DrakX - en to hr translation catalogue (1476 entries)

en: 		 user name: %s
    		 on path: %s
hr: 		 korisničko ime: %s
    		 u putanju: %s

en: 	-Hard drive.
hr: 	-Tvrdi disk.

en: 	-Network by FTP.
hr: 	-Mrežu FTPom.

en: 	-Network by SSH.
hr: 	-Mrežu SSHom.

en: 	Backups use tar and bzip2
hr: 	Pohrana koristi tar i bzip2

en: 	Backups use tar and gzip
hr: 	Pohrana koristi tar i gzip

en: 	Do not include System Files
hr: 	Izostavi sustavske datoteke

en: 
    
    (WARNING! You're using XFS for your root partition,
    creating a bootdisk on a 1.44 Mb floppy will probably fail,
    because XFS needs a very large driver).
hr: 
    
    (UPOZORENJE! Koristite XFS za vašu root particiju,
    stvaranje boot diskete na disketi kapaciteta 1.44 Mb vjerojatno
    neće uspjeti, jer XFS treba vrlo velik pokretački program).

en: 
                        DrakBackup Report Details
hr: 
                        DrakBackup Report detalji

en: 
    - Options:
hr: 
    - Opcije:

en: 
    - Other Files:
hr: 
    - Druge datoteke:

en: 
    - Save on Hard drive on path: %s
hr: 
    - Snimi na tvrdi disk u putanju: %s

en: 
    - System Files:
hr: 
    - Sustavske datoteke:

en: 
    - User Files:
hr: 
    - Korisničke datoteke:

en: 
    Also printers configured with the PPD files provided by their manufacturers or with native CUPS drivers cannot be transferred.
hr: 
    Također, pisači podešeni sa PPD datotekama od svog proizvođača ili sanative CUPS pokretačkim programima se ne mogu prebaciti.

en: 
    Backup Sources:
hr: 
    Izvori za pohranu:

en: 
    Congratulations, your printer is now installed and configured!
    
    You can print using the "Print" command of your application (usually in the "File" menu).
    
    If you want to add, remove, or rename a printer, or if you want to change the default option settings (paper input tray, printout quality, ...), select "Printer" in the "Hardware" section of the Mandrake Control Center.
hr: 
    Čestitamo, vaš pisač je sada instaliran i namješten!
    
    Možete pisati korištenjem "Ispis" naredbe u vašoj aplikaciji (obično u "File" izborniku).
    
    Ako želite dodati, maknuti ili promijeniti ime pisaču, ili želite promijenitipodrazumijevane opcije (ladicu za uvlačenje papira, kakvoću ispisa,...),izaberite "Pisač" u "Hardver" odjeljku Mandrake kontrolnog centra.

en: 
    If you have an ISA card, the values on the next screen should be right.
    
    If you have a PCMCIA card, you have to know the "irq" and "io" of your card.
hr: 
    Ukoliko imate ISA karticu, vrijednosti na slijedećem zaslonu trebale bi biti dobre.
    
    Ukoliko imate PCMCIA karticu, morate znati irq i io vaše kartice.

en: 
    Mark the printers which you want to transfer and click 
    "Transfer".
hr: 
    Označite pisače koje želite prebaciti i stisnite "Prebaci".

en: 
    Please check all options that you need.
hr: 
    Provjerite sve opcije koje trebate.

en: 
    The "%s" and "%s" commands also allow to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
hr: 
    "%s" i "%s" naredbe vam također omogućuju da podesite opcije za određeniposao ispisa. Jednostavno dodajte željene postavke u komandnu liniju, npr."%s <datoteka>".

en: 
    The "%s" command also allows to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
hr: 
    "%s" komanda dozvoljava da podesite opcije za pojedini posao ispisa.Samo dodajte željene postavke u komandnu liniju, npr. "%s <datoteka>".

en: 
    This special Bootstrap
    partition is for
    dual-booting your system.
hr: 
    Ova specijalna bootstrap
    particija je za
    dvostruko-podizanje (dual-boot) vašeg sustava.

en: 
    Warning
    
    Please read carefully the terms below. If you disagree with any
    portion, you are not allowed to install the next CD media. Press 'Refuse' 
    to continue the installation without using these media.
    
    
    Some components contained in the next CD media are not governed
    by the GPL License or similar agreements. Each such component is then
    governed by the terms and conditions of its own specific license. 
    Please read carefully and comply with such specific licenses before 
    you use or redistribute the said components. 
    Such licenses will in general prevent the transfer,  duplication 
    (except for backup purposes), redistribution, reverse engineering, 
    de-assembly, de-compilation or modification of the component. 
    Any breach of agreement will immediately terminate your rights under 
    the specific license. Unless the specific license terms grant you such
    rights, you usually cannot install the programs on more than one
    system, or adapt it to be used on a network. In doubt, please contact 
    directly the distributor or editor of the component. 
    Transfer to third parties or copying of such components including the 
    documentation is usually forbidden.
    
    
    All rights to the components of the next CD media belong to their 
    respective authors and are protected by intellectual property and 
    copyright laws applicable to software programs.
hr: 
    Upozorenje
    
    Molimo pročitajte pažljivo činjenice niže. Ukoliko se ne slažete sa bilo
    kojim dijelom, nemate dozvolu instalirati slijedeći CD medij. Pritisnite 'Odbij' 
    za nastavak instalacije bez korištenja ovog medija.
    
    
    Neke komponente sadržane u slijedećem CD mediju nisu pokrivene
    GPL licencom ili sličnim ugovorom. Svaka takva komponenta je tada
    pokrivena stavkama i uvjetima svojim vlastitim specifičnim licencama. 
    Molimo pročitajte pažljivo i složite se specifičnim licencama prije 
    vašeg korištenja ili redistribuiranja navedenih komponenti. 
    Takve licence općenito zabranjuju prijenos, dupliciranje 
    (osim za spasonosne kopije), redistribuciju, reverzno inženjerstvo, 
    disasembliranje, dekompilaciju ili promjenu komponente. 
    Svako kršenje ugovora će odmah prekinuti vaša prava kod
    specifične licence. Ako vam stavke specifične licence ne odobre takva
    prava, obično ne možete instalirati programe na više od jednog
    sustava, ili prilagoditi ga za korištenje na mreži. Ako ste u nedoumici,
    kontaktirajte direktno distributera ili urednika komponente. 
    Prijenos trećim osobama ili kopiranje takvih komponenti uključujući 
    dokumentaciju je obično zabranjeno.
    
    
    Sva prava na komponente slijedećeg CD medija pripadaju njihovim 
    uvaženim autorima i zaštićeni su intelektualnim vlasništvom i 
    autorskim zakonima primjenjivim na software-ske programe.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard allows you to install local or remote printers to be used from this machine and also from other machines in the network.
    
    It asks you for all necessary information to set up the printer and gives you access to all available printer drivers, driver options, and printer connection types.
hr: 
    Dobrodošli u Čarobnjak za namještanje pisača
    
    Ovaj čarobnjak vam omogućuje da instalirate lokalne ili udaljene pisače koji
    će se koristiti s ovog računala kao i sa drugih računala u mreži.
    
    Pita vas za sve potrebne informacije za namještanje pisača i daje vam pristupsvim dostupnim pokretačkim programima za pisače, njihovim opcijama i vrstamaveza prema pisačima.

en: 
    Welcome.
    
    The parameters of the auto-install are available in the sections on the left
hr: 
    Dobrodošli.
    
    Parametri automatske instalacije su dostupni u odjeljku na lijevoj strani

en:           Successfuly Restored on %s
hr:           Uspješno povraćeni na %s

en:          Restore Configuration
hr:          Povrati postavke

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
hr:   <Tab>/<Alt-Tab> između elemenata  | <Space> bira | <F12> slijedeći zaslon

en:  (Default)
hr:  (Uobičajeno)

en:  (Parallel Ports: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent to LPT1:, LPT2:, ..., 1st USB printer: /dev/usb/lp0, 2nd USB printer: /dev/usb/lp1, ...).
hr:  (paralelni portovi:/dev/lp0, /dev/lp1, ...,odgovara LPT1:, LPT2:, ..., prvi USB pisač: /dev/usb/lp0, drugi USB pisač: /dev/usb/lp1, ...).

en:  (driver %s)
hr:  (upravljački program %s)

en: "Menu" key
hr: "Menu" tipka

en: %d minutes
hr: %d minuta

en: %d packages
hr: %d paketa

en: %d seconds
hr: %d sekundi

en: %s formatting of %s failed
hr: %s formatiranje %s nije uspjelo

en: (This) DHCP Server IP
hr: IP (ovog) DHCP poslužitelja

en: (already added %s)
hr: (već postoji %s)

en: (module %s)
hr: (modul %s)

en: (on %s)
hr: (na %s)

en: (on this machine)
hr: (na ovom računalu)

en: , %s sectors
hr: , %s sektora

en: , multi-function device
hr: , multi-funkcionalan uređaj

en: , multi-function device on HP JetDirect
hr: , multi-funkcionalan uređaj na HP JetDirectu

en: , multi-function device on USB
hr: , multi-funkcionalan uređaj na USBu

en: , printing to %s
hr: , ispis na %s

en: , using command %s
hr: , korištenjem komande %s

en: /File/-
hr: /Datoteka/-

en: /File/Save _As
hr: /Datoteka/Snimi_kao

en: /File/_New
hr: /Datoteka/_Nova

en: /File/_Open
hr: /Datoteka/_Otvori

en: /File/_Quit
hr: /Datoteka/_Izlaz

en: /File/_Save
hr: /Datoteka/_Snimi

en: /Help/_About...
hr: /Pomoć/_O programu

en: /Options/Test
hr: /Opcije/Proba

en: /_File
hr: /_Datoteka

en: /_Help
hr: /_Pomoć

en: /_Options
hr: /_Opcije

en: 1 button
hr: 1 gumb

en: 1 minute
hr: 1 minuta

en: 16 million colors (24 bits)
hr: 16 milijuna boja (24 bita)

en: 2 buttons
hr: 2 gumba

en: 256 colors (8 bits)
hr: 256 boja (8 bita)

en: 3 buttons
hr: 3 gumba

en: 32 thousand colors (15 bits)
hr: 32 tisuća boja (15 bita)

en: 4 billion colors (32 bits)
hr: 4 milijarde boja (32 bita)

en: 64 MB or more
hr: 64 MB ili više

en: 65 thousand colors (16 bits)
hr: 65 tisuća boja (16 bita)

en: <- Previous
hr: <- Prijašnje

en: => Notice, a label changed:
    %s
hr: => Obavijest, naziv promijenjen:
    %s

en: => There are many things to choose from (%s).
hr: => Postoji mnogo stvari za odabir iz (%s).

en: A custom bootdisk provides a way of booting into your Linux system without
    depending on the normal bootloader. This is useful if you don't want to install
    LILO (or grub) on your system, or another operating system removes LILO, or LILO doesn't
    work with your hardware configuration. A custom bootdisk can also be used with
    the Mandrake rescue image, making it much easier to recover from severe system
    failures. Would you like to create a bootdisk for your system?
    %s
hr: Proizvoljna boot disketa omogućava način podizanja vašeg Linux sustava bez
    ovisnosti o normalnom bootloader-u. Ovo je korisno ukoliko ne želite instalirati
    LILO (ili grub) na vaš sustav, ili je drugi operativni sustav uklonio LILO, ili LILO ne
    želi raditi sa vašom konfiguracijom hardware-a. Proizvoljna boot disketa također može biti korištena sa
    Mandrake spasonosnom slikom, omogućavajući tako lakše spašavanje od raznih
     sustavskih grešaka.
    Da li želite napraviti proizvoljnu boot disketu za vaš sustav?
    %s

en: A custom bootdisk provides a way of booting into your Linux system without
    depending on the normal bootloader. This is useful if you don't want to install
    SILO on your system, or another operating system removes SILO, or SILO doesn't
    work with your hardware configuration. A custom bootdisk can also be used with
    the Mandrake rescue image, making it much easier to recover from severe system
    failures.
    
    If you want to create a bootdisk for your system, insert a floppy in the first
    drive and press "Ok".
hr: Proizvoljna boot disketa omogućava način podizanja vašeg Linux sustava bez
    ovisnosti o normalnom bootloader-u. Ovo je korisno ukoliko ne želite instalirati
    SILO na vaš sustav, ili je drugi operativni sustav uklonio SILO, ili SILO ne
    želi raditi sa vašom konfiguracijom hardware-a. Proizvoljna boot disketa također može biti korištena sa
    Mandrake spasonosnom slikom, omogućavajući tako lakše spašavanje od raznih sustavskih
    grešaka.
    
    Ako želite napraviti boot disketu za vaš sustav, ubacite disketu u prvi
     pogon i pritisnite "U redu".

en: A graphical environment with user-friendly set of applications and desktop tools
hr: Grafička okružja sa korisnički prijateljskim skupom aplikacija i alatima za radno okružje

en: A library which defends against buffer overflow and format string attacks.
hr: Biblioteka koja štiti od prekoračenja spremnika i format string napada.

en: A printer named "%s" already exists under %s. 
    Click "Transfer" to overwrite it.
    You can also type a new name or skip this printer.
hr: Pisač "%s" već postoji na %s.
    Stisnite "Prebaci" da prepišete preko njega.
    Možete i upisati novo ime ili preskočiti ovaj pisač.

en: A problem occured while restarting the network: 
    
    %s
hr: Problem se pojavio prilikom ponovnog pokretanja mreže: 
    
    %s

en: A tool to monitor your logs
hr: Alat za nadziranje logova

en: A valid URI must be entered!
hr: Ispravan URI mora biti unešen!

en: ADSL connection
hr: ADSL veza

en: ALL existing partitions and their data will be lost on drive %s
hr: SVE postojeće particije i podaci biti će izgubljeni na disku %s

en: Abort
hr: Prekini

en: Accept
hr: Prihvati

en: Accept user
hr: Prihvati korisnika

en: Account Login (user name)
hr: Korisničko ime

en: Account Password
hr: Korisnička Lozinka

en: Across Network
hr: preko mreže

en: Activates/Deactivates all network interfaces configured to start
    at boot time.
hr: Aktivira/Deaktivira sva podešena mrežna sučelja prilikom pokretanja
    sustava.

en: Add
hr: Dodaj

en: Add a module
hr: Dodaj modul

en: Add a new printer
hr: Dodaj novi pisač

en: Add a user
hr: Dodaj korisnika

en: Add an item
hr: Dodaj stavku

en: Add this printer to Star Office/OpenOffice.org/GIMP
hr: Dodaj ovaj pisač StarOfficeu/OpenOffice.org/GIMPu

en: Add to LVM
hr: Dodaj LVM-u

en: Add to RAID
hr: Dodaj RAID-u

en: Add user
hr: Dodaj korisnika

en: Adding printer to Star Office/OpenOffice.org/GIMP
hr: Dodavanje pisača StarOfficeu/OpenOffice.org/GIMPu

en: Advanced
hr: Napredno

en: Advanced Configuration
hr: Napredne postavke

en: Advanced Options
hr: Napredne opcije

en: Afghanistan
hr: Afganistan

en: After changing type of partition %s, all data on this partition will be lost
hr: Nakon mijenjanja tipa particije %s svi podaci na ovoj particiji biti će obrisani

en: After formatting partition %s, all data on this partition will be lost
hr: Nakon formatiranja particije %s svi podaci na ovoj particiji biti će obrisani

en: After resizing partition %s, all data on this partition will be lost
hr: Nakon mijenjanja veličine particije %s svi podaci na ovoj particiji biti će izgubljeni

en: After this is done, we recommend that you restart your X environment to avoid any hostname-related problems.
hr: Nakon što je to napravljeno, preporučamo da ponovno pokrenete vaše X
    okružje kako bi izbjegli probleme prilikom promjene imena računala.

en: Albania
hr: Albanija

en: Albanian
hr: Albanska

en: Algeria
hr: Algerija

en: All
hr: Sve

en: All data on this partition should be backed-up
hr: Preporučam da prvo backupirate sve podatke s ove particije

en: All primary partitions are used
hr: Sve primarne particije su iskorištene

en: Allow all users
hr: Dozvoli svim korisnicima

en: Alt and Shift keys simultaneously
hr: Alt i Shift tipku istodobno

en: Alternative test page (A4)
hr: Alternativna testna stranica (A4)

en: Alternative test page (Letter)
hr: Alternativna testna stranica (Letter)

en: American Samoa
hr: Američki Samoa

en: Amusement programs: arcade, boards, strategy, etc
hr: Zabavni programi: arkade, ploče, strategije, itd

en: An error occurred
hr: Pojavila se greška

en: An error occurred - no valid devices were found on which to create new filesystems. Please check your hardware for the cause of this problem
hr: Pojavila se greška - ne mogu pronaći niti jedan valjani uređaj na kojem
    bih mogao instalirati datotečni sustav. Provjerite da li je sa vašim hardverom sve u redu.

en: An error occurred, but I don't know how to handle it nicely.
    Continue at your own risk.
hr: Dogodila se greška, ali neznam kako s njom lijepo rukovati.
    Nastavite dalje na vlastiti rizik.

