Ethernet Card
sr: Мрeжна картицa

en: Ethernetcard
sr: Мрeжна картицa

en: Ethiopia
sr: Етиопија

en: European protocol
sr: Европски протокол

en: European protocol (EDSS1)
sr: Европски протокол (EDSS1)

en: Every printer needs a name (for example "printer"). The Description and Location fields do not need to be filled in. They are comments for the users.
sr: Сваки штампач мора да има име (на пример "штампач"). Поља за Опис и Локацију не морају бити попуњена. То су само корисне напомене за кориснике.

en: Everything (no firewall)
sr: Све (без firewall-а)

en: Everything has been configured.
    You may now share Internet connection with other computers on your Local Area Network, using automatic network configuration (DHCP).
sr: Све jе подeшено.
    Сада можете делити Интернет конекциjу са другим компjутерима на вaшоj локалноj мрeжи  (LAN), користећи аутоматску мрeжну конфигурациjу (DHCP).

en: Examples for correct IPs:
sr: Примери правилних IP адреса:

en: Exit
sr: Излаз

en: Exit install
sr: Излаз из инсталације

en: Expand Tree
sr: Прошири стабло

en: Expert Mode
sr: Eксперт мод

en: Extended partition not supported on this platform
sr: Extended партициjа ниjе подржана на овоj платформи

en: External ISDN modem
sr: Екстерни ISDN модем

en: FAT resizing failed: %s
sr: FAT измена величине неуспела: %s

en: FATAL
sr: ФАТАЛНА

en: Failed to add the printer "%s" to Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
sr: Неуспело додавање штампача "%s" у Star Office/OpenOffice.org/GIMP

en: Failed to check filesystem %s. Do you want to repair the errors? (beware, you can lose data)
sr: Неуспешна првера фајл система %s. Да ли желите да поправите грешке? (будите пажљиви, можете изгубити податке)

en: Failed to configure printer "%s"!
sr: Неуспело подешавање штампача "%s"!

en: Failed to remove the printer "%s" from Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
sr: Неоспео покушај уклањања штампача "%s" из Star Office/OpenOffice.org/GIMP-а

en: Falkland Islands (Malvinas)
sr: Фокландска Острва

en: Faroe Islands
sr: Фарска Острва

en: February
sr: Фебруар

en: Fiji
sr: Фиџи

en: File Selection
sr: Одабир фајлова

en: File already exists. Use it?
sr: Датотекa већ постоји.Да ли да га користим ?

en: File is already used by another loopback, choose another one
sr: Фаjл се већ користи од стране другог loopback-а,изаберите други

en: File sharing
sr: Заједничко дељење фајлова

en: Files Restored...
sr: Фајлови обновљени...

en: Filesystem encryption key
sr: Кључ за енкрипцију фајл система

en: Filesystem type:
sr: Врста татотeчноg система:

en: Filesystem types:
sr: Врста фајл система:

en: Find the solutions of your problems via MandrakeSoft's online support platform.
sr: Пронађите решења за ваше проблеме преко MandrakeSoft-ове online платформе за подршку

en: Finding packages to upgrade...
sr: Тражим пакете за ажурирање...

en: Finish
sr: Краj

en: Finland
sr: Финска

en: Finnish
sr: Фински

en: Firewall
sr: Заштитни зид (Firewall)

en: Firewall/Router
sr: Сервер, Firewall/Router

en: Firewalling configuration detected!
sr: Детектована Firewalling конфигурациja

en: Firewire controllers
sr: Firewire контролери

en: First DNS Server (optional)
sr: Први DNS Сервер (опциja)

en: First Time Wizard
sr: Чаробњак по први пут

en: First floppy drive
sr: Први флопи/дискетни урeђаj

en: First sector of boot partition
sr: Први сектор стартне партиције

en: First sector of drive (MBR)
sr: Први сектор диска (MBR)

en: First sector of the root partition
sr: Први сектор root партиције

en: Flags
sr: Заставе

en: Floppy
sr: Флопи

en: Floppy can be removed now
sr: Дискету сада можете да избаците из уређаја

en: Floppy format
sr: Формат дискете

en: Font Importation and monitoring application                                     
    --windows_import : import from all available windows partitions.
    --xls_fonts      : show all fonts that already exist from xls
    --strong         : strong verification of font.
    --install        : accept any font file and any directry.
    --uninstall      : uninstall any font or any directory of font.
    --replace        : replace all font if already exist
    --application    : 0 none application.
                     : 1 all application available supported.
                     : name_of_application like  so for staroffice 
                     : and gs for ghostscript for only this one.
sr: Програм за контролу и импортовање фонтова                                     
    --windows_import : импортује са свих доступних windows партиција.
    --xls_fonts      : приказује све фонтове који су већ присутни преко xls
    --strong         : стрга провера фонта.
    --install        : инсталира било који фонт и било који директоријум.
    --uninstall      : деинсталира  било који фонт или било који директоријум са фонтовима.
    --replace        : замењује све фонтове који већ постоје
    --application    : 0 без апликације.
                     : 1 све доступне апликације подржане.
                     : name_of_application као за на пример staroffice 
                     : и  gs за ghostscript за само ову.

en: Font List
sr: Листа фонтова

en: Fonts copy
sr: Копија фонта

en: For most modern TV cards, the bttv module of the GNU/Linux kernel just auto-detect the rights parameters.
    If your card is misdetected, you can force the right tuner and card types here. Just select your tv card parameters if needed.
sr: За већину модерних ТВ картица, bttv модул GNU/Linux кернела једноставно ауто-детектује праве параметре.
    Уколико је картица погрешно детектована, овде можете да подесите прави тјунер и тип картице. Само селектујте параметре за вашу TV картицу ако је потребно

en: For security reasons, it will be disconnected now.
sr: Из сигурносних разлога, он ће сада бити дисконектован.

en: For this to work for a W2K PDC, you will probably need to have the admin run: C:\>net localgroup "Pre-Windows 2000 Compatible Access" everyone /add and reboot the server.
    You will also need the username/password of a Domain Admin to join the machine to the Windows(TM) domain.
    If networking is not yet enabled, Drakx will attempt to join the domain after the network setup step.
    Should this setup fail for some reason and domain authentication is not working, run 'smbpasswd -j DOMAIN -U USER%%PASSWORD' using your Windows(tm) Domain, and Admin Username/Password, after system boot.
    The command 'wbinfo -t' will test whether your authentication secrets are good.
sr: Да би ово радило са W2K PDC, вероватно ћете морати да као admin покренете: C:\>net localgroup "Pre-Windows 2000 Compatible Access" everyone /и да рестартујете сервер.
    Такоже ћете морати да имате username/password за  Domain Admin да би приступили машини која има Windows(TM) домен.
    Уколико мрежа још увек није омогућена, Drakx ће покушати да приступи домену након подешавања мреже.
    Уколико ово подешавање не успе из неког разлога и атуентификација домена не ради, покрените 'smbpasswd -j DOMAIN -U USER%%PASSWORD' користећи ваш Windows(tm) Домен, и Admin Username/Password, након стартања система.
    Команда 'wbinfo -t' ће тестирати да ли ваша аутентификација добра.

en: Force No APIC
sr: Обавезно No APIC

en: Format
sr: Форматирање

en: Format partitions
sr: Форматираj партициje

en: Formatted
sr: Форматирано

en: Formatting partition %s
sr: Форматирање партиције %s

en: Found "%s" interface do you want to use it ?
sr: Пронађен је "%s" интерфејс, да ли жели те да га користите ?

en: Found %s %s interfaces
sr: Пронађено  %s %s интерфејсa

en: France
sr: Францускa

en: France [SECAM]
sr: Француска [SECAM]

en: French
sr: Француски

en: French Guiana
sr: Француска Гвајана

en: French Polynesia
sr: Франсуска Полинезија

en: French Southern Territories
sr: Француске Јужне Територије

en: Freq should have the suffix k, M or G (for example, "2.46G" for 2.46 GHz frequency), or add enough '0' (zeroes).
sr: Фреквенција треба да има предзнак k, M или G (на пример, "2.46G" за 2.46 GHz фреквенцију), или додајте довољно '0'(нула).

en: Frequency (MHz)
sr: Фреквеницја (MHz)

en: Friday
sr: Петак

en: Ftp Server
sr: Ftp Сервер

en: GPM adds mouse support to text-based Linux applications such the
    Midnight Commander. It also allows mouse-based console cut-and-paste operations,
    and includes support for pop-up menus on the console.
sr: GPM даjе подршку за миша за тексулано-базиране апликациjе као што jе
    Midnight Commander.Исто тако даjе подршку за  pop-up мениje на  конзоли.

en: Gabon
sr: Габон

en: Gambia
sr: Гамбија

en: Game station
sr: Станица за игру

en: Gateway address should be in format 1.2.3.4
sr: Gateway адреса треба да буде у формату 1.2.3.4

en: Gateway device
sr: Gateway уређаj

en: General
sr: Општe

en: Generate auto install floppy
sr: Креираj ауто инсталациону дискету

en: Generating preview ...
sr: Генеришем преглед...

en: Generic 2 Button Mouse
sr: Генерички 2 тастера миш

en: Generic 3 Button Mouse
sr: Генерички 3 тастера миш

en: Generic PS2 Wheel Mouse
sr: Генерички PS2 миш са точкићем

en: Generic Printers
sr: Generic Штампачи

en: Geometry: %s cylinders, %s heads, %s sectors
sr: Геометрија: %s цилиндара, %s глава, %s сектора

en: Georgia
sr: Грузија

en: Georgian ("Latin" layout)
sr: Грузијски ("Латинични" рапоред)

en: Georgian ("Russian" layout)
sr: Грузијски ("Руски" распоред)

en: German
sr: Немачки

en: German (no dead keys)
sr: Немaчки (без мртвих тастера)

en: Germany
sr: Немачкa

en: Get Windows Fonts
sr: Добави Windows фонтове

en: Ghana
sr: Гана

en: Ghostscript referencing
sr: Ghostscript референцирање

en: Gibraltar
sr: Гилбратлар

en: Give a file name
sr: Одредите име фајла

en: Give the ram size in MB
sr: Прикажи величину RAM-а у Mb

en: Gnome Workstation
sr: Gnome раднa станицa

en: Go on anyway?
sr: Свеједно наставити даље ?

en: Go on without configuring the network
sr: Настави даље без подешавања мреже

en: Graphic Card
sr: Графичка картица

en: Graphical Environment
sr: Графичко Окружeњe

en: Graphical interface
sr: Графички интерфејс

en: Graphical interface at startup
sr: X окружење на старту

en: Graphics card: %s
sr: Графичка картица: %s

en: Graphics card: %s
sr: Графичка картица: %s

en: Graphics memory: %s kB
sr: Меморија на графичкој картици: %s kB

en: Greece
sr: Грчка

en: Greek
sr: Грчки

en: Greenland
sr: Гренланд

en: Grenada
sr: Гренада

en: Guadeloupe
sr: Гвадалупе

en: Guam
sr: Гуам

en: Guatemala
sr: Гватемала

en: Guinea
sr: Гвинеја

en: Guinea-Bissau
sr: Гвинеја-Бисао

en: Gujarati
sr: Гујарати

en: Gurmukhi
sr: Гурмуки

en: Guyana
sr: Гвајана

en: Haiti
sr: Хаити

en: Hard Disk Backup Progress...
sr: Напредак Backup-овања хард диска...

en: Hard Disk Backup files...
sr: backup-овање фајлова са хард диска...

en: Hard drive detection
sr: Детекција хард дискa

en: Hard drive information
sr: Информације о хард диску

en: HardDrake runs a hardware probe, and optionally configures
    new/changed hardware.
sr: HardDrake старта испитивање харедвера, и по потреби ђе подесити 
    нови/измењени хардвер.

en: Harddrake help
sr: Harddrake помоћ

en: Harddrake2 version %s
sr: Harddrake2 верзија %s

en: Hardware
sr: Хардвер

en: Hardware clock set to GMT
sr: Ваш системски (BIOS) часовник је подешен на GMT

en: Hardware probing in progress
sr: Детекција хардвера у току

en: Have a nice day!
sr: Желимо вам пријатан дан!

en: Heard and McDonald Islands
sr: Хердова и McDonald Острва

en: Help
sr: Помоћ

en: Here are the entries on your boot menu so far.
    You can create additional entries or change the existing ones.
sr: Ово су постављне опције.
    Можете додати нове или изменити старе.

en: Here is a list of all auto-detected printers.
sr: Овде се налази листа ауто-детектованих штампача.

en: Here is a list of the available printing options for the current printer:
sr: Овде се налази листа доступних опција за штампање за текући штампач:

en: Here is the full list of available countries
sr: Овде jе представљенa цела листа доступних земаља

en: Here is the full list of keyboards available
sr: Овде jе представљенa цела листа доступних тастатурa

en: Here you can choose the key or key combination that will 
    allow switching between the different keyboard layouts
    (eg: latin and non latin)
sr: Овде можете изабрати тастер или комбинацију тастера која ће 
    дозволити измену распореда тастатура
    (нпр: latin и non latin)

en: Here you can choose whether the printers connected to this machine should be accessable by remote machines and by which remote machines.
sr: Овде можете изабрати да ли желите да штампачи на овој машини треба да буду доступни на другим удаљеним машинама и на којим удаљеним машинама.

en: Here you can choose whether the scanners connected to this machine should be accessable by remote machines and by which remote machines.
sr: Овде можете изабрати да ли желите да скенери на овој машини треба да буду доступни на другим удаљеним машинама и на којим удаљеним машинама.

en: Here you can select an alternative driver (either OSS or ALSA) for your sound card (%s).
sr: Овде можете изабрати алтернативни драјвер (или OSS или ALSA) за своју звучну картицу (%s).

en: Here you can specify any arbitrary command line into which the job should be piped instead of being sent directly to a printer.
sr: Овде можете да одредите било који командну линију на који задатак за штампач треба да буде упућен уместо да се директно шаље на штампач.

en: Hide files
sr: Сакриј фајлове

en: High
sr: Велика

en: Higher
sr: Вишљи

en: Honduras
sr: Хондурас

en: Hong Kong
sr: Хонг Конг

en: Horizontal refresh rate
sr: Хоризонтална фреквенција

en: Host "%s", port %s
sr: Хост "%s", порт %s

en: Host %s
sr: Хост %s

en: Host Name
sr: Име хоста

en: Host Path or Module
sr: Путања до хоста или Модул

en: Host name
sr: Име хоста:

en: Host/network IP address missing.
sr: Недостаје хост/мрежна IP адреса.

en: Hostname required
sr: Потребно је име хоста

en: Hostname:
sr: Име хоста:

en: Hour
sr: Час

en: How is the printer connected?
sr: Како је штампач повезан?

en: Hungarian
sr: Мађарски

en: Hungary
sr: Мађарска

en: I can keep your current configuration and assume you already set up a DHCP server; in that case please verify I correctly read the Network that you use for your local network; I will not reconfigure it and I will not touch your DHCP server configuration.
    
    The default DNS entry is the Caching Nameserver configured on the firewall. You can replace that with your ISP DNS IP, for example.
    		      
    Otherwise, I can reconfigure your interface and (re)configure a DHCP server for you.
sr: Могу да задржим вашу тренутну конфигурацију и претпоставити да је већ подешен DHCP сервер; у том случају проверите да ли је добро очитана Мрежа коју користите за вашу локалну мрежу; Ја је нећу реконфигурисати и нећу дирати у вашу DHCP сервер конфигурацију.
    
    default DNS унос је Caching Nameserver подешен на firewall-у. Можете је заменити са вашим ISP DNS IP, на пример.
    		      
    Иначе, ја могу да реконфигуришем ваш интерфејс и (ре)конфигуришем DHCP сервер за вас.

en: I can set up your computer to automatically log on one user.
sr: Ja могу подести ваш рачунар да аутоматски улогуje jeдног корисникa.

en: I can setup your computer to automatically start the graphical interface (XFree) upon booting.
    Would you like XFree to start when you reboot?
sr: Ja могу подести ваш рачунар да аутоматски подиже X окружење при стартању.
    Да ли желите X окружење при рестарту ?

en: I can't add any more partition
sr: Не могу додати више ни једну партицију

en: I can't find any room for installing
sr: Не могу да пронaђем слободан простор за инсталирaње

en: I can't find needed image file `%s'.
sr: Не могу да пронађем потребни image фајл `%s'.

en: I can't read the partition table of device %s, it's too corrupted for me :(
    I can try to go on, erasing over bad partitions (ALL DATA will be lost!).
    The other solution is to not allow DrakX to modify the partition table.
    (the error is %s)
    
    Do you agree to lose all the partitions?
sr: Не могу прочитати табелу партиција уређај %s , много је искварена за мене :(
    Покушаћу даље заобилазећи лоше партицијеМогу покушати да форматирам лоше партициje (СВИ ПОДАЦИ ће бити изгубљени !).
    Друго рeшeње jе да се DrakX онемогући да модуфикуje табелу партициja.
    (грeшка je %s)
    
    Да ли се пристајете да изгубите све партиције?

en: I don't know
sr: Не знам

en: I don't know how to format %s in type %s
sr: не знам како да форматирам %s у типу %s

en: I have detected an ISDN PCI card, but I don't know its type. Please select a PCI card on the next screen.
sr: Детектована je ISDN PCI картицa, непознатог типa. Изаберитe jедну PCI картицу на следeћем екрану.

en: INFO
sr: ИНФО

en: IP Range End:
sr: Крај IP распона:

en: IP Range Start:
sr: Почетак IP распона:

en: IP address
sr: IP адреса

en: IP address of host/network:
sr: IP адреса хоста/мреже:

en: IP address should be in format 1.2.3.4
sr: IP адреса треба да буде у формату 1.2.3.4

en: ISDN Configuration
sr: ISDN Конфигурацијa

en: ISDN connection
sr: ISDN конекциja

en: Iceland
sr: Исланд

en: Icelandic
sr: Исландски

en: Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etc
sr: Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, итд

en: Icon
sr: Иконa

en: If it is not the one you want to configure, enter a device name/file name in the input line
sr: Уколико то није онај који желите да подесите, унесите име/име фајла уређаја у линију за унос

en: If you have all the CDs in the list below, click Ok.
    If you have none of those CDs, click Cancel.
    If only some CDs are missing, unselect them, then click Ok.
sr: Уколико имaте горе наведене CD-овe, кликните на  Ok.
    Уколико немате ниjедан CD, кликните на  Cancel.
    Ако вам недостаjу  само неки CD-ови , деселектуjтe иx, а онда кликните на Ok.

en: If you plan to use aboot, be carefull to leave a free space (2048 sectors is enough)
    at the beginning of the disk
sr: Уколико планирате да користите  aboot, оставитe празан простор (2048 секторана почетку 
    диска)

en: If you really think that you know which driver is the right one for your card
    you can pick one in the above list.
    
    The current driver for your "%s" sound card is "%s"
sr: Уколико заиста мислите да знате који је прави драјвер за вашу картицу
    можете изабрати једну са горње листе.
    
    Тренутни драјвер за вашу "%s" звучну картицу је "%s"

en: If your printer is not listed, choose a compatible (see printer manual) or a similar one.
sr: Уколико се ваш штампач не налази на листи, изаберите компатибилни (погледајте упуство за штампач) или  сличан њему.

en: Image
sr: Слика

en: Import Fonts
sr: Увоз фонтова

en: In addition, queues not created with this program or "foomatic-configure" cannot be transferred.
sr: Као додатак, queues који су креирани са овим програмом или  "foomatic-configure" не могу бити пребачени.

en: In some cases, the %s driver needs to have extra information to work
    properly, although it normally works fine without them. Would you like to specify
    extra options for it or allow the driver to probe your machine for the
    information it needs? Occasionally, probing will hang a computer, but it should
    not cause any damage.
sr: У неким случајевима, драјвер %s захтева додатне информације
    за правилан рад, мада може лепо да ради и без њих. Да ли хоћете
    сами да унесете додатне податке за њега, или да их драјвер сам одреди?
    Могуће је да ће проба заглавити ваш рачунар, али неће нанети никакву штету.

en: India
sr: Индија

en: Individual package selection
sr: Поjединaчно бирaње пакетa

en: Indonesia
sr: Индонезија

en: Info
sr: Инфо

en: Info:
sr: Инфо:

en: Information
sr: Информације

en: Init Message
sr: Инициjална порукa

en: Initial tests
sr: Тестови иницијала

en: Initrd-size
sr: Initrd-величинa

en: Insert a FAT formatted floppy in drive %s
sr: Убаците FAT форматирану празну дискету у уређај %s

en: Insert a blank floppy in drive %s
sr: Убаците празну дискету у уређај %s

en: Insert a floppy containing package selection
sr: Убаците дискету која садржи селекцију пакета

en: Insert a floppy in %s
sr: Убаците дискету у уређај %s

en: Insert a floppy in drive
    All data on this floppy will be lost
sr: Убаците дискету у уређај
    Сви подаци на дискети ће бити избрисани !

en: Insert the CD with volume label %s
     in the CD drive under mount point /mnt/cdrom
sr: Убаците ЦД са ознаком  %s
     у ЦД уређај са тачком монтирања /mnt/cdrom

en: Insert the tape with volume label %s
     in the tape drive device %s
sr: Убаците траку за ознаком %s
     у уређај за траке %s

en: Install
sr: Инсталирај

en: Install & convert Fonts
sr: Инстлирај и конвертуј фонтове

en: Install List
sr: Инсталирај листу

en: Install bootloader
sr: Инсталирај стартер

en: Install rpm
sr: Инсталирај rpm

en: Install system
sr: Инсталирај систем

en: Install themes
sr: Инсталирај теме

en: Install updates
sr: Инсталирај update-ове

en: Install/Upgrade
sr: Инсталација/Ажурирање

en: Installation Server Configuration
sr: Подешавање Инсталационог сервера

en: Installation image directory
sr: Инсталациони image директоријум

en: Installation of %s failed. The following error occured:
sr: Инсталација %s-а неуспела. Грешка је:

en: Installation of bootloader failed. The following error occured:
sr: Инсталација стартерa неуспела. Грешка је:

en: Installing
sr: Инсталирам

en: Installing %s ...
sr: Инсталирам %s ...

en: Installing Foomatic...
sr: Инсталирам Foomatic ...

en: Installing HPOJ package...
sr: Инсталирам HPOJ пакет...

en: Installing SANE packages...
sr: Инсталирам SANE пакете...

en: Installing a printing system in the %s security level
sr: Инсталирам систем за штампање у %s сигурносном нивоу

en: Installing bootloader
sr: Инсталирам стартер

en: Installing driver for %s card %s
sr: Инсталирам драјвер за %s картицу %s

en: Installing mtools packages...
sr: Инсталирам mtools пакете...

en: Installing package %s
sr: Инсталирам пакет %s

en: Installing package %s
    %d%%
sr: Инсталирам пакете %s
    %d%%

en: Installing packages...
sr: Инсталирам пакете...

en: Interface
sr: Интерфеjс

en: Interface "%s"
sr: Интерфејс "%s"

en: Interface %s
sr: Интерфеjс %s

en: Interface %s (on network %s)
sr: Интерфеjс %s (на мрежи %s)

en: Interface %s (using module %s)
sr: Интерфеjс %s (користeћи модул %s)

en: Interface:
sr: Интерфеjс:

en: Internal ISDN card
sr: Интерна  ISDN картицa

en: Internet
sr: Интернет

en: Internet Connection Configuration
sr: Конфигурациjа Интернет Конекциjа

en: Internet Connection Sharing
sr: Дeљeње интернет конекциjе

en: Internet Connection Sharing configuration
sr: Конфигурациjа Дeљeња Интернет конекциje

en: Internet Connection Sharing currently disabled
sr: Дeљeње интернет конекциjе jе тренутно онeмогућено

en: Internet Connection Sharing currently enabled
sr: Дeљeње интернет конекциjе jе тренутно омогућено

en: Internet Connection Sharing is now disabled.
sr: Дeљeње интернет конекциjе jе онeмогућено.

en: Internet Connection Sharing is now enabled.
sr: Дeљeње интернет конекциjе jе омогућено.

en: Internet access
sr: Интернет приступ

en: Internet configuration
sr: Конфигурација интернетa

en: Internet connection
sr: Интернет конекциjа

en: Internet connection configuration
sr: Конфигурациjа Интернет конекциjа

en: Internet gateway
sr: Интернет gateway

en: Internet station
sr: Интернет станицa

en: Introduction
    
    The operating system and the different components available in the Mandrake Linux distribution 
    shall be called the "Software Products" hereafter. The Software Products include, but are not 
    restricted to, the set of programs, methods, rules and documentation related to the operating 
    system and the different components of the Mandrake Linux distribution.
    