en: Anacron is a periodic command scheduler.
hr: Anacron periodno zakazivanje komandi

en: Andorra
hr: Andora

en: Antarctica
hr: Antartika

en: Antigua and Barbuda
hr: Antigua i Barbuda

en: Apache is a World Wide Web server. It is used to serve HTML files and CGI.
hr: Apache je World Wide Web poslužitelj. Koristi se za posluživanje HTML
    dokumenata i CGI skripti.

en: Apache, Pro-ftpd
hr: Apache i Pro-ftpd

en: Append
hr: Dodaj na kraj

en: Apply
hr: Primjeni

en: April
hr: Travanj

en: Area:
hr: Područje :

en: Armenia
hr: Armenija

en: Armenian (old)
hr: Armenska (stara)

en: Armenian (phonetic)
hr: Armenska (fonetska)

en: Armenian (typewriter)
hr: Armenska (pisaća mašina)

en: August
hr: Kolovoz

en: Australia
hr: Australija

en: Austria
hr: Austrija

en: Authentication
hr: Provjera autentičnosti

en: Authentication LDAP
hr: LDAP Autentifikacija

en: Authentication NIS
hr: NIS Autentifikacija

en: Auto Install
hr: Automatska Instalacija

en: Auto Install Configurator
hr: Postava automatske instalacije

en: Auto allocate
hr: Raspodijeli automatski

en: Autologin
hr: Auto-prijava

en: Automated
hr: Automatski

en: Automatic IP
hr: Automatski IP

en: Automatic Steps Configuration
hr: Postava automatskih koraka

en: Automatic detection and configuration of hardware at boot.
hr: Automatska detekcija i konfiguracija hardware-a pri podizanju.

en: Automatic reconfiguration
hr: Automatska rekonfiguracija

en: Automatic regeneration of kernel header in /boot for
    /usr/include/linux/{autoconf,version}.h
hr: Automatsko regeneriranje kernel header-a u /boot za
    /usr/include/linux/{autoconf,version}.h

en: Automatic time synchronization (using NTP)
hr: Automatska vremenska sinkronizacija (koristeći NTP)

en: Automatically switch on numlock key locker under console
    and XFree at boot.
hr: Automatski uključuje numlock tipku u konzoli i
    XFree-u pri podizanju.

en: Autoprobe
hr: Auto. ispitaj

en: Azerbaidjani (latin)
hr: Azerbejdžanska (latinica)

en: Azerbaijan
hr: Azerbedžan

en: Backup Now
hr: Pohrani sada

en: Backup Now from configuration file
hr: Pohrani iz datoteke sa postavkama

en: Backup Other files...
hr: Sigurnosna pohrana drugih datoteka

en: Backup System
hr: Pohrani sustav

en: Backup User files...
hr: Sigurnosna pohrana korisničkih datoteka

en: Backup Users
hr: Pohrani korisnike

en: Backup files are corrupted
hr: Pohranjene datoteke su oštećene

en: Backup other files
hr: Pohrani ostale datoteke

en: Backup system files
hr: Pohrani sustavske datoteke

en: Backup system files...
hr: Sigurnosna pohrana sustavskih datoteka

en: Backup the system files before:
hr: Pohrani sustavske datoteke prije:

en: Backup user files
hr: Pohrani korisničke datoteke

en: Bad backup file
hr: Loša backup datoteka

en: Bad choice, try again
hr: Krivi izbor, pokušajte ponovo

en: Bad package
hr: Loš paket

en: Bahamas
hr: Bahami

en: Bangladesh
hr: Bangladeš

en: Basic
hr: Osnovno

en: Be careful: this operation is dangerous.
hr: Budite oprezni: ova operacija je opasna

en: Be sure a media is present for the device %s
hr: Uvjerite se da je medij	prisutan za uređaj %s

en: Because you are doing a network installation, your network is already configured.
    Click on Ok to keep your configuration, or cancel to reconfigure your Internet & Network connection.
hr: Pošto radite mrežnu instalaciju, vaša mreža je već konfigurirana.
    Pritisnite U redu da zadržite postojeće postavke, ili Odustani za ponovno konfiguriranje vaše mrežne/Internet veze.

en: Before installing any fonts, be sure that you have the right to use and install them on your system.
    
    -You can install the fonts the normal way. In rare cases, bogus fonts may hang up your X Server.
hr: Prije no što instalirate bilo kakve fontove, provjerite da li ih imate pravokoristiti i instalirati na vaš sustav.
    
    -Možete instalirati fontove na normalan način. U rijetkim slučajevima, lažnifontovi će srušiti vaš X poslužitelj.

en: Belarusian
hr: Bjeloruska

en: Belgian
hr: Belgijska

en: Belgium
hr: Belgija

en: Bhutan
hr: Butan

en: Bolivia
hr: Bolivija

en: Books and Howto's on Linux and Free Software
hr: Knjige i Howto-i o Linux-u i slobodnom software-u

en: Boot Protocol
hr: Boot protokol

en: Boot Style Configuration
hr: Postava Stila Podizanja

en: Boot device
hr: Boot uređaj

en: Bootloader installation
hr: Bootloader instalacija

en: Bootloader main options
hr: Glavne postavke bootloadera

en: Bootloader to use
hr: Koristiti Bootloader

en: Bosnia and Herzegovina
hr: Bosna i Hercegovina

en: Both Shift keys simultaneously
hr: Obe Shift tipke istodobno

en: Botswana
hr: Bocvana

en: Bouvet Island
hr: Bouvet Otok

en: Brazilian (ABNT-2)
hr: Brazilska (ABNT-2)

en: Bringing down the network
hr: Onemogućujem mrežu

en: Bringing up the network
hr: Podižem mrežu

en: British Indian Ocean Territory
hr: Teritorij Britanskog Indijskog Oceana

en: Build Backup
hr: Složi sigurnosnu pohranu

en: Build the disk
hr: Napravi disk

en: Bulgaria
hr: Bugarska

en: Bulgarian (BDS)
hr: Bugarska (BDS)

en: Bulgarian (phonetic)
hr: Bugarska (fonetska)

en: Button 2 Emulation
hr: Emulacija 2 gumba

en: Button 3 Emulation
hr: Emulacija 3 gumba

en: Button `%s': %s
hr: Gumb `%s': %s

en: Buttons emulation
hr: Emulacija gumbova

en: C and C++ development libraries, programs and include files
hr: C i C++ razvojne biblioteke, programi i uključujuće datoteke

en: CD-R / DVD-R
hr: CDROM / DVDROM

en: CUPS configuration
hr: CUPS postavke

en: CUPS does not support printers on Novell servers or printers sending the data into a free-formed command.
hr: CUPS ne podržava pisače na Novell poslužiteljima ili pisače koji šaljupodatke u naredbu slobodne forme.

en: Cable connection
hr: Kablovska veza

en: Calendar
hr: Kalendar

en: Cambodia
hr: Kambodža

en: Cameroon
hr: Kamerun

en: Can't access kernel modules corresponding to your kernel (file %s is missing), this generally means your boot floppy in not in sync with the Installation medium (please create a newer boot floppy)
hr: Ne mogu pristupiti kernel modulima koji odgovaraju vašem kernelu (datoteka %s nedostaje), ovo obično znači da vaša disketa za dizanje sustava nije usklađena sainstalacijskim medijem (napravite noviju boot disketu)

en: Can't add a partition to _formatted_ RAID md%d
hr: Ne mogu dodati particiju na _formatirani_ RAID md%d

en: Can't make screenshots before partitioning
hr: Ne mogu napraviti screenshotove prije particioniranja

en: Can't unset mount point as this partition is used for loop back.
    Remove the loopback first
hr: Ne mogu maknuti točku za montiranje zato što se ova particija koristi za loop back.
    Uklonite loopback prvo

en: Can't use broadcast with no NIS domain
hr: Ne mogu koristiti broadcast bez NIS domene

en: Canada
hr: Kanada

en: Canada (cable)
hr: Kanada (kabl)

en: Canadian (Quebec)
hr: Kanadska (Quebec)

en: Cancel
hr: Odustani

en: CapsLock key
hr: CapsLock tipka

en: Card IO
hr: IO kartice

en: Card IO_0
hr: IO_0 kartice

en: Card IO_1
hr: IO_1 kartice

en: Card IRQ
hr: IRQ kartice

en: Card mem (DMA)
hr: Memorija kartice (DMA)

en: Cayman Islands
hr: Kajmansko otočje

en: Cd-Rom labeled "%s"
hr: Cd-Rom naslovljen "%s"

en: Central African Republic
hr: Centralna Afrička Republika

en: Chad
hr: Čad

en: Change Cd-Rom
hr: Promjeni Cd-Rom

en: Change partition type
hr: Mijenjam tip particije

en: Change the printing system
hr: Promijeni ispisni sustav

en: Change type
hr: Promijeni tip

en: Change your Cd-Rom!
    
    Please insert the Cd-Rom labelled "%s" in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid installation from this Cd-Rom.
hr: Promjenite vaš Cd-Rom!
    
    Ubacite Cd-Rom označen "%s" u vaš pogon i pritisnite U redu kada završite.
    Ukoliko ga nemate, pritisnite Odustani kako bi izbjegli instalaciju sa ovog Cd-Rom-a.

en: Check bad blocks?
hr: Provjeri za loše blokove?

en: Checking installed software...
hr: Provjeravam instalirani softver...

en: Chile
hr: Čile

en: China
hr: Kina

en: China (broadcast)
hr: Kina (bcast)

en: Choose a file
hr: Izaberite datoteku

en: Choose a mirror from which to get the packages
hr: Izaberite mirror sa kojeg želite skinuti pakete

en: Choose a monitor
hr: Odaberite monitor

en: Choose a partition
hr: Izaberite particiju

en: Choose action
hr: Izaberite akciju

en: Choose an existing LVM to add to
hr: Izaberite postojeći LVM na koji želite dodati

en: Choose an existing RAID to add to
hr: Izaberite postojeći RAID na koji želite dodati

en: Choose another partition
hr: Izaberite drugu particiju

en: Choose file
hr: Izaberite datoteku

en: Choose packages to install
hr: Izabir instaliranih paketa

en: Choose the applications that will support the fonts:
hr: Izaberite aplikacije koje će podržavati fontove :

en: Choose the connection you want to configure
hr: Izaberite vezu koju želite podesiti

en: Choose the default user:
hr: Izaberite uobičajenog korisnika:

en: Choose the floppy drive you want to use to make the bootdisk
hr: Izaberite disketni pogon koji želite koristiti za izradu boot diskete

en: Choose the mount points
hr: Odaberite mjesta montiranja

en: Choose the network interface
hr: Odaberite mrežni međusklop

en: Choose the new size
hr: Odaberite novu veličinu

en: Choose the packages you want to install
hr: Odaberite pakete koje želite instalirati

en: Choose the partitions you want to format
hr: Izaberite particije koje želite formatirati

en: Choose the profile to configure
hr: Izaberite profil za konfiguriranje

en: Choose the resolution and the color depth
hr: Odaberite rezoluciju  i color depth

en: Choose the sizes
hr: Odaberite veličinu

en: Choose the window manager to run:
hr: Izaberite prozorski upravitelj koji želite pokrenuti:

en: Choose which services should be automatically started at boot time
hr: Izaberite koji servisi trebaju biti startani automatski kod boot-a

en: Choose your country
hr: Odaberite vašu zemlju

en: Choose your filesystem encryption key
hr: Izaberite vaš ključ za enkriptiranje datotečnog sustava

en: Choose your keyboard
hr: Odaberite tipkovnicu

en: Christmas Island
hr: Christmas Otok

en: Chunk size %s
hr: Chunk veličina %s

en: Circular mounts %s
hr: Kružno montiranje %s

en: Clean /tmp at each boot
hr: Očisti /tmp na svakom podizanju

en: Clear all
hr: Očisti sve

en: Clients for different protocols including ssh
hr: Klijenti za razne protokole uključujući ssh

en: Close
hr: Zatvori

en: Cocos (Keeling) Islands
hr: Cocos (Keeling) Otočje

en: Collapse Tree
hr: Sažmi stablo

en: Colombia
hr: Kolumbija

en: Color depth: %s
hr: Dubina boje: %s

en: Compact
hr: Zbijeno

en: Computing FAT filesystem bounds
hr: Izračunavam granice fat datotečnog sustava

en: Configuration
hr: Postavke

en: Configuration of a remote printer
hr: Postavke udaljenog pisača

en: Configure
hr: Podesi

en: Configure Internet Access...
hr: Podešavanje Internet Pristupa...

en: Configure Local Area Network...
hr: Podesi lokalnu mrežu...

en: Configure X
hr: Podesi X

en: Configure all heads independently
hr: Podesi sve zaslone nezavisno

en: Configure mouse
hr: Podesi miš

en: Configure networking
hr: Podesi mrežu

en: Configure services
hr: Podešavanje servisa

en: Configure the network now
hr: Podesi mrežu

en: Configuring IDE
hr: Podešavam IDE

en: Configuring PCMCIA cards...
hr: Podešavam PCMCIA kartice...

en: Configuring applications...
hr: Podešavam aplikacije...

en: Configuring network
hr: Podešavam mrežu

en: Configuring network device %s
hr: Podešavam mrežni uređaj %s

en: Configuring scripts, installing software, starting servers...
hr: Podešavam skriptove, instaliram softver, pokrećem poslužitelje...

en: Configuring...
hr: Podešavam...

en: Congratulations!
hr: Čestitke!

en: Congratulations, installation is complete.
    Remove the boot media and press return to reboot.
    
    
    For information on fixes which are available for this release of Mandrake Linux,
    consult the Errata available from:
    
    
    %s
    
    
    Information on configuring your system is available in the post
    install chapter of the Official Mandrake Linux User's Guide.
hr: Čestitam, instalacija je kompletna.
    Uklonite boot medij i pritisnite return za ponovno podizanje.
    
    
    Za informacije o popravcima koji su raspoloživi za ovo izdanje Mandrake Linux-a,
    konzultirajte Eratu raspoloživu na
    
    
    %s
    
    
    Informacije o konfiguriranju vašeg sustava je raspoloživo u poslije
    instalacijskom poglavlju od Official Mandrake Linux User's Guide.

en: Connect to the Internet
hr: Spoji se na Internet

en: Connect your printer to a Linux server and let your Windows machine(s) connect to it as a client.
    
    Do you really want to continue setting up this printer as you are doing now?
hr: Povežite vaš pisač na Linux poslužitelj i dopustite da se vaša Windowsračunala povezuju na njega kao klijenti.
    
    Da li stvarno želite nastaviti namještati ovaj pisač kao što činite sada?

en: Connect...
hr: Poveži...

en: Connected
hr: Povezan

en: Connection Configuration
hr: Postava Veze

en: Connection name
hr: Ime veze

en: Connection speed
hr: Brzina

en: Connection timeout (in sec)
hr: Vrijeme čekanja veze (u sek)

en: Connection type:
hr: Tip veze:

en: Console Tools
hr: Konzolni Alati

en: Contacting Mandrake Linux web site to get the list of available mirrors...
hr: Kontaktiram Mandrake Linux web site za dobivanje popisa raspoloživih mirrora

en: Contacting the mirror to get the list of available packages...
hr: Spajam se na mirror kako bih pribavio popis dostupnih paketa

en: Content of the file
hr: Sadržaj datoteke

en: Continue
hr: Nastavi

en: Continue anyway?
hr: Da ipak nastavim?

en: Control and Shift keys simultaneously
hr: Control i Shift tipke istodobno

en: Copy fonts on your system
hr: Kopiraj fontove na vaš sustav

en: Copying %s
hr: Kopiram %s

en: Costa Rica
hr: Kosta Rika

en: Create
hr: Napravi

en: Create a bootdisk
hr: Napravi boot disketu

en: Create a new partition
hr: Stvori novu particiju

en: Creating and formatting file %s
hr: Stvaram i formatiram datoteku %s

en: Creating auto install floppy...
hr: Pravim auto instalacijsku disketu

en: Creating bootdisk...
hr: Stvaram boot disketu

en: Croatia
hr: Hrvatska

en: Croatian
hr: Hrvatska

en: Ctrl and Alt keys simultaneously
hr: Ctrl i Alt tipke istodobno

en: Cuba
hr: Kuba

en: Current configuration of `%s':
    
    Network: %s
    IP address: %s
    IP attribution: %s
    Driver: %s
hr: Trenutne postavke '%s':
    
    Mreža: %s
    IP adresa: %s
    IP atribut: %s
    Pokretački program: %s

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Custom Restore
hr: Prilagođena pohrana

en: Custom disk partitioning
hr: Proizvoljno particioniranje diska

en: Cylinder %d to %d
hr: Cilindar %d do %d

en: Cyprus
hr: Cipar

en: Czech (QWERTY)
hr: Češka (QWERTY)

en: Czech (QWERTZ)
hr: Češka (QWERTZ)

en: Czech Republic
hr: Češka Republika

en: DHCP Client
hr: DHCP klijent

en: DHCP client
hr: DHCP klijent

en: DNS server
hr: DNS poslužitelj

en: DOS drive letter: %s (just a guess)
hr: DOS uređaj slovo: %s (nagađanje)

en: Danish
hr: Danska

en: Database
hr: Baze

en: Database Server
hr: Poslužitelj baza podataka

en: December
hr: Prosinac

en: Default
hr: Uobičajeno

en: Default OS?
hr: Uobičajeni OS?