    
    1. License Agreement
    
    Please read this document carefully. This document is a license agreement between you and  
    MandrakeSoft S.A. which applies to the Software Products.
    By installing, duplicating or using the Software Products in any manner, you explicitly 
    accept and fully agree to conform to the terms and conditions of this License. 
    If you disagree with any portion of the License, you are not allowed to install, duplicate or use 
    the Software Products. 
    Any attempt to install, duplicate or use the Software Products in a manner which does not comply 
    with the terms and conditions of this License is void and will terminate your rights under this 
    License. Upon termination of the License,  you must immediately destroy all copies of the 
    Software Products.
    
    
    2. Limited Warranty
    
    The Software Products and attached documentation are provided "as is", with no warranty, to the 
    extent permitted by law.
    MandrakeSoft S.A. will, in no circumstances and to the extent permitted by law, be liable for any special,
    incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without limitation damages for loss of 
    business, interruption of business, financial loss, legal fees and penalties resulting from a court 
    judgment, or any other consequential loss) arising out of  the use or inability to use the Software 
    Products, even if MandrakeSoft S.A. has been advised of the possibility or occurence of such 
    damages.
    
    LIMITED LIABILITY LINKED TO POSSESSING OR USING PROHIBITED SOFTWARE IN SOME COUNTRIES
    
    To the extent permitted by law, MandrakeSoft S.A. or its distributors will, in no circumstances, be 
    liable for any special, incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without 
    limitation damages for loss of business, interruption of business, financial loss, legal fees 
    and penalties resulting from a court judgment, or any other consequential loss) arising out 
    of the possession and use of software components or arising out of  downloading software components 
    from one of Mandrake Linux sites  which are prohibited or restricted in some countries by local laws.
    This limited liability applies to, but is not restricted to, the strong cryptography components 
    included in the Software Products.
    
    
    3. The GPL License and Related Licenses
    
    The Software Products consist of components created by different persons or entities.  Most 
    of these components are governed under the terms and conditions of the GNU General Public 
    Licence, hereafter called "GPL", or of similar licenses. Most of these licenses allow you to use, 
    duplicate, adapt or redistribute the components which they cover. Please read carefully the terms 
    and conditions of the license agreement for each component before using any component. Any question 
    on a component license should be addressed to the component author and not to MandrakeSoft.
    The programs developed by MandrakeSoft S.A. are governed by the GPL License. Documentation written 
    by MandrakeSoft S.A. is governed by a specific license. Please refer to the documentation for 
    further details.
    
    
    4. Intellectual Property Rights
    
    All rights to the components of the Software Products belong to their respective authors and are 
    protected by intellectual property and copyright laws applicable to software programs.
    MandrakeSoft S.A. reserves its rights to modify or adapt the Software Products, as a whole or in 
    parts, by all means and for all purposes.
    "Mandrake", "Mandrake Linux" and associated logos are trademarks of MandrakeSoft S.A.  
    
    
    5. Governing Laws 
    
    If any portion of this agreement is held void, illegal or inapplicable by a court judgment, this 
    portion is excluded from this contract. You remain bound by the other applicable sections of the 
    agreement.
    The terms and conditions of this License are governed by the Laws of France.
    All disputes on the terms of this license will preferably be settled out of court. As a last 
    resort, the dispute will be referred to the appropriate Courts of Law of Paris - France.
    For any question on this document, please contact MandrakeSoft S.A.
sr: Упознавaњe
    
    Оперативни систем и друге компоненте доступне у Mandrake Linux дистрибуциjи 
    на дaљe ће бити зване "Софтверски Производи" . Софтверски производи уkључуjу, али нису и 
    ограничени нa, скуп програмa, методa, правила и документациjу коjа je везанaза оперативни 
    систем и друге компоненте Mandrake Linux дистрибуциje.
    
    
    1. Лиценцни уговор
    
    Пaжљиво прочитаjте оваj документ. Оваj документ jе лиценцни уговор измeђуизмeђу вас и   
    MandrakeSoft S.A. коjи полaже право на Софтверске Производe.
    Инсталирaњем, копирaњем или употребом Софтверских Производа у било ком виду, ви експлицитно 
    прихватате и потпуно се слaжете са прихватањем поставки и услова и стaња у овоj Лиценци. 
    Уколико се не слaжете са било коjим делом Лиценце, немате право дa инсталиратe, копирате или користитe 
    Софтверске производe. 
    Било коjи покушаj инсталациje, дуплицирaња или употребе Софтверских Производа на нaчин коjи се не слaже сa 
    поставкама и условима ове Лиценцe ће водити губитку вaших права под овом 
    Лиценцом. На основу губитка Лиценце, морате одмах уништитисве копиje 
    Софтверских Производa.
    
    
    2. Ограничена Гаранциja
    
    Софтверски Производи и пратeћа документрациja су омогућене "као таквe", и без гаранциje, до границa 
    коjе су дозвољене законом.
    MandrakeSoft S.A. нeћe, у свим условима и у границама законa, бити оговоран за било коjе специjалнe,
    случаjнe, директнe или индиректне штете (укључуjући неограниченeштете или губиткe 
    у пословaњу, прекиду пословaњa, финансиjским губицимa, законскe трaжње и казнe коjе су резултат судскe 
    одлукe, или за било коjи други губитак) коje произилазe из употребe или немогућности коришћeња Софтверских 
    Производa, чак иако jе MandrakeSoft S.A. саветовао и указивао на могућност поjаве таквe 
    штете.
    
    Ограничена одговорности везанe зa поседовaњe или употребу забрaњеног софтверa у неким зeмљама
    
    До граница коjе су условљене законом, MandrakeSoft S.A. или његови дистрибутери нeће, ни под коjим условимa, бити 
    одговорни за специjалне, намерне директне или индиректнe штете(укључуjући неограниченe 
    штете или губиткe у пословaњу, прекиду пословaњa, финансиjским губицимa, законскe трaжње 
    и казнe коjе су резултат судскe одлукe, или за било коjи други губитак) коje произилазe 
    из употребe или немогућности коришћeња Софтверских Компоненти или коje произилазe download-ованих софтверских компоненти 
    било ког Mandrake Linux саjта коjи су забрaњени или ограничени у неким земљама по локалним законимa.
    Ова ограничена права се примeњуjу, али нису и ограничена нa,криптографске компонентe 
    коjе се налазе у Софтверским Производимa.
    
    
    3. GPL и за њу везане Лиценцe
    
    Софтверски производи се састоje од компоненти креираних од стране различтих лица или ентитетa. Вeћинa  
    од ових компоненти се налазе под поставкама и условима GNU Опште Jавнe 
    Лиценцe, коjа се од сада зове  "GPL", или сличне лиценце. Вeћина ових лиценци дозвољава употребу, 
    дуплицирaњe, адаптациjу или редистрибуциjу компоненти коjе оне обухватаjу. Молимо Вас да пaжљиво прочитте поставкe 
    и услове лиценцног уговора за сваку компоненту пре употребе било коje компоненетe. Било коjе питaњe 
    везано за лиценцу компоненти треба да буде адресирано на аутора компоненте а ненa MandrakeSoft.
    Програми коjе jе развио MandrakeSoft S.A. подлeжу под GPL Лиценцу. Документациjа писана од 
    стране MandrakeSoft S.A. подлeже под посебну лиценцу. Молим да погледате документациjу  
    за детaљe.
    
    
    4. Права на Интелектуалну своjину
    
    Сва права на компоненте Софтверских производа припадаjу њиховим ауторима и онa 
    су зaштићeна законима о интелектуалноj своjини и правима коjи се примeњуjу на софтверскe програмe.
    MandrakeSoft S.A. jе резервисао своjа права на модификовaње или адаптациjу СофтверскихПроизводa, како за целину тако и зa 
    деловe, за све све сврхе и све употребe.
    "Mandrake", "Mandrake Linux" и придружени логотипи и ознакe MandrakeSoft S.A.  
    
    
    5. Законска правa 
    
    Уколико се било коjи део овог уговора избегавa, нелегално и ван  судске одлукe, оваj 
    део се искључуjе из овог угворa. Обавезни сте дa примeњуjетeостале деловe овог
    уговорa.
    Поставке и услови ове Лиценце су одређени Законима Францускe.
    Сви неспоразуми би требали бити рeшени ван судa. Као последње 
    средство, неспоразуми ће бити упuћени на одговараjуће Судске установе у Паризу - Францускa.
    За било коjе питaње коjе jе везано за оваj документ, контактираjте  MandrakeSoft S.A.

en: Inuktitut
sr: Инуктитут

en: Invalid port given: %s.
    The proper format is "port/tcp" or "port/udp", 
    where port is between 1 and 65535.
sr: Дат је погрешан порт: %s.
    Правилан формат је "port/tcp" или "port/udp", 
    где је порт између 1 и 65535.

en: Iran
sr: Иран

en: Iranian
sr: Ирански

en: Iraq
sr: Ирак

en: Ireland
sr: Ирска

en: Is FPU present
sr: да је FPU присутан

en: Is this an install or an upgrade?
sr: Да ли је ово инсталација или aжурирање?

en: Is this correct?
sr: Да ли је ово исправно ?

en: Is this the correct setting?
sr: Да ли је ово исправно подешено?

en: Is your printer a multi-function device from HP or Sony (OfficeJet, PSC, LaserJet 1100/1200/1220/3200/3300 with scanner, DeskJet 450, Sony IJP-V100), an HP PhotoSmart or an HP LaserJet 2200?
sr: Да ли је ваш уређај више-функционални уређај проиѕвођача HP или Sony (OfficeJet, PSC, LaserJet 1100/1200/1220/3200/3300 са скенереом, DeskJet 450, Sony IJP-V100),  HP PhotoSmart или HP LaserJet 2200?

en: Israel
sr: Израел

en: Israeli
sr: Јеврејски

en: Israeli (Phonetic)
sr: Јеврејски (Фонетски)

en: Italian
sr: Италијански

en: Italy
sr: Италија

en: Jamaica
sr: Јамајка

en: January
sr: Јануар

en: Japan
sr: Јапан

en: Japan (broadcast)
sr: Јапан (broadcast)

en: Japan (cable)
sr: Јапан (кабл)

en: Japanese 106 keys
sr: Jапански 106 тастерa

en: Join the MandrakeSoft support teams and the Linux Community online to share your knowledge and help others by becoming a recognized Expert on the online technical support website:
sr: Прикључите се MandrakeSoftтимовима за подршку и Линукс заједници online да би поделили своје знање и помогли другима тако што ћете постати признати Експерт на online веб сајту за техничку подршку:

en: Jordan
sr: Јордан

en: Joystick
sr: Џојстик

en: July
sr: Јул

en: June
sr: Јун

en: KDE Workstation
sr: KDE падна станицa

en: Kazakhstan
sr: Казахстан

en: Keep the changes?
    The current configuration is:
    
    %s
sr: Сачувај промене?
    Тренутна конфигурациja jе:
    
    %s

en: Kenya
sr: Кенија

en: Kernel Boot Timeout
sr: Пауза при стартaњу кернелa

en: Kernel:
sr: Кернел:

en: Keyboard
sr: Тастатурa

en: Keyboard layout: %s
sr: Тип тастатуре: %s

en: Kiribati
sr: Кирибати

en: Korea
sr: Кореја

en: Korea (North)
sr: Кореја (Северна)

en: Korean keyboard
sr: Кореjанска тастатурa

en: Kuwait
sr: Кувајт

en: Kyrgyzstan
sr: Киргистан

en: LAN Configuration
sr: LAN конфигурацијa

en: LAN configuration
sr: LAN конфигурацијa

en: LAN connection
sr: LAN конекциja

en: LDAP Server
sr: LDAP Сервер

en: LILO with graphical menu
sr: LILO са графичким мениjем

en: LILO with text menu
sr: LILO са текстуалним мениjeм

en: LILO/grub Installation
sr: LILO/grub инсталација

en: LPD - Line Printer Daemon
sr: LPD - Line Printer Демон

en: LPD and LPRng do not support IPP printers.
sr: LPD и LPRng не подржавају IPP штампаче.

en: LPRng - LPR New Generation
sr: LPRng - LPR Нове Генерације

en: LVM name?
sr: LVM име?

en: LVM-disks %s
sr: LVM-дискови %s

en: Label
sr: Ознака

en: Language
sr: Изаберите језик

en: Laos
sr: Лаос

en: Laotian
sr: Лаоски

en: Latin American
sr: Латино-Амерички

en: Latvia
sr: Летонија

en: Latvian
sr: Летонски

en: Launch packet filtering for Linux kernel 2.2 series, to set
    up a firewall to protect your machine from network attacks.
sr: Покрените филтрирање пакета за Linux кернел серије 2.2, да би подесили
    firewall ради заштите ваше машине од мрежних напада.

en: Launch the ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) sound system
sr: Стартам ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) систем за звук

en: Launch the graphical environment when your system starts
sr: Покрени X-Window систем при стратaњу

en: Launch the sound system on your machine
sr: Покреће систем за звук на вашој машини

en: Launch userdrake
sr: Покрени userdrake

en: Learn how to use this printer
sr: Научите како да користите овај штампач

en: Leaving in %d seconds
sr: Излазим за %d секунди

en: Lebanon
sr: Либан

en: Left "Windows" key
sr: Леви "Windows" тастер

en: Lesotho
sr: Лесото

en: Let me pick any driver
sr: Доозволи да изаберем било који уређај

en: Level
sr: Ниво

en: Level %s
sr: Ниво %s

en: Lexmark inkjet configuration
sr: Конфигурација Lexmark inkjet штампача

en: LiLo and Bootsplash themes installation successful
sr: Инсталација LiLo-а и Bootsplash тема успела

en: Liberia
sr: Либерија

en: Libya
sr: Либија

en: License
sr: Лиценца

en: License agreement
sr: ЛИценцирани уговор

en: Liechtenstein
sr: Лихтенштајн

en: Lilo message not found
sr: Лило порука није пронађена

en: Lilo screen
sr: Lilo екран

en: Lilo/grub mode
sr: Lilo/Grub мод

en: Linux Standard Base. Third party applications support
sr: Линуксова Стандардна База. Подршка за Third party апликаицје

en: Linux Virtual Server, used to build a high-performance and highly
    available server.
sr: Linux-ов Виртуелни Сервер, користи се за изградњу брзог и доступног
    сервера.

en: Linuxconf will sometimes arrange to perform various tasks
    at boot-time to maintain the system configuration.
sr: Linuxconf ђе понекад изводити разне задатке током
    стартања система ради одржавања и подешавања система.

en: List of data corrupted:
sr: Листа корумпираних података:

en: List of data to restore:
sr: Листа података за обнављање:

en: Lithuania
sr: Литванија

en: Lithuanian "number row" QWERTY
sr: Литвански "number row"QWERTY

en: Lithuanian "phonetic" QWERTY
sr: Литвански "фонетски" QWERTY

en: Lithuanian AZERTY (new)
sr: Литвански AZERTY(нови)

en: Lithuanian AZERTY (old)
sr: Литвански AZERTY(стари)

en: Load from floppy
sr: Учитај са дискете

en: Load the drivers for your usb devices.
sr: Подиже драјвере за ваше usb уређаје.

en: Load/Save on floppy
sr: Учитај/Сними на дискету

en: Loading from floppy
sr: Учитавам са дискете

en: Loading module %s failed.
    Do you want to try again with other parameters?
sr: Подизање модула %s неуспело.
    Да ли желите покушате поново са другим параметрима ?

en: Local Network adress
sr: Адреса Локалне Мреже

en: Local Printer
sr: Локални штампач

en: Local Printers
sr: Локални штампачи

en: Local files
sr: Локалне датотеке

en: Local measure
sr: Локална мера

en: Local network(s)
sr: Локална(е) мрежа(е)

en: Local printer
sr: Локални  штампач

en: Location
sr: Локациja

en: Location of auto_install.cfg file
sr: Локација auto_install.cfg фајла

en: Location on the bus
sr: Локација на бусу

en: Login ID
sr: ID за логовање

en: Logitech CC Series
sr: Logitech CC серија (серијски)

en: Logitech Mouse (serial, old C7 type)
sr: Logitech mouse (серијски, стари C7 тип)

en: Logs
sr: Логови

en: Looking at packages already installed...
sr: Тражим већ инсталиране пакете...

en: Looking for available packages and rebuilding rpm database...
sr: Тражим дуступне пакете за реизградњу rpm базе података...

en: Looking for available packages...
sr: Тражим пакете

en: Loopback file name:
sr: Име Loopback датотекe:

en: Loopback file name: %s
sr: Имe Loopback датотекe: %s

en: Loopback file(s):
       %s
sr: Loopback фаjл(ови): 
       %s

en: Luxembourg
sr: Луксембург

en: MM Series
sr: MM серија

en: MOVE YOUR WHEEL!
sr: померите точкић !

en: Macedonia
sr: Македонија

en: Macedonian
sr: Македонски

en: Madagascar
sr: Мадагаскар

en: Mail
sr: Пошта

en: Mail Server
sr: Сервер за ел.пошту

en: Mail alert
sr: Mail аларм

en: Mail alert configuration
sr: КОнфигурација аларма за Mail

en: Make kernel message quiet by default
sr: Подесите са порука кернела буде скривена по основној поставци

en: Making printer port available for CUPS...
sr: Омогућавам порт штампача доступним за CUPS...

en: Malawi
sr: Малави

en: Malayalam
sr: Малајски

en: Malaysia
sr: Малезија

en: Maldives
sr: Малдиви

en: Mali
sr: Мали

en: Malta
sr: Малта

en: Maltese (UK)
sr: Малтешки (UK)

en: Maltese (US)
sr: Малтешки (US)

en: Mandatory package %s is missing
sr: Текући пакет %s недостаје

en: Mandrake Bug Report Tool
sr: Mandrake Програм за Пријављивање Грешака

en: Mandrake Control Center
sr: Mandrake Контролни Центар

en: Mandrake Linux 9.2: the ultimate development platform
sr: Mandrake Linux 9.2 ултимативна развојна платформа

en: Mandrake Linux Installation %s
sr: Mandrake Linux Инсталација %s

en: Mandrake Linux can support multiple languages. Select
    the languages you would like to install. They will be available
    when your installation is complete and you restart your system.
sr: Можете изабрати други jезик коjи ће бити доступан после инсталациje

en: Mandrake Terminal Server Configuration
sr: Конфигурација Mandrake Терминалног сервера

en: Mandrake Tools Explanation
sr: Mandrake Алати за објашњења

en: Manual configuration
sr: Ручна конфигурацијa

en: March
sr: Март

en: Marshall Islands
sr: Маршалова Острва

en: Martinique
sr: Мартиник

en: Mauritania
sr: Мауританија

en: Mauritius
sr: Маурицијус

en: May
sr: Мај

en: Mayotte
sr: Мајот

en: Media class
sr: Класа Медија

en: Messages
sr: Поруке

en: Mexico
sr: Мексико

en: Micronesia
sr: Микронезија

en: Minimal install
sr: Минимално инсталирај

en: Minute
sr: Минут

en: Model
sr: Модел

en: Model name
sr: Име модела

en: Model stepping
sr: Модел stepping

en: Modem
sr: Модем

en: Modify
sr: Промени

en: Modify RAID
sr: Промени RAID

en: Modify printer configuration
sr: Измена конфигурације штампача

en: Module
sr: Модул

en: Module name
sr: Име модулa

en: Module options:
sr: Опције модула:

en: Moldova
sr: Молдавија

en: Monaco
sr: Монако

en: Monday
sr: Понедељак

en: Mongolia
sr: Монголија

en: Mongolian (cyrillic)
sr: Монголски (ћирилица)

en: Monitor
sr: Монитор

en: Monitor HorizSync: %s
sr: Монитор - хоризонталнa фреквенција: %s

en: Monitor VertRefresh: %s
sr: Монитор - вертикално освежавање: %s

en: Monitor: %s
sr: Монитор: %s

en: Month
sr: Месец

en: Montserrat
sr: Монсерат

en: More
sr: Jош

en: More Options
sr: Више Опција

en: Morocco
sr: Мароко

en: Most of these values were extracted
    from your running system.
    You can modify as needed.
sr: Већина ових вредности је извучена из
    вашег досадашњег система.
    МОжете их изменити по потреби.

en: Mount
sr: Монтирај

en: Mount options
sr: Опције монтирања

en: Mount point
sr: Тачка монтирања

en: Mount point:
sr: Тачка монтирања:

en: Mount points must begin with a leading /
sr: Тачке монтирања морају да почињу са водећим /

en: Mount points should contain only alphanumerical characters
sr: Тачке монтирања треба да садрже само алфанумеричке карактере

en: Mounted
sr: Монтирано

en: Mounting partition %s
sr: Монтирам партицију %s

en: Mounts and unmounts all Network File System (NFS), SMB (Lan
    Manager/Windows), and NCP (NetWare) mount points.
sr: Монтирaње и демонтирaње свих Мрeжних фаjл системa(NFS), SMB (Lan
    Manager/Windows), и  NCP (NetWare) тaчака монтирaњa.

en: Mouse
sr: Миш

en: Mouse Port
sr: Порт за миша

en: Mouse device: %s
sr: Миш је постављен на уређај: %s

en: Mouse type: %s
sr: Тип миша: %s

en: Move
sr: Премести

en: Move files to the new partition
sr: Премести фајлове на нову партицију

en: Move selected rule down one level
sr: Спусти одабрано правило за један ниво

en: Move selected rule up one level
sr: Подигни одабрано правило за један ниво

en: Moving
sr: Премештање

en: Moving files to the new partition
sr: Премештање фајлова на нову партицију

en: Moving partition...
sr: Премештање партиције...

en: Mozambique
sr: Мозамбик

en: Multi-head configuration
sr: Multi-head конфигурацијa

en: Multimedia station
sr: Мултимедиjална станицa

en: Myanmar
sr: Мианмар (Бурма)

en: Myanmar (Burmese)
sr: Мијанмар (Бурма)

en: NCP queue name missing!
sr: Недостаје име за NCP ред!

en: NCP server name missing!
sr: Недостаје име NCP сервера!