en: Default printer
hr: Podrazumijevani pisač

en: Del profile...
hr: Obriši profil...

en: Delay before booting default image
hr: Odgoda prije bootiranja uobičajenog imagea

en: Delete
hr: Obriši

en: Denmark
hr: Danska

en: Description
hr: Opis

en: Detailed information
hr: Detaljne informacije

en: Details
hr: Detalji

en: Detected %s
hr: Detektirano %s

en: Detecting devices...
hr: Otkrivanje uređaja...

en: Development
hr: Razvoj

en: Device:
hr: Uređaj:

en: Dialing mode
hr: Način biranja

en: Dialup options
hr: Podesi dialup

en: Did it work properly?
hr: Da li je sve radilo ispravno?

en: Directory %s already contains data
    (%s)
hr: Direktorij %s već sadrži neke podatke
    (%s)

en: Disabling servers...
hr: Onemogućujem poslužitelje...

en: Disconnect...
hr: Odspoji...

en: Djibouti
hr: Đibuti

en: Do it!
hr: Napravi!

en: Do new backup before restore (only for incremental backups.)
hr: Napravi novu sigurnosnu pohranu prije povrata (samo za inkrementalne pohrane.)

en: Do not include critical files (passwd, group, fstab)
hr: Izostavi kritične datoteke (passwd, group, fstab)

en: Do not include the browser cache
hr: Izostavi cache preglednika (browsera)

en: Do not print any test page
hr: Ne ispiši nikakve probne stranice

en: Do not transfer printers
hr: Ne prebacuj pisače

en: Do you have an ISA sound card?
hr: Da li imate ISA zvučnu karticu?

en: Do you have another one?
hr: Da li imate još koji?

en: Do you have any %s interfaces?
hr: Da li imate %s međusklopova?

en: Do you really want to remove the printer "%s"?
hr: Da li stvarno želite ukloniti pisač "%s"?

en: Do you want the BackSpace to return Delete in console?
hr: Da li želite da BackSpace vrati Delete u konzoli?

en: Do you want to click on this button?
hr: Da li želite kliknuti na ovaj gumb?

en: Do you want to save /etc/fstab modifications
hr: Da li želite spremiti /etc/fstab promjene?

en: Do you want to set this printer ("%s")
    as the default printer?
hr: Da li želite postaviti ovaj pisač ("%s")
    kao podrazumijevani pisač?

en: Do you want to start the connection at boot?
hr: Da li želite pokreniti vašu vezu kod svakog podizanja (boot) sustava ?

en: Do you want to test the configuration?
hr: Da li želite iskušati postavu ?

en: Do you want to try to connect to the Internet now?
hr: Da li želite pokušati spajanje na Internet ?

en: Do you want to use aboot?
hr: Da li želite koristiti aboot?

en: Documentation
hr: Dokumentacija

en: Domain Name and Network Information Server
hr: Ime Domene i Mrežni Informacijki Poslužitelj (NIS)

en: Domain name
hr: Ime domene

en: Dominican Republic
hr: Dominikanska Republika

en: Done
hr: Gotov

en: Drakbackup Configuration
hr: Drakbackup postava

en: Driver
hr: Upravljački program

en: Duplicate mount point %s
hr: Dupliciraj mjesto monitranja %s

en: Dutch
hr: Nizozemska

en: Dvorak (Norwegian)
hr: Dvorak (Norveška)

en: Dvorak (Swedish)
hr: Dvorak (Švedska)

en: Dvorak (US)
hr: Dvorak (USA)

en: East Europe
hr: Istočna Europa

en: East Timor
hr: Istočni Timor

en: Ecuador
hr: Ekvador

en: Editors, shells, file tools, terminals
hr: Uređivači, ljuske, datotečni alati, terminali

en: Egypt
hr: Egipat

en: Either the server name or the server's IP must be given!
hr: Ime poslužitelja ili IP poslužitelja mora biti naveden!

en: Empty
hr: Prazno

en: Empty label not allowed
hr: Prazna oznaka nije dozvoljena

en: Emulate third button?
hr: Emuliranje treće tipke?

en: Enable CD Boot?
hr: Omogući CD podizanje?

en: Enable OF Boot?
hr: Omogući podizanje?

en: Enable multiple profiles
hr: Omogući više obrazaca

en: Enabling servers...
hr: Omogućujem poslužitelje...

en: Encryption key
hr: Enkripcijski ključ

en: Encryption key (again)
hr: Enkripcijski ključ (ponovno)

en: Enter a printer device URI
hr: Unesite URI pisača

en: Enter a user
    %s
hr: Unesite korisnika
    %s

en: Entering step `%s'
hr: Pokrećem korak `%s'

en: Entries you'll have to fill:
    %s
hr: Unosi koje trebate popuniti:
    %s

en: Equatorial Guinea
hr: Ekvatorijalna Gvineja

en: Erase entire disk
hr: Obriši cijeli disk

en: Error
hr: Greška

en: Error installing aboot, 
    try to force installation even if that destroys the first partition?
hr: Greška prilikom instalacije aboot-a, 
    probati nasilno instalirati iako to može uništiti prvu particiju?

en: Error opening %s for writing: %s
hr: Greška prilikom otvaranja %s za pisanje: %s

en: Error reading file %s
hr: Greška prilikom čitanja datoteke %s

en: Error writing to file %s
hr: Greška prilikom pisanja u datoteku %s

en: Error!
hr: Greška!

en: Estimating
hr: Procjenjujem

en: Estonia
hr: Estonija

en: Estonian
hr: Estonska

en: Ethernet Card
hr: Ethernet kartica

en: Ethiopia
hr: Etiopija

en: European protocol (EDSS1)
hr: Europski protokol (EDSS1)

en: Every printer needs a name (for example "printer"). The Description and Location fields do not need to be filled in. They are comments for the users.
hr: Svaki pisač treba ime (na primjer "pisač").Polja opisa i lokacije ne moraju biti popunjena. To su komentari za korisnike.

en: Everything has been configured.
    You may now share Internet connection with other computers on your Local Area Network, using automatic network configuration (DHCP).
hr: Sve je konfigurirano.
    Sada možete dijeliti vašu internet vezu sa drugim računalima na vašoj lokalnoj mreži, koristeći automatsku mrežnu konfiguraciju (DHCP).

en: Exit
hr: Izlaz

en: Exit install
hr: Izlaz iz instalacije

en: Expand Tree
hr: Proširi stablo

en: Expert Mode
hr: Ekspertni mod

en: Extended partition not supported on this platform
hr: Proširene particije nisu podržane na ovoj platformi

en: External ISDN modem
hr: Vanjski ISDN modem

en: FAT resizing failed: %s
hr: Mijenjanje FAT veličine nije uspjelo: %s

en: Failed to add the printer "%s" to Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
hr: Nisam uspio dodati "%s" StarOfficeu/OpenOffice.org/GIMPu.

en: Failed to remove the printer "%s" from Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
hr: Nisam uspio ukloniti pisač "%s" iz StarOfficea/OpenOffice.org/GIMPa.

en: Falkland Islands (Malvinas)
hr: Falkland Otočje (Malvinas)

en: Faroe Islands
hr: Faroe Otočje

en: February
hr: Veljača

en: File Selection
hr: Odabir datoteka

en: File already exists. Use it?
hr: Datoteka već postoji. Da li da nju upotrijebim?

en: File sharing
hr: Dijeljenje datoteka

en: Filesystem encryption key
hr: Ključ enkriptiranja datotečnog sustava

en: Filesystem type:
hr: Vrsta datotečnog sustava:

en: Filesystem types:
hr: Vrste datotečnih sustava:

en: Finding packages to upgrade...
hr: Tražim pakete koje mogu nadograditi

en: Finish
hr: Završi

en: Finland
hr: Finska

en: Finnish
hr: Finska

en: Firewall/Router
hr: Vatrozid/Ruter

en: Firewalling configuration detected!
hr: Detektirana je vatrozidna konfiguracija!

en: First DNS Server (optional)
hr: Prvi DNS poslužitelj (opciono)

en: First floppy drive
hr: Prvi disketni pogon

en: First sector of boot partition
hr: Prvi sektor boot particije

en: First sector of drive (MBR)
hr: Prvi sektor pogona (MBR)

en: Font List
hr: Popis fontova

en: Fonts copy
hr: Kopiranje fontova

en: Format
hr: Formatiraj

en: Format partitions
hr: Formatiraj particije

en: Formatted
hr: Formatiran

en: Formatting partition %s
hr: Formatiram particiju %s

en: Found %s %s interfaces
hr: Pronašao sam %s %s međusklopova

en: France
hr: Francuska

en: France [SECAM]
hr: Francuska [SECAM]

en: French
hr: Francuska

en: French Guiana
hr: Francuska Gvineja

en: French Polynesia
hr: Francuska Polinezija

en: French Southern Territories
hr: Francuski južni teritoriji

en: Friday
hr: Petak

en: GPM adds mouse support to text-based Linux applications such the
    Midnight Commander. It also allows mouse-based console cut-and-paste operations,
    and includes support for pop-up menus on the console.
hr: GPM dodaje podršku za mišu tekst baziranim Linux aplikacijama kao što je
    Midnight Commander. Također pruža miš baziranim konzolama odreži-i-zalijepi operacije,
    i uključuje podršku za iskočive menije u konzoli.

en: Gambia
hr: Gambija

en: Game station
hr: Igračka radna stanica

en: Gateway (e.g. %s)
hr: Gateway (npr. %s)

en: Gateway device
hr: Gateway uređaj

en: General
hr: Općenito

en: Generate auto install floppy
hr: Napravi auto instalacijsku disketu

en: Generic
hr: Generički

en: Generic 2 Button Mouse
hr: Generički miš s 2 gumba

en: Generic 3 Button Mouse
hr: Generički miš s 3 gumba

en: Generic PS2 Wheel Mouse
hr: Generički PS2 miš s kotačićem

en: Generic Printers
hr: Generički pisač

en: Geometry: %s cylinders, %s heads, %s sectors
hr: Geometrija: %s cilindara, %s glava, %s sektora

en: Georgian ("Latin" layout)
hr: Gruzijska  ("Latin" raspored)

en: Georgian ("Russian" layout)
hr: Gruzijska  ("Ruski" raspored)

en: German
hr: Njemačka

en: German (no dead keys)
hr: Njemačka (bez mrtvih tipaka)

en: Germany
hr: Njemačka

en: Get Windows Fonts
hr: Dobavi Windows fontove

en: Ghana
hr: Gana

en: Ghostscript referencing
hr: Ghostscript reference

en: Give a file name
hr: Dajte ime datoteke

en: Give the ram size in MB
hr: Upišite veličinu RAM u Mb

en: Gnome Workstation
hr: Gnome radna stanica

en: Go on anyway?
hr: Da ipak nastavim?

en: Go on without configuring the network
hr: Nastavi bez podešavanja mreže

en: Graphical Environment
hr: Grafičko Okružje

en: Graphical interface at startup
hr: X kod pokretanja sustava

en: Graphics card: %s
hr: Grafička kartica: %s

en: Graphics card: %s
hr: Grafička kartica: %s

en: Graphics memory: %s kB
hr: Grafička memorija: %s kB

en: Greece
hr: Grčka

en: Greek
hr: Grčka

en: Guatemala
hr: Gvatemala

en: Guinea
hr: Gvineja

en: Guinea-Bissau
hr: Gvineja-Bisau

en: Hard Disk Backup Progress...
hr: Progres sigurnosne pohrane tvrdog diska

en: Hard Disk Backup files...
hr: Sigurnosna pohrana datoteka na tvrdom disku...

en: Hard drive detection
hr: Otkrivanje hard diskova

en: Hard drive information
hr: Hard disk informacije

en: HardDrake runs a hardware probe, and optionally configures
    new/changed hardware.
hr: HardDrake pokreće isprobavanje hardware-a, i opciono konfigurira
    novi/promjenjeni hardware.

en: HardDrive / NFS
hr: Tvrdi disk / NFS

en: Hardware clock set to GMT
hr: Vaš hardverski sat namješten je na GMT

en: Help
hr: Pomoć

en: Here are the entries on your boot menu so far.
    You can create additional entries or change the existing ones.
hr: Ovo su trenutni zapisi.
    Možete dodati još koji ili urediti postojeći.

en: Here is a list of the available printing options for the current printer:
hr: Ovo je popis dostupnih opcija za ispis za trenutni pisač:

en: Here is the full list of keyboards available
hr: Ovdje je cijeli popis raspoloživih tipkovnica

en: Hide files
hr: Sakrij datoteku

en: High
hr: Visok

en: Higher
hr: Viši

en: Horizontal refresh rate
hr: Horizontalna vrijednost osvježavanja

en: Host name
hr: Ime računala

en: Hostname:
hr: Ime računala:

en: How is the printer connected?
hr: Kako je pisač povezan?

en: Hungarian
hr: Mađarska

en: Hungary
hr: Madžarska

en: I can setup your computer to automatically start the graphical interface (XFree) upon booting.
    Would you like XFree to start when you reboot?
hr: Mogu podesiti da se X podigne automatski kod podizanja sustava.
    Da li želite da se X automatski pokreće?

en: I can't add any more partition
hr: Ne mogu dodati niti jednu dodatnu particiju

en: I can't find any room for installing
hr: Ne mogu pronaći bilo kakvo mjesto za instaliranje

en: I can't find needed image file `%s'.
hr: Ne mogu naći potrebnu datoteku sa slikom '%s'.

en: I don't know
hr: Ne znam

en: I don't know how to format %s in type %s
hr: ne znam kako formatirati %s kao vrstu %s

en: I have detected an ISDN PCI card, but I don't know its type. Please select a PCI card on the next screen.
hr: Pronašao sam ISDN PCI karticu međutim ne znam kojeg je tipa. Molim izaberite vašu PCI karticu na slijedećem ekranu.

en: IP address
hr: IP adresa

en: IP address should be in format 1.2.3.4
hr: IP adresa treba biti oblika 1.2.3.4

en: ISDN Configuration
hr: ISDN postavke

en: ISDN connection
hr: ISDN veza

en: Icelandic
hr: Islandska

en: Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etc
hr: Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, itd

en: Icon
hr: Ikona

en: If you have all the CDs in the list below, click Ok.
    If you have none of those CDs, click Cancel.
    If only some CDs are missing, unselect them, then click Ok.
hr: Ako imate sve dolje navedene CDove kliknite U redu.
    Ako nemate niti jedan od navedenih CD kliknite Odustani.
    Ako imate samo neke od dolje navedenih CDa odznačite one koje nemate i kliknite U redu.

en: If you plan to use aboot, be carefull to leave a free space (2048 sectors is enough)
    at the beginning of the disk
hr: Ukoliko želite koristiti aboot morate ostaviti dovoljno mjesta (npr. 2048 sektora) na
    početku diska

en: If your printer is not listed, choose a compatible (see printer manual) or a similar one.
hr: Ako vaš pisač nije prikazan, izaberite kombatibilni (pogledajte priručnik odpisača) ili neki slični.

en: Image
hr: Slika (image)

en: Import Fonts
hr: Uvoz fontova

en: In addition, queues not created with this program or "foomatic-configure" cannot be transferred.
hr: Uz to, ovaj program ne može stvarati redove ili "foomatic-configure" sene može prebaciti.

en: In some cases, the %s driver needs to have extra information to work
    properly, although it normally works fine without them. Would you like to specify
    extra options for it or allow the driver to probe your machine for the
    information it needs? Occasionally, probing will hang a computer, but it should
    not cause any damage.
hr: U nekim slučajevima, %s upravljački program treba dodatne informacije da bi radio
    ispravno, iako normalno radi i bez toga. Da li želite specifirati te dodatne
    opcije za njega ili želite dozvoliti upravljačkom programu da isproba vaše
    računalo za informacije koje treba? Ponekad, isprobavanje može zamrznuti
    vaše računlo, ali ne bi trebalo izazvati nikakvu štetu.

en: India
hr: Indija

en: Individual package selection
hr: Individualan odabir paketa

en: Indonesia
hr: Indonezija

en: Init Message
hr: Init poruka

en: Initial tests
hr: Početni testovi

en: Initrd-size
hr: Initrd-veličina

en: Insert a FAT formatted floppy in drive %s
hr: Umetnite FAT formatiranu disketu u pogon %s

en: Insert a blank floppy in drive %s
hr: Umetnite praznu disketu u pogon %s

en: Insert a floppy containing package selection
hr: Umetnite disketu koja sadržava izbor paketa

en: Insert a floppy in %s
hr: Umetnite disketu u pogon %s

en: Insert a floppy in drive
    All data on this floppy will be lost
hr: Umetnite disketu u pogon
    Svi podaci na disketi biti će izbrisani

en: Install
hr: Instaliraj

en: Install & convert Fonts
hr: Instaliraj i pretvori fontove

en: Install List
hr: Instalacijski popis

en: Install bootloader
hr: Instaliraj bootloader

en: Install system
hr: Instaliraj sustav

en: Installation of %s failed. The following error occured:
hr: Instalacija %s-a nije uspjela. Prijavljena je slijedeća grešska:

en: Installation of bootloader failed. The following error occured:
hr: Instalacija bootloader-a nije uspjela. Prijavljena je slijedeća grešska:

en: Installing
hr: Instaliram

en: Installing Foomatic...
hr: Instaliram Foomatic ...

en: Installing a printing system in the %s security level
hr: Instaliram ispisni sustav s %s sigurnosnom razinom.

en: Installing bootloader
hr: Instaliranje bootloadera

en: Installing driver for %s card %s
hr: Instaliram upravljački program %s za karticu %s

en: Installing package %s
hr: Instaliram paket %s

en: Installing package %s
    %d%%
hr: Instaliram paket %s
    %d%%

en: Installing packages...
hr: Instaliram pakete...

en: Interface
hr: Međusklop

en: Interface %s
hr: Međusklop %s

en: Interface %s (using module %s)
hr: Međusklop %s (koristi modul %s)

en: Interface:
hr: Međusklop:

en: Internal ISDN card
hr: Interna ISDN kartica

en: Internet Connection Configuration
hr: Postava Internet veze

en: Internet Connection Sharing
hr: Dijeljenje Internet Veze

en: Internet Connection Sharing configuration
hr: Postavke dijeljenja internet veze

en: Internet Connection Sharing currently disabled
hr: Dijeljenje veze prema Internetu je trenutno onemogućeno

en: Internet Connection Sharing currently enabled
hr: Dijeljenje veze prema internetu je trenutno omogućeno

en: Internet Connection Sharing is now disabled.
hr: Dijeljenje veze prema Internetu je trenutno onemogućeno.

en: Internet Connection Sharing is now enabled.
hr: Dijeljenje veze prema internetu je trenutno omogućeno.

en: Internet access
hr: Internet pristup

en: Internet configuration
hr: Postava Interneta

en: Internet connection
hr: Internet veza

en: Internet connection configuration
hr: Postava Internet veze

en: Internet station
hr: Internet stanica

en: Introduction
    
    The operating system and the different components available in the Mandrake Linux distribution 
    shall be called the "Software Products" hereafter. The Software Products include, but are not 
    restricted to, the set of programs, methods, rules and documentation related to the operating 
    system and the different components of the Mandrake Linux distribution.
    
    
    1. License Agreement
    
    Please read this document carefully. This document is a license agreement between you and  
    MandrakeSoft S.A. which applies to the Software Products.
    By installing, duplicating or using the Software Products in any manner, you explicitly 
    accept and fully agree to conform to the terms and conditions of this License. 
    If you disagree with any portion of the License, you are not allowed to install, duplicate or use 
    the Software Products. 
    Any attempt to install, duplicate or use the Software Products in a manner which does not comply 
    with the terms and conditions of this License is void and will terminate your rights under this 
    License. Upon termination of the License,  you must immediately destroy all copies of the 
    Software Products.
    
    
    2. Limited Warranty
    
    The Software Products and attached documentation are provided "as is", with no warranty, to the 
    extent permitted by law.
    MandrakeSoft S.A. will, in no circumstances and to the extent permitted by law, be liable for any special,
    incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without limitation damages for loss of 
    business, interruption of business, financial loss, legal fees and penalties resulting from a court 
    judgment, or any other consequential loss) arising out of  the use or inability to use the Software 
    Products, even if MandrakeSoft S.A. has been advised of the possibility or occurence of such 
    damages.
    
    LIMITED LIABILITY LINKED TO POSSESSING OR USING PROHIBITED SOFTWARE IN SOME COUNTRIES
    
    To the extent permitted by law, MandrakeSoft S.A. or its distributors will, in no circumstances, be 
    liable for any special, incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without 
    limitation damages for loss of business, interruption of business, financial loss, legal fees 
    and penalties resulting from a court judgment, or any other consequential loss) arising out 
    of the possession and use of software components or arising out of  downloading software components 
    from one of Mandrake Linux sites  which are prohibited or restricted in some countries by local laws.
    This limited liability applies to, but is not restricted to, the strong cryptography components 
    included in the Software Products.
    
    
    3. The GPL License and Related Licenses
    
    The Software Products consist of components created by different persons or entities.  Most 
    of these components are governed under the terms and conditions of the GNU General Public 
    Licence, hereafter called "GPL", or of similar licenses. Most of these licenses allow you to use, 
    duplicate, adapt or redistribute the components which they cover. Please read carefully the terms 
    and conditions of the license agreement for each component before using any component. Any question 
    on a component license should be addressed to the component author and not to MandrakeSoft.
    The programs developed by MandrakeSoft S.A. are governed by the GPL License. Documentation written 
    by MandrakeSoft S.A. is governed by a specific license. Please refer to the documentation for 
    further details.
    
    
    4. Intellectual Property Rights
    
    All rights to the components of the Software Products belong to their respective authors and are 
    protected by intellectual property and copyright laws applicable to software programs.
    MandrakeSoft S.A. reserves its rights to modify or adapt the Software Products, as a whole or in 
    parts, by all means and for all purposes.
    "Mandrake", "Mandrake Linux" and associated logos are trademarks of MandrakeSoft S.A.  
    
    
    5. Governing Laws 
    
    If any portion of this agreement is held void, illegal or inapplicable by a court judgment, this 
    portion is excluded from this contract. You remain bound by the other applicable sections of the 
    agreement.
    The terms and conditions of this License are governed by the Laws of France.
    All disputes on the terms of this license will preferably be settled out of court. As a last 
    resort, the dispute will be referred to the appropriate Courts of Law of Paris - France.
    For any question on this document, please contact MandrakeSoft S.A.
hr: Uvod
    
    Operativni sustav i njegove različite komponente raspoložive u Mandrake Linux distribuciji 
    će se zvati "Software-ski Produkti" daljnje u tekstu. Software-ski Produkti  uključuju, ali nisu 
    ograničeni na, skup programa, metoda, zakona i dokumentacija vezanih uz operativni
    sustav i različite komponente Mandrake Linux distribucije.
    
    
    1. Licencni Dogovor
    
    Molimo pažljivo pročitajte ovaj dokument. Ovaj dokument je licenci dogovor između vas i 
    MandrakeSoft S.A. koji se primjenjuje na Software-ske produkte.
    Instaliranjem, dupliciranjem ili korištenjem Software-skih Produkata u bilo kojem obliku,eksplicitno 
    prihvaćate i potpuno se slažete da ćete prihvatiti stavke i uvjete ove Licence. 
    Ukoliko se ne slažete sa bilo kojim dijelom licence, nije vam dozvoljeno instalirati, duplicirati ili koristiti 
    Software-ski produkt. 
    Svaki pokušaj instalacije, dupliciranja ili korištenja Software-skog Produkta u obliku kojem ne priliči 
    sa stavkama i uvjetima ove licence je prazno i uništiti će vaša prava pod ovom
    Licencom. Uslijed uništenja licence, morate odmah unišititi sve kopije 
    Software-skog Produkta.
    
    
    2. Ograničeno Jamstvo
    
    Software-ski Produkt i pripadajuća dokumentacija je pružena "kako je", bez jamstva, do 
    mjere dozvoljene zakonom.
    MandrakeSoft S.A. neće, u bilo kojim slučajevima i do te mjere dozvoljene zakonom, biti odgovaran za bilo kakvu specijalnu,
    nesretnu, direktnu ili indirektnu štetu bilo kakvu (uključujući granice štete od gubitka
    posla, prestanka posla, financijskih gubitaka, legalnih plaćanja i kazni posljedica sudskih 
    presuda, ili bilo kakvih drugih posljedica gubitka) što je posljedica korištenja ili nemogućnosti korištenja Software-skog 
    Produkta, iako je MandrakeSoft S.A. bio upozoren od mogućnosti takve 
    štete.
    
    OGRANIČENA ODGOVORNOST POVEZANA SA POSJEDOVANJEM ILI KORIŠTENJEM ZABRANJENOG SOFTWARE-A U NEKIM ZEMLJAMA
    
    Do granice dozvoljene zakonom, MandrakeSoft S.A. ili njegovi distributori neće, u bilo kakvim slučajevima, biti 
    odgovaran za bilo kakvu specijalnu, nesretnu, direktnu ili indirektnu štetu bilo kako (uključujući 
    ograničene štete zbog gubitka posla, prekida posla, financijskog gubitka, legalnih plaćanja 
    i kazni posljedica sudskih presuda, ili bilo kakvih drugih posljedicagubitka) što je posljedica 
    posjedovanja ili korištenja software-skih komponenti ili kao posljedica skidanja (download-a) software-skih komponenti 
    sa jednog od Mandrake Linux site-ova koja su zabranjena ili ograničena u nekim zemljama po lokalnim zakonima.
    Ova ograničena odgovornost se primjenjuje na, ali nije ograničena, jake kriptografske komponente 
    uključene u Software-ski Produkt.
    
    
    3. GPL Licenca i slične licence
    
    Software-ski Prodkt se sastoji od komponenti napravljenih od raznih ljudi ili entiteta.  Veliki 
    broj tih komponenti je pokriveno pod stavkama i uvjetima GNU Opće Javne 
    Licence, u daljnjem tekstu zvana "GPL", ili  sličnih licenci. Veliki broj tih licenci dozvoljava vam korištenje, 
    dupliciranje, prilagođavanje ili redistribuciju komponenti koju ona pokriva. Molimo pročitajte pažljivo stavke 
    i uvjete licencnog dogovora svake komponente prije korištenja bilo koje komponente. Bilo koje pitanje 
    o licenci komponente trebao bi biti adresiran autoru komponente a ne MandrakeSoft-u.
    Programe razvijeni od strane MandrakeSoft S.A. su pokriveni GPL licencom. Dokumentacija napisana 
    od strane MandrakeSoft S.A. je pokrivena specifičnom licencom. Molimo pogledajte dokumentaciju za 
    više detalja.
    
    
    4. Prava na intelektualno vlasništvo
    
    Sva prava komponenti Software-skog Produkta pripada njihovim uvaženim autorima i 
    zaštićeni su intelektualnim vlasništvom i autorskim zakonima primjenjivim na software-ske programe.
    MandrakeSoft S.A. zadržava svoje pravo za izmjenu ili prilagođavanje Software-skog Produkta, kao cijelinu ili u
    dijelovima, u svim slučajevima za sve namjene.
    "Mandrake", "Mandrake Linux" i pripadajući logoi su zaštićeni prodajni znaci MandrakeSoft S.A.  
    
    
    5. Državni zakoni 
    
    Ukoliko neki dio ovog dogovora govori ništa, ilegalan ili neprikladan sudstvu, taj 
    dio može se isključiti iz ovog ugovora. Ali ostajete obveznu drugim primjenjivim sekcijama
    ugovora.
    Za stavke i uvjete ove Licence je nadležan zakon Francuske.
    Sve sporove oko stavaka licence će preferirano biti uređeno sudom. Kao zadnji 
    izlaz, spor će biti predan odgovarajućem Sudu u Parizu - Francuska.
    Za bilo kakva pitanja o ovom dokumentu, molimo kontaktirajte MandrakeSoft S.A.

en: Iranian
hr: Iranska

en: Iraq
hr: Irak

en: Ireland
hr: Irska

en: Is this correct?
hr: Da li je ovo ispravno?

en: Israel
hr: Izrael

en: Israeli
hr: Izraelska

en: Israeli (Phonetic)
hr: Izraelska (fonetska)

en: Italian
hr: Talijanska

en: Italy
hr: Italija

en: Jamaica
hr: Jamajka

en: January
hr: Siječanj

en: Japan (cable)
hr: Japan (kabl)

en: Japanese 106 keys
hr: Japanska (106 tipaka)

en: July
hr: Srpanj

en: June
hr: Lipanj

en: KDE Workstation
hr: KDE radna stanica

en: Keep the changes?
    The current configuration is:
    
    %s
hr: Zadrži promjene?
    Trenutna postava je:
    
    %s

en: Kenya
hr: Kenija

en: Kernel Boot Timeout
hr: Vrijeme čekanja podizanja kernela

en: Keyboard
hr: Tipkovnica

en: Keyboard layout: %s
hr: Raspored tipkovnice: %s

en: Korean keyboard
hr: Korejska tipkovnica

en: Kuwait
hr: Kuvajt

en: LAN Configuration
hr: LAN postavke

en: LAN configuration
hr: LAN postavke

en: LAN connection
hr: LAN veza

en: LDAP Server
hr: LDAP Poslužitelj

en: LILO with graphical menu
hr: LILO sa grafičkim menijem

en: LILO with text menu
hr: LILO sa tekstualnim menijem

en: LILO/grub Installation
hr: LILO/grub instalacija

en: LPD and LPRng do not support IPP printers.
hr: LPD i LPRng ne podržavaju IPP pisače.

en: LPRng - LPR New Generation
hr: LPRng - LPR Nova Generacija

en: LVM name?
hr: LVM ime?

en: LVM-disks %s
hr: LVM-diskovi %s

en: Label
hr: Oznaka

en: Language
hr: Odaberite jezik

en: Latin American
hr: Latino američka

en: Latvia
hr: Latvija

en: Latvian
hr: Latvija

en: Launch packet filtering for Linux kernel 2.2 series, to set
    up a firewall to protect your machine from network attacks.
hr: Pokreće paketno filtriranje za Linux kernel 2.2 serije, za postavljanje
    vatrozida za zaštitu vašeg računala od mrežnih napada.

en: Launch the ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) sound system
hr: Pokreni ALSA (Naprednu Linux Zvučnu Arhitekturu) zvučni sustav

en: Launch the graphical environment when your system starts
hr: Pokreni X-Window sustav pri podizanju

en: Launch the sound system on your machine
hr: Pokreni zvučni sustav na vašem računalu

en: Launch userdrake
hr: Pokreni userdrake

en: Left "Windows" key
hr: Lijeva "Windows" tipka

en: Level %s
hr: Razina %s

en: Lexmark inkjet configuration
hr: Lexmark inkjet konfiguracija

en: Liberia
hr: Liberija

en: License agreement
hr: Licencni dogovor

en: Liechtenstein
hr: Linhenštajn

en: Lilo/grub mode
hr: Lilo/grub mod

en: Linux Virtual Server, used to build a high-performance and highly
    available server.
hr: Linux Virtualni Poslužitelj, koristi se za pravljenje visoko raspoloživog
    poslužitelja visokih performansi.

en: Linuxconf will sometimes arrange to perform various tasks
    at boot-time to maintain the system configuration.
hr: Linuxconf će ponekada urediti izvršavanje raznih radnji
    pri samom podizanju kako bi održao sustavsku konfiguraciju.

en: List of data corrupted:
hr: Popis oštećenih podataka:

en: List of data to restore:
hr: Popis podataka za povrat:

en: Lithuania
hr: Letonija

en: Lithuanian "number row" QWERTY
hr: Lituanska "number row" QWERTY

en: Lithuanian "phonetic" QWERTY
hr: Lituanska "fonetska" QWERTY

en: Lithuanian AZERTY (new)
hr: Lituanska AZERTY (nova)

en: Lithuanian AZERTY (old)
hr: Lituanska AZERTY (stara)

en: Load from floppy
hr: Učitaj sa diskete

en: Load the drivers for your usb devices.
hr: Učitava upravljačke programe za vaše usb uređaje.

en: Load/Save on floppy
hr: Učitaj/Spremi na disketu

en: Loading from floppy
hr: Učitavam sa diskete

en: Loading module %s failed.
    Do you want to try again with other parameters?
hr: Učitavanje modula %s nije uspjelo.
    Da li želite pokušati ponovo sa drugim parametrima?

en: Local Printer
hr: Lokalni pisač

en: Local Printers
hr: Lokalni pisači

en: Local files
hr: Lokalne datoteke

en: Local printer
hr: Lokalni pisač

en: Location
hr: Lokacija

en: Login ID
hr: Prijavno ime

en: Logitech CC Series
hr: Logitech CC serije

en: Logitech Mouse (serial, old C7 type)
hr: Logitech Miš (serijski, stari C7 tip)

en: Looking for available packages...
hr: Tražim dostupne pakete

en: Loopback file name:
hr: Ime loopback datoteke:

en: Loopback file name: %s
hr: Ime loopback datoteke: %s

en: Loopback file(s):
       %s
hr: Loopback datoteka(e):
       %s

en: Luxembourg
hr: Luksemburg

en: MM Series
hr: MM Serije

en: MOVE YOUR WHEEL!
hr: POMAKNITE VAŠ KOTAČIĆ!

en: Macedonia
hr: Makedonija

en: Macedonian
hr: Makedonska

en: Madagascar
hr: Madagaskar

en: Malaysia
hr: Malazija

en: Maldives
hr: Maldivi

en: Mandatory package %s is missing
hr: Nužni paket %s nedostaje

en: Mandrake Control Center
hr: Mandrake Kontrolni Centar

en: Mandrake Linux Installation %s
hr: Mandrake Linux instalacija %s

en: Mandrake Linux can support multiple languages. Select
    the languages you would like to install. They will be available
    when your installation is complete and you restart your system.
hr: Možete izabrati druge jezike koji će biti dostupni nakon instalacije

en: Mandrake Tools Explanation
hr: Objašnjenja Mandrake alata

en: Manual configuration
hr: Ručno namještanje

en: March
hr: Ožujak

en: May
hr: Svibanj

en: Messages
hr: Poruke

en: Mexico
hr: Meksiko

en: Minimal install
hr: Minimalna instalacija

en: Modify
hr: Promjeni

en: Modify RAID
hr: Promijeni RAID

en: Modify printer configuration
hr: Promijeni postavke pisača

en: Module name
hr: Ime modula

en: Module options:
hr: Postavke modula:

en: Monaco
hr: Monako

en: Monday
hr: Ponedjeljak

en: Mongolia
hr: Mongolija

en: Monitor HorizSync: %s
hr: Horizontalna Sinkronizacija Monitora: %s

en: Monitor VertRefresh: %s
hr: Vertikalno Osvježenje Monitora: %s

en: More
hr: Više

en: More Options
hr: Još opcija

en: Morocco
hr: Moroko

en: Mount
hr: Montiraj

en: Mount options
hr: Opcije montiranja

en: Mount point
hr: Točka montiranja

en: Mount point:
hr: Mjesto montiranja:

en: Mount points must begin with a leading /
hr: Mjesto montiranja mora početi sa /

en: Mounted
hr: Montiran

en: Mounts and unmounts all Network File System (NFS), SMB (Lan
    Manager/Windows), and NCP (NetWare) mount points.
hr: Montira i Demontira sve Mrežne datotečne sustave (NFS), SMB (Lan
    Manager/Windows), i NCP (NetWare) točke montiranja.

en: Mouse
hr: Miš

en: Mouse Port
hr: Port miša

en: Mouse device: %s
hr: Uređaj miša: %s

en: Mouse type: %s
hr: Vrsta miša: %s

en: Move
hr: Premjesti

en: Move files to the new partition
hr: Premijesti datoteku na novu particiju

en: Moving
hr: Premještam

en: Moving files to the new partition
hr: Premiješteam datoteke na novu particiju

en: Moving partition...
hr: Premještam particiju...

en: Multi-head configuration
hr: Više-zaslonska postava

en: Multimedia station
hr: Multimedijska stanica

en: NCP queue name missing!
hr: Nedostaje ime NCP reda!

en: NCP server name missing!
hr: Ime NCP poslužitelja nedostaje!