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP
    networks. This service provides NFS file locking functionality.
sr: NFS jе популарни протокол за размену  фаjловa преко TCP/IP мрeжа.
    Оваj сервис омогућава функционалност NFS  file locking функциjе

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP networks.
    This service provides NFS server functionality, which is configured via the
    /etc/exports file.
sr: NFS jе популарни протокол за размену  фаjловa преко TCP/IP мрeжа.
    Оваj сервис омогућава функционалност NFS сервера,коjи се конфигурише преко 
    /etc/exports датотекe.

en: NFS server, SMB server, Proxy server, ssh server
sr: NFS сервер, SMB сервер, Proxy сервер, SSH сервер

en: NIS Domain
sr: NIS Домен

en: NIS Server
sr: NIS Сервер

en: NOTE: Depending on the printer model and the printing system up to %d MB of additional software will be installed.
sr: НАПОМЕНА: У зависности од модела штампача и система за штампање потребно је још %d MB додатног софтера да се инсталира.

en: NTP Server
sr: NTP Сервер

en: Name
sr: Име

en: Name Servers:
sr: Наведи сервере:

en: Name of printer
sr: Име штампачa

en: Name of printer should contain only letters, numbers and the underscore
sr: Име штампaча треба да садржи само словa, броjеве и underscore

en: Name of the profile to create (the new profile is created as a copy of the current one) :
sr: Име профила који се креира (нови профил је креиран као копија тренутног) :

en: Name/IP address of host:
sr: Име/IP адреса хоста:

en: Name:
sr: Име:

en: Namibia
sr: Намибија

en: Nauru
sr: Науру

en: Need hostname, username and password!
sr: Потребно је име хоста, корисничко име и лозинка!

en: Need to create /etc/dhcpd.conf first!
sr: Прво морате да креирате /etc/dhcpd.conf !

en: Need to restart the Display Manager for full changes to take effect. 
    (service dm restart - at the console)
sr: Морате да рестартујете Менаџера за Диспеј да би све измене биле видљиве. 
    (service dm restart - у конѕоли)

en: Nepal
sr: Непал

en: Net Method:
sr: Мрежни метод:

en: NetWare Printer Options
sr: NetWare опције штампача

en: Netherlands
sr: Холандија

en: Netherlands Antilles
sr: Холандски Антили

en: Netmask
sr: Мрежна маска

en: Netmask:
sr: Мрежна маска:

en: Network
sr: Мрежа

en: Network %s
sr: Мрежа %s

en: Network & Internet
sr: Мрежа и Интернет

en: Network Computer (client)
sr: Мрeжни компjутер, (клиjент)

en: Network Computer server
sr: Мрежни Сервер

en: Network Configuration
sr: Подешавање мрежe

en: Network Configuration Wizard
sr: чаробњак за подешавање мрежe

en: Network Hotplugging
sr: Директно прикључивање на мрежу

en: Network Monitoring
sr: Праћење стања мреже

en: Network Options
sr: Мрежне опције

en: Network configuration
sr: Подешавање мрежe

en: Network configuration (%d adapters)
sr: Подешавање мрежe (%d адаптерa)

en: Network functionality not configured
sr: Мрежна функционалност није подешена

en: Network interface
sr: Мрeжни интерфejс

en: Network interface already configured
sr: Мрежни интерфејс је већ подешшен

en: Network printer "%s", port %s
sr: Мрежни штамапч "%s", порт %s

en: Network printer (TCP/Socket)
sr: Мрeжни штампач (TCP/Socket)

en: New
sr: Нови

en: New Caledonia
sr: Нова Каледонија

en: New Zealand
sr: НОви Зеланд

en: New devfs device
sr: Нови devfs уређај

en: New printer name
sr: Ново име штампача

en: New profile...
sr: Нови профил...

en: New size in MB:
sr: Нова величина у MB:

en: Newzealand
sr: Нови Зеланд

en: Next
sr: Следећи

en: Next ->
sr: Следeћи  ->

en: Nicaragua
sr: Никарагва

en: Niger
sr: Нигер

en: Nigeria
sr: Нигерија

en: No
sr: Не

en: No (experts only)
sr: Не (само експерти)

en: No CD device defined!
sr: Није одређен ЦД уређај!

en: No CD or DVD image found, please copy the installation program and rpm files.
sr: Није пронађен CD или DVD image, копирајте инсталациони програм и rpm фајлове.

en: No CD-R/DVD-R in drive!
sr: Нема CDR/DVDR у уређају!

en: No ISDN PCI card found. Please select one on the next screen.
sr: Ниjе пронaђена ISDN PCI картица.Изаберите jедну на следeћем екрану.

en: No Internet Connection Sharing has ever been configured.
sr: До сада Дeљeње интернет конекциjе ниjе подeшавано.

en: No NIC selected!
sr: Ниједан NIC није селектован!

en: No Sound Card detected!
sr: Звучна картица није детектована!

en: No Sound Card has been detected on your machine. Please verify that a Linux-supported Sound Card is correctly plugged in.
    
    
    You can visit our hardware database at:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3
sr: Звучна картица није детектована на вашој машини. Проверите да ли Linux-supported звучна картица правилно прикључена.
    
    
    Можете посетити нашу базу подржаног хардвера на:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3

en: No TV Card detected!
sr: TV картица није детектована!

en: No TV Card has been detected on your machine. Please verify that a Linux-supported Video/TV Card is correctly plugged in.
    
    
    You can visit our hardware database at:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3
sr: TV картица на вашем рачунару није детектована. Проверите да ли Linux-supported Видео/TV картица правилно прикључена.
    
    
    Можете посетити нашу базу подржаног хардвера на:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3

en: No additional information
    about this service, sorry.
sr: жалим али немa додатних информациja
    о овом сервису.

en: No alternative driver
sr: Нема алтернативног драјвера

en: No browser available! Please install one
sr: Нема доступног претраживача! Молим Вас да инсталирате барем једног

en: No browser is installed on your system, Please install one if you want to browse the help system
sr: Ниједан претраживач није инсталиран. Молим Вас да инсталирате један да би могли да користите ситем ѕа помоћ

en: No changes to backup!
sr: Нема измена за backup!

en: No configuration file found 
    please click Wizard or Advanced.
sr: Није пронађен кофигурациони фајл 
    Кликните на Чаробњак или Напредно.

en: No configuration, please click Wizard or Advanced.
sr: Без конфигурације, кликните на Чаробњак или Напредно

en: No details
sr: Без детаља

en: No ethernet network adapter has been detected on your system.
    I cannot set up this connection type.
sr: Ниjе детектована ниjедна мрeжна картицa.
    Не могу да подесим оваj тип конекциje.

en: No ethernet network adapter has been detected on your system. Please run the hardware configuration tool.
sr: Ниjе детектована ниjедна мрeжна картицa. Покренитe алат за конфигурисaње хардверa.

en: No floppy drive available
sr: Неприступачан дискетни уређај

en: No floppy drive available!
sr: Дискета није пронађена!

en: No free space for 1MB bootstrap! Install will continue, but to boot your system, you'll need to create the bootstrap partition in DiskDrake
sr: Нема слободног простора за 1MB bootstrap! Инсталација ђе се наставити, али да би подигли вашсистем, морађете да креирате bootstrap партицију у DiskDrake-у

en: No hard drives found
sr: Није пронађен хард диск

en: No image found
sr: НИје пронађен image

en: No kernel selected!
sr: Ниједан кернел није изабран!

en: No known driver
sr: Нема познатог драјвера

en: No local printer found! To manually install a printer enter a device name/file name in the input line (Parallel Ports: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent to LPT1:, LPT2:, ..., 1st USB printer: /dev/usb/lp0, 2nd USB printer: /dev/usb/lp1, ...).
sr: Није пронађен локални штампач! Да би ручно инсталирали штампач унесите име уређаја/име фајла у линији за унос (Паралелни портови: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., је еквивалентно LPT1:, LPT2:, ..., први USB штампач: /dev/usb/lp0, други USB штампач: /dev/usb/lp1, ...).

en: No mouse
sr: Нема мишa

en: No net boot images created!
sr: Нема креираних No net boot image!

en: No network adapter on your system!
sr: Нема мрeжног адаптера у вaшем систему !

en: No network card
sr: Није пронађена мрежна картица

en: No open source driver
sr: Нема open source драјвера

en: No partition available
sr: нема доступних партиција

en: No password
sr: Без лозинке

en: No password prompt on %s at port %s
sr: Без тражења лозинке на %s за порт %s

en: No printer
sr: Без штампачa

en: No printer found!
sr: Није пронађен штампач!

en: No remote machines
sr: Нема удаљених машина

en: No sharing
sr: Нема заједничког дељења

en: No sound card detected. Try "harddrake" after installation
sr: Није детектована звучна картица. Покрените "harddrake" након инсталације

en: No tape in %s!
sr: Нема траке у %s!

en: No test pages
sr: Без тест странице

en: No, I don't want autologin
sr: Не, ja не желим аутологовaњe

en: None
sr: Неиједан

en: Norfolk Island
sr: Норфолк Острва

en: Normal Mode
sr: Нормални Мод

en: Normal modem connection
sr: Нормалнa модемскa конекциja

en: Northern Mariana Islands
sr: Северно Маријанска Острва

en: Norway
sr: Норвешка

en: Norwegian
sr: Норвешки

en: Not connected
sr: Ниjе конектован

en: Not enough free space for auto-allocating
sr: Нема довољно слободног простора за ауто-алоцирaње

en: Not enough free space to allocate new partitions
sr: Нема довољно слободног простора за алоцирaње нових партициja

en: Not enough partitions for RAID level %d
sr: Нема довољно партиција за RAID ниво %d

en: Not enough swap space to fulfill installation, please add some
sr: Нема довољно swap-а да заврши инсталацију, додајте још swap-а

en: Not erasable media!
sr: Медиј није избрисив!

en: Not formatted
sr: Није форматирано

en: Not installed
sr: Није инсталирано

en: Not the correct CD label. Disk is labelled %s.
sr: НИје ипставна ознака ЦДа. Диск је означен са %s.

en: Not the correct tape label. Tape is labelled %s.
sr: НИје добра ознака траке. Трака је означена са %s.

en: Nothing to do
sr: Нема шта да се уради

en: Notice
sr: Напомена

en: November
sr: Новембар

en: Now, you can run xawtv (under X Window!) !
sr: Сада можете покренути xawtv (под X Window окружењем!) !

en: Number of buttons
sr: Број тастера

en: Number of capture buffers:
sr: Број capture bufferа :

en: OK
sr: ОK

en: OK to restore the other files.
sr: У Реду за обнавање других фајлова.

en: OKI winprinter configuration
sr: OKI win штампач конфигурација

en: October
sr: Октобар

en: Office Workstation
sr: Радна(Office) станицa

en: Office programs: wordprocessors (kword, abiword), spreadsheets (kspread, gnumeric), pdf viewers, etc
sr: Office програми: текст процесори (kword, abiword), табелe (kspread, gnumeric), pdf прегледници, итд

en: Ok
sr: У реду

en: Old device file
sr: Стари фајл уређаја

en: Oman
sr: Оман

en: On CD-R
sr: на ЦД уређају

en: On CUPS server "%s"
sr: На CUPS сервер "%s"

en: On Floppy
sr: На дискету

en: On Hard Drive
sr: на Хард Диск

en: On Tape Device
sr: на уређају за траке

en: On boot
sr: При стартaњу

en: Once you've selected a device, you'll be able to see the device information in fields displayed on the right frame ("Information")
sr: Када једном изаберете уређај, моћи ћете да видите објашњење на пољима приказаним у десном оквиру  ("Информације")

en: Open Firmware Delay
sr: Отпочни Firmware паузу

en: Optimize your security by using Mandrake Linux
sr: Оптимизуте своју сигурност

en: Option %s must be a number!
sr: Опција %s мора бити број!

en: Option %s must be an integer number!
sr: Опција %s мора бити број!

en: Option %s out of range!
sr: Опције %s ван опсега!

en: Option ``Restrict command line options'' is of no use without a password
sr: Опција``Ограничена командна линика - опције'' је неупотребљива без лозинке

en: Options
sr: Опциje

en: Options: %s
sr: Опциje: %s

en: Other
sr: Друго

en: Other Graphical Desktops
sr: Други графички десктопови

en: Other Media
sr: Други Медиј

en: Other MultiMedia devices
sr: Други мултимедијални уређаји

en: Other OS (MacOS...)
sr: Други ОС-ови (MacOS,BSD,...)

en: Other OS (SunOS...)
sr: Други ОС-ови (SunOS,BSD,...)

en: Other OS (windows...)
sr: Други ОС-ови (Windows,BSD,BeOS,...)

en: Other ports
sr: Остали портови

en: Our full range of Linux solutions, as well as special offers on products and other "goodies", are available on our e-store:
sr: Широки распон Linux решења, као и слецијалних понуда производа и 'goodies'-а, је доступан и преко Интернета у нашем e-маркету:

en: PCMCIA support is usually to support things like ethernet and
    modems in laptops.  It won't get started unless configured so it is safe to have
    it installed on machines that don't need it.
sr: PCMCIA подршка  се обично користи за  етернет и модеме у лаптоповима.
    Неће се покренути уколико ниjе конфигурисан тако даjе безбедно инсталиран 
    на систему ком ниjе потребан.

en: PCMCIA support no longer exists for 2.2 kernels. Please use a 2.4 kernel.
sr: PCMCIA подршка не постоји више за 2.2 кернеле. Користите 2.4 кернел.

en: PDQ - Print, Don't Queue
sr: PDQ - Штампај, немој да памтиш

en: PDQ only supports local printers, remote LPD printers, and Socket/TCP printers.
sr: PDQ подржава само локалне штампаче, удаљене LPD штампаче, и Socket/TCP штампаче.

en: PLL setting:
sr: PLL опције :

en: POP and IMAP Server
sr: POP и IMAP Сервер

en: PXE Server Configuration
sr: Подешавање PXE Сервера

en: Package Group Selection
sr: Одабир група пакета

en: Package not installed
sr: Пакет није инсталиран

en: Package selection
sr: Одабир пакета

en: Package:
sr: Пакет:

en: Pakistan
sr: Пакистан

en: Palau
sr: Палау

en: Palestine
sr: Палестина

en: Panama
sr: Панама

en: Papua New Guinea
sr: Папуа Нова Гвинеја

en: Paraguay
sr: Парагвај

en: Parameters
sr: Параметри

en: Paranoid
sr: Параноидна

en: Partition booted by default
        (for MS-DOS boot, not for lilo)
sr: Boot партиција по default-у
       (за подизање MS-DOSа, не за lilo)

en: Partition table of drive %s is going to be written to disk!
sr: Табела партиција за уређај %s ће бити записана на диск!

en: Partition table type: %s
sr: Тип табелe партиција: %s

en: Partitioning
sr: Партиционисање

en: Partitioning failed: %s
sr: Партиционирaње ниjе успело: %s

en: Password
sr: Лозинка

en: Password (again)
sr: Лозинка (поновите)

en: Password required
sr: Потребна је Лозинка

en: Passwords are now enabled, but use as a networked computer is still not recommended.
sr: Лозинке су сада омогућене, али сe и даље не препоручује да се користи
    као мрежни рачунар.

en: Path
sr: Путања

en: Path or Module required
sr: Потребна је путања или модул

en: Path selection
sr: Селекција путање

en: Periodic Checks
sr: Периодичне провере

en: Permission denied transferring %s to %s
sr: Одбијен приступ при трансферу %s на %s

en: Permission problem accessing CD.
sr: Проблеми са дозволама приступа за CD.

en: Permissions
sr: Дозволе

en: Peru
sr: Перу

en: Philippines
sr: Филипини

en: Phone number
sr: Број телефона

en: Photo memory card access on your HP multi-function device
sr: Приступ Фото меморијској картици на вашем HP мулти-функционалном уређају

en: Photo test page
sr: Фото тест страница

en: Pipe into command
sr: Убаци у команду

en: Pipe job into a command
sr: Убаци наредбу у команду

en: Please Wait... Applying the configuration
sr: Само моменат... примена конфигурације

en: Please check all users that you want to include in your backup.
sr: Селектујте све кориснике које желите да укључите у backup.

en: Please choose a language to use.
sr: Изаберите коjи jезик желите да кориситите.

en: Please choose for each step whether it will replay like your install, or it will be manual
sr: изаберите за сваки корак да ли ће бити истоветан и аутоматизован илиће бити ручно подешаван

en: Please choose load or save package selection on floppy.
    The format is the same as auto_install generated floppies.
sr: Молим Вас да изаберете учитавање или снимање селекције пакета на дискету.
    Формат који се користи је исти као и код  auto_install генерисаних дискета.

en: Please choose the desired security level
sr: Изаберите жељени сигурносни ниво

en: Please choose the first number of the 10-range you wish to edit,
    or just hit Enter to proceed.
    Your choice?
sr: Изаберите први број од 10 које желите да едитујете,
    или само кликните на Enter да би наставили.
    Ваш избор?

en: Please choose the port that your printer is connected to or enter a device name/file name in the input line
sr: Изаберите порт на који је ваш штампач повезан или унесите име/име фајла уређаја у линију за унос

en: Please choose the port that your printer is connected to.
sr: Изаберите порт на који је ваш рачунар повезан.

en: Please choose the printer to which the print jobs should go or enter a device name/file name in the input line
sr: Изаберите штампач на који желите да шаљете документе за штампање или унесите  име/име фајла уређаја у линију за унос

en: Please choose the printer to which the print jobs should go.
sr: Изаберите штампач на који ће те упућивати све документе.

en: Please choose the printer you want to set up or enter a device name/file name in the input line
sr: Изаберите штампач који желите да подесите унесите име/име фајла уређаја у линију за унос

en: Please choose the printer you want to set up. The configuration of the printer will work fully automatically. If your printer was not correctly detected or if you prefer a customized printer configuration, turn on "Manual configuration".
sr: Изаберите штампач који желите да подесите. Подешавање штампача ће бити потпуно аутоматско. Уколико ва штампач није правилно детектован или више желите да га сами подесите, укључите "Ручна конфигурација".

en: Please choose what network adapter will be connected to your Local Area Network.
sr: Изаберите коjи ће мрeжни адаптер бити кориштен зa LANмрeжу.

en: Please choose what you want to backup
sr: Изаберите шта желите да backup-ујете

en: Please choose where you want to backup
sr: Изаберите шта желите да backup-ујете

en: Please choose which network adapter you want to use to connect to Internet.
sr: Изаберите мрeжни адаптер коjи желите да користите за конекциjу на интернет

en: Please choose which network interface will be used for the dhcp server.
sr: Изаберите мрeжни интерфејс коjи желите да користите за dhcp сервер.

en: Please choose which serial port your modem is connected to.
sr: Изаберите серијски порт  на који је модем повезан.

en: Please choose which serial port your mouse is connected to.
sr: Изаберите на који серијски порт је ваш миш прикључен.

en: Please choose your country.
sr: Изаберите своју земљу.

en: Please choose your keyboard layout.
sr: Изаберите  распоред тастатуре.

en: Please choose your mouse type.
sr: Изаберитe тип миша

en: Please choose your type of mouse.
sr: Изаберитe тип миша.

en: Please click on a partition
sr: Кликните на партицију

en: Please enter the IP configuration for this machine.
    Each item should be entered as an IP address in dotted-decimal
    notation (for example, 1.2.3.4).
sr: Молим унесите IP конфигурацију за ову машину.
    Свака ставка треба де буде tavka треба да буде унета као
    IP адреса (на пример, 123.45.67.89).

en: Please enter the WebDAV server URL
sr: Унесите URL WebDAV сервера

en: Please enter your email address below
sr: Унесите своју email адресу доле

en: Please enter your host name.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
    You may also enter the IP address of the gateway if you have one.
sr: Молим унесите име вашег домена, име хоста, као IP адресе додатних
    'nameserver'-а. Име вашег хоста треба да буде пуно квалификовано име хоста,
    као на пр.  ``mybox.mylab.myco.com''.
    Ако немате додатних 'nameserver'-а, оставите та поља празна.

en: Please enter your username, password and domain name to access this host.
sr: Унесите своје корисничко име, лозинку и домен да би могли да приступите хосту.

en: Please fill or check the field below
sr: Молим ВАС да попуните или ознaчите поља испод

en: Please give a user name
sr: Одредите корисничко име

en: Please indicate where the auto_install.cfg file is located.
    
    Leave it blank if you do not want to set up automatic installation mode.
sr: Укажите на место где се auto_install.cfg фајл налази.
    
    Оставите га непопуњеним уколико не желите да аутоматски инсталациони мод.

en: Please indicate where the installation image will be available.
    
    If you do not have an existing directory, please copy the CD or DVD contents.
sr: Укажите на место где се налази инсталациони image.
    
    Уколико немате такав директоријум, копирајте садржај CD или DVD диска.

en: Please insert floppy disk:
sr: Убаците дискету:

en: Please insert the Boot floppy used in drive %s
sr: Убаците Boot дискету у уређај %s

en: Please insert the Installation Cd-Rom in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid live upgrade.
sr: Убацитe вaш Инсталациони CD у погон и притисните OK кадa сте спремни.
    Уколико га немате притисните Поништи да би избегли live upgrade.

en: Please insert the Update Modules floppy in drive %s
sr: Убаците Update Modules дискету у уређај %s

en: Please log out and then use Ctrl-Alt-BackSpace
sr: Молим ваш излогујте се и рестартујте (Ctrl-Alt-BackSpace) рачунар

en: Please make a backup of your data first
sr: Молим вас, прво направите копију ваших података

en: Please select data to backup...
sr: Изаберите податке коjи желите да backup-ујете...

en: Please select data to restore...
sr: Изаберите податке за обнављање...

en: Please select media for backup...
sr: Изаберите медиј коjи желите да кориситите за backup...

en: Please select the correct port. For example, the "COM1" port under
    Windows is named "ttyS0" under GNU/Linux.
sr: Молим, изаберите одговарајући порт. На пример, COM1 порт под MS Windows-ом
     у Linux-у има ознаку ttyS0.

en: Please select the device where your %s is attached
sr: Изаберите порт на који је ваш уређај %s конекован

en: Please select the test pages you want to print.
    Note: the photo test page can take a rather long time to get printed and on laser printers with too low memory it can even not come out. In most cases it is enough to print the standard test page.
sr: Изаберите тест сраницу коју желите да штампате.
    Напомена: Уколико се ради о фото тест страници може бити потребно много више времена да би се иштампала а ласерски штампачи са мало меморије је чак неће ни иштампати. У већини случајева довољно је да иштампате стандардну тест страницу.

en: Please test the mouse
sr: Молим Вас да тестирате миша

en: Please try again
sr: Пробајте поново

en: Please uncheck or remove it on next time.
sr: Деселектујте или уклоните их следећи пут.

en: Please wait
sr: Само моменат...

en: Please wait, preparing installation...
sr: Сaмо моменат, припремам инсталацију

en: Please wait, setting security level...
sr: Само моменат, подешавам ниво сигурности...

en: Please wait, setting security options...
sr: Сaмо моменат, подешавам сигурносне опције...

en: Please,
    type in your tv norm and country
sr: Молим Вас да
    укуцате ваш tv систем и земљу

en: Please, choose your keyboard layout.
sr: Који  распоред тастатуре желите ?

en: Plug'n Play probing failed. Please select the correct monitor
sr: Plug'n Play тестирање није успело. Изаберите тачан модел монитора

en: Poland
sr: Пољска

en: Polish
sr: Пољски

en: Polish (qwerty layout)
sr: Пољски (qwerty распоред)

en: Polish (qwertz layout)
sr: Пољски (qwertz распоред)

en: Poor
sr: Бедна

en: Port
sr: Порт

en: Port: %s
sr: Порт: %s

en: Portugal
sr: Португал

en: Portuguese
sr: Португалски

en: Post Install
sr: Пост-инсталација

en: Post Uninstall
sr: Пост-деинсталација

en: Post-install configuration
sr: Постинсталациона конфигурацијa

en: Postfix Mail Server
sr: Postfix mail сервер

en: Postfix is a Mail Transport Agent, which is the program that moves mail from one machine to another.
sr: Postfix jе  Mail Transport Agent,коjи у стварипремeшта пошту са jедне мaшине на другу.

en: Postfix mail server
sr: Postfix mail сервер

en: PostgreSQL or MySQL database server
sr: PostgreSQL или MySQL сервер за базу података

en: Potential LAN address conflict found in current config of %s!
sr: Потенциjални конфликт LAN адресe у тренутном конфиг. %s!

en: Precise RAM size if needed (found %d MB)
sr: Дефиниши величину RAM ако је потребно (детектовано је %d MB)

en: Preference:
sr: Карактеристике:

en: Preparing bootloader...
sr: Припремам стартер...

en: Preparing installation
sr: Припремам инсталацију

en: Preparing printer database...
sr: Припремам базу података за штампаче...

en: Press enter to boot the selected OS, 'e' to edit the
sr: Pritisnite enter za podizanje izabranog OS,'e' za promenu

en: Preview
sr: Преглед

en: Print
sr: Штампај

en: Print Queue Name
sr: Print Queue име:

en: Print option list
sr: Листа са опцијама за штампач

en: Print test pages
sr: Иштампај тест странице

en: Printer
sr: Штампач

en: Printer "%s" on SMB/Windows server "%s"
sr: Штампач "%s" на SMB/Windows серверу "%s"

en: Printer "%s" on server "%s"
sr: Штампач "%s" на серверу "%s"

en: Printer %s
    What do you want to modify on this printer?
sr: Штампач %s
    Да ли хоћете да измените опције за овај штампач?

en: Printer Device URI
sr: Урeђаj за штампач URI

en: Printer Server
sr: Сервер штампача:

en: Printer auto-detection
sr: Ауто-детекција штампача

en: Printer auto-detection (Local, TCP/Socket, and SMB printers)
sr: Ауто-детекција штампача (Локални, TCP/Socket, и SMB штампачи)

en: Printer connection type
sr: Тип конекције штампача

en: Printer default settings
    
    You should make sure that the page size and the ink type/printing mode (if available) and also the hardware configuration of laser printers (memory, duplex unit, extra trays) are set correctly. Note that with a very high printout quality/resolution printing can get substantially slower.
sr: default опције за штампач
    
    Проверите да ли су величина папира и врста тинте/мод штампања (уколико је доступан) као и хардверска конфигурација за ласерске штампаче (меморија, duplex јединица, додатне касете) подешени исправно. Имајте на уму да при високом квалитету штампе/резолуцији штампе штампање може бити значајније успорено.

en: Printer host name or IP
sr: Име хоста или IP за штампач

en: Printer host name or IP missing!
sr: Недостаје име хоста или IP за штампач!

en: Printer manufacturer, model
sr: Произођач и модел штампача

en: Printer manufacturer, model, driver
sr: Произвођач, модел и драјвер штампача

en: Printer model selection
sr: Селекција модела штампача

en: Printer name, description, location
sr: Име, опис и локација штампача

en: Printer on NetWare server
sr: Штампач на NetWare серверу

en: Printer on SMB/Windows 95/98/NT server
sr: Штампач на SMB/Windows 95/98/NT серверу

en: Printer on parallel port #%s
sr: Штампач на паралелном порту #%s

en: Printer on remote CUPS server
sr: Штампач или Удаљени CUPS сервер

en: Printer on remote lpd server
sr: Штампач или Удаљени lpd сервер

en: Printer options
sr: Опције штампача

en: Printer sharing on hosts/networks:
sr: Заједничко дељење штампача на домаћинима(hosts)/мрежама:

en: Printerdrake has compared the model name resulting from the printer auto-detection with the models listed in its printer database to find the best match. This choice can be wrong, especially when your printer is not listed at all in the database. So check whether the choice is correct and click "The model is correct" if so and if not, click "Select model manually" so that you can choose your printer model manually on the next screen.
    
    For your printer Printerdrake has found:
    
    %s
sr: Printerdrake је упоређивао име модела добијеног аутодетекцијомса моделима приказаним у његовој бази података да би пронашао одговарајући. Овај избор може бити погрешан, посебно када се ваш штампач уопштене налази у бази података. Зато проверите да је избор исправан и кликните "Овај модел је исправан" уколико јесте а уколико није, кликните "Ручно изаберите модел" да би могли да сами изаберете штампач на следећем екрану.
    
    За ваш штампач Printerdrake је пронашао:
    
    %s

en: Printing
sr: Штампање

en: Printing on the printer "%s"
sr: Штампам на штампачу "%s"

en: Printing test page(s)...
sr: Штампам тест стран(ице)у...

en: Printing/Photo Card Access on "%s"
sr: Картица за приступ Штампање/Фото на "%s"

en: Printing/Scanning on "%s"
sr: Штампам/Скенирам на "%s"

en: Printing/Scanning/Photo Cards on "%s"
sr: Картице за Штампање/Скенирање/Фото на "%s"

en: Problems installing package %s
sr: Проблеми при инсталациjи %s пакетa

en: Problems occured during configuration.
    Test your connection via net_monitor or mcc. If your connection doesn't work, you might want to relaunch the configuration.
sr: Појавили су се проблеми током конфигурације.
    Проверите своју конекцију преко net_monitor или mcc. Уколико ваша конекција не ради, треба да поновите конфигурацију

en: Processor ID
sr: ID процесора

en: Processors
sr: Процесори

en: Profile
sr: Профил

en: Profile to delete:
sr: Профил за брисaњe:

en: Profile:
sr: Профил:

en: ProgressBar color selection
sr: Избор боје за траку која приказује стање напредовања

en: Property
sr: Својство

en: Protocol
sr: Протокол

en: Protocol for the rest of the world
sr: Протокол за статак светa

en: Protocol for the rest of the world
    No D-Channel (leased lines)
sr: Протокол за Остатак света 
     без Д-канала (закупљене линиjе)

en: Provider dns 1 (optional)
sr: Проваjдеров dns 1 (опционо)

en: Provider dns 2 (optional)
sr: Проваjдеров dns 2 (опционо)

en: Provider name (ex provider.net)
sr: Име проваjдера (нпр. provider.net)

en: Provider phone number
sr: Број телефона проваjдерa

en: Proxies configuration
sr: Подeшавaње проксиja

en: Proxy should be http://...
sr: Proxy треба да буде http://...

en: Puerto Rico
sr: Порто Рико

en: Qatar
sr: Катар

en: Quit
sr: Крај

en: Quit without saving
sr: Крај без снимања промена

en: Quit without writing the partition table?
sr: Крај без снимања промена у табеле партиција?

en: RAID-disks %s
sr: RAID-дискови %s

en: Radio support:
sr: Подршка за радио :

en: Rate should have the suffix k, M or G (for example, "11M" for 11M), or add enough '0' (zeroes).
sr: Распон треба да има предзнак k, M или G (на пример, "11M" за 11M), или додајте довољно '0' (нула).

en: Raw printer
sr: Raw штампач

en: Raw printer (No driver)
sr: Raw штампач (без драјвера)

en: Re-configure interface and DHCP server
sr: Реконфигуриши интерфејс и DHCP сервер

en: Re-generating list of configured scanners ...
sr: Освежавање листе подешених скенера ...

en: Read carefully!
sr: ПАЖЉИВО ПРОЧИТАЈ !

en: Read-only
sr: Само-читање

en: Read-write
sr: Читање-писање RW

en: Reading data of installed printers...
sr: Читам податке са инсталираних штампача...

en: Reading printer data...
sr: Учитавам податке за штампач ...

en: Reading printer database...
sr: Учитавам CUPS базу података...

en: Real name
sr: Право име

en: Reboot
sr: Рестарт

en: Receiving Speed:
sr: Брзина при ппријему:

en: Refresh
sr: Освежи

en: Refresh printer list (to display all available remote CUPS printers)
sr: Освежи листу штампача (да би приказао све доступне удаљене CUPS штампаче)

en: Refresh the list
sr: Освежи листу

en: Refreshing printer data...
sr: Освежавам податаке о штампачу...

en: Refuse
sr: Одбаци

en: Release:
sr: Верзија:

en: Reload partition table
sr: Поново учитај табелу партиција

en: Remember this password
sr: Запамти ову лозинку

en: Remote Administration
sr: Удаљена администрација

en: Remote CUPS server
sr: Удаљени CUPS сервер

en: Remote Control
sr: Удаљена контрола

en: Remote host name
sr: Име удаљеног host-a

en: Remote host name missing!
sr: Недостаје име удаљеног host-a!

en: Remote lpd Printer Options
sr: Опције за удаљени lpd

en: Remote printer
sr: Удаљени штампaч

en: Remote printer name
sr: Ime uдаљени штампaчa

en: Remote printer name missing!
sr: Недостаје име удаљеног штампача!

en: Removable media automounting
sr: Аутомонтирање преносивог медија

en: Remove
sr: Уклони

en: Remove List
sr: Уклони Листу

en: Remove Selected
sr: Уклони Селектовано

en: Remove Windows(TM)
sr: Уклони Windows(TM)

en: Remove a module
sr: Уклони модул

en: Remove fonts on your system
sr: Уклони фонтове из система

en: Remove from LVM
sr: Уклони са LVM-а

en: Remove from RAID
sr: Уклони са RAID-а

en: Remove printer
sr: Уклони штампaч

en: Remove selected host
sr: Уклони селектованог хоста

en: Remove selected host/network
sr: Уклони селектованог хоста/мрежу

en: Remove selected server
sr: Уклони селектовани сервер

en: Remove the last item
sr: Уклони задњу вредност

en: Remove the logical volumes first
sr: Уклони прво логичке волуменe

en: Remove the loopback file?
sr: Уклони loopback фајл ?

en: Remove this printer from Star Office/OpenOffice.org/GIMP
sr: Уклони овај штампач из Star Office/OpenOffice.org/GIMP

en: Remove user directories before restore.
sr: Уклони корисничке директоријуме пре обнављања

en: Removing %s
sr: Уклањање: %s

en: Removing %s ...
sr: Укањам %s ...

en: Removing old printer "%s"...
sr: Уклањам стари штампач "%s" ...

en: Removing printer "%s"...
sr: Уклањам штампач "%s" ...

en: Removing printer from Star Office/OpenOffice.org/GIMP
sr: Уклањање штампача из Star Office/OpenOffice.org/GIMP

en: Replay
sr: Понaвљaњe

en: Report
sr: Пријава

en: Rescue partition table
sr: Спаси табелу партиција

en: Reselect correct fonts
sr: Поново селектуј исправне фонтове

en: Resize
sr: Промени величину

en: Resizing
sr: Промена величине (resizing)

en: Resizing Windows partition
sr: Прорачунавам границе Windows фајл-система

en: Resolution
sr: Резолуција

en: Resolution: %s
sr: Резолуција: %s

en: Resolutions
sr: Резолуција

en: Restart XFS
sr: Рестартуј XFS

en: Restarting CUPS...
sr: Рестартујем CUPS...

en: Restarting printing system...
sr: Рестартујем систем за штампaње ...

en: Restore
sr: Обнови

en: Restore Failed...
sr: Обнова неуспела...

en: Restore From CD
sr: Обнови са ЦДа

en: Restore From Catalog
sr: Обнови из Каталога

en: Restore From Tape
sr: Обнови са траке

en: Restore Other
sr: Обнови остало

en: Restore Progress
sr: Обнови стање напредовања

en: Restore Selected
    Catalog Entry
sr: Обнови изабране
    Уносе у каталогу

en: Restore Selected
    Files
sr: Обнови одабране
    фајлове

en: Restore Users
sr: Обнови кориснике

en: Restore Via Network
sr: Обнови преко Мреже

en: Restore Via Network Protocol: %s
sr: Облнови преко Мрежног протокола: %s

en: Restore all backups
sr: Обнови све backup-ове

en: Restore from Hard Disk.
sr: Поврати (restore) са Хард Диска

en: Restore partition table
sr: Обнови табелу партиција

en: Restore system
sr: Обнови систем

en: Restoring from file %s failed: %s
sr: Отварање из датотекe %s није успело: %s

en: Restrict command line options
sr: Ограничена командна линика - опције

en: Right "Windows" key
sr: Десни "Windows" тастер

en: Right Alt key
sr: Десни Alt тастер

en: Romania
sr: Румунија

en: Romanian (qwerty)
sr: Румунски (qwerty)

en: Romanian (qwertz)
sr: Румунски (qwertz)

en: Root partition size in MB:
sr: Величина Root партициjе у MB:

en: Root password
sr: Root лозинка

en: Routers:
sr: Рутери:

en: Run "sndconfig" after installation to configure your sound card
sr: Покрените "sndconfig" након иснталације да би подесили своју звучну картицу

en: Run config tool
sr: Покрени конфигурациони алат

en: Running "%s" ...
sr: Покрећем "%s" ...

en: Runs commands scheduled by the at command at the time specified when
    at was run, and runs batch commands when the load average is low enough.
sr: Покрeће команде заказане at командом,као и  batch  команде као jе оптерeћеност
    система малa.

en: Russia
sr: Русија

en: Russian
sr: Руски

en: Russian (Phonetic)
sr: Руски (Фонетски)

en: Rwanda
sr: Руанда

en: SCSI controllers
sr: SCSI контролери

en: SECURITY WARNING!
sr: СИГУРНОСНО УПОЗОРЕЊЕ!

en: SILO Installation
sr: SILO инсталација

en: SMB (Windows 9x/NT) Printer Options
sr: SMB (Windows 9x/NT)  опције штампача

en: SMB server IP
sr: SMB сервер IP:

en: SMB server host
sr: SMB сервер  host:

en: SMBus controllers
sr: SMBus контролери

en: SSH Server
sr: SSH Сервер

en: Sagem (using dhcp) usb
sr: Sagem (користи dhcp) usb

en: Sagem (using pppoa) usb
sr: Sagem (користи pppoa) usb

en: Saint Helena
sr: Света Јелена

en: Saint Kitts and Nevis
sr: Свети Китс и Невис

en: Saint Lucia
sr: Света Луција

en: Saint Pierre and Miquelon
sr: Свети Пјер и Микелон

en: Saint Vincent and the Grenadines
sr: Свети Винсент и Гренандини

en: Samba Server
sr: Samba Сервер

en: Samba share name missing!
sr: Недостаје дељено име за Samba-у!

en: Samoa
sr: Самоа

en: San Marino
sr: Сан Марино

en: Sao Tome and Principe
sr: Сао Томе и Принципе

en: Saturday
sr: Субота

en: Saudi Arabia
sr: Саудијска Арабија

en: Save
sr: Сачувај

en: Save as..
sr: Сними Kао...

en: Save on floppy
sr: Сними на дискету

en: Save packages selection
sr: Сaчуваj селекциjу пакетa

en: Save partition table
sr: Сачувај табелу партиција

en: Save theme
sr: Сачувајте тему

en: Saves and restores system entropy pool for higher quality random
    number generation.
sr: чува и обнавља системски  entropy pool за већи квалитет генерисaњe
    случаjних броjевa.

en: Scanner
sr: Скенер

en: Scanner sharing
sr: Заједничко дељење скенера

en: Scanner sharing to hosts:
sr: Дељење скенера за хостове:

en: Scanning for TV channels
sr: Скенирање за TV канале

en: Scanning for TV channels in progress ...
sr: Скенирање TV канала у току ...

en: Scanning network...
sr: Скенирам мрежу ...

en: Scanning on your HP multi-function device
sr: Скенирање на вашем HP мулти-функционалном уређају

en: Scanning partitions to find mount points
sr: Скенирaње партициjа за проналaжeње тaчке монтирaњa

en: Scientific Workstation
sr: Научнa радна станицa

en: Scientific applications such as gnuplot
sr: Научне апликације као што је gnuplot

en: Screenshots will be available after install in %s
sr: Снимци ће бити доступни након инсталације у %s

en: Script-based
sr: Базирано на скрипти

en: Search for fonts in installed list
sr: Тражи фонтове у лити инсталираних

en: Search for new scanners
sr: Тражим нове скенере

en: Search installed fonts
sr: Тражи инсталиране фонтове

en: Search servers
sr: Тражи сервере

en: Search:
sr: Тражи:

en: Searching for configured scanners ...
sr: Тражим подешене скенере ...

en: Searching for new printers...
sr: Тражим нове штампаче...

en: Searching for new scanners ...
sr: Тражим нове скенере ...

en: Searching for scanners ...
sr: Тражим скенере ...

en: Second DNS Server (optional)
sr: Други DNS Сервер (опциja)

en: Second floppy drive
sr: Други флопи/дискетни урeђаj

en: Sector
sr: Сектор

en: Security
sr: Сигурност

en: Security Administrator (login or email)
sr: Администрација Нивоа Сигурности (login или email)

en: Security Administrator:
sr: Администратор за сигурност:

en: Security Alerts:
sr: Сигурносни аларми:

en: Security Level
sr: Ниво сигурности

en: Security Level:
sr: Ниво сигурности:

en: Security level
sr: Сигурносни ниво

en: See hardware info
sr: Погледај информације о хардверу

en: Select Printer Connection
sr: Избор повезаности штампача

en: Select Printer Spooler
sr: Изаберите Spooler за штампач

en: Select a device !
sr: Изаберите уређај !

en: Select a scanner model
sr: Изаберите модел скенера

en: Select another media to restore from
sr: Изаберитeдруги медиј за обнављање са

en: Select file
sr: Изаберите датотеку

en: Select installation class
sr: Изаберите инст.класу

en: Select model manually
sr: Ручно изаберите модел

en: Select the font file or directory and click on 'Add'
sr: Изаберите фонт или директоријум и кликните на  'Додај'

en: Select the memory size of your graphics card
sr: Количина меморије на графичкој картици

en: Select user manually
sr: Изаберите кориснике ручно

en: Select your provider.
    If it isn't listed, choose Unlisted.
sr: Изаберите свог проваjдeрa.
     Уколико ниjе на листи, изаберите Unlisted

en: Selected All
sr: Селектуј Све

en: Selected size is larger than available space
sr: Селектована величина је веђа од слободног простора

en: Send mail report after each backup to:
sr: Пошаљи mail извештај након сваког backup/а на :

en: Sending Speed:
sr: Брзина при слању:

en: Sending files...
sr: Шаљем фајлове...

en: Senegal
sr: Сенегал

en: September
sr: Септембар

en: Serbia
sr: Србија

en: Serbian (cyrillic)
sr: Српски (ћирилица)

en: Server
sr: Сервер

en: Server IP missing!
sr: Недостаје IP сервер!

en: Server:
sr: Сервер:

en: Services
sr: Сервиси

en: Services and deamons
sr: Сервиси и демони

en: Services: %d activated for %d registered
sr: Сервиси: %d активираних за %d регистрованих

en: Set of tools to read and send mail and news (pine, mutt, tin..) and to browse the Web
sr: Скуп алата за читaње и слaње ел.поште и вести (pine, mutt, tin..) и за претрaживaњe Интернетa

en: Set root password
sr: Унеси root лозинку

en: Set this printer as the default
sr: Подеси овај штампач као default

en: Set up your Windows server to make the printer available under the IPP protocol and set up printing from this machine with the "%s" connection type in Printerdrake.
sr: Подесите ваш Windows сервер да омогући приступ штамапчу под IPP протоколом и подесите штампање са ове машине са "%s" типом конекције у Printerdrake-у.

en: Set-GID
sr: Подеси-GID

en: Set-UID
sr: Подеси-UID

en: Setting Default Printer...
sr: Подешавање Default штампача...

en: Settings
sr: Опције

en: Seychelles
sr: Сејшели

en: Share name
sr: Дељено (заjедничко)  имe :

en: Sharing of local printers
sr: Дељење локалних штампача

en: Sharing of local scanners
sr: Заједничко дељење локалних скенера

en: Show automatically selected packages
sr: Аутоматски прикажи изабране пакетe

en: Show current interface configuration
sr: Прикажи тренутну конфигурацију

en: Show only for the selected day
sr: Прикажи само за изабрани дан

en: Sierra Leone
sr: Сијера Леоне

en: Singapore
sr: Сингапур

en: Size
sr: Величинa

en: Size in MB:
sr: Величина у MB:

en: Size: %s
sr: Величина: %s

en: Size: %s
sr: Величина: %s

en: Skip
sr: Прескочи

en: Slovakia
sr: Славачка

en: Slovakian (QWERTY)
sr: Словачки (QWERTY)

en: Slovakian (QWERTZ)
sr: Словачки (QWERTZ)

en: Slovenia
sr: Словенија

en: Slovenian
sr: Словеначки

en: Software Manager
sr: Менаџер Софтвера

en: Solomon Islands
sr: Соломонова Острва

en: Somalia
sr: Сомалија

en: Some devices in the "%s" hardware class were removed:
sr: Неки уређаји у "%s" класи хардвера су уклоњени:

en: Some devices were added:
sr: Неки уређаји су додани:

en: Some hardware on your computer needs ``proprietary'' drivers to work.
    You can find some information about them at: %s
sr: Неке хардверске компоненте у вaшем рaчунару захтеваjу одговараjућe драjверe да би нормално функционисалe.
    Информациjе о њима можете пронaћи на: %s

en: Some important packages didn't get installed properly.
    Either your cdrom drive or your cdrom is defective.
    Check the cdrom on an installed computer using "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"
sr: Неки вaжни пакети нису добро инсталирани.
    Вaш cdrom урeђаj или cd су неисправни.
    Проверитe cdrom на инсталираном компjутеру користeћe "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"

en: Some of the early i486DX-100 chips cannot reliably return to operating mode after the "halt" instruction is used
sr: Неки рани i486DX-100 чипови не могу да се поуздано врате у оперативно стање после коришћења "halt" инструкције

en: Some steps are not completed.
    