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP
    networks. This service provides NFS file locking functionality.
hr: NFS je popularan protokol za dijeljenje datoteka putem TCP/IP mreža.
    Ovaj servis pruža funkcionalnost NFS datotečnog zaključavanja.

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP networks.
    This service provides NFS server functionality, which is configured via the
    /etc/exports file.
hr: NFS je popularan protokol za dijeljenje datoteka putem TCP/IP mreža.
    Ovaj servis pruža NFS poslužiteljsku funkcionalnost, koji se konfigurira
    putem /etc/exports datoteke.

en: NFS server, SMB server, Proxy server, ssh server
hr: NFS poslužitelj, SMB poslužitelj, Proxy poslužitelj, SSH poslužitelj

en: NIS Domain
hr: NIS domena

en: NIS Server
hr: NIS Poslužitelj

en: NTP Server
hr: NTP Poslužitelj

en: Name of printer
hr: Ime pisača

en: Name of printer should contain only letters, numbers and the underscore
hr: Ime pisača može sadržavati samo slova, brojeve i podvlaku

en: Name of the profile to create (the new profile is created as a copy of the current one) :
hr: Ime profila kojeg treba stvoriti (novi profil se stvara kao kopija trenutnog):

en: Name:
hr: Ime:

en: NetWare Printer Options
hr: Postavke NetWare pisača

en: Netherlands
hr: Nizozemska

en: Netmask
hr: Netmaska

en: Network
hr: Mreža

en: Network Computer (client)
hr: Mrežno računalo (klijent)

en: Network Computer server
hr: Mrežni računalni poslužitelj

en: Network Configuration
hr: Mrežne postavke

en: Network Configuration Wizard
hr: Čarobnjak mrežnih postavki

en: Network configuration
hr: Mrežne postavke

en: Network configuration (%d adapters)
hr: Mrežne postavke (%d adaptera)

en: Network functionality not configured
hr: Mreža nije podešena

en: Network interface
hr: Mrežni međusklop

en: Network interface already configured
hr: Mrežno sučelje već podešeno

en: Network printer (TCP/Socket)
hr: Mrežni pisač (TCP/socket)

en: New Caledonia
hr: Nova Kaledonia

en: New Zealand
hr: Novi Zeland

en: New printer name
hr: Novo ime pisača

en: New profile...
hr: Novi profil...

en: New size in MB:
hr: Nova veličina u MB:

en: Newzealand
hr: Novi Zeland

en: Next
hr: Slijedeće

en: Next ->
hr: Slijedeće ->

en: No
hr: Ne

en: No ISDN PCI card found. Please select one on the next screen.
hr: Nisam našao niti jednu ISDN PCI karticu. Molim izaberite vašu PCI karticu na slijedećem ekranu.

en: No Internet Connection Sharing has ever been configured.
hr: Dijeljenje veze prema internetu nije bilo konfigurirano.

en: No TV Card detected!
hr: Nema TV kartice!

en: No TV Card has been detected on your machine. Please verify that a Linux-supported Video/TV Card is correctly plugged in.
    
    
    You can visit our hardware database at:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3
hr: TV kartica nije prepoznata na vašem računalu. Provjerite da li je Linux-podržana Video/TV kartica ispravno uključena.
    
    
    Možete posjetiti našu bazu hardvera na:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3

en: No additional information
    about this service, sorry.
hr: Nema dodatnih informacija
    o ovom servisu, žalim.

en: No configuration file found 
    please click Wizard or Advanced.
hr: Nije pronađena datoteka s postavkama 
    pritisnite Čarobnjaka ili Napredno.

en: No configuration, please click Wizard or Advanced.
hr: Nema postavki, molimo izaberite Čarobnjaka ili Napredno.

en: No ethernet network adapter has been detected on your system.
    I cannot set up this connection type.
hr: Nije pronađen niti jedan mrežni adapter na vašem sustavu.
    Ne mogu postaviti ovu vrstu veze.

en: No ethernet network adapter has been detected on your system. Please run the hardware configuration tool.
hr: Nije pronađen niti jedan mrežni adapter na vašem sustavu. Molimo pokrenite hardware-ski konfiguracijski alat.

en: No floppy drive available
hr: Disketni pogon nije dostupan

en: No free space for 1MB bootstrap! Install will continue, but to boot your system, you'll need to create the bootstrap partition in DiskDrake
hr: Nema slobodnog mjesta za 1 MB bootstrap! Instalacija će nastaviti, ali za podizanje vašeg sustava, trebati ćete napraviti bootstrap particiju u DiskDrake-u

en: No local printer found! To manually install a printer enter a device name/file name in the input line (Parallel Ports: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent to LPT1:, LPT2:, ..., 1st USB printer: /dev/usb/lp0, 2nd USB printer: /dev/usb/lp1, ...).
hr: Nije pronađen nijedan lokalni pisač! Za ručno instaliranje pisača upišiteime uređaja/datoteke u liniju za unos (paralelni portovi:/dev/lp0, /dev/lp1, ...,odgovara LPT1:, LPT2:, ..., prvi USB pisač: /dev/usb/lp0, drugi USB pisač:/dev/usb/lp1, ...).

en: No mouse
hr: Nema miša

en: No network adapter on your system!
hr: Nema mrežnog adaptera na vašem sustavu!

en: No partition available
hr: nema dostupnih particija

en: No password
hr: Bez lozinke

en: No printer
hr: Nema pisača

en: No sharing
hr: Nema dijeljenja

en: No sound card detected. Try "harddrake" after installation
hr: Nije pronađena zvučna kartica. Probajte "harddrake" poslije instalacije

en: No test pages
hr: Bez testnih stranica

en: No, I don't want autologin
hr: Ne, ne želim automatsko prijavljivanje

en: NoVideo
hr: NemaVidea

en: Normal Mode
hr: Normalni mod

en: Normal modem connection
hr: Normalna modemska veza

en: Norway
hr: Norveška

en: Norwegian
hr: Norveška

en: Not connected
hr: Nije povezan

en: Not enough free space for auto-allocating
hr: Nema dovoljno slobodnog prostora za auto-alokaciju

en: Not enough free space to allocate new partitions
hr: Nema dovoljno slobodnog prostora za pravljenje novih particija

en: Not enough partitions for RAID level %d
hr: Nema dovoljno particija za RAID nivo %d

en: Not enough swap space to fulfill installation, please add some
hr: Nema dovoljno swapa za završetak instalacije, molim dodajte još

en: Not formatted
hr: Nije formatiran

en: Nothing to do
hr: Nema ništa za uraditi

en: November
hr: Studeni

en: OK
hr: U redu

en: OK to restore the other files.
hr: U redu da bi povratili ostale datoteke

en: OKI winprinter configuration
hr: OKI winprinter konfiguracija

en: October
hr: Listopad

en: Office Workstation
hr: Uredska radna stanica

en: Office programs: wordprocessors (kword, abiword), spreadsheets (kspread, gnumeric), pdf viewers, etc
hr: Uredski programi: tekst procesori (kword, abiword), tablični kalkulatori (kspread, gnumeric), pdf preglednici, itd

en: Ok
hr: U redu

en: On CUPS server "%s"
hr: Na CUPS poslužitelju "%s"

en: On Hard Drive
hr: na tvrdi disk

en: On boot
hr: Pri pokretanju

en: Open Firmware Delay
hr: Pauza Otvorenog Firmware-a

en: Option %s must be a number!
hr: Opcija %s mora biti broj!

en: Option %s must be an integer number!
hr: Opcija %s mora biti cijeli broj!

en: Option %s out of range!
hr: Opcija %s je izvan dosega!<

en: Option ``Restrict command line options'' is of no use without a password
hr: Postavka ``Ograničene opcije na komandnoj liniji'' nema svrhe ako ne unesete lozinku

en: Options
hr: Opcije

en: Options: %s
hr: Opcije: %s

en: Other
hr: Ostali

en: Other Graphical Desktops
hr: Druga grafička radna okružja

en: Other Media
hr: Ostali mediji

en: Other OS (MacOS...)
hr: Drugi OS (MacOS...)

en: Other OS (SunOS...)
hr: Drugi OS (SunOS...)

en: Other OS (windows...)
hr: Drugi OS (Windows...)

en: PCMCIA support is usually to support things like ethernet and
    modems in laptops.  It won't get started unless configured so it is safe to have
    it installed on machines that don't need it.
hr: PCMCIA podrška je obično za podržavanje stvari poput ethernet i
    modema u laptopima. Ona neće biti pokrenuta ukoliko nije tako
     konfigurirana zato je sigurno pokrenuti ju iako na instaliranom
     računalu ne treba.

en: PCMCIA support no longer exists for 2.2 kernels. Please use a 2.4 kernel.
hr: PCMCIA podrška više ne postoji za 2.2 kernele. Molimo koristite 2.4 kernel.

en: PDQ - Print, Don't Queue
hr: PDQ - Ispiši, Bez Reda

en: PDQ only supports local printers, remote LPD printers, and Socket/TCP printers.
hr: PDQ podržava samo lokalne pisače, udaljene LPD pisače i socket/TCPpisače.

en: Package Group Selection
hr: Odabir grupe paketa

en: Package selection
hr: Odabir paketa

en: Papua New Guinea
hr: Papua Nova Gvineja

en: Paraguay
hr: Paragvaj

en: Parameters
hr: Parametri

en: Paranoid
hr: Paranoidan

en: Partition booted by default
        (for MS-DOS boot, not for lilo)
hr: Podrazumijevana boot particija
      (za MS-DOS boot, ne za LILO)

en: Partition table of drive %s is going to be written to disk!
hr: Particijska tablica pogona %s će sada biti zapisana na disk!

en: Partition table type: %s
hr: Vrsta particijske tabele: %s

en: Partitioning failed: %s
hr: Particioniranje neuspjelo: %s

en: Password
hr: Lozinka

en: Password (again)
hr: Lozinka (provjera)

en: Passwords are now enabled, but use as a networked computer is still not recommended.
hr: Lozinke su sada uključene međutim još ne preporučam korištenje ovog računala u mrežnom okolišu.

en: Philippines
hr: Filipini

en: Phone number
hr: Telefonski broj

en: Photo test page
hr: Foto testna stranica

en: Pipe job into a command
hr: Proslijedi (pipe) na komandu

en: Please Wait... Applying the configuration
hr: Molimo pričekajte... Primjenjujem konfiguraciju

en: Please check all users that you want to include in your backup.
hr: Odaberite sve korisnike koje želite uključiti u pohranu.

en: Please choose a language to use.
hr: Molim izaberite jezik koji želite koristiti.

en: Please choose for each step whether it will replay like your install, or it will be manual
hr: Izaberite za svaki korak da li će se ponoviti kao i u vašoj instalaciji, iliće se izvoditi ručno

en: Please choose load or save package selection on floppy.
    The format is the same as auto_install generated floppies.
hr: Molimo izaberite učitivanje ili spremanje izbora paketa na disketu.
    Format je isto kao auto_install napravljene diskete.

en: Please choose the first number of the 10-range you wish to edit,
    or just hit Enter to proceed.
    Your choice?
hr: Molim, izaberite prvi broj do 10 kojeg želite urediti,
    ili samo pritisnite Enter za nastavak.
    Vaš izbor?

en: Please choose the port that your printer is connected to or enter a device name/file name in the input line
hr: Izaberite port preko kojeg je vaš pisač povezan ili upišite ime uređaja/datotekeu liniju za unos.

en: Please choose the port that your printer is connected to.
hr: Izaberite port na kojem se nalazi pisač.

en: Please choose what network adapter will be connected to your Local Area Network.
hr: Molimo odaberite koji mrežni adapter će biti povezan na vašu lokalnu mrežu.

en: Please choose what you want to backup
hr: Izaberite što želite pohranjivati

en: Please choose where you want to backup
hr: Izaberite gdje želite pohranjivati

en: Please choose which network adapter you want to use to connect to Internet.
hr: Molimo izaberite sa kojim mrežnim adapterom se želite priključiti na Internet

en: Please choose which serial port your modem is connected to.
hr: Izaberite serijski port na kojemu se nalazi modem.

en: Please choose which serial port your mouse is connected to.
hr: Izaberite na kojem serijskom portu je miš priključen.

en: Please choose your keyboard layout.
hr: Molim, izaberite raspored tipkovnice.

en: Please choose your mouse type.
hr: Molim izaberite koju vrstu miša koristite.

en: Please choose your type of mouse.
hr: Molim izaberite vašu vrstu miša.

en: Please click on a partition
hr: Molim kliknite na particiju

en: Please enter the IP configuration for this machine.
    Each item should be entered as an IP address in dotted-decimal
    notation (for example, 1.2.3.4).
hr: Molim unesite IP postavke za ovaj stroj.
    Svaka stavka treba biti unesena kao  IP adresa odvojena
    točkama (npr. 1.2.3.4)

en: Please enter your host name.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
    You may also enter the IP address of the gateway if you have one.
hr: Molim unesite ime računala.
    Ime računala treba biti puno ime računala,
    primjerice mojeracunalo.odjel.domena.hr.
    Također unesite IP adresu gateway računala ako gateway postoji

en: Please fill or check the field below
hr: Molim ispunite ili provjerite vrijednost doljnjeg polja

en: Please give a user name
hr: Molim dajte korisniku korisničko ime

en: Please insert the Boot floppy used in drive %s
hr: Molim, umetnite Boot disketu u pogon %s

en: Please insert the Installation Cd-Rom in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid live upgrade.
hr: Molimo ubacite Instalacijski Cd-Rom u vaš pogon i pritisnite U redu kada ste završili.
    Ukoliko ga nemate, pritisnite Odustani kako bi izbjegli živu nadogradnju.

en: Please insert the Update Modules floppy in drive %s
hr: Molim, umetnite Update Modules disketu u pogon %s

en: Please log out and then use Ctrl-Alt-BackSpace
hr: Molim prvo se odjavite te pritisnite Ctrl-Alt-BackSpace

en: Please make a backup of your data first
hr: Prvo napravite backup podataka

en: Please select data to backup...
hr: Izaberite podatke koje ćete pohraniti...

en: Please select data to restore...
hr: Izaberite podatke za povrat

en: Please select media for backup...
hr: Izaberite medij za sigurnosnu pohranu...

en: Please select the correct port. For example, the "COM1" port under
    Windows is named "ttyS0" under GNU/Linux.
hr: Molim odaberite ispravni port. Na primjer, COM1 port pod MS Windowsima
    se,  pod GNU/Linuxom zove "ttyS0".

en: Please select the test pages you want to print.
    Note: the photo test page can take a rather long time to get printed and on laser printers with too low memory it can even not come out. In most cases it is enough to print the standard test page.
hr: Izaberite probne stranice koje želite ispisati.
    Primjetite: foto probna stranica se može vrlo dugo ispisivati, a na laserskimpisačima sa malo memorije i uopće se ne ispisati. U većini slučajeva jedovoljno ispisati standardnu probnu stranicu.