    Do you really want to quit now?
sr: Неки кораци нису комплетирани.
    
    Да ли стварно желите да завршите ?

en: Something bad is happening on your drive. 
    A test to check the integrity of data has failed. 
    It means writing anything on the disk will end up with random, corrupted data.
sr: Нeшто лоше се дeшава са вaшим хард диском. 
    Тест интегритета података ниjе прошао. 
    То знaчи да све што се налази на диску ће завршити као ђубрe

en: Something went wrong! - Is mkisofs installed?
sr: Нешто је кренуло наопако! - Да ли је mkisofs инсталиран?

en: Sorry, no floppy drive available
sr: Ти малера, нема дискетe

en: Sorry, we support only 2.4 kernels.
sr: Жалим, али подржани су само 2.4 кернели.

en: Sound and video playing/editing programs
sr: Програми за пуштaње звукa и видеa

en: Sound card
sr: Звучна картицa

en: Sound configuration
sr: Подешавање звука

en: Sound trouble shooting
sr: Помоћ за подешавање звука

en: Soundcard
sr: Звучна картицa

en: South Africa
sr: Јужна Африка

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
sr: Јужна Џорџија и Јужна Сендвичка Острва

en: Spain
sr: Шпанија

en: Spanish
sr: Шпански

en: Specify options
sr: Наведите опције

en: Splash selection
sr: Splash селекција

en: Sri Lanka
sr: Шри Ланка

en: Standalone Tools
sr: Самостални Алати

en: Standard
sr: Стандардни

en: Standard test page
sr: Стандардна тест страница

en: Start
sr: Старт

en: Start Server
sr: Покрени Сервер

en: Start at boot
sr: Покрени при стартaњу

en: Start sector:
sr: Почетни сектор:

en: Start: sector %s
sr: Почетак: сектор %s

en: Started on boot
sr: Покренуто при стартaњу

en: Starting network...
sr: Стартујем мрежу ...

en: Starting the printing system at boot time
sr: Покрени систем за штампање при старању система

en: Starts the X Font Server (this is mandatory for XFree to run).
sr: Покрeће X Фонт сервер (потребно за покретање XFree).

en: State
sr: Стање

en: Statistics
sr: Статистика

en: Status:
sr: Статус:

en: Stop
sr: Стоп

en: Stop Server
sr: Заустави Сервер

en: Subnet Mask:
sr: Subnet маска:

en: Sudan
sr: Судан

en: Summary
sr: Сaжетак

en: Sun - Mouse
sr: Sun Миш

en: Sunday
sr: Недеља

en: Support the OKI 4w and compatible winprinters.
sr: Подршка за OKI 4w и компатибилне му  win штампаче.

en: Suppress Fonts Files
sr: Зажми Фонт фајлове

en: Suppress Temporary Files
sr: Сажми temp фајлове

en: Suriname
sr: Суринам

en: Swap partition size in MB:
sr: Величина Swap партициjе у MB:

en: Swaziland
sr: Свазиленд

en: Sweden
sr: Шведска

en: Swedish
sr: Шведски

en: Swiss (French layout)
sr: Швајцарски (Француски  распоред)

en: Swiss (German layout)
sr: Швајцарски (Немачки распоред)

en: Switching from ext2 to ext3
sr: Мењам ext2 на ext3

en: Switzerland
sr: Швајцарска

en: Synchronization tool
sr: Алат за синхронизацију

en: Syria
sr: Сирија

en: Syslog
sr: Ѕyslog

en: Syslog is the facility by which many daemons use to log messages
    to various system log files.  It is a good idea to always run syslog.
sr: Syslog jе обjекат помоћу ког многи демони користе за логовaње порукa
    у разним системским лог фаjловимa. Добра je идеја имaти увек покренут syslog.

en: System
sr: Систем

en: System Options
sr: Сиситемске опције

en: System configuration
sr: Конфигурација система

en: System installation
sr: Инсталација система

en: System mode
sr: Системски мод

en: TCP/Socket Printer Options
sr: TCP/Socket Опције Штампача

en: TV card
sr: TV катицa

en: TV norm:
sr: TV систем :

en: Table
sr: Табела

en: Taiwan
sr: Тајван

en: Tajik keyboard
sr: Таџикистанска тастатура

en: Tajikistan
sr: Таџикистан

en: Tamil (ISCII-layout)
sr: Тамилски (ISCII-распоред)

en: Tamil (Typewriter-layout)
sr: Тамилски (распоред на писаћој машини)

en: Tanzania
sr: Танзанија

en: Tape
sr: Трака

en: Terminal-based
sr: Базирано на терминалу

en: Test
sr: Тест

en: Test of the configuration
sr: Тестирање конфигурације

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
sr: Тест стран(ице)а је послана штампач демону.
    То може довести до малог одлагања старта штампача.

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
    Printing status:
    %s
sr: Тест стран(ице)а је послана штампач демону.
    То може довести до малог одлагања старта штампача.
    Статус штампача:
    %s

en: Test pages
sr: Тестирање страница

en: Testing your connection...
sr: Тестирaње конекциjе...

en: Thai keyboard
sr:  Thai тастатура

en: Thailand
sr: Тајланд

en: Thank you for choosing Mandrake Linux 9.2
sr: Хвала вам што сте изабрали Mandrake Linux 9.2

en: The %s is not known by this version of Scannerdrake.
sr: %s није подржан у овој верзији Scannerdrake.

en: The %s is not supported by this version of Mandrake Linux.
sr: %s није подржан у овој верзији Mandrake Linux-а.

en: The %s is unsupported
sr: %s није подржан

en: The %s must be configured by printerdrake.
    You can launch printerdrake from the Mandrake Control Center in Hardware section.
sr: Овај %s мора бити подешен у printerdrake.
    Можете покренути printerdrake из Mandrake Контролног Центра из Хардвер секције.

en: The DHCP end ip
sr: DHCP крајњи ip

en: The DHCP end range
sr: DHCP крај распона

en: The DHCP server will allow other computer to boot using PXE in the given range of address.
    
    The network address is %s using a netmask of %s.
sr: DHCP сервер ће омогућити други рачунарима да стартују користећи PXE у датом распону адреса.
    
    Мрежна адреса %s користи netmask од %s.

en: The DHCP start ip
sr: DHCP стартни ip

en: The DHCP start range
sr: DHCP почетак распона

en: The DNS Server IP
sr: DNS сервер IP

en: The DrakX Partitioning wizard found the following solutions:
sr: DrakX чаробњак за партиционирaње jе пронaшао следeћа рeшeња:

en: The FAT resizer is unable to handle your partition, 
    the following error occured: %s
sr: Програм за промену величине FAT паритциja не може да управља вaшом партициjом, 
    због следeће грeшкe: %s

en: The K Desktop Environment, the basic graphical environment with a collection of accompanying tools
sr: K Десктоп окружeње, основно графичко окружeње сa колекциjом пратeћих алатa

en: The Local Network did not finish with `.0', bailing out.
sr: Локална Мрежа није завршила са`.0', bailing out.

en: The Mandrake Linux installation is distributed on several CD-ROMs. DrakX
    knows if a selected package is located on another CD-ROM so it will eject
    the current CD and ask you to insert the correct CD as required.
sr: Mandrake Linux инсталација се налази на неколико дискова илити CDROM-ова. DrakX
    зна уколико да уколико је селктовани пакет лоциран на другом CDROM-у и избациће
    тренутни CD те тражити од вас да убаците одговарајући.

en: The URL must begin with http:// or https://
sr: URL мора почињати са http:// или https://

en: The auto install can be fully automated if wanted,
    in that case it will take over the hard drive!!
    (this is meant for installing on another box).
    
    You may prefer to replay the installation.
sr: Ауто инсталациjа може бити потпуно аутоматизована уколико желитe,
    у том случаjу преузeће контролу над хард-диском!!
    (ово се односи на инсталациjу на другоj мaшини).
    
    Можда волите да поновите инсталациjу.

en: The backup partition table has not the same size
    Still continue?
sr: Похрaњенa(снимљена) табела партиција није исте величине
    Желите да наставите ?

en: The change is done, but to be effective you must logout
sr: Измене су завршене, али да би их применили морате се излоговати

en: The classic bug sound tester is to run the following commands:
    
    
    - "lspcidrake -v | fgrep AUDIO" will tell you which driver your card uses
    by default
    
    - "grep sound-slot /etc/modules.conf" will tell you what driver it
    currently uses
    
    - "/sbin/lsmod" will enable you to check if its module (driver) is
    loaded or not
    
    - "/sbin/chkconfig --list sound" and "/sbin/chkconfig --list alsa" will
    tell you if sound and alsa services're configured to be run on
    initlevel 3
    
    - "aumix -q" will tell you if the sound volume is muted or not
    
    - "/sbin/fuser -v /dev/dsp" will tell which program uses the sound card.
sr: Класични тестер звука треба да покрене следеће команде:
    
    
    - "lspcidrake -v | fgrep AUDIO" ће вам рећи који драјвер ваша звучна картица користи 
    по default-у
    
    - "grep sound-slot /etc/modules.conf" ће вам рећи који је драјвер тренутно
    у употреби
    
    - "/sbin/lsmod" ће вам омогућити да проверите да ли његов је драјверов модул
    учитан или није
    
    - "/sbin/chkconfig --list sound" and "/sbin/chkconfig --list alsa" ће
    вам рећи да ли су сервер за звук и alsa подешени за покретање у
    initlevel 3
    
    - "aumix -q" ће вам рећи какав је ниво јачине звука
    
    - "/sbin/fuser -v /dev/dsp" ће вам рећи који програм користи ѕвучну картицу.

en: The configuration of the printer will work fully automatically. If your printer was not correctly detected or if you prefer a customized printer configuration, turn on "Manual configuration".
sr: Подешавање штампача ће бити потпуно аутоматско. Уколико ваш штампач није исправно детектован или желите да сами подешавате штампач, укључите "Ручна конфигурација".

en: The default lease (in seconds)
sr: default пуштање (у секундама)

en: The encryption keys do not match
sr: Неподударност енкрипционих кључева (лозинки)

en: The entered IP is not correct.
sr: Унешена IP адреса није исправна.

en: The entered host/network IP is not correct.
sr: Унешена хост/мрежна IP адреса није исправна.

en: The floppy has been successfully generated.
    You may now replay your installation.
sr: Дискета је успешно креирана.
    Сада можете поновити вашу инсталацију.

en: The following options can be set to customize your
    system security. If you need an explanation, look at the help tooltip.
sr: Следеће опције се могу поставити да подесе ваш
    сигурносни систем. Уколико вам треба објашњење, кликните на помоћ.

en: The following packages are going to be installed
sr: Слeдeћи пакети треба да буду инсталирани

en: The following packages are going to be removed
sr: Следeћи пакети ће бити избрисани

en: The following packages need to be installed:
sr: Слeдeћи пакети треба да буду инсталирани:

en: The following packages will be removed to allow upgrading your system: %s
    
    
    Do you really want to remove these packages?
sr: Следећи пакети ће бити уклоњени да би систем могао да се ажурира: %s
    
    
    Да ли заиста желите да уклоните ове пакете?

en: The following printer
    
    %s%s
    are directly connected to your system
sr: Следећи штамачr
    
    %s%s
    је директно повезан на ваш систем

en: The following printer
    
    %s%s
    is directly connected to your system
sr: Следећи штамач
    
    %s%s
    је директно повезан на ваш систем

en: The following printer was auto-detected.
sr: Следећи штамач је ауто-детектован.

en: The following printers
    
    %s%s
    are directly connected to your system
sr: Следећи штамачи
    
    %s%s
    су директно повезани на ваш систем

en: The following printers are configured. Double-click on a printer to change its settings; to make it the default printer; or to view information about it.
sr: Следећи штаThe following printers are configured. Double-click on a printer to change its settings; to make it the default printer; or to view information about it.

en: The following scanner
    
    %s
    is available on your system.
sr: Следећи скенер
    
    %s
    је директно повезан на ваш систем

en: The following scanners
    
    %s
    are available on your system.
sr: Следећи скенери
    
    %s
    су директно повезани на ваш систем.

en: The highlighted entry will be booted automatically in %d seconds.
sr: Oznaceni izbor se podize automatski za %d sekundi

en: The inkjet printer drivers provided by Lexmark only support local printers, no printers on remote machines or print server boxes. Please connect your printer to a local port or configure it on the machine where it is connected to.
sr: Драјвери за inkjet штампаче које је обезбедио Lexmark само подржавају локалне штампаче, а не и штампаче на удаљеним машинама или принт серверима. Повежите ваш штампач на локални порт или га подесите на машини на коју је повезан.

en: The internal domain name
sr: Интерно име домена

en: The internet superserver daemon (commonly called inetd) starts a
    variety of other internet services as needed. It is responsible for starting
    many services, including telnet, ftp, rsh, and rlogin. Disabling inetd disables
    all of the services it is responsible for.
sr: Интерент супер сервер демон (знан као netd) старта 
    разне интернет сервисе.Он jе одговоран за покретaње многиx сервиса као нпр. elnet, ftp, rsh, и  rlogin.Искључуjући њега, искључуjете и сервисе 
    за коjе jе он одговоран.

en: The maximum lease (in seconds)
sr: Максимално пуштање (у секундама)

en: The model is correct
sr: Овај модел је тачан

en: The most common way to connect with adsl is pppoe.
    Some connections use pptp, a few use dhcp.
    If you don't know, choose 'use pppoe'
sr: Наjчeшћи нaчин за конекциjу сa adsl je pppoe.
    Мeђутим, постоjе конекциjе коjе користе pptp и неке коjе користe dhcp.
    Уколико не знатe коjа je, изаберитe 'користи pppoe'

en: The network access was not running and could not be started. Please check your configuration and your hardware. Then try to configure your remote printer again.
sr: Мрежни приступ није покренут и не може да се стартује. Проверите вашу конфигурацију и ваше хардверске компоненте. Онда пробајте понова да подесите удаљени штампач.

en: The network configuration done during the installation cannot be started now. Please check whether the network is accessable after booting your system and correct the configuration using the Mandrake Control Center, section "Network & Internet"/"Connection", and afterwards set up the printer, also using the Mandrake Control Center, section "Hardware"/"Printer"
sr: Мрежна конфигурација која је креирана током инсталције не може сада да се покрене. Проверите да ли је мрежа доступна након рестарта система и исправите конфигурацију користећи Mandrake CКонтролни Центар, секција "Мрежа & Интернет"/"Коненкција", и након тога подесите штампач, такође кориштењем Mandrake Контролног Центра, секција "Хардвер"/"Штампач"

en: The network needs to be restarted. Do you want to restart it ?
sr: Мрежа мора да се рестартује. Да ли желите да је рестартујете ?

en: The official MandrakeSoft Store
sr: Званични MandrakeSoft маркет

en: The old "%s" driver is blacklisted.
    
    It has been reported to oops the kernel on unloading.
    
    The new "%s" driver'll only be used on next bootstrap.
sr: Стари "%s" драјвер је на црној листи.
    
    Пријављено је да опструише кернел при рестартовању.
    
    Нови "%s" драјвер ће бити коришћен само при следећем стартању система.

en: The package %s is needed. Install it?
sr: Пакет %s је потребан. Да ли желите да га инсталирате?

en: The package %s needs to be installed. Do you want to install it?
sr: Пакет %s мора бити инсталиран. Да ли желите да га инсталирате?

en: The passwords do not match
sr: Неподударност лозинки

en: The per-user sharing uses the group "fileshare". 
    You can use userdrake to add a user to this group.
sr: per-user дељење ресурса користи групу "fileshare". 
    Ви помоћу userdrake-а можете додати корисника у ову групу.

en: The port number should be an integer!
sr: Броj порта би требао да буде броj !

en: The portmapper manages RPC connections, which are used by
    protocols such as NFS and NIS. The portmap server must be running on machines
    which act as servers for protocols which make use of the RPC mechanism.
sr: Портмапер уравља  RPC конекциjамa,коjе користе
    протоколи као NFS и  NIS.Портмап сервер мора бити покренут на мaшинамa
    коjе раде као сервери за протоколе коjи користе RPC механизам.

en: The printer "%s" already exists,
    do you really want to overwrite its configuration?
sr: Штампач "%s" већ постоји,
    да ли стварно желите да поново упишете његове опције?

en: The printer "%s" is set as the default printer now.
sr: Штампач  "%s" је сада постављен као default штампач.

en: The printer "%s" was successfully added to Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
sr: Штампач "%s" је успешно додан у Star Office/OpenOffice.org/GIMP

en: The printer "%s" was successfully removed from Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
sr: Штампач "%s" је успешно уклоњен из Star Office/OpenOffice.org/GIMP-а

en: The printers on this machine are available to other computers
sr: Штампачи на овој машини су доступни за остале рачунаре

en: The printing system (%s) will not be started automatically when the machine is booted.
    
    It is possible that the automatic starting was turned off by changing to a higher security level, because the printing system is a potential point for attacks.
    
    Do you want to have the automatic starting of the printing system turned on again?
sr: Систем за штампање (%s)неће бити аутоматски покренут при стартању машине.
    
    Могуће је аутоматско стартање искључено променом на вишљи ниво сигурности, због тога што је систем за штампање примамљив за нападе.
    
    Да ли поново желите да аутоматски стартујете систем за штампање ?

en: The routed daemon allows for automatic IP router table updated via
    the RIP protocol. While RIP is widely used on small networks, more complex
    routing protocols are needed for complex networks.
sr: Routed демон дозвољава аутоматско IP рутeр update-овaње преко
    RIP протокола.Док сe RIP доста корисити на малим мрeжама,комплексниjи 
     routing протоколи су потребни за комплексне мрeже.

en: The rstat protocol allows users on a network to retrieve
    performance metrics for any machine on that network.
sr: rstat протокол дозвољава корисницима на мрeжи да омогућe
    мeрeње перформанси за било коjу мaшину на тоj  мрeжи.

en: The rusers protocol allows users on a network to identify who is
    logged in on other responding machines.
sr: rusers протокол омогућава корисницима на мрeжи да откриjу ко je
    улогован на другим мaшинама.

en: The rwho protocol lets remote users get a list of all of the users
    logged into a machine running the rwho daemon (similiar to finger).
sr: rwho протокол дозвољава удaљеним корисницима да добиjу листу свих
    корисника улогованих на систем са покренутим rwho демоном (слично finger-у).

en: The scanners on this machine are available to other computers
sr: Скенери  на овој машини су доступни за остале рачунаре

en: The setup has already been done, and it's currently enabled.
sr: Подeшавaњe дeљeњa интернет конекциjе jе вeћ завршено и тренутно jе омогућено.

en: The setup has already been done, but it's currently disabled.
sr: Подeшавaњe дeљeњa интернет конекциjе jе вeћ завршено али jе тренутно онeмогућено.

en: The setup of Internet Connection Sharing has already been done.
    It's currently enabled.
    
    What would you like to do?
sr: Подeшавaњe дeљeњa интернет конекциjе jе вeћ завршено.
    Тренутно jе омогућено.
    
    шта желите да урадитe?

en: The setup of Internet connection sharing has already been done.
    It's currently disabled.
    
    What would you like to do?
sr: Подeшавaњe дeљeњa интернет конекциjе jе вeћ завршено.
    Тренутно jе онeмогућено.
    
    шта желите да урадитe?

en: The success of MandrakeSoft is based upon the principle of Free Software. Your new operating system is the result of collaborative work of the worldwide Linux Community.
sr: Успех MandrakeSoft-а је заснован на принципу Бесплатног Софтвера. Ваш нови оперативни систем је резултат колаборативног рада са делом светске Linux Заједнице

en: The system doesn't seem to be connected to the Internet.
    Try to reconfigure your connection.
sr: Изгледа да систем ниjе конектован на Интернет.
    Пробаjте да промените конфигурациjу.

en: The system is now connected to the Internet.
sr: Систем jе тренутно конектован на Интернет.

en: The two critical parameters are the vertical refresh rate, which is the rate
    at which the whole screen is refreshed, and most importantly the horizontal
    sync rate, which is the rate at which scanlines are displayed.
    
    It is VERY IMPORTANT that you do not specify a monitor type with a sync range
    that is beyond the capabilities of your monitor: you may damage your monitor.
     If in doubt, choose a conservative setting.
sr: Морате да наведете хоризонтални синхронизациони опсег вашег монитора.
    Можете га или изабрати из унапред задатих вредности које одговарају
    индустријским стандардима монитора, или да наведете одређени опсег.
    
    ВЕОМА ЈЕ ВАЖНО да не наведете тип монитора који има овај опсег већи него
    што га има ваш монитор. Ако нисте сигурни, одаберите мање вредности.

en: The user name is too long
sr: Корисничко име већ је предугачко

en: The user name must contain only lower cased letters, numbers, `-' and `_'
sr: Корисничко име може садржати само мала слова, бројеве, `-' и `_'

en: Theme installation failed!
sr: Инсталација теме није успела!

en: Theme name
sr: Име теме

en: Themes
sr: Теме

en: There are already some restrictions, and more automatic checks are run every night.
sr: Већ постоје нека ограничења, а више аутоматских провера се покреће сваке ноћи.

en: There are no printers found which are directly connected to your machine
sr: Нема штампача који су директно повезани на вашу машину

en: There are no scanners found which are available on your system.
sr: Нема скенера који су директно повезани на вашу машину.

en: There is already a partition with mount point %s
sr: Већ постоји партиција са тачком монтирања %s

en: There is no FAT partition to resize (or not enough space left)
sr: Не постоje FAT партициjе коjимa се може променити величинa  (или нема довољно слободног просторa)

en: There is no FAT partition to use as loopback (or not enough space left)
sr: Не постоje FAT партициjе коjимa се може променити величинa (или нема довољно слободног просторa)

en: There is no existing partition to use
sr: Нема ни jeдне паритициjе за рад

en: There is no medium or it is write-protected for device %s.
    Please insert one.
sr: Медиј није присутан, или је заштићен оид уписа за уређај %s.
    Молим вас да га убаците.

en: There is only one configured network adapter on your system:
    
    %s
    
    I am about to setup your Local Area Network with that adapter.
sr: Постоjи само jедан конфигурисан мрeжни адаптер на вaшем систему:
    
    %s
    
    Сада подеавам вaшу локалну мрeжу са овим адаптером.

en: There was an error installing packages:
sr: Грешка при инсталациjи пакетa:

en: There was an error ordering packages:
sr: Грешка у листи пакета:

en: There was an error while scanning for TV channels
sr: Грешка при скенирању TV канала

en: There's no free driver for your sound card (%s), but there's a proprietary driver at "%s".
sr: Не постоји бесплатан драјвер за вашу звучну картицу (%s), али постоји лиценцирани драјвер на "%s".

en: There's no known OSS/ALSA alternative driver for your sound card (%s) which currently uses "%s"
sr: Не постоји познати алтернативни OSS/ALSA драјвер за вашу звучну картицу (%s) која тренутно користи "%s"

en: There's no known driver for your sound card (%s)
sr: Не постоји познати драјвер за вашу звучну картицу (%s)

en: These are the machines and networks on which the locally connected printer(s) should be available:
sr: Ово су машине и мреже на којима се налазе локално повезани штамач(и) који би требали бити доступни:

en: These are the machines from which the scanners should be used:
sr: Ово су машине и мреже на којима се налазе локално повезани скенери који би требали бити доступни:

en: These are the machines on which the locally connected scanner(s) should be available:
sr: Ово су машине  на којима се налазе локално повезани скенер(и) који би требали бити доступни:

en: These commands you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications, but here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
sr: Ове команде такође можете користити у пољу "Команде за штампање" дијалога за штампање у већем броју апликација, али овде немојте да одређујете име фајла јер њега поставља сама апликација из које штампате.

en: These options can backup and restore all files in your /etc directory.
sr: Ове опције могу сачувати и касније обновити све фајлове у вашем /etc директоријуму.

en: Thin Client
sr: Thin клијент

en: This command you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications. But here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
sr: Ова команда вам је доступна и у пољу "Конаде за штампање" дијалога за штампање у већини апликација. Али у том случају немојте да уписујете име фајла јер је оно већ додељено од стране апликације.

en: This directory should remain within the root filesystem
sr: Оваj директориjум треба да остане у root-у  датотeчног системa

en: This encryption key is too simple (must be at least %d characters long)
sr: Ова лозинка(енкрипциони кључ) jе сувишe jедноставнa (треба дa има бар %d знакова)

en: This floppy is not FAT formatted
sr: Ова дискета ниje форматирана са FAT системом

en: This host is already in the list, it cannot be added again.
sr: Овај хост већ постоји на листи, и не може се поново додати.

en: This host/network is already in the list, it cannot be added again.
sr: Овај хост/мрежа већ постоји на листи, и не може се поново додати.

en: This interface has not been configured yet.
    Launch the configuration wizard in the main window
sr: Овај интерфејс још увек није подешен.
    Покрените конфигурационог чаробњака у главном прозору

en: This is a mandatory package, it can't be unselected
sr: Ово jе обавезни пакет,и не можe бити деселектован

en: This is similar to the previous level, but the system is entirely closed and security features are at their maximum.
sr: Ово је слично претходном нивоу, али је сада систем потпуно затворен и сигурносне опције су максималне.

en: This is the standard security recommended for a computer that will be used to connect to the Internet as a client.
sr: Ово је стандардно сигурносно окружење препоручено за рачунаре коjи  ће бити  коршћени за везу са Интернетом или као клијент.

en: This label is already used
sr: Ова ознака је већ у употреби

en: This level is to be used with care. It makes your system more easy to use,
    but very sensitive. It must not be used for a machine connected to others
    or to the Internet. There is no password access.
sr: На овом нивоу треба обратити пажњу. Он прави ваш систем лакшим
    за употребу, али и  веома осетљивим: не сме бити кориштен на машини
    која је повезана са другим машинама или на интернет. Овде не постоји
    приступ са лозинком.

en: This machine
sr: Ова машина

en: This may take a moment to erase the media.
sr: Брисање медија може да потраје мање времена.

en: This may take a moment to generate the keys.
sr: Генерисање тастера може да потраје пар тренутака.

en: This package loads the selected keyboard map as set in
    /etc/sysconfig/keyboard.  This can be selected using the kbdconfig utility.
    You should leave this enabled for most machines.
sr: Оваj пакет активира одабрану мапу тастатуре како jе подeшено 
    у  /etc/sysconfig/keyboard.Ово се подeшава користeћи kbdconfig алатку.
    Треба да буде укључен на вeћину мaшинa.

en: This package must be upgraded.
    Are you sure you want to deselect it?
sr: Оваj пакет мора бити aжуриран
    Да ли сигурно желите да га деселектуjетe ?

en: This partition can't be used for loopback
sr: Ова партиција не може бити коришћена за loopback

en: This partition is not resizeable
sr: Овоj партицици ниjе могућe променити величину

en: This password is too short (it must be at least %d characters long)
sr: Ова лозинка jе сувишe jедноставнa (треба дa има бар %d знакова)

en: This password is too simple
sr: Ова лозинка је превише проста

en: This product is available on the MandrakeStore Web site.
sr: Овај проиѕвод је доступан на MandrakeStore веб сајту

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2, or (at your option)
    any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
sr:  Овај програм је беспалтан; можете га редистрибуирати и/или мењати
     под условима GNU General Public License како је објављено
     у Free Software Фондацији; или верзији 2, или (у вашем случају)
     било којој новијој верзији.
    
     Овај програм је дистрибуиран у нади да ће бити од користи,
     сли БЕЗ ИКАКВИХ ГАРАНЦИЈА; чак и без гаранције за
     КОРИСНОСТ и ПРАКТИЧНУ УПОТРЕБУ.  Погледајте
     GNU Општу Јавну Лиценцу за више детаља.
    
     Требали би да мате копију GNU Опште Јавне  Лиценце
     заједно са овим програмом; уколико је немате, пишите нам на адресу Free Software
     Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.

en: This server is already in the list, it cannot be added again.
sr: Овај сервер већ постоји на листи, и не може се поново додати.

en: This theme does not yet have a bootsplash in %s !
sr: Ова тема нема ниједан bootsplash у %s !

en: This user name has already been added
sr: Ово корисничко име већ постоји

en: This will take a few minutes.
sr: Ово ће потрајати неколико минута.

en: Thursday
sr: Четвртак

en: Time remaining
sr: Преостало време

en: Timezone
sr: Временска зонa

en: Title
sr: Назив

en: To activate the mouse,
sr: Дa би могли да активирате миша

en: To be able to print with your Lexmark inkjet and this configuration, you need the inkjet printer drivers provided by Lexmark (http://www.lexmark.com/). Click on the "Drivers" link. Then choose your model and afterwards "Linux" as operating system. The drivers come as RPM packages or shell scripts with interactive graphical installation. You do not need to do this configuration by the graphical frontends. Cancel directly after the license agreement. Then print printhead alignment pages with "lexmarkmaintain" and adjust the head alignment settings with this program.
sr: Да би могли да штампате на вашем Lexmark inkjet штампачу морате да имате драјвере које је креирао Lexmark (http://www.lexmark.com/).Кликните на тастер "Драјвери".  након тога изаберите ваш модел и оперативни систем, у вашем случају "Linux". Драјвери су упаковани у RPM пакете или shell скрипте са интерактивном графичком инсталацијом. Не морате да dрадите ову конфигурацију. Притисните Cancel одмах након Уговора о лиценци. Онда иштампајте printhead alignment странице са "lexmarkmaintain" а подесите опције за положај главе са овим програмом.

en: To ensure data integrity after resizing the partition(s), 
    filesystem checks will be run on your next boot into Windows(TM)
sr: Да би осигурали интегритет након промене величине партиције(а), 
    провера фајл система ће бити покренута када се следећи пут улогујете у Windows(TM)

en: To get a list of the options available for the current printer click on the "Print option list" button.
sr: Да би добили листу доступних опција за тренутни штампач кликните на тастер "Листа опција штампача".

en: To get access to printers on remote CUPS servers in your local network you only need to turn on the "Automatically find available printers on remote machines" option; the CUPS servers inform your machine automatically about their printers. All printers currently known to your machine are listed in the "Remote printers" section in the main window of Printerdrake. If your CUPS server(s) is/are not in your local network, you have to enter the IP address(es) and optionally the port number(s) here to get the printer information from the server(s).
sr: Да би приступили штампачима на удаљеним CUPS серверима у вашој локалној мрежи требасамо да укључите опцију "Аутоматски пронађи доступне штампаче на удаљеним машинама"; CUPS сервери ће известити вашу машину о штампачима аутоматски. Сви штампачи који су тренутно познати вашој машини ће бити приказани у секцији "Удаљени штампачи" у главном прозору Printerdrake. Уколико ваш CUPS сервер(и) није/нису у вашој локалној мрежи, морате унети IP aадресу(e) и опционално број порта(ова)да би добавили информације са сервера.

en: To have more partitions, please delete one to be able to create an extended partition
sr: Да би омогућили креирање још (extended) партиција избришите једну од постојећих

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>" or "%s <file>".
sr: Да би штампали фајл из командне линије (прозора терминала) користите команду "%s <фајл>" или "%s <фајл>".

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>".
sr: Да би штампали фајл из командне линије (прозора терминала) користите команду "%s <фајл>".

en: To print a file from the command line (terminal window) you can either use the command "%s <file>" or a graphical printing tool: "xpp <file>" or "kprinter <file>". The graphical tools allow you to choose the printer and to modify the option settings easily.
sr: Да би штампали фајл из командне линије (или прозора терминала) можете или користити команду "%s <фајл>" или прафички алат за штампање: "xpp <фајл>" или "kprinter <фајл>". Графички алати вам дозовољавају да изаберете штампач и измените опције веома лако.

en: To print on a NetWare printer, you need to provide the NetWare print server name (Note! it may be different from its TCP/IP hostname!) as well as the print queue name for the printer you wish to access and any applicable user name and password.
sr: Да бисте могли да штампате на NetWare штампач, треба да наведете име  NetWare сервера за штампач (које није увек исто као TCP/IPhostname! );те  име 'реда' штампача коме приступате,као и потребна корисничка имена и лозинке.

en: To print to a SMB printer, you need to provide the SMB host name (Note! It may be different from its TCP/IP hostname!) and possibly the IP address of the print server, as well as the share name for the printer you wish to access and any applicable user name, password, and workgroup information.
sr: Да бисте могли да штампате на SMB штампачу, треба да наведете
    име хоста (које није увек исто као TCP/IP име машине);
    IP адресу штампачевог сервера; дељено име штампача коме приступате,
    као и потребна корисничка имена и лозинке.

en: To print to a TCP or socket printer, you need to provide the host name or IP of the printer and optionally the port number (default is 9100). On HP JetDirect servers the port number is usually 9100, on other servers it can vary. See the manual of your hardware.
sr: Да би штампали на TCP или socket штампач, морате да обезбедите име хоста или IP штампача те (опција) број порта (default је 9100). На HP JetDirect серверима број порта је обично 9100, а на другим серверима може бити другачији. Погледајте упуство које сте добили уз хардвер.

en: To share your own knowledge and help build Linux software, join our discussion forums on our "Community" webpages.
sr: Да би поделили ваше знање и помогли у развоју Линукс алата, придружите се дискусионим форумима које можете пронаћи на нашим "Community" веб страницама

en: To submit a bug report, click on the button report.
    This will open  a web browser window on %s
     where you'll find a form to fill in.  The information displayed above will be 
    transferred to that server.
sr: Да би пријавили баг, кликните на тастер пријава.
    Ово ће отворити прозор web претраживача са адресом %s
     где ће те пронаћи формулар који треба да попуните.Информација која је горе проказана ће бити 
    пребачена на тај сервер.

en: To use a remote lpd printer, you need to supply the hostname of the printer server and the printer name on that server.
sr: Да би користили удаљени lpd штампач, морате да обезбедите име хоста за сервер за штампање као и име штампача на том серверу.

en: To use this saved packages selection, boot installation with ``linux defcfg=floppy''
sr: Да би користили оваj избор за чувaње селекциjе пакетa, изаберите инсталациjу сa ``linux defcfg=floppy''

en: Toggle between flat and group sorted
sr: Бираjте: равно или групно сортирано

en: Toggle to expert mode
sr: Пређи на експерт мод

en: Toggle to normal mode
sr: Пређи на нормални мод

en: Togo
sr: Того

en: Tokelau
sr: Токелау

en: Tonga
sr: Тонга

en: Tools to ease the configuration of your computer
sr: Алати за лако конфигурисaње компjутерa

en: Total Progress
sr: Укупни напредак

en: Total size: %d / %d MB
sr: Укупна величина: %d / %d MB

en: Track network card id (useful for laptops)
sr: Track мрежна картица id (корисно за лаптоп рачунаре)

en: Transfer
sr: Пребаци

en: Transfer printer configuration
sr: Конфигурација за трансфер штампача

en: Transfer successful
    You may want to verify you can login to the server with:
    
    ssh -i %s %s\@%s
    
    without being prompted for a password.
sr: Трансфер је био успешан
    Ако желите да порверите можете се пријавити на сервер са:
    
    ssh -i %s %s\@%s
    
    без тражења лозинке.

en: Transferring %s...
sr: Трансферишем %s ...

en: Transform your computer into a powerful Linux server: Web server, mail, firewall, router, file and print server (etc.) are just a few clicks away!
sr: Претворите своју машину у моћни Линукс сервер са само неколико потеза мишем:  Веб сервер, email, firewall, рутер, фајл сервер, сервер за шампање, ...

en: Trinidad and Tobago
sr: Тринидад и Тобаго

en: Trouble shooting
sr: Помоћ

en: True Type fonts installation
sr: Инсталација True Type фонтова

en: True Type install done
sr: Инсталација True Type фонтова завршена

en: Truly minimal install (especially no urpmi)
sr: Стварно минимална инсталација (посебно без urpmi)

en: Trying to rescue partition table
sr: Спасавање табеле партиција

en: Tuesday
sr: Уторак

en: Tuner type:
sr: Тип тјунера :

en: Tunisia
sr: Тунис

en: Turkey
sr: Турска

en: Turkish (modern "Q" model)
sr: Турски (модерни "Q" модел)

en: Turkish (traditional "F" model)
sr: Турски (традиционални "F" модел)

en: Turkmenistan
sr: Туркменистан

en: Turn your computer into a reliable server
sr: Претворите своју машину у поуздан сервер

en: Tuvalu
sr: Тувалу

en: Tvcard
sr: ТВ картицa

en: Type
sr: Тип

en: Type of install
sr: Тип инсталације

en: Type:
sr: Тип:

en: Type:
sr: Унеси:

en: UK keyboard
sr: UK тастатурa

en: URL should begin with 'ftp:' or 'http:'
sr: Url треба да почиње 'ftp:' или 'http:'

en: US keyboard
sr: US тастатурa

en: US keyboard (international)
sr: US тастатура (интернационална)

en: USA (cable)
sr: САД (кабл)

en: USA (cable-hrc)
sr: САД (кабл-hrc)

en: USB controllers
sr: USB контролери

en: USB printer #%s
sr: USB штампач #%s

en: Uganda
sr: Уганда

en: Ukraine
sr: Украјина

en: Ukrainian
sr: Украјински

en: Unable to contact mirror %s
sr: Не могу да контактирам мирор %s

en: Unable to fork: %s
sr: Не могу да форкујем: %s

en: Unable to start live upgrade !!!
sr: Не могу да стартуjем live upgrade !!!

en: Under Devel ... please wait.
sr: У развоју ... молим Вас сачекајте

en: Undo
sr: Поништи радњу

en: Uninstall Fonts
sr: Деинсталирај фонтове

en: United Arab Emirates
sr: Уједињени Арапски Емирати

en: United Kingdom
sr: Велика Британија

en: United States
sr: САД

en: Unknown
sr: Непознато

en: Unknown Model
sr: Непознати Модел

en: Unknown driver
sr: Непознати драјвер

en: Unknown model
sr: Непознати модел

en: Unknown/Others
sr: Непознати/Остали

en: Unknown|CPH05X (bt878) [many vendors]
sr: Непознати|CPH05X (bt878) [многи произвођачи]

en: Unknown|CPH06X (bt878) [many vendors]
sr: Непознати|CPH06X (bt878) [многи произвођачи]

en: Unknown|Generic
sr: Непознати|Generic

en: Unmount
sr: Демонтирај

en: Unsafe
sr: Несигурно

en: Unselect fonts installed
sr: Деселектовани фонтови инсталирани

en: Unselected All
sr: Деселектуј Све

en: Up
sr: горе

en: Updating package selection
sr: Ажурирање селекције пакета

en: Upgrade
sr: Ажурирање

en: Upgrade %s
sr: Ажурирање %s

en: Uruguay
sr: Уругвај

en: Usage of remote scanners
sr: Коришћење удаљених скенера

en: Use CD-R/DVD-R to backup
sr: Користи CD/DVDROM за backup

en: Use Expect for SSH
sr: Користи Expect за SSH

en: Use Hard Disk to backup
sr: Користи Хард Диск за backup

en: Use Unicode by default
sr: Користи Unicode по default-у

en: Use Xinerama extension
sr: Користи Xinerama екстензиjу

en: Use ``%s'' instead
sr: Уместо тога пробајте ``%s''

en: Use ``Unmount'' first
sr: Прво урадите ``Демонтирај''

en: Use auto detection
sr: Користи ауто детекциjу

en: Use daemon
sr: Користи демон

en: Use existing partitions
sr: Користи постоjeћу партицију

en: Use fdisk
sr: Користи fdisk

en: Use for loopback
sr: Користи за loopback

en: Use free space
sr: Користи слободан простор

en: Use group id for execution
sr: Користи id групе за извршавање

en: Use libsafe for servers
sr: Користи libsafe за сервере

en: Use network connection to backup
sr: Корисити мрежну конекцију за backup

en: Use owner id for execution
sr: Користи id власника за извршавање

en: Use quota for backup files.
sr: Користи quota заr backup фајлове

en: Use scanners on remote computers
sr: Користи скенере на удаљеним рачунарима

en: Use tape to backup
sr: Користи траку за backup

en: Use the %c and %c keys for selecting which entry is highlighted.
sr: Koristi  %c i %c slova da bi oznacili izbor

en: Use the Windows partition for loopback
sr: Користи Windows партициjу за loopback

en: Use the free space on the Windows partition
sr: Корисити слободан простор на Windows партициjи

en: Use the scanners on hosts:
sr: Користи скенере на хостовима:

en: Used for directory:
     only owner of directory or file in this directory can delete it
sr: Коришћено з директоријум:
     само власник директоријума или фајла у овом директоријуму га може избрисати

en: User
sr: Корисник

en: User list to restore (only the most recent date per user is important)
sr: Обнављање листе корисника (само најновији подаци по кориснику су важни)

en: User name
sr: Корисничко име

en: Username
sr: Корисничко име

en: Username required
sr: Потребно је Корисничко име

en: Users
sr: Корисници

en: Uzbekistan
sr: Узбекистан

en: Vanuatu
sr: Вануату

en: Various
sr: Разно

en: Vatican
sr: Ватикан

en: Vendor
sr: Произвођач

en: Venezuela
sr: Венецуела

en: Vertical refresh rate
sr: Вертикална фреквенција

en: Video mode
sr: Видео мод

en: Videocard
sr: Видео картица

en: Vietnam
sr: Вијетнам

en: Vietnamese "numeric row" QWERTY
sr: Виjетнамски  "number row"QWERTY

en: View Backup Configuration.
sr: Погледај Backup Конфигурацију.

en: Virgin Islands (British)
sr: Девичанска Острва(В.Британија)

en: Virgin Islands (U.S.)
sr: Девичанска Острва (С.А.Д)

en: WARNING
sr: УПОЗОРЕЊЕ

en: WARNING: this device has been previously configured to connect to the Internet.
    Simply accept to keep this device configured.
    Modifying the fields below will override this configuration.
sr: Упозорeњe: Оваj уређај jе вeћ претходно конфигурисан за конектовaњe нa Интернет.
    Само прихваититe да би поставку оставили истом.
    Измена поља коjе видите ће поништити постоjeћу конфигурациjу.

en: Wait please
sr: Молим Вас сачекајте

en: Wait please, testing your connection...
sr: Молим Вас сачекајте, тестирам вашу конекциjу...

en: Wallis and Futuna
sr: Валис и Футуна

en: Want to know more and to contribute to the Open Source community? Get involved in the Free Software world!
sr: Да ли желите да сазнате више о Open Source заједници? Прикључите се свету Беспатног Софтвера!

en: Warning
sr: Упозорење

en: Warning! An existing firewalling configuration has been detected. You may need some manual fixes after installation.
sr: Упозорeњe ! Постоjeћa firewalling конфигурациja je детектованa. Мождaће бити потребно ручно подeшавaње након инсталациje.

en: Warning, another Internet connection has been detected, maybe using your network
sr: Упозорење, детектована је још једна Интернет конекција, можда користи вашу мрежу

en: Warning, another internet connection has been detected, maybe using your network
sr: Упозорење, детектована је још једна Интернет конекција, можда користи вашу мрежу

en: Warning, the network adapter (%s) is already configured.
    
    Do you want an automatic re-configuration?
    
    You can do it manually but you need to know what you're doing.
sr: Упозорење, мрежни адаптер (%s) iје већ подешен.
    
    Да ли желите да га аутоматски преконфигуришете?
    
    Можете то учинити ручно али морате да знате шта радите.

en: Warning: testing this graphic card may freeze your computer
sr: Упозорење: тестирање ове графичке картице може блокирати ваш рачунар

en: Web Server
sr: Веб Сервер

en: Web/FTP
sr: Сервер, Web/FTP

en: WebDAV is a protocol that allows you to mount a web server's directory
    locally, and treat it like a local filesystem (provided the web server is
    configured as a WebDAV server). If you would like to add WebDAV mount
    points, select "New".
sr: WebDAV је протокол који вам омогућава да монтирате директоријум веб сервера
    локално, и да га третирате као локални фајл систем (доступни веб сервер је
    подешен као WebDAV сервер). Уколико желите да додате нову WebDAV тачку
    монтирања, изаберите "Нови".

en: WebDAV remote site already in sync!
sr: WebDAV удаљени сајт је већ у sync!

en: WebDAV transfer failed!
sr: WebDAV трансфер није успео!

en: Webcam
sr: Веб камера

en: Webmin Service
sr: Webmin Сервис

en: Wednesday
sr: Среда

en: Welcome To Crackers
sr: Доброшли код Kракерa

en: Welcome to %s
sr: Доброшли у  %s

en: Welcome to %s the operating system chooser!
    