en: Please test the mouse
hr: Molimo istestirajte miša.

en: Please try again
hr: Molim pokušajte ponovo

en: Please uncheck or remove it on next time.
hr: Molimo poništite odabir ili ga uklonite idući put

en: Please wait
hr: Molim pričekajte

en: Please wait, preparing installation...
hr: Molimo pričekajte, Pripremam instalaciju

en: Please,
    type in your tv norm and country
hr: Molim, 
    upišite svoj tv standard i zemlju

en: Please, choose your keyboard layout.
hr: Molim izaberite raspored tipkovnice.

en: Poland
hr: Poljska

en: Polish
hr: Poljska

en: Polish (qwerty layout)
hr: Poljska (qwerty raspored)

en: Polish (qwertz layout)
hr: Poljska (qwertz raspored)

en: Poor
hr: Slab

en: Portuguese
hr: Portugalska

en: Post Install
hr: Post instalacija

en: Post Uninstall
hr: Post deinstalacija

en: Post-install configuration
hr: Postava nakon instalacije

en: Postfix is a Mail Transport Agent, which is the program that moves mail from one machine to another.
hr: Postfix je Mail Transport Agent, što je program kojišalje mail-ove sa jednog računala na drugo.

en: PostgreSQL or MySQL database server
hr: PostgreSQL ili MySQL poslužitelj baza

en: Potential LAN address conflict found in current config of %s!
hr: Potencijalni LAN adresni konflikt je pronađen u trenutnoj konfiguraciji %s!

en: Precise RAM size if needed (found %d MB)
hr: Precizna veličina RAMa (pronađeno %d MB)

en: Preference:
hr: Postavke:

en: Preparing bootloader...
hr: Pripremam bootloader

en: Preparing installation
hr: Pripremam instalaciju

en: Preparing printer database...
hr: Pripremam bazu pisača ...

en: Press enter to boot the selected OS, 'e' to edit the
hr: Pritisnite ENTER za bootiranje izabranog OS, 'e' za promjenu

en: Print
hr: Ispiši

en: Print Queue Name
hr: Ime reda pisača

en: Print option list
hr: Popis ispisnih opcija

en: Print test pages
hr: Ispiši probne stranice

en: Printer
hr: Pisac

en: Printer %s
    What do you want to modify on this printer?
hr: Pisač %s
    Što želite promijeniti na ovom pisaču?

en: Printer Device URI
hr: URI Uređaja pisača

en: Printer Server
hr: Ispisni poslužitelj

en: Printer connection type
hr: Vrsta veze s pisačem

en: Printer default settings
    
    You should make sure that the page size and the ink type/printing mode (if available) and also the hardware configuration of laser printers (memory, duplex unit, extra trays) are set correctly. Note that with a very high printout quality/resolution printing can get substantially slower.
hr: Podrazumijevane postavke pisača
    
    Trebali biste se uvjeriti da li su veličina stranice, vrsta tinte/načinispisa (ako je dostupan) i hardverske postavke laserskih pisača (memorija,duplex jedinica, dodatne ladice) postavljeni ispravno. Primjetite dasa vrlo velikom kakvoćom ispisa/rezolucijom ispis može znatno usporiti.

en: Printer manufacturer, model
hr: Proizvođač pisača, model

en: Printer manufacturer, model, driver
hr: Proizvođač pisača, model, pokretački program

en: Printer model selection
hr: Izabir modela pisača

en: Printer name, description, location
hr: Ime pisača, opis, lokacija

en: Printer on NetWare server
hr: Pisač na NetWare poslužitelju

en: Printer on SMB/Windows 95/98/NT server
hr: Pisač na SMB/Windows 95/98/NT poslužitelju

en: Printer on remote CUPS server
hr: Pisač na udaljenom CUPS poslužitelju

en: Printer on remote lpd server
hr: Pisač na udaljenom lpd poslužitelju

en: Printer options
hr: Postavke pisača

en: Printerdrake has compared the model name resulting from the printer auto-detection with the models listed in its printer database to find the best match. This choice can be wrong, especially when your printer is not listed at all in the database. So check whether the choice is correct and click "The model is correct" if so and if not, click "Select model manually" so that you can choose your printer model manually on the next screen.
    
    For your printer Printerdrake has found:
    
    %s
hr: Printerdrake je usporedio ime modela koje je dobio autodetekcijom s modelimapopisanim u svojoj bazi podataka da bi našao koji najbolje odgovara. Ovaj izbormože biti pogrešan, posebice kada vaš pisač uopće nije u bazi pisača. Zatoprovjerite da li je izbor točan i stisnite "Model je točan" ako jest, a ako nestisnite "Ručno izaberi model" da bi mogli ručno izabrati model pisačana slijedećem ekranu.
    
    Za vaš pisač Printerdrake je našao:
    
    %s

en: Printing
hr: Ispisujem

en: Printing on the printer "%s"
hr: Ispis na pisaču "%s"

en: Printing test page(s)...
hr: Ispisujem probnu stranicu(e)...

en: Printing/Scanning on "%s"
hr: Ispis/skeniranje na "%s"

en: Problems installing package %s
hr: Problem prilikom instaliranja paketa %s

en: Problems occured during configuration.
    Test your connection via net_monitor or mcc. If your connection doesn't work, you might want to relaunch the configuration.
hr: Došlo je do problema tijekom namještanja. Provjerite vezu putem net_monitora
    ili mcca. Ako vaša veza ne radi, možda ćete morati ponovno pokrenuti
    konfiguraciju

en: Profile to delete:
hr: Profil za obrisati:

en: Profile:
hr: Profil:

en: Protocol
hr: Protokol

en: Protocol for the rest of the world
hr: Protokol za ostatak svijeta

en: Protocol for the rest of the world
    No D-Channel (leased lines)
hr: Protokol za ostatak svijeta 
     bez D-kanala (za iznajmljene linije)

en: Provider dns 1 (optional)
hr: Pružateljev DNS 1 (opciono)

en: Provider dns 2 (optional)
hr: Pružateljev DNS 2 (opciono)

en: Provider name (ex provider.net)
hr: Ime ISP pružatelja (npr. provider.hr)

en: Provider phone number
hr: Telef. broj pružatelja

en: Proxies configuration
hr: Postava proxy-a

en: Proxy should be http://...
hr: Proxy treba biti http://...

en: Puerto Rico
hr: Puerto Riko

en: Quit
hr: Završi

en: Quit without saving
hr: Da završim bez spremanja

en: Quit without writing the partition table?
hr: Da završim bez zapisivanje particijske tablice?

en: RAID-disks %s
hr: RAID-diskovi %s

en: Raw printer
hr: Raw pisač

en: Raw printer (No driver)
hr: Raw printer (Bez upravljačkog programa)

en: Re-configure interface and DHCP server
hr: Re-konfiguriraj sučelje i DHCP poslužitelj

en: Re-submit
hr: Ponovno Pošalji

en: Read carefully!
hr: Pročitajte pažljivo!

en: Read-write
hr: Čitaj-piši

en: Reading printer data...
hr: Čitam podatke o pisaču ...

en: Reading printer database...
hr: Čitam bazu pisača ...

en: Real name
hr: Puno ime

en: Refresh printer list (to display all available remote CUPS printers)
hr: Osvježi popis pisača (za prikaz svih dostupnih udaljenih CUPS pisača)

en: Refreshing printer data...
hr: Osvježavam padatke o pisaču ...

en: Refuse
hr: Odbij

en: Reload partition table
hr: Ponovno učitaj particijsku tabelu

en: Remember this password
hr: Zapamti ovu lozinku

en: Remote Administration
hr: Udaljeno administriranje

en: Remote CUPS server
hr: Udaljeni CUPS poslužitelj

en: Remote host name
hr: Udaljeno ime računala

en: Remote host name missing!
hr: Nedostaje ime računala udaljenog pisača!

en: Remote lpd Printer Options
hr: Postavke udaljenog lpd pisača

en: Remote printer
hr: Udaljeni pisač

en: Remote printer name
hr: Ime udaljenog pisača

en: Remote printer name missing!
hr: Nedostaje ime udaljenog pisača!

en: Removable media automounting
hr: Automatsko montiranje prenosivog medija

en: Remove List
hr: Popis za uklanjanje

en: Remove Selected
hr: Ukloni izabrano

en: Remove Windows(TM)
hr: Ukloni Windowse(TM)

en: Remove a module
hr: Ukloni modul

en: Remove fonts on your system
hr: Ukloni fontove s vašeg sustava

en: Remove from LVM
hr: Ukloni sa LVM-a

en: Remove from RAID
hr: Ukloni sa RAID-a

en: Remove printer
hr: Ukloni pisač

en: Remove the last item
hr: Ukloni posljednju stavku

en: Remove the logical volumes first
hr: Ukloni logički volumen prvo

en: Remove the loopback file?
hr: Ukloniti loopback datoteku?

en: Remove this printer from Star Office/OpenOffice.org/GIMP
hr: Ukloni ovaj pisač iz StarOfficea/OpenOffice.org/GIMPa

en: Remove user directories before restore.
hr: Ukloni mape korisnika prije povrata.

en: Removing %s
hr: Uklanjam %s

en: Removing printer from Star Office/OpenOffice.org/GIMP
hr: Uklanjam pisač iz StarOfficea/OpenOffice.org/GIMPa

en: Replay
hr: Ponovno prikaži

en: Rescue partition table
hr: Spasi particijsku tabelu

en: Reselect correct fonts
hr: Ponovno izaberi ispravne fontove

en: Resize
hr: Promijeni veličinu

en: Resizing
hr: Mijenjam veličinu

en: Resizing Windows partition
hr: Izračunavam granice Windows datotečnog sustava

en: Resolution
hr: Rezolucija

en: Resolution: %s
hr: Rezolucija: %s

en: Resolutions
hr: Rezolucije

en: Restart XFS
hr: Ponovno pokreni XFS

en: Restarting printing system...
hr: Ponovno pokrećem ispisni sutav ...

en: Restore
hr: Povrati

en: Restore Other
hr: Povrati ostalo

en: Restore Users
hr: Povrati korisnike

en: Restore all backups
hr: Povrati sve pohrane

en: Restore from Hard Disk.
hr: Povrati s tvrdog diska

en: Restore partition table
hr: Vrati particijsku tabelu

en: Restore system
hr: Povrati sustav

en: Restoring from file %s failed: %s
hr: Vraćanje iz datoteke %s nije uspjelo: %s

en: Restrict command line options
hr: Ograničene opcije na komandnoj liniji

en: Right "Windows" key
hr: Desna "Windows" tipka

en: Right Alt key
hr: Desna Alt tipka

en: Romania
hr: Rumunjska

en: Romanian (qwerty)
hr: Rumunjska (qwerty)

en: Romanian (qwertz)
hr: Rumunjska (qwertz)

en: Root partition size in MB:
hr: Veličina korijenske particije u MB:

en: Run "sndconfig" after installation to configure your sound card
hr: Pokrenite "sndconfig" poslije instalacije za podešavanje vaše zvučne kartice

en: Runs commands scheduled by the at command at the time specified when
    at was run, and runs batch commands when the load average is low enough.
hr: Pokreće komande zakazane sa at komandom u specifirano vrijeme kada
    je at pokrenut, i pokreće batch komande kada je prosječna zauzetost dovoljno niska.

en: Russian
hr: Ruska

en: Russian (Phonetic)
hr: Ruska (fonetska)

en: SECURITY WARNING!
hr: SIGURNOSNO UPOZORENJE!

en: SILO Installation
hr: SILO instalacija

en: SMB (Windows 9x/NT) Printer Options
hr: Postavke SMB (Windows 9x/NT) pisača

en: SMB server IP
hr: IP SMB poslužitelja

en: SMB server host
hr: SMB poslužitelj

en: Saint Helena
hr: Sveta Helena

en: Saint Lucia
hr: Sveta Lucija

en: Samba share name missing!
hr: Ime dijeljenog samba resursa nedostaje!

en: Saturday
hr: Subota

en: Saudi Arabia
hr: Saudijska Arabija

en: Save
hr: Snimi

en: Save as..
hr: Snimi kao..

en: Save on floppy
hr: Spremi na disketu

en: Save packages selection
hr: Spremi odabir paketa

en: Save partition table
hr: Spremi particijsku tabelu

en: Saves and restores system entropy pool for higher quality random
    number generation.
hr: Sprema i vraća sustavsku entropiju za veću kvalitetu generiranja
    slučajnih brojeva.

en: Scanning for TV channels
hr: Tražim TV kanale

en: Scanning for TV channels in progress ...
hr: Pretraživanje TV kanala u tijeku ...

en: Scanning partitions to find mount points
hr: Tražim particije kako bi pronašao mjesta montiranja

en: Scientific Workstation
hr: Znanstvena radna stanica

en: Screenshots will be available after install in %s
hr: Screenshotovi će biti raspoloživi poslije instalaciju u %s

en: Script-based
hr: Temeljem skripta

en: Search for fonts in installed list
hr: Potraži fontove u popisu instaliranih

en: Search installed fonts
hr: Traži instalirane fontove

en: Search servers
hr: Poslužitelji za pretraživanje

en: Second DNS Server (optional)
hr: Drugi DNS poslužitelj (opciono)

en: Second floppy drive
hr: Drugi disketni pogon

en: Sector
hr: Sektor

en: Security
hr: Sigurnost

en: Security level
hr: Sigurnosna razina

en: See hardware info
hr: Pokaži info o hardveru

en: Select Printer Connection
hr: Odaberite vezu pisača

en: Select Printer Spooler
hr: Odaberite spooler pisača

en: Select another media to restore from
hr: Izaberite drugi medij s kojeg ćete povratiti podatke

en: Select file
hr: Odaberite datoteku

en: Select installation class
hr: Odaberite razred instalacije

en: Select model manually
hr: Ručno izaberi model

en: Select the font file or directory and click on 'Add'
hr: Izaberite datoteku ili mapu fontova i stisnite 'Dodaj'

en: Select the memory size of your graphics card
hr: Odaberite količinu memorije na grafičkoj kartici

en: Select user manually
hr: Ručno izaberi korisnika

en: Select your provider.
    If it isn't listed, choose Unlisted.
hr: Izaberite vašeg pružatelja Internet usluga.
     Ako nije na popisu odaberite Drugi

en: Selected All
hr: Izabrao sve

en: Selected size is larger than available space
hr: Izabrana veličina je veća nego raspoloživ prostor

en: Send mail report after each backup to:
hr: Ovjde pošalji izvještaj mailom poslije svake pohrane:

en: Sending files...
hr: Šaljem datoteke...

en: September
hr: Rujan

en: Serbian (cyrillic)
hr: Srpska (čirilica)

en: Server
hr: Poslužitelj

en: Services
hr: Servisi

en: Services and deamons
hr: Servisi i daemoni

en: Services: %d activated for %d registered
hr: Servisi: %d aktiviran za %d registriran

en: Set of tools to read and send mail and news (pine, mutt, tin..) and to browse the Web
hr: Pribor alata za čitanje i slanje mail-a i news-a (pine, mutt, tin..) i za pregled Web-a

en: Set root password
hr: Podešavanje root lozinke

en: Set this printer as the default
hr: Odredi ovaj pisač za podrazumijevani

en: Set up your Windows server to make the printer available under the IPP protocol and set up printing from this machine with the "%s" connection type in Printerdrake.
hr: Namjestite vaš Windows poslužitelj da omogućuje pristup pisaču preko IPPprotokola i namjestite ispis s ovog računala sa "%s" tipom veze u Printerdrakeu.

en: Settings
hr: Postavke

en: Share name
hr: Ime sharea

en: Shell
hr: Ljuska

en: Show automatically selected packages
hr: Prikaži automatski odabrane pakete

en: Show current interface configuration
hr: Pokaži trenutne postavke sučelja

en: Show only for the selected day
hr: Pokaži samo izabrani dan

en: Singapore
hr: Singapur

en: Size
hr: Veličina

en: Size in MB:
hr: Veličina u MB:

en: Size: %s
hr: Veličina: %s

en: Size: %s
hr: Veličina: %s

en: Skip
hr: Preskoči

en: Slovakia
hr: Slovačka

en: Slovakian (QWERTY)
hr: Slovačka (QWERTY)

en: Slovakian (QWERTZ)
hr: Slovačka (QWERTZ)

en: Slovenia
hr: Slovenija

en: Slovenian
hr: Slovenska

en: Solomon Islands
hr: Solomon Otoci

en: Somalia
hr: Somalija

en: Some hardware on your computer needs ``proprietary'' drivers to work.
    You can find some information about them at: %s
hr: Neki hardware na vašem računalu treba ``vlasničke'' upravljačke programe
    kako bi proradio. Možete naći više informaciju o tome na: %s

en: Some important packages didn't get installed properly.
    Either your cdrom drive or your cdrom is defective.
    Check the cdrom on an installed computer using "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"
hr: Neki važni paketi nisu se instalirali pravilno.
    Ili je vaš cdrom pogon ili cd medij u defektu.
    Provjerite cdrom na instaliranom računalu koristeći "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"

en: Some steps are not completed.
    