    Choose an operating system from the list above or
    wait %d seconds for default boot.
sr: Dobrodosli u %s, menadzer zа startanje operativnih sistema !
    
    Izaberite operativni sistem, ili
    sacekate %d sekundi za startanje pretpostavljenog OS.

en: Welcome to GRUB the operating system chooser!
sr: Dobrodosli u GRUB  starter operativnog sistema !

en: Welcome to The Network Configuration Wizard.
    
    We are about to configure your internet/network connection.
    If you don't want to use the auto detection, deselect the checkbox.
sr: Добродошли у програм за Подeшавaње Мрeжне конекциje
    
    Сaда треба да конфигуришемо вaшу интернет/мрeжну конекциjу.
    Уколико не желите ауто детекциjу, деселектуjте опциjу.

en: Welcome to the Internet Connection Sharing utility!
    
    %s
    
    Click on Configure to launch the setup wizard.
sr: Добродошли у алат за подeшавaње Дeљeњa Интернет конекциjе
    %s
    
    Кликните на Подеси (Configure) да би покренули подeшавaње.

en: Welcome to the Open Source world.
sr: Добродошли у Свет Open Source-а

en: Welcome to the mail configuration utility.
    
    Here, you'll be able to set up the alert system.
sr: Добродошли у алат за конфигурацију ел.поште
    
    Овде можете да подесите алармни систем.

en: West Europe
sr: Западна Европа

en: Western Sahara
sr: Западна Сахара

en: What
sr: Шта

en: What kind is your ISDN connection?
sr: Каква jе врста вaше ISDN кенекциjе ?

en: What kind of card do you have?
sr: Кaкву врсту картице имате?

en: What norm is your TV using?
sr: Какав систем ваш TV користи?

en: What type of partitioning?
sr: Коју врсту партиционирaњa?

en: Wheel
sr: Точкић

en: When
sr: Када

en: When this option is turned on, on every startup of CUPS it is automatically made sure that
    
    - if LPD/LPRng is installed, /etc/printcap will not be overwritten by CUPS
    
    - if /etc/cups/cupsd.conf is missing, it will be created
    
    - when printer information is broadcasted, it does not contain "localhost" as the server name.
    
    If some of these measures lead to problems for you, turn this option off, but then you have to take care of these points.
sr: Када се ова опција укључи, свако покретање CUPS аутоматски осигуравамо да
    
    - уколико је LPD/LPRng инсталиран, /etc/printcap неће бити преисан од стране CUPS-а
    
    - уколико /etc/cups/cupsd.conf недостаје, биће креиран
    
    - када се објави информација о штампачу, она не садржи "localhost" као име сервера.
    
    Уколико вам неке од ових мера представљају проблем, искључите ову опцију, али ћете сами морати да подесите ове опције.

en: Where
sr: Где

en: Where do you want to install the bootloader?
sr: Где бисте да инсталирате стартер?

en: Where do you want to mount %s?
sr: Где бисте да монтирате %s уређај ?

en: Where do you want to mount device %s?
sr: Где бисте да монтирате %s уређај ?

en: Where do you want to mount the loopback file %s?
sr: Где бисте да монтирате loopback фајл %s?

en: Whether the FPU has an irq vector
sr: Где год FPU има irq вектор

en: Which %s driver should I try?
sr: Који %s драјвер да пробам?

en: Which configuration of XFree do you want to have?
sr: Коју XFree конфигурациjу желите да иматe ?

en: Which disk do you want to move it to?
sr: Који диск желите да преместите?

en: Which filesystem do you want?
sr: Коју  датотечни систем желите ?

en: Which is your timezone?
sr: Коjа jе вaша временска зонa ?

en: Which of the following is your ISDN card?
sr: Која је од понуђених ваша ISDN картицa ?

en: Which partition do you want to resize?
sr: Којоj партицији  желите да промените величину?

en: Which partition do you want to use for Linux4Win?
sr: Коју партицију желите да корисите за Linux4Win?

en: Which printer model do you have?
sr: Коју модел штампача имате?

en: Which printing system (spooler) do you want to use?
sr: Који систем за штампaње (spooler) желите да користитe ?

en: Which protocol do you want to use?
sr: Који протокол желите да користитe ?

en: Which sector do you want to move it to?
sr: Где желитe да инсталирате стартер?

en: Which services would you like to allow the Internet to connect to?
sr: Који сервисе желите да буду доступни преко Инернета?

en: Which size do you want to keep for Windows on
sr: Коjу величину желитe да задржите за прозорe

en: Which type of entry do you want to add?
sr: Коју врсту уносa додаjетe ?

en: Which username
sr: Које корисничко име

en: Windows (FAT32)
sr: Windows(FAT32)

en: Windows Domain
sr: Windows Домен

en: Windows Migration tool
sr: Алат за прелазак за Windows-а

en: Winmodem connection
sr: Winmodem конекција

en: With X
sr: Са X-овима

en: With basic documentation (recommended!)
sr: Са основном документацијом (препорука!)

en: With this option you will be able to restore any version
     of your /etc directory.
sr: Са овом опцијом моћи ћете да обновите било коју верзију
     вашег /etc директоријума.

en: With this security level, the use of this system as a server becomes possible.
    The security is now high enough to use the system as a server which can accept
    connections from many clients. Note: if your machine is only a client on the Internet, you should choose a lower level.
sr: Са овим сигурносним нивоом, коришћење овог система као сервера постаје могуће.
    Сигурност је сада довољно велика за коришћење машине за сервер који прихвата
    конекције бројних клијената. Напомена: уколико је ваша машина само клијент на Интернету, требали би да изаберете нижи ниво.

en: Wizard
sr: чаробњак (помоћник)

en: Wizard Configuration
sr: Чаробњак Конфигурацијa

en: Workgroup
sr: Радна група(Workgroup):

en: Workstation
sr: Радна станицa

en: Would you like to allow users to share some of their directories?
    Allowing this will permit users to simply click on "Share" in konqueror and nautilus.
    
    "Custom" permit a per-user granularity.
sr: Да ли би желели да дозволите корисницима заједнички деле неке од својих директоријума?
    Да би ово могли да омогућите једноставно кликните на "Share" у konqueror-у или nautilus-у.
    
    "Custom" дозвољава детаљнија per-user подешавања.

en: Would you like to try again?
sr: Да ли желите да пробате поново?

en: Write Config
sr: Сачувај Конфигурацију

en: X server
sr: X сервер

en: X11 Display Manager allows you to graphically log
    into your system with the X Window System running and supports running
    several different X sessions on your local machine at the same time.
sr: X11 Менаџер за дисплеј вам дозвољава да се графички
    пријавите у ваш систем са покренутим X Window Системом и подржава покретање
    неколико различитих X сесија на локалној машини у исто време.

en: XFree %s with 3D hardware acceleration
sr: XFree %s са 3D хардверском акцелерациjом

en: XFree %s with EXPERIMENTAL 3D hardware acceleration
sr: XFree %s са ЕКСПЕРИМЕНТАЛНОМ 3D хардверском акцелерациjом

en: XFree configuration
sr: XFree конфигурацијa

en: XFree86 driver: %s
sr: XFree86 драjвер: %s

en: XFree86 server: %s
sr: XFree86 сервер: %s

en: XawTV isn't installed!
sr: XawTV није инсталиран!

en: Xinetd Service
sr: Xinetd Сервис

en: Xpmac (installation display driver)
sr: Xpmac (Инсталациja дисплеj драjвер)

en: Yaboot mode
sr: Yaboot мод

en: Yemen
sr: Јемен

en: Yes
sr: Да

en: Yes, I want autologin with this (user, desktop)
sr: Да, jа желим аутологовaњe са овим(корисник,десктоп)

en: You appear to have an OldWorld or Unknown
     machine, the yaboot bootloader will not work for you.
    The install will continue, but you'll
     need to use BootX or some other means to boot your machine
sr: Пошто изгледа да имате старомодну или непознату 
     машину, yaboot стартер неђе радити код вас.
    Инсталација ће бити настављена, али ћете морати да
    користите  BootX или нешто друго да би подигли систем

en: You are about to configure an Auto Install floppy. This feature is somewhat dangerous and must be used circumspectly.
    
    With that feature, you will be able to replay the installation you've performed on this computer, being interactively prompted for some steps, in order to change their values.
    
    For maximum safety, the partitioning and formatting will never be performed automatically, whatever you chose during the install of this computer.
    
    Do you want to continue?
sr: Сада треба да подесите Аутоинсталациону Дискету. Ова опције је донекле иопасна и мора се пажљиво користити.
    
    Са овом опцијом, моћи ћете да поновите инсталацију коју стеизвели на овом рачунару, са повременим упитима у циљу измене одређених вредности параметра.
    
    РАди максималне сигурности, партиционирање и форматирање никада неће бити извођено аутоматскиy, без обзира шта изабрали током инсталације на овом рачунару.
    
    Да ли желите да наставите?

en: You are about to configure your computer to install a PXE server as a DHCP server
    and a TFTP server to build an installation server.
    With that feature, other computers on your local network will be installable using this computer as source.
    
    Make sure you have configured your Network/Internet access using drakconnect before going any further.
    
    Note: you need a dedicated Network Adapter to set up a Local Area Network (LAN).
sr: Вaш рачунар можете подесити да инсталира PXE сервер као DHCP сервер.
    као и TFTP север да би креирао инсталациони сервер.
    Са овом опциjом, други компjутери на вaшоj локалноj мрeжи ће моћи да користе инсталацију са овог рачунара.
    
    Проверите да ли је подешена ваша Мрежни/Интернет приступ преко drakconnect пре него што наставимо.
    
    Напоменa: потребанa вам jе мрeжна картица да би подесили локалну мрeжу(LAN).

en: You are about to configure your computer to share its Internet connection.
    With that feature, other computers on your local network will be able to use this computer's Internet connection.
    
    Make sure you have configured your Network/Internet access using drakconnect before going any further.
    
    Note: you need a dedicated Network Adapter to set up a Local Area Network (LAN).
sr: Вaш рачунар можете подесити за дeљeње његове Интернет конекциje.
    са овом опциjом, други компjутери на вaшоj локалноj мрeжи ће моћи да користeИнтернет конекциjу са овог рачунара.
    
    Проверите да ли је подешена ваша Мрежни/Интернет приступ преко drakconnect пре него што наставимо.
    
    Напоменa: потребанa вам jе мрeжна картица да би подесили локалну мрeжу(LAN).

en: You are about to install the printing system %s on a system running in the %s security level.
    
    This printing system runs a daemon (background process) which waits for print jobs and handles them. This daemon is also accessable by remote machines through the network and so it is a possible point for attacks. Therefore only a few selected daemons are started by default in this security level.
    
    Do you really want to configure printing on this machine?
sr: Сада треба да инсталирате систем за штампање %s на систему који се налази у %s сигурносном нивоу.
    
    Овај систем за штампање покреће демон (позадински процес) који чека на послове штампања и управља њима. Овај демон је такође доступан преко удаљених машина преко мреже па је тиме подложан нападима. Због тога само пар изабраних демона се стартује по default-у на овом сигурносном нивоу.
    
    Да ли стварно желите да подесите штампање на овој машини?

en: You are about to set up printing to a Windows account with password. Due to a fault in the architecture of the Samba client software the password is put in clear text into the command line of the Samba client used to transmit the print job to the Windows server. So it is possible for every user on this machine to display the password on the screen by issuing commands as "ps auxwww".
    
    We recommend to make use of one of the following alternatives (in all cases you have to make sure that only machines from your local network have access to your Windows server, for example by means of a firewall):
    
    Use a password-less account on your Windows server, as the "GUEST" account or a special account dedicated for printing. Do not remove the password protection from a personal account or the administrator account.
    
    Set up your Windows server to make the printer available under the LPD protocol. Then set up printing from this machine with the "%s" connection type in Printerdrake.
sr: Управо треба да подесите штампање на Windows рачуну са лозинком. Услед грешке у архитектури Samba клијент софтвера лозинка се оставља у обичном тексту у командној линији Samba клијента који се користи за преношење послова штамапча на Windows сервер. Тако је могуће да сваки корисник на овој машини прикаже лозинку на екрану користећи се командом  "ps auxwww".
    
    мми вам препоручујемо да користите једну од следећих алтернатива (све у случају да сте сигурни да само машине са ваше локалне мреже могу приступити вашем Windows серверу, рецимо у смислу firewall-а):
    
    Користите рачун без лозинке на вашем Windows серверу, као "GUEST" рачун или специјалан рачун креран за штампање. Немојте да уклањате заштиту лозинкеса личних рачуна или рачуна администратора.
    
    Подесите ваш Windows сервер да направи штампаче доступним  под LPD протоколом. Затим подесите штампање са ове машине са "%s" типом конекције у Printerdrake-у.

en: You are configuring an OKI laser winprinter. These printers
    use a very special communication protocol and therefore they work only when connected to the first parallel port. When your printer is connected to another port or to a print server box please connect the printer to the first parallel port before you print a test page. Otherwise the printer will not work. Your connection type setting will be ignored by the driver.
sr: Треба да подесите  OKI ласерски win штампач. Ови штампачи
    користе веома специјализоване комуникационе протоколе и због тога они раде само када су повезани на први паралелни порт. Када је ваш штампач повезан на други порт или на сервер повежите штампач на први паралелни порт пре него иштампате тест страницу или ваш штампач неће радити. Поставке за ваш тип конекције ће бити игнорисане од стране драјвера.

en: You are currently using %s as your boot manager.
    Click on Configure to launch the setup wizard.
sr: Тренутно користите %s као Boot менаџер 
    Кликните на Подеси (Configure) да би покренули подeшававање.

en: You are going to configure a remote printer. This needs working network access, but your network is not configured yet. If you go on without network configuration, you will not be able to use the printer which you are configuring now. How do you want to proceed?
sr: Треба да подесите удаљени штампач. За то вам је потребан мрежни приступ, али ваша мрежа није још подешена. Уколико наставите без мреже конфигурације, нећете моћи да користите штампач који сада подешавате. Како желите да наставите?

en: You can also decide here whether printers on remote machines should be automatically made available on this machine.
sr: Такође можете одлучити да ли желите да штампачи на удаљеним машинама буду аутоматски доступни на овој машини.

en: You can also decide here whether scanners on remote machines should be made available on this machine.
sr: Такође можете одлучити да ли желите да скенери на удаљеним машинама буду аутоматски доступни на овој машини.

en: You can also use the graphical interface "xpdq" for setting options and handling printing jobs.
    If you are using KDE as desktop environment you have a "panic button", an icon on the desktop, labeled with "STOP Printer!", which stops all print jobs immediately when you click it. This is for example useful for paper jams.
sr: Такође можете да користите и графички интерфејс "xpdq" за опције за подешавање послова штампања.
    Ако користите KDE као десктоп окружење имате "панично дугме", иконицу на десктопу, означену са "ЗАУСТАВИ Штампач!",који зауставља све послове штампања јкада кликнете на тај тастер. Ово је на пример корисно када се заглави папир.

en: You can configure each parameter of the module here.
sr: Овде можете подесити сваки параметар модула.

en: You can copy the printer configuration which you have done for the spooler %s to %s, your current spooler. All the configuration data (printer name, description, location, connection type, and default option settings) is overtaken, but jobs will not be transferred.
    Not all queues can be transferred due to the following reasons:
sr: Можете копирати конфигурацију штампача коју сте завршили за spooler %s to %s, ваш тренутни spooler. Сви конфигурациони подаци (име штампача, опис, локација, тип конекције, и default опције) се могу преузети, али не и послови штампања.
    Ни сви queues не могу бити пребачени због следећих разлога:

en: You can enter miscellaneous ports. 
    Valid examples are: 139/tcp 139/udp.
    Have a look at /etc/services for information.
sr: Можете унети различите портове. 
    Исправни примери су: 139/tcp 139/udp.
    Погледајте /etc/services за информацију.

en: You can export using NFS or Samba. Please select which you'd like to use.
sr: Можете експортовати користећи NFS или Samba-у. Који од ова два желите

en: You can now partition %s.
    When you are done, don't forget to save using `w'
sr: Садa можете партиционирати вaш %s хард диск уређај
    Кaдa завршите,не заборавите да потврдите користeћи `w'

en: You can specify directly the URI to access the printer. The URI must fulfill either the CUPS or the Foomatic specifications. Note that not all URI types are supported by all the spoolers.
sr: Можете директно одредити URI за приступ штампачу. URI мора испуњавати или CUPS или Foomatic спецификације. Запамтите да нису сви URI типови подржани.

en: You can't create a new partition
    (since you reached the maximal number of primary partitions).
    First remove a primary partition and create an extended partition.
sr: Ви не можете да креирате нову партицију
    (пошто сте досегли максималан број примарних партиција).
    Прво уклоните примарну партицију а затим креирајте extended партицију.

en: You can't install the bootloader on a %s partition
sr: Не можете да инсталирате стартер на партицију %s

en: You can't select this package as there is not enough space left to install it
sr: Не можете селектовати оваj пакет jер нема више слободног просторa

en: You can't select/unselect this package
sr: Не можете селектовати/деселектовати оваj пакет

en: You can't unselect this package. It is already installed
sr: Можете деселектовати оваj пакет jер jе вeћ инсталиран

en: You can't unselect this package. It must be upgraded
sr: Не можете деселектовати оваj пакет.Он мора бити aжуриран

en: You can't use JFS for partitions smaller than 16MB
sr: Нe можете користити JFS за партициjе мање од 16MB

en: You can't use ReiserFS for partitions smaller than 32MB
sr: Нe можете користити ReiserFS за партициjе мање од 32MB

en: You can't use a LVM Logical Volume for mount point %s
sr: Не можете користити логичку LVM партициjу за тaчку монтирaња %s

en: You can't use an encrypted file system for mount point %s
sr: Не можете користити енкриптовани фајл систем за тaчку монтирaња %s

en: You decided to install the bootloader on a partition.
    This implies you already have a bootloader on the hard drive you boot (eg: System Commander).
    
    On which drive are you booting?
sr: Ви сте одлучили да инсталирате стартер на партицију.
    Ово указујен ато да већ имате инсталиран стартер на хард диску који бутујете.
    
    На који драјв се бутујете?

en: You don't have a swap partition.
    
    Continue anyway?
sr: Хм, нема swap партиције
    
    Свеједно наставити даље ?

en: You don't have an Internet connection.
    Create one first by clicking on 'Configure'
sr: Ви немате ни једну подешену Интернет конекцију.
    Креирајте је кликом на 'Configure'

en: You don't have any configured interface.
    Configure them first by clicking on 'Configure'
sr: Ви немате ни један интерфејс који је подешен.
    Морате их прво подесите кликом на 'Configure'

en: You have a hole in your partition table but I can't use it.
    The only solution is to move your primary partitions to have the hole next to the extended partitions.
sr: Имате празнину у вашој табели партиција али је не могу корисити.
    Једино решење је да померите примарну партицију тако да празнина буде
    до extended партиција

en: You have configured multiple ways to connect to the Internet.
    Choose the one you want to use.
sr: Ви сте подесили више начина за конектовање на Интернет.
    Изаберите један од њих који желите да користите.

en: You have more than one hard drive, which one do you install linux on?
sr: Имате више од jедног хард диска, на коjи од њих желите да инсталирате Линукс ?

en: You have not configured X. Are you sure you really want this?
sr: Нисте подесили X. Да ли сте сигурни да желите то?

en: You have one big MicroSoft Windows partition.
    I suggest you first resize that partition
    (click on it, then click on "Resize")
sr: Ви имате једну велику MicroSoft Windows партицију.
    Предлажем да прво измените величну (resize) те партиције (кликните на њу,
    а потом на "Промени величину")

en: You have selected the following server(s): %s
    
    
    These servers are activated by default. They don't have any known security
    issues, but some new ones could be found. In that case, you must make sure
    to upgrade as soon as possible.
    
    
    Do you really want to install these servers?
sr: Ви сте изабрали следеђе сервере: %s
    
    
    Ови сервери се активирају по основној поставци. Они немају познатих сигурносних
    недостатака, али се ипак могу појавити неки нови. Уколико се то деси, морате их ажурирати
    што је пре могуђе.
    
    
    Да ли заиста желите да инсталирате ове сервисе?

en: You have transferred your former default printer ("%s"), Should it be also the default printer under the new printing system %s?
sr: Пребацили сте свој бивши default штампач ("%s"), Да ли треба да буде поново default штампач под новим системом за штампање %s?

en: You haven't selected any group of packages.
    Please choose the minimal installation you want:
sr: Нисте селектовали ниједну групу пакета.
    Изаберите минималну инсталацију коју желите:

en: You may need to change your Open Firmware boot-device to
     enable the bootloader.  If you don't see the bootloader prompt at
     reboot, hold down Command-Option-O-F at reboot and enter:
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Then type: shut-down
    At your next boot you should see the bootloader prompt.
sr: Морaћете да промените Open Firmware boot-урeђаj да 
     би могли да користите стартер.  Уколико не видите промпт
     при рестарту држите Command-Option-O-F при стартaњу и унеситe:
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Онда укуцаjтe: shut-down
    Када следeћи пут стартуjете мaшину требали би да видите статеров промпт.

en: You may now provide options to module %s.
    Note that any address should be entered with the prefix 0x like '0x123'
sr: Сада можете да убаците његове опције у модул %s.
    Запамтите да свака адреса треба да се уноси са префиксом 0x као нпр. '0x123'

en: You may now provide options to module %s.
    Options are in format ``name=value name2=value2 ...''.
    For instance, ``io=0x300 irq=7''
sr: Можете навести његове опције за модул %s.
    Опције су у формату ``име=вредност име2=вредност2 ...''.
    На пример, ``io=0x300 irq=7''

en: You must also format %s
sr: Морате и %s да форматирате

en: You must choose an image file first!
sr: Морате изабрати прво слику!

en: You must choose/enter a printer/device!
sr: Морате иабрати/унети штампач/уређај!

en: You must enter a device or file name!
sr: Морате унети уређај или име фајла!

en: You must enter a host name or an IP address.
sr: Молим Вас унесете име хоста или IP адресу.

en: You must have a FAT partition mounted in /boot/efi
sr: Морате имати FAT партицију монтирану у /boot/efi

en: You must have a root partition.
    For this, create a partition (or click on an existing one).
    Then choose action ``Mount point'' and set it to `/'
sr: Морате имати  root партициjу.
    За ово, креирајте партицију (или кликните на постојећу).
    Затим изаберите "Тачка монтирања" и подесите на `/'

en: You must specify a kernel image
sr: Морате специфицирати кернелов image

en: You must specify a root partition
sr: Морате одредити root партицију

en: You need a true filesystem (ext2/ext3, reiserfs, xfs, or jfs) for this mount point
sr: Потребан вам jе прави датотeчни систем (ext2/ext3, reiserfs, xfs, или jfs) за ову тaчку монтирањa

en: You need the Alcatel microcode.
    Download it at:
    %s
    and copy the mgmt.o in /usr/share/speedtouch
sr: Вама је потребан alcatel микро мод.
    МОжете га Download-овати са
    %s
    and copy the mgmt.o in /usr/share/speedtouch

en: You need to reboot for the partition table modifications to take place
sr: Треба да ресетујете машину за примену измена у табели партиција

en: You now have the opportunity to download updated packages. These packages
    have been updated after the distribution was released. They may
    contain security or bug fixes.
    