    Do you really want to quit now?
hr: Niste završili sve korake.
    
    Želite li zaista završiti?

en: Sorry, no floppy drive available
hr: Žalim, međutim disketni pogon nije dostupan

en: Sound and video playing/editing programs
hr: Zvučni i video svirački/uređivački programi

en: Sound card
hr: Zvučna kartica

en: South Africa
hr: Južna Afrika

en: Spain
hr: Španjolska

en: Spanish
hr: Španjolska

en: Specify options
hr: Odredi postavke

en: Standard
hr: Standardno

en: Standard test page
hr: Standardna testna stranica

en: Start
hr: Pokretanje

en: Start at boot
hr: Pokrenuto pri podizanju

en: Start sector:
hr: Početni sektor:

en: Start: sector %s
hr: Početak: sektor %s

en: Started on boot
hr: Pokrenuto pri podizanju

en: Starting network...
hr: Pokrećem mrežu ...

en: Starting the printing system at boot time
hr: Pokretanje ispisnog sustava prilikom podizanja sustava

en: Starts the X Font Server (this is mandatory for XFree to run).
hr: Pokreće X Pismovni Poslužitelj (ovo je nužno za XFree da se pokrene).

en: State
hr: Stanje

en: Stop
hr: Zaustavljanje

en: Summary
hr: Sumarno

en: Sun - Mouse
hr: Sun - miš

en: Sunday
hr: Nedjelja

en: Support the OKI 4w and compatible winprinters.
hr: Podržava OKI 4w i kompaktibilne win pisače.

en: Suppress Fonts Files
hr: Potisni datoteke fontova

en: Suppress Temporary Files
hr: Potisni privremene datoteke

en: Swap partition size in MB:
hr: Veličina swap particiju u MB:

en: Sweden
hr: Švedska

en: Swedish
hr: Švedska

en: Swiss (French layout)
hr: Švicarska (francuski raspored)

en: Swiss (German layout)
hr: Švicarska (Njemački raspored)

en: Switching from ext2 to ext3
hr: Mijenjam iz ext2 u ext3

en: Syslog is the facility by which many daemons use to log messages
    to various system log files.  It is a good idea to always run syslog.
hr: Syslog je resurs kojega koriste mnogi demoni kako bi logirali poruke
    u različite sustavske log datoteke. Dobra je ideja uvijek imati pokrenuti syslog.

en: System
hr: Sustav

en: System mode
hr: Sistemski mod

en: TCP/Socket Printer Options
hr: Opcije TCP/Socket pisača

en: TV card
hr: TV kartica

en: TV norm:
hr: TV standard :

en: Table
hr: Tablica

en: Tajik keyboard
hr: Tajik tipkovnica

en: Terminal-based
hr: Terminal-zasnovano

en: Test of the configuration
hr: Iskušaj postavu

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
hr: Probna stranica(e) poslana je na pisač.
    Ponekad je potrebno par sekundi prije nego pisač počne s ispisom.

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
    Printing status:
    %s
hr: Testna/e stranica/e su poslane na pisač.
    Može potrajati neko vrijeme dok ispisivanje ne započne.
    Status ispisa:
    %s

en: Test pages
hr: Testne stranice

en: Testing your connection...
hr: Testiram vašu vezu...

en: Thai keyboard
hr: Tajlandska tipkovnica

en: Thailand
hr: Tajland

en: Thank you for choosing Mandrake Linux 9.2
hr: Hvala vam što ste izabrali Mandrake Linux 9.2

en: The DrakX Partitioning wizard found the following solutions:
hr: DrakX čarobnjak za particioniranje je pronašao slijedeća rješenja:

en: The FAT resizer is unable to handle your partition, 
    the following error occured: %s
hr: Program koji mjenja veličinu FAT-a ne može rukovati vašom particijom, 
    slijedeća greška se dogodila: %s

en: The K Desktop Environment, the basic graphical environment with a collection of accompanying tools
hr: K Radno Okružje, osnovno grafičko okružje sa kolekcijom pripadajućih alata

en: The Local Network did not finish with `.0', bailing out.
hr: Lokalna mreža nije završila sa '.0', odustajem.

en: The auto install can be fully automated if wanted,
    in that case it will take over the hard drive!!
    (this is meant for installing on another box).
    
    You may prefer to replay the installation.
hr: Auto instalacija može biti potpuno automatska ukoliko želite,
    u tom slučaju će preuzeti hard disk!!
    (ovo znači za instalaciju na drugo računalo).
    
    Možete preferirati da ponovite instalaciju.

en: The backup partition table has not the same size
    Still continue?
hr: Backup particijske tablice nema istu veličinu
    Da ipak nastavim?

en: The change is done, but to be effective you must logout
hr: Promjena je izvršena, ali da bi imala učinak, morate se odlogirati

en: The encryption keys do not match
hr: Enkripcijski ključevi se ne slažu

en: The floppy has been successfully generated.
    You may now replay your installation.
hr: Disketa je uspješno stvorena.
    Sada možete ponoviti svoju instalaciju

en: The following packages are going to be installed
hr: Slijedeći paketi će biti instalirani

en: The following packages are going to be removed
hr: Slijedeći paketi će biti uklonjeni

en: The following printers are configured. Double-click on a printer to change its settings; to make it the default printer; or to view information about it.
hr: Navedeni pisači su podešeni. Dvostruko kliknite na pisač da bi mu promijenilipostavke; da ga odredite za podrazumijevani pisač; ili da bi pogledaliinformacije o njemu.

en: The highlighted entry will be booted automatically in %d seconds.
hr: Osvjetljeni zapis biti će bootiran automatski za %d sekundi.

en: The inkjet printer drivers provided by Lexmark only support local printers, no printers on remote machines or print server boxes. Please connect your printer to a local port or configure it on the machine where it is connected to.
hr: Pokretački programi za Inkjet pisače od Lexmarka podržavaju samo lokalne pisače,ne pisače na udaljenim računalima ili kutijama ispisnog poslužitelja. Spojitevaš pisač na lokalni port ili ga namjestite na računalu u kojeg je uključen.

en: The internet superserver daemon (commonly called inetd) starts a
    variety of other internet services as needed. It is responsible for starting
    many services, including telnet, ftp, rsh, and rlogin. Disabling inetd disables
    all of the services it is responsible for.
hr: Internet superserver demon (najčešće zvan inetd) pokreće 
    razne druge internet servise po potrebi. Odgovoran je za pokretanje 
    mnogo servisa, uključujući telnet, ftp, rsh, i rlogin. Isključivanje inetd-a
    onemogučuje sve servise za koje je zadužen.

en: The model is correct
hr: Model je točan

en: The most common way to connect with adsl is pppoe.
    Some connections use pptp, a few use dhcp.
    If you don't know, choose 'use pppoe'
hr: Najčešći način da se povežete sa adsl-om je pppoe.
    Neke veze koriste pptp, a nekoliko koriste dhcp.
    Ukoliko neznate, izaberite 'koristi pppoe'

en: The network access was not running and could not be started. Please check your configuration and your hardware. Then try to configure your remote printer again.
hr: Mreža nije pokrenuta. Provjerite postavke i hardver. Zatim probajte ponovnopodesiti vaš udaljeni pisač.

en: The network configuration done during the installation cannot be started now. Please check whether the network is accessable after booting your system and correct the configuration using the Mandrake Control Center, section "Network & Internet"/"Connection", and afterwards set up the printer, also using the Mandrake Control Center, section "Hardware"/"Printer"
hr: Postava mreže napravljena tijekom instalacije se ne može sada pokrenuti.Provjerite da li je mreža dostupna poslije pokretanja sustava i ispravitepostavke korištenjem Mandrake kontrolnog centra, odjeljak "Mreža i Internet"/"Veza", i poslije podesite pisač, također iz Mandrake kontrolnog centra,odjeljak "Hardver"/"Pisač"

en: The package %s needs to be installed. Do you want to install it?
hr: Paket %s treba instalirati. Da li ga želite instalirati?

en: The passwords do not match
hr: Lozinke se ne podudaraju

en: The per-user sharing uses the group "fileshare". 
    You can use userdrake to add a user to this group.
hr: Dijeljenje po korisniku koristi grupu "fileshare". 
    Možete koristiti userdrake za dodavanje korisnika u navedenu grupu.

en: The port number should be an integer!
hr: Broj porta bi trebao biti cjelobrojni broj!

en: The portmapper manages RPC connections, which are used by
    protocols such as NFS and NIS. The portmap server must be running on machines
    which act as servers for protocols which make use of the RPC mechanism.
hr: Portmapper uređuje RPC vezama, koje su korištene u protokolima
    poput NFS-a ili NIS-a. Portmap poslužitelj mora biti pokrenut na računalima
    koji su poslužitelji za protokole koji se služe RPC mehanizmima.

en: The printer "%s" already exists,
    do you really want to overwrite its configuration?
hr: Pisač "%s" već postoji,
    da li zaista želite prepisati njegovu konfiguraciju?

en: The printer "%s" is set as the default printer now.
hr: Pisač "%s" je sada određen za podrazumijevani.

en: The printer "%s" was successfully added to Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
hr: Pisač "%s" je uspješno dodan StarOfficeu/OpenOffice.org/GIMPu.

en: The printer "%s" was successfully removed from Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
hr: Pisač "%s" je uspješno uklonjen iz StarOfficea/OpenOffice.org/GIMPa.

en: The printing system (%s) will not be started automatically when the machine is booted.
    
    It is possible that the automatic starting was turned off by changing to a higher security level, because the printing system is a potential point for attacks.
    
    Do you want to have the automatic starting of the printing system turned on again?
hr: Ispisni sustav (%s) se neće automatski pokretati kada se računalu pokrene.
    
    Moguće je da je automatsko pokretanje isključeno zbog prebacivanja na višusigurnosnu razinu, jer je ispisni sustav moguća točka napada.
    
    Želite li ponovno uključiti automatsko podizanje ispisnog sustava?

en: The routed daemon allows for automatic IP router table updated via
    the RIP protocol. While RIP is widely used on small networks, more complex
    routing protocols are needed for complex networks.
hr: Routed daemon omogućava automatsku IP ruter tablicu koja se obnavlja
    putem RIP protokola. Dok se RIP najšire koristi na malim mrežama, više kompleksniji
    ruting protokoli su potrebni za kompleksnije mreže.

en: The rstat protocol allows users on a network to retrieve
    performance metrics for any machine on that network.
hr: Rstat protokol omogućava korisnicima na mreži da dohvate
    mjerljive performanse za svako računalo koje je na mreži.

en: The rusers protocol allows users on a network to identify who is
    logged in on other responding machines.
hr: Rusers protokol omogućava korisnicima na mreži da identificira tko je
    prijavljen na drugim računalima koja odgovaraju.

en: The rwho protocol lets remote users get a list of all of the users
    logged into a machine running the rwho daemon (similiar to finger).
hr: Rwho protokol omogućava udaljenim korisnicima da dobiju popis svih
    korisnika prijavljenih na računalo na kojima je pokrenut rwho (slično finger-u).

en: The setup has already been done, and it's currently enabled.
hr: Postavljanje je već urađeno, ali je trenutno omogućeno.

en: The setup has already been done, but it's currently disabled.
hr: Postavljanje je već urađeno, ali je trenutno onemogućeno.

en: The setup of Internet Connection Sharing has already been done.
    It's currently enabled.
    
    What would you like to do?
hr: Postavljanje dijeljenja veze prema internetu je već napravljeno.
    Trenutno je omogućeno.
    
    Što želite napraviti?

en: The success of MandrakeSoft is based upon the principle of Free Software. Your new operating system is the result of collaborative work of the worldwide Linux Community.
hr: Uspjeh MandrakeSofta se temelji na principima slobodnog softvera. Vašnovi operativni sustav je rezultat udruženog rada svjetske Linux zajednice

en: The two critical parameters are the vertical refresh rate, which is the rate
    at which the whole screen is refreshed, and most importantly the horizontal
    sync rate, which is the rate at which scanlines are displayed.
    
    It is VERY IMPORTANT that you do not specify a monitor type with a sync range
    that is beyond the capabilities of your monitor: you may damage your monitor.
     If in doubt, choose a conservative setting.
hr: Dva kritična parametra su vertikalna vrijednost osvježavanja, koja je vrijednost
    u kojoj se cijeli zaslon osvježava, i najvažnije horizontalna
    vrijednost osvježavanja koja ja vrijednost u kojoj se svaka linija prikazuje.
    
    JAKO JE VAŽNO da ne specifirate tip monitora kod kojega je raspon osvježavanja
    veći od mogućnosti vašeg monitora jer možete oštetiti vaš monitor.
     Ukoliko ste u nedoumici, izaberite konzervativne postavke.

en: The user name must contain only lower cased letters, numbers, `-' and `_'
hr: Korisničko ime može sadržavati samo mala slova, brojeve, `-' i `_'

en: Themes
hr: Teme

en: There are already some restrictions, and more automatic checks are run every night.
hr: Već postoje neka ograničenja i više automatskih provjera se pokreće svake noći.

en: There is already a partition with mount point %s
hr: Već postoji particija sa mjestom montiranja %s

en: There is no existing partition to use
hr: Nema postojećih particija koje bih mogao upotrijebiti

en: There is only one configured network adapter on your system:
    
    %s
    
    I am about to setup your Local Area Network with that adapter.
hr: Postoji samo jedan konfigurirani mrežni adapter na vašem sustavu:
    
    %s
    
    Postaviti ću lokalnu mrežu (LAN) sa tim adapterom.

en: There was an error installing packages:
hr: Pojavila se greška kod instalacije paketa:

en: There was an error ordering packages:
hr: Javila se greška prilikom sortiranja paketa:

en: These commands you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications, but here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
hr: Ove komande možete također koristiti u "Printing command" polju dijalogaza ispis mnogih aplikacija, ali ovdje ne stavljate ime datoteke jerdatoteku za ispis dobavlja sama aplikacija.

en: These options can backup and restore all files in your /etc directory.
hr: Ove opcije mogu pohraniti i povratiti sve datoteke u vašoj /etc mapi.

en: This command you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications. But here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
hr: Ovu naredbu možete također koristiti u "Printing command" polju dijalogamnogih aplikacija. Ali tamo ne upisujete ime datoteke jer datoteku za ispisdobavlja sama aplikacija.

en: This directory should remain within the root filesystem
hr: Ovaj direktorij bi trebao ostati unutar root datotečnog sustava

en: This encryption key is too simple (must be at least %d characters long)
hr: Upisani enkripcijski ključ je prejednostavan (mora biti dug najmanje %d znakova)

en: This floppy is not FAT formatted
hr: Ova disketa nije FAT formatirana

en: This interface has not been configured yet.
    Launch the configuration wizard in the main window
hr: Ovo sučelje još nije podešeno.
    Pokrenite čarobnjak za postavu u glavnom prozoru

en: This is a mandatory package, it can't be unselected
hr: Budući da je ovo obvezni paket ne možete ga odznačiti

en: This is similar to the previous level, but the system is entirely closed and security features are at their maximum.
hr: Temeljeno na prijašnjoj razini, ali je sustav potpuno zatvoren.
    Sigurnosne značajke su na maksimumu.

en: This is the standard security recommended for a computer that will be used to connect to the Internet as a client.
hr: Ovo je standardna sigurnosna razina preporučena za računala koja će biti korištena za spajanje na Internet kao klijent.

en: This label is already used
hr: Ova oznaka već postoji

en: This level is to be used with care. It makes your system more easy to use,
    but very sensitive. It must not be used for a machine connected to others
    or to the Internet. There is no password access.
hr: Ova razina se treba koristiti sa pažnjom. Ona čini vaš sustav mnogo lakšim za korištenje,
    ali vrlo osjetljiv: ne smije biti korišten za računala koja su povezana u mreži ili na Internet. Naime, nema lozinke za pristup.

en: This package loads the selected keyboard map as set in
    /etc/sysconfig/keyboard.  This can be selected using the kbdconfig utility.
    You should leave this enabled for most machines.
hr: Ovaj paket učitava odabranu tastaturnu mapu kao što je postavljenu u
    /etc/sysconfig/keyboard. Ona se može odabrati koristeći kbdconfig alat.
    Trebali biste ostaviti ovo uključeno za većinu računala.

en: This package must be upgraded.
    Are you sure you want to deselect it?
hr: Ovaj paket treba nadograditi
    Da li ste sigurni da ga želite odznačiti?

en: This partition can't be used for loopback
hr: Ova particija se ne može koristiti za loopback

en: This partition is not resizeable
hr: Ova particija nije promjenjiva u veličini

en: This password is too short (it must be at least %d characters long)
hr: Ova lozinka je prejednostavna (lozinka mora sadržavati barem %d znakova)

en: This password is too simple
hr: Lozinka je prejednostavna

en: This user name has already been added
hr: Ovaj korisnik već postoji

en: Thursday
hr: Četvrtak

en: Time remaining
hr: Preostalo vrijeme

en: Timezone
hr: Vremenska zona

en: To activate the mouse,
hr: Za aktiviranje miša,

en: To get a list of the options available for the current printer click on the "Print option list" button.
hr: Da bi dobili popis opcija dostupnih za trenutni pisač stisnite na "Popisispisnih opcija".

en: To have more partitions, please delete one to be able to create an extended partition
hr: Ako želite dodati još koju particiju molim obrišite jednu od particija kako bi
    mogli stvoriti jednu extended particiju.