    To download these packages, you will need to have a working Internet 
    connection.
    
    Do you want to install the updates ?
sr: Сада имате могућност да download-ујете ажуриране пакете који су
    креирани након изласка дистрибуције.
    Они могу садржавати исправке грешака и сигурносних рупа
    
    Да би скинули ове пакете морате да имате подешену Интернет конекцију.
    
    да ли желите да инсталирате update-ове ?

en: You will receive an alert if one of the selected services is no longer running
sr: Огласиће се аларм уколико један од изабраних сервиса није више активан

en: You will receive an alert if the load is higher than this value
sr: Огласиће се аларм уколико је учитано веће од ове вредности

en: You'll need to reboot before the modification can take place
sr: Морате рестартовати рачунар да би се измене извршиле

en: You've selected a software RAID partition as root (/).
    No bootloader is able to handle this without a /boot partition.
    Please be sure to add a /boot partition
sr: Изабрали сте софтверску RAID партициjу као root (/).
    Ниjедан стартер не може да ради са тим без /boot партициje.
    Зато треба да додате /boot партициjу

en: Your %s has been configured.
    You may now scan documents using "XSane" from Multimedia/Graphics in the applications menu.
sr: Ваш %s је подешен.
    Сада можете скенирати ваше докунете помоћу "XSane"програма из Мултимедија/Графика подменија из менија Апликације.

en: Your Windows partition is too fragmented. Please reboot your computer under Windows, run the ``defrag'' utility, then restart the Mandrake Linux installation.
sr: Вaша Windows партициjа jе превише фрагментирана, прво покрените ``defrag''

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
sr: Вaша картица може имати 3D хардверску акцелерациjу али само са XFree %s,
    ЗАПАМТИТЕ да jе ово ЕКСПЕРИМЕНТАЛНA подршка за 3D и може довести до блокирaња рачунара.
    Вaшу картицу подржавa XFree %s коjи може имaти бољу подршку и за 2D.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
sr: Вaша картица може имати 3D хардверску акцелерациjу али само сa XFree %s.
    Вaшу картицу подржавa XFree %s коjи може имaти бољу подршку и за 2D.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
sr: Вaша картица може имати 3D хардверску акцелерациjу али само са XFree %s,
    ЗАПАМТИТЕ да jе ово ЕКСПЕРИМЕНТАЛНA подршка за 3D и може довести до блокирaња рачунара.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s.
sr: Вaша картица може имати 3D хардверску акцелерациjу са XFree %s.

en: Your choice? (0/1, default `%s')
sr: Ваш избор? (0/1, default `%s')

en: Your choice? (default %s)
sr: Ваш избор ? (по default-у %s)

en: Your choice? (default `%s'%s)
sr: Ваш избор? (default `%s'%s)

en: Your graphic card seems to have a TV-OUT connector.
    It can be configured to work using frame-buffer.
    
    For this you have to plug your graphic card to your TV before booting your computer.
    Then choose the "TVout" entry in the bootloader
    
    Do you have this feature?
sr: Ваша графичка картица изгледа да има TV-OUT конектор.
    Он се може подесити да ради коришћењем frame-buffer-а.
    
    За ово морате да повежете вашу графичку картицу са TV-ом пре стартања вашег компјутера.
    Онда изаберите "TVout" поставку у стартеру
    
    Да ли имате ову опцију?

en: Your modem isn't supported by the system.
    Take a look at http://www.linmodems.org
sr: Систем не подржава ваш модем.
    Драјвер потражите на http://www.linmodems.org

en: Your multi-function device was configured automatically to be able to scan. Now you can scan with "scanimage" ("scanimage -d hp:%s" to specify the scanner when you have more than one) from the command line or with the graphical interfaces "xscanimage" or "xsane". If you are using the GIMP, you can also scan by choosing the appropriate point in the "File"/"Acquire" menu. Call also "man scanimage" on the command line to get more information.
    
    Do not use "scannerdrake" for this device!
sr: Ваш  мулти-функционални уређај је аутоматски подешен да би могао да скенира. Сада можете да скенирате са "scanimage" ("scanimage -d hp:%s" да би одредили скенер кода имате више од једног) из командне линије или са графичким интерфејсима "xscanimage" или "xsane". Уколико користите the GIMP, можете такође скенирати бирањем одговарајуће ставке у "File"/"Acquire" менију. Погледајте и "man scanimage" у командној линији за више информација.
    
    Не користи "scannerdrake" за овај уређај!

en: Your personal phone number
sr: Вaш лични броj телефонa

en: Your printer model
sr: Ваш модел штампача

en: Your printer was configured automatically to give you access to the photo card drives from your PC. Now you can access your photo cards using the graphical program "MtoolsFM" (Menu: "Applications" -> "File tools" -> "MTools File Manager") or the command line utilities "mtools" (enter "man mtools" on the command line for more info). You find the card's file system under the drive letter "p:", or subsequent drive letters when you have more than one HP printer with photo card drives. In "MtoolsFM" you can switch between drive letters with the field at the upper-right corners of the file lists.
sr: Ваш штампач се аутоматски подешава да би вам дао приступ за фото картице из вашег PC-ја. Сада можете да приступите вашим фото картицама користећи се графичким програмом "MtoolsFM" (Мени: "Апликације" -> "Фајл алати" -> "MTools Фајл Менаџер") или наредбом из командне линије "mtools" (унесите "man mtools" у командној линији за више информација). Пронаћи ћете фајл систем картице по ознаком "p:", или потоњим словом када имате више од једног HP штампача са фото уређајима. У "MtoolsFM" можете да замените слова уређајима са пољем које се налази у гоњем-десном углу листе фајлова.

en: Your system does not have enough space left for installation or upgrade (%d > %d)
sr: Вaш систем нема довољно места за инсталациjу или aжурирaњe (%d > %d)

en: Your system is low on resources. You may have some problem installing
    Mandrake Linux. If that occurs, you can try a text install instead. For this,
    press `F1' when booting on CDROM, then enter `text'.
sr: Вaш систем има мaњак снаге. Услед тога можете имaти проблема при инсталациjи
    Mandrake Linux. Уколико се они поjавe, можете пробати текстуалну инсталациjу. Да би то постигли,
    притиснитe `F1' при стартaњу са CDROM-a, а онда укуцаjтe  `text'.

en: Your system supports multiple head configuration.
    What do you want to do?
sr: Вaш систем подржава мultiple head конфигурациjу.
    Шта желите да урадите?

en: Yugoslavian (latin)
sr: Српски (латиница)

en: Zambia
sr: Замбија

en: Zeroconf Host name
sr: Zeroconf име домаћина (Host name)

en: Zeroconf host name must not contain a .
sr: Zeroconf име домаћина (host name) не сме да садржи а.

en: Zimbabwe
sr: Зимбабве

en: Zip
sr: Зип

en: [--config-info] [--daemon] [--debug] [--default] [--show-conf]
    Backup and Restore application
    
    --default             : save default directories.
    --debug               : show all debug messages.
    --show-conf           : list of files or directories to backup.
    --config-info         : explain configuration file options (for non-X users).
    --daemon              : use daemon configuration. 
    --help                : show this message.
    --version             : show version number.
sr: [--config-info] [--daemon] [--debug] [--default] [--show-conf]
    Програм за Backup и враћање података
    
    --default             : снима default директоријуме.
    --debug               : приказује све debug поруке.
    --show-conf           : листа фајлова или директоријума за backup.
    --config-info         : објашњава подешавање опција за фајлове (за не-X кориснике).
    --daemon              : користи daemon конфигурацију. 
    --help                : приказује ову поруку.
    --version             : приказује верзију програма.

en: [OPTIONS]
    Network & Internet connection and monitoring application
    
    --defaultintf interface : show this interface by default
    --connect : connect to internet if not already connected
    --disconnect : disconnect to internet if already connected
    --force : used with (dis)connect : force (dis)connection.
    --status : returns 1 if connected 0 otherwise, then exit.
    --quiet : don't be interactive. To be used with (dis)connect.
sr: [OPTIONS]
    Мрежна и Интернет конекција и апликације за мониторинг
    
    --defaultintf интерфејс : приказује  овај интерфејст по основној поставци
    --connect : повезује се на Интернет уколико већ није повезан
    --disconnect : прекида везу са Интернетом уколико је већ повезан
    --force : користи се уз две претходне опције : приморава на повезивање или прекид.
    --status : прикаѕује 1 уколико је повезан или 0 ако није, и затим завршава.
    --quiet : без интерактивности. Треба да се користи са опцијама за повезивање и прекид.

en: [OPTIONS] [PROGRAM_NAME]
    
    OPTIONS:
      --help            - print this help message.
      --report          - program should be one of mandrake tools
      --incident        - program should be one of mandrake tools
sr: [OPTIONS] [PROGRAM_NAME]
    
    ОПЦИЈЕ:
      --help            - приказује овај текст који сада читате.
      --report          - програм треба да буде један од mandrake алата
      --incident        - програм треба да буде један од mandrake алата

en: [OPTIONS]...
    Mandrake Terminal Server Configurator
    --enable         : enable MTS
    --disable        : disable MTS
    --start          : start MTS
    --stop           : stop MTS
    --adduser        : add an existing system user to MTS (requires username)
    --deluser        : delete an existing system user from MTS (requires username)
    --addclient      : add a client machine to MTS (requires MAC address, IP, nbi image name)
    --delclient      : delete a client machine from MTS (requires MAC address, IP, nbi image name)
sr: [OPTIONS]...
    Програм за подешавање Mandrake Терминалног Сервера
    --enable         : укључује MTS
    --disable        : искључује MTS
    --start          : покреће MTS
    --stop           : зауставља MTS
    --adduser        : додаје постојећег системског корисника у MTS (захтева корисничко име)
    --deluser        : брише постојећег системског корисника из MTS (захтева корисничко име)
    --addclient      : додаје клијентску машину на MTS (захтева MAC адресу, IP, nbi image име)
    --delclient      : брише клијентску машину из MTS (захтева MAC адресу, IP, nbi image име)

en: [OPTION]...
      --no-confirmation      don't ask first confirmation question in MandrakeUpdate mode
      --no-verify-rpm        don't verify packages signatures
      --changelog-first      display changelog before filelist in the description window
      --merge-all-rpmnew     propose to merge all .rpmnew/.rpmsave files found
sr: [OPTION]...
      --no-confirmation      не поставља питање о потврди у MandrakeUpdate моду
      --no-verify-rpm        не проверава сигнатуре пакета
      --changelog-first      прикаѕује запис о изменама пре листе фајлова у прозору ѕа опис
      --merge-all-rpmnew     предлаже спајање свих пронађених .rpmnew/.rpmsave фајлова

en: a number
sr: број

en: access to X programs
sr: приступ X програмима

en: access to administrative files
sr: приступ административним фајловима

en: access to compilation tools
sr: приступ алатима за компајлирање

en: access to network tools
sr: приступ мрежним алатима

en: access to rpm tools
sr: приступ rpm алатима

en: activated
sr: Активирано

en: alert configuration
sr: конфигурацијa аларма

en: allow "su"
sr: дозволи "su"

en: and %d unknown printers
sr: и %d непознати штампачи

en: and one unknown printer
sr: и један непознати штампач

en: apmd is used for monitoring battery status and logging it via syslog.
    It can also be used for shutting down the machine when the battery is low.
sr: apmd се користи за прaћeње статуса батериje и логовaње преко syslog.
    Користи се и за гaшeње мaшине (ради и на десктоп мaшинамa) када je батериjа слаба

en: average
sr: просек

en: browse
sr: претражи

en: busmouse
sr: bus миш

en: but not matching
sr: али не поклапа се

en: cable connection detected
sr: Детектована је кабловска конекциja

en: choose device
sr: изаберите уређај

en: choose image file
sr: изаберите слику

en: chunk size
sr: chunk величина

en: class of hardware device
sr: класа хардверског уређаја

en: click here if you are sure.
sr: кликните овде уколико сте сигурни.

en: comma separated numbers
sr: одвојени бројеви са зарезом

en: comma separated strings
sr: одвојени стрингови са зарезом

en: commands before booting, or 'c' for a command-line.
sr: komandi pri  podizanju sistema,ili  'c' za komandnu liniju

en: compact
sr: компакт

en: consolehelper missing
sr: consolehelper недостаје

en: could not find any font in your mounted partitions
sr: не могу да пронађем ниједан фонт на монтираној партицији

en: could not find any font.
sr: не могу да пронађен ниједан фонт.

en: cron is a standard UNIX program that runs user-specified programs
    at periodic scheduled times. vixie cron adds a number of features to the basic
    UNIX cron, including better security and more powerful configuration options.
sr: cron jе стандардни UNIX програм коjи покрeће корисничке програме
    прериодично у заказано време. vixie cron  додаjе опциjе простом UNIX cron,укључуjући бољу  сигурност и бољу подесивост.

en: daily
sr: дневно

en: detected
sr: детектовано

en: detected %s
sr: детектовано %s

en: detected on port %s
sr: Детектовано на порту %s

en: device
sr: урeђаj

en: dhcpd Config...
sr: dhcpd Конфигурација...

en: dhcpd Server Configuration
sr: dhcpd Сервер конфигурација

en: disable
sr: онeмогући

en: disabled
sr: онемогућено

en: dismiss
sr: уклони

en: done
sr: урађено

en: drakfirewall configurator
    
    Make sure you have configured your Network/Internet access with
    drakconnect before going any further.
sr: drakfirewall конфигурација
    
    Проерите да ли сте подесили ваш Мрежни/Интернет приступ са 
    drakconnect пре него што наставите.

en: drakfirewall configurator
    
    This configures a personal firewall for this Mandrake Linux machine.
    For a powerful and dedicated firewall solution, please look to the
    specialized MandrakeSecurity Firewall distribution.
sr: drakfirewall конфигуратор
    
    Он конфигурише лични firewall за ову Mandrake Linux мaшину.
    За моћно firewall рeшењe, погледаjтe
    специjализовану MandrakeSecurity Firewall дистрибуциjу.

en: enable
sr: омогући

en: enable radio support
sr: омогући подршку за радио

en: error unmounting %s: %s
sr: Грешка при демонтирању %s: %s

en: ethernet card(s) detected
sr: детектована мрeжна картица(е)

en: file list sent by FTP: %s
sr: листа фајлова послана преко FTP-а: %s

en: final resolution
sr: коначна резолуција

en: first step creation
sr: креирање првог корака

en: force
sr: силом

en: hard disk model
sr: модел хард диска

en: here if no.
sr: а овде уколико нисте.

en: high
sr: велики

en: hourly
sr: на сат

en: if needed
sr: уколико jе потребно

en: if set to yes, check additions/removals of sgid files.
sr: уколико је подешено на да, означите додавање/уклањање sgid фајлова.

en: if set to yes, check additions/removals of suid root files.
sr: уколико је подешено на да, означите додавање/уклањање за suid root фајлове.

en: if set to yes, check empty password in /etc/shadow.
sr: уколико је подешено на да, прверите празну лозинку у /etc/shadow.

en: if set to yes, check files/directories writable by everybody.
sr: уколико је подешено на да, означите фајлове/диреторијуме уписивим за све кориснике.

en: if set to yes, check if the network devices are in promiscuous mode.
sr: уколико је подешено на да, проверите да ли су мрежни уређаји у promiscuous моду.

en: if set to yes, check open ports.
sr: уколико је подешено на да, означите отворене портове.

en: if set to yes, check permissions of files in the users' home.
sr: уколико је подешено на да, проверите овлашћења за фајлове у корисничком home диреторијуму.

en: if set to yes, report check result by mail.
sr: уколико кажете да, пошаљите резултат провере mail-ом.

en: if set to yes, report check result to syslog.
sr: уколико је подешено на да, пошаљите извештај о провери у syslog.

en: if set to yes, report unowned files.
sr: уколико је подешено на да, пријавите фајлове без власника.

en: if set to yes, reports check result to tty.
sr: уколико је подешено на да, извештај о провери пошаљите на tty.

en: if set to yes, run chkrootkit checks.
sr: уколико је подешено на да, покрените chkrootkit провере.

en: if set to yes, run some checks against the rpm database.
sr: уколико је подешено на да, покрените проверу rpm базе података.

en: if set to yes, run the daily security checks.
sr: уколико је подешено на да, покрените дневне сигурносне провере.

en: if set to yes, verify checksum of the suid/sgid files.
sr: уколико је подешено на да, проверите checksum за suid/sgid фајлове.

en: if set, send the mail report to this email address else send it to root.
sr: уколико је подешено, пошаљите извештај на ову email адресу ули је пошаљите root-у.

en: important
sr: вaжно

en: kdesu missing
sr: недостаjе kdesu

en: level
sr: ниво

en: lpd is the print daemon required for lpr to work properly. It is
    basically a server that arbitrates print jobs to printer(s).
sr: lpd jе print демон потребан  да би lpr радио добро.То jе 
    у основи сервер коjи арбитрира  print послове штампачу(има).

en: manual
sr: упуство

en: maybe
sr: мождa

en: mkinitrd optional arguments
sr: mkinitrd опциони аргументи

en: mkraid failed
sr: mkraid неуспело

en: mkraid failed (maybe raidtools are missing?)
sr: mkraid неуспело (можда недостаjе raidtools ?)

en: monthly
sr: месечно

en: mount failed:
sr: монтирање није успело:

en: mounting partition %s in directory %s failed
sr: монтирање партиције %s у директоријум %s није успело

en: must have
sr: мора имати

en: named (BIND) is a Domain Name Server (DNS) that is used to resolve host names to IP addresses.
sr: Назван као (BIND) jе Domain Name Server (DNS) коjи се користи за даje host име IP адреси.

en: network printer port
sr: порт мрежног штампача

en: new
sr: нови

en: new dynamic device name generated by core kernel devfs
sr: ново динамичко име уређаја генерисано од стране core kernel devfs

en: nice
sr: лепо

en: no fonts found
sr: фонтови нису пронађени

en: none
sr: ниједан

en: not configured
sr: није подешено

en: not enough room in /boot
sr: нема довољно места у /boot

en: number of capture buffers for mmap'ed capture
sr: број capture buffer-а за mmap'ed capture

en: old static device name used in dev package
sr: старо статичко име уређаја кориштено у dev пакету

en: omit raid modules
sr: omit raid модули

en: omit scsi modules
sr: omit scsi модули

en: on channel %d id %d
sr: на каналу %d ID %d

en: package 'ImageMagick' is required to be able to complete configuration.
    Click "Ok" to install 'ImageMagick' or "Cancel" to quit
sr: пакет 'ImageMagick' је потребан да правилан рад.
    Кликните на "У реду" за би инсталирали 'ImageMagick' или "Поништи" за крај

en: paranoid
sr: параноидни

en: parse all fonts
sr: парсирај све фонтове

en: partition %s
sr: партиција %s

en: partition %s is now known as %s
sr: партиција %s је сада позната као %s

en: please choose the date to restore
sr: изаберите датум за обнављање

en: please wait during ttmkfdir...
sr: сачекајте, у току је ttmkfdir...

en: please wait, parsing file: %s
sr: молим Вас сачекајте, парсирам датотеку: %s

en: primary
sr: примарно

en: received
sr: примљено

en: received:
sr: примљено:

en: reconfigure
sr: поново подеси

en: replay
sr: понови

en: restrict
sr: ограничено

en: running
sr: покренуто

en: saving Bootsplash theme...
sr: снимам Bootsplash тему...

en: search
sr: тражи

en: secondary
sr: секундарно

en: select path to restore (instead of /)
sr: изаберите путању за обнављање (уместо /)

en: sent:
sr: послано:

en: serial
sr: серијски

en: server
sr: сервер

en: service setting
sr: подешавање сервиса

en: simple
sr: jедноставно

en: special capacities of the driver (burning ability and or DVD support)
sr: специјални капацитети уређаја (burning опција и или подршка за DVD)

en: stopped
sr: заустављено

en: text box height
sr: висина текст бокса

en: text width
sr: ширина текста

en: the color of the progress bar
sr: боја траке са приказом напретка

en: the height of the progress bar
sr: висина траке са приказом напретка

en: the list of alternative drivers for this sound card
sr: листа алтернативних драјвера за ову звучну картицу

en: the module of the GNU/Linux kernel that handles the device
sr: модул GNU/Linux кернела који управља тим уређајем

en: the number of the processor
sr: Број процесора

en: the progress bar x coordinate
    of its upper left corner
sr: x координата траке са приказом напретка
    од свог горњeг левог угла

en: the progress bar y coordinate
    of its upper left corner
sr: y коорината траке са приказом напретка
    од свог горењег левог угла

en: the vendor name of the device
sr: Име призовђача уређаја

en: the vendor name of the processor
sr: имее призвођача процесора

en: the width of the progress bar
sr: сирина траке са приказом напретка

en: this is the physical bus on which the device is plugged (eg: PCI, USB, ...)
sr: ово је физички бус на који је уређај прикључен (нпр: PCI, USB, ...)

en: transmitted
sr: пребачено

en: type1inst building
sr: креирам type1inst

en: type: %s
sr: тип: %s

en: unknown
sr: Непознато

en: use dhcp
sr: користи dhcpd

en: use pppoe
sr: користи pppoe

en: use pptp
sr: користи pptp

en: very nice
sr: веома лепо

en: weekly
sr: недељно

en: when checked, owner and group won't be changed
sr: када је селектована, власник и група не могу бити промењени

en: with /usr
sr: са /usr

en: x coordinate of text box
    in number of characters
sr: x координата текст бокса
    у броју карактера

en: xfs restart
sr: Рестарт xfs

en: y coordinate of text box
    in number of characters
sr: y коордитната текст бокса
    у броју карактера

en: yes means the arithmetic coprocessor has an exception vector attached
sr: са значи да аритметички копроцесор има прикачен додатни вектор

en: yes means the processor has an arithmetic coprocessor
sr: да значи да процесор има аритметички копроцесор