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>" or "%s <file>".
hr: Da bi ispisali datoteku iz komandne linije (terminalskog prozora) koristitenaredbu "%s <datoteka>" ili "%s <datoteka>".

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>".
hr: Da bi ipisali datoteku iz komandne linije (terminalski prozor) koristitekomandu "%s <datoteka>".

en: To print a file from the command line (terminal window) you can either use the command "%s <file>" or a graphical printing tool: "xpp <file>" or "kprinter <file>". The graphical tools allow you to choose the printer and to modify the option settings easily.
hr: Da bi ispisali datoteku iz komandne linije (terminalski prozor) koristiteili komandu "%s <datoteka>" ili grafički alat za ispis: "xpp <datoteka>"ili "kprinter <datoteka>". Grafički alati vam omogućuju da lako izaberetepisač i podesite opcije.

en: To print on a NetWare printer, you need to provide the NetWare print server name (Note! it may be different from its TCP/IP hostname!) as well as the print queue name for the printer you wish to access and any applicable user name and password.
hr: Za ispis na NetWare pisač, trebate navestiNetWare ime ispisnog poslužitelja (Primjetite da može biti različit odnjegovog TCP/IP imena računala!) kao i ime ispisnog reda za pisač kojimželite pristupiti, te neko primjenjivo korisničko ime i lozinku.

en: To print to a SMB printer, you need to provide the SMB host name (Note! It may be different from its TCP/IP hostname!) and possibly the IP address of the print server, as well as the share name for the printer you wish to access and any applicable user name, password, and workgroup information.
hr: Za ispis na SMB pisač, trebate navestiime SMB domaćina (Primjetite da može biti različit od TCP/IP imena računala) i vjerojatno IP adresu ispisnog poslužitelja, kao iime dijeljenog resursa za pisač kojem želite pristupiti i bilo kojeprimjenjivo korisničko ime, lozinku ili informacije o radnoj grupi.

en: To use a remote lpd printer, you need to supply the hostname of the printer server and the printer name on that server.
hr: Ukoliko želite koristiti udaljeni lpd pisač, morate unijetiime ispisnog poslužitelja te ime pisača na tom poslužitelju.

en: To use this saved packages selection, boot installation with ``linux defcfg=floppy''
hr: Za korištenje spremljenog odabira paketa, podignite instalaciju sa ``linux defcfg=floppy''

en: Toggle between flat and group sorted
hr: Prebaci između ravno i grupno sortiranog

en: Toggle to expert mode
hr: Normalno > Ekspert

en: Toggle to normal mode
hr: Prebaci u normalni mod

en: Tools to ease the configuration of your computer
hr: Alati za lako podešavanje vašeg računala

en: Total Progress
hr: Ukupni progres

en: Total size: %d / %d MB
hr: Ukupna veličina: %d / %d MB

en: Track network card id (useful for laptops)
hr: Prati id mrežne kartice (korisno za laptope)

en: Transfer
hr: Prebaci

en: Transfer printer configuration
hr: Prebaci postavke pisača

en: Transferring %s...
hr: Prebacujem %s ...

en: Trinidad and Tobago
hr: Trinidad i Tobago

en: True Type fonts installation
hr: Instalacija True Type fontova

en: True Type install done
hr: Instalacija True Typea gotova

en: Truly minimal install (especially no urpmi)
hr: Stvarno malena instalacija (posebice bez urpmia)

en: Trying to rescue partition table
hr: Pokušavam spasiti particijsku tablicu

en: Tuesday
hr: Utorak

en: Tunisia
hr: Tunis

en: Turkey
hr: Turska

en: Turkish (modern "Q" model)
hr: Turska (moderna  "Q" model)

en: Turkish (traditional "F" model)
hr: Turska (tradicionalni "F" model)

en: Type
hr: Vrsta

en: Type of install
hr: Tip instalacije

en: Type:
hr: Tip:

en: Type:
hr: Vrsta:

en: UK keyboard
hr: UK tipkovnica

en: US keyboard
hr: US tipkovnica

en: US keyboard (international)
hr: US keyboard (internacionalna)

en: USA (broadcast)
hr: SAD (bcast)

en: USA (cable)
hr: SAD (kabl)

en: USA (cable-hrc)
hr: SAD (kabl-hrc)

en: Ukraine
hr: Ukrajina

en: Ukrainian
hr: Ukrajinska

en: Unable to fork: %s
hr: Ne mogu napraviti fork: %s

en: Unable to start live upgrade !!!
hr: Ne mogu pokrenuti živu nadogradnju !!!

en: Under Devel ... please wait.
hr: Razvija se ... molimo sačekajte.

en: Undo
hr: Vrati

en: Uninstall Fonts
hr: Odinstaliraj fontove

en: United Arab Emirates
hr: Ujedinjeni Arapski Emirati

en: United Kingdom
hr: Ujedinjeno Kraljevstvo

en: United States
hr: Sjedinjene Američke Države

en: Unknown model
hr: Nepoznati model

en: Unmount
hr: Demontiraj

en: Unsafe
hr: Nesigurno

en: Unselect fonts installed
hr: Odselektiraj instalirane fontove

en: Unselected All
hr: Odselektiraj sve

en: Updating package selection
hr: Dograđujem izbor paketa

en: Upgrade
hr: Dogradnja

en: Uruguay
hr: Urugvaj

en: Use CD-R/DVD-R to backup
hr: Koristi CD/DVDROM za pohranu

en: Use Hard Disk to backup
hr: Koristi tvrdi disk za pohranu

en: Use Xinerama extension
hr: Koristi Xinerama proširenje

en: Use ``%s'' instead
hr: Umjesto toga koristi ``%s''

en: Use ``Unmount'' first
hr: Prvo pritisnite ``Demontiraj''

en: Use auto detection
hr: Koristi auto detekciju

en: Use daemon
hr: Koristi daemon

en: Use existing partitions
hr: Koristi postojeće particije

en: Use fdisk
hr: Koristi fdisk

en: Use for loopback
hr: Koristi za loopback

en: Use free space
hr: Koristi slobodan prostor

en: Use libsafe for servers
hr: Koristi libsafe za poslužitelje

en: Use quota for backup files.
hr: Koristi quotu za pohranjene datoteke

en: Use tape to backup
hr: Koristi vrpcu za pohranu

en: Use the %c and %c keys for selecting which entry is highlighted.
hr: Za mijenjanje izabranog sustava pritisnite tipke %c i %c.

en: Use the Windows partition for loopback
hr: Koristi Windows particiju za loopback

en: Use the free space on the Windows partition
hr: Iskoristi slobodan prostor na Windows particiji

en: User
hr: Korisnik

en: User list to restore (only the most recent date per user is important)
hr: Popis korisnika za povrat (samo je najnoviji nadnevak važan za svakog korisnika)

en: User name
hr: Korisničko ime

en: Users
hr: Korisnici

en: Various
hr: Razno

en: Vertical refresh rate
hr: Vertikalna vrijednost osvježavanja

en: Video mode
hr: Video mod

en: Vietnamese "numeric row" QWERTY
hr: Vijetnamska "numeric row" QWERTY

en: View Backup Configuration.
hr: Pogledaj postavke sigurnosne pohrane

en: Virgin Islands (British)
hr: Djevičanski Otoci (Britanski)

en: Virgin Islands (U.S.)
hr: Djevičanski Otoci (U.S.)

en: WARNING: this device has been previously configured to connect to the Internet.
    Simply accept to keep this device configured.
    Modifying the fields below will override this configuration.
hr: UPOZORENJE: Ovaj uređaj je bio prethodno konfiguriran za spajanje na Internet.
    Jednostavno prihvatite ovaj uređaj konfiguriran.
    Promjena polja niže će prepisati ovu konfiguraciju.

en: Wait please
hr: Molim sačekajte

en: Warning
hr: Upozorenje

en: Warning! An existing firewalling configuration has been detected. You may need some manual fixes after installation.
hr: Upozorenje! Postojeća vatrozidna konfiguracija je pronađena. Morati ćete ručno popraviti neke dijelove nakon instalacije.

en: Warning, another Internet connection has been detected, maybe using your network
hr: Upozorenje, otkrivena je još jedna Internet veza, koja možda koristivašu mrežu

en: Warning, the network adapter (%s) is already configured.
    
    Do you want an automatic re-configuration?
    
    You can do it manually but you need to know what you're doing.
hr: Upozorenje, mrežni adapter (%s) je već podešen.
    
    Želite li automatsku re-konfiguraciju?
    
    Možete je podesiti i ručno, ali trebate znati što radite.

en: Wednesday
hr: Srijeda

en: Welcome To Crackers
hr: Dobrodošli Crackeri

en: Welcome to %s
hr: Dobrodošli u %s

en: Welcome to %s the operating system chooser!
    
    Choose an operating system from the list above or
    wait %d seconds for default boot.
hr: Dobro dosli u %s izbornik operativnih sustava!
    
    Izaberite operativni sustav u popisu iznad ili
    pričekajte %d sekundi za uobičajeno podizanje.

en: Welcome to GRUB the operating system chooser!
hr: Dobro dosli u GRUB izbornik operativnih sustava!

en: Welcome to The Network Configuration Wizard.
    
    We are about to configure your internet/network connection.
    If you don't want to use the auto detection, deselect the checkbox.
hr: Dobro Došli u Čarobnjak za podešavanje mreže
    
    Sada ćemo konfigurirati vašu internet/mrežnu vezu.
    Ukoliko ne želite koristiti auto detekciju, odselektirajte kvadratić s potvrdom.

en: Welcome to the Internet Connection Sharing utility!
    
    %s
    
    Click on Configure to launch the setup wizard.
hr: Dobro došli u alat za konfiguriranje dijeljenja Internet veze!
    
    %s
    
    Kliknite na Postavke ukoliko želite pokreniti čarobnjak za postavljanja.

en: Welcome to the Open Source world.
hr: Dobrodošli u Open Source svijet

en: West Europe
hr: Zapadna Europa

en: Western Sahara
hr: Zapadna Sahara

en: What
hr: Što

en: What kind is your ISDN connection?
hr: Kakav tip ISDN veze koristite ?

en: What kind of card do you have?
hr: Kakvu karticu posjedujete?

en: What type of partitioning?
hr: Kakav tip particioniranja?

en: Wheel
hr: Kotačić

en: When
hr: Kada

en: Where
hr: Gdje

en: Where do you want to install the bootloader?
hr: Gdje želite instalirati bootloader?

en: Where do you want to mount device %s?
hr: Gdje želite montirati uređaj %s?

en: Which %s driver should I try?
hr: Koji %s upravljački program želite isprobati?

en: Which configuration of XFree do you want to have?
hr: Koju konfiguraciju XFree-a želite imati?

en: Which disk do you want to move it to?
hr: Na koji disk se želite premjestiti?

en: Which filesystem do you want?
hr: Koji datotečni sustav želite?

en: Which is your timezone?
hr: Koja je vaša vremenska zona?

en: Which partition do you want to resize?
hr: Kojoj particiji želite promijeniti veličinu?

en: Which partition do you want to use for Linux4Win?
hr: Koju particiju želite koristiti za Linux4Win?

en: Which printer model do you have?
hr: Kakav model pisača imate?

en: Which printing system (spooler) do you want to use?
hr: Koji ispisni sustav (spooler) želite koristiti?

en: Which protocol do you want to use?
hr: Koji protokol želite koristiti ?

en: Which sector do you want to move it to?
hr: Na koji se sektor želite premjestiti?

en: Which size do you want to keep for Windows on
hr: Koliku veličinu želite zadržati za windowse

en: Which type of entry do you want to add?
hr: Kakvu vrstu zapisa želite dodati

en: Windows (FAT32)
hr: Windowse (FAT32)

en: With X
hr: Sa X-ima

en: With basic documentation (recommended!)
hr: Sa osnovnom dokumentacijom (preporučeno!)

en: With this option you will be able to restore any version
     of your /etc directory.
hr: S ovom opcijom moći ćete povratiti bilo koju inačicu
    vašeg /etc direktorija.

en: With this security level, the use of this system as a server becomes possible.
    The security is now high enough to use the system as a server which can accept
    connections from many clients. Note: if your machine is only a client on the Internet, you should choose a lower level.
hr: Sa ovom sigurnosnom razinom, korištenje ovog sustava kao poslužitelj postaje moguće.
    Sigurnost je sada toliko visoka da se sustav može koristiti kao poslužitelj
    koji prima zahtjeve od mnogo klijenata. Upozorenje: ako je vaše računalo samo klijent na Internetu, bolje da izaberete nižu razinu.

en: Wizard
hr: Čarobnjak

en: Wizard Configuration
hr: Postavke čarobnjaka

en: Workgroup
hr: Radna grupa

en: Workstation
hr: Radna stanica

en: Would you like to allow users to share some of their directories?
    Allowing this will permit users to simply click on "Share" in konqueror and nautilus.
    
    "Custom" permit a per-user granularity.
hr: Da li želite dozvoliti korisnicima da izvezu neke direktorije u njihivompolaznom direktoriju?
    Dozvoljavanjem navedenoga ćete dozvoliti korisnicima da jednostavno kliknuna "Dijeljenje"
     u konqueroru i nautilusu.
    
    "Proizvoljno" će omogućiti dozvoljavanje po korisniku.

en: X server
hr: X poslužitelj

en: XFree %s with 3D hardware acceleration
hr: XFree %s sa 3D hardware akceleracijom

en: XFree %s with EXPERIMENTAL 3D hardware acceleration
hr: XFree %s sa EXPERIMENTALNOM 3D hardware akceleracijom

en: XFree configuration
hr: XFree postavke

en: XFree86 driver: %s
hr: XFree86 upravljački program: %s

en: XFree86 server: %s
hr: XFree86 poslužitelj: %s

en: Xpmac (installation display driver)
hr: Xpmac (instalacijski zaslonski upravljački program)

en: Yaboot mode
hr: Yaboot mod

en: Yes
hr: Da

en: Yes, I want autologin with this (user, desktop)
hr: Da, želim automatsko prijavljivanje sa ovim korisnikom i okružjem

en: You are about to configure an Auto Install floppy. This feature is somewhat dangerous and must be used circumspectly.
    
    With that feature, you will be able to replay the installation you've performed on this computer, being interactively prompted for some steps, in order to change their values.
    
    For maximum safety, the partitioning and formatting will never be performed automatically, whatever you chose during the install of this computer.
    
    Do you want to continue?
hr: Sada ćete instalirati disketu za automatsku instalaciju. Ova mogućnost jedonekle opasna i mora se oprezno koristiti.
    
    Sa tom mogućnošću, moći ćete ponoviti instalaciju kako ste je proveli naovom računalu, s tim da ćete biti interaktivno priupitani u nekim koracima,da bi promijenili njihove vrijednosti.
    
    Za maksimalnu sigurnost, particioniranje i formatiranje se nikad nećeobavljati automatski, što god izabrali prilikom instalacije na ovo računalo.
    
    Želite li nastaviti?

en: You are about to install the printing system %s on a system running in the %s security level.
    
    This printing system runs a daemon (background process) which waits for print jobs and handles them. This daemon is also accessable by remote machines through the network and so it is a possible point for attacks. Therefore only a few selected daemons are started by default in this security level.
    
    Do you really want to configure printing on this machine?
hr: Sada ćete instalirati ispisni sustav %s na sustav koji radi pod %s sigurnosnomrazinom.
    Ovaj ispisni sustav pokreće daemon (pozadinski proces) koji čeka na posloveispisa i rješava ih. Ovaj daemon je dostupan i udaljenim računalima prekomreže, te je tako moguće mjesto napada. Stoga se na ovoj sigurnosnoj razinisamo nekoliko izabranih daemona podrazumijevano pokreće.
    
    Da li stvarno želite namjestiti ispisivanje na ovom računalu?

en: You are about to set up printing to a Windows account with password. Due to a fault in the architecture of the Samba client software the password is put in clear text into the command line of the Samba client used to transmit the print job to the Windows server. So it is possible for every user on this machine to display the password on the screen by issuing commands as "ps auxwww".
    
    We recommend to make use of one of the following alternatives (in all cases you have to make sure that only machines from your local network have access to your Windows server, for example by means of a firewall):
    
    Use a password-less account on your Windows server, as the "GUEST" account or a special account dedicated for printing. Do not remove the password protection from a personal account or the administrator account.
    
    Set up your Windows server to make the printer available under the LPD protocol. Then set up printing from this machine with the "%s" connection type in Printerdrake.
hr: Sada ćete namjestiti ispis na Windows korisničkom računu sa lozinkom. Zboggreške u arhitekturi Samba klijent softvera, lozinka je stavljena u čistomtekstualnom obliku u komandnoj liniji Samba klijenta koji se koristi zaslanje ispisnog posla Windows poslužitelju. Tako je moguće da si svaki korisnikna ovom računalu ispiše lozinku na ekranu izdavanje komandi poput "psauxwww".
    
    Preporučamo da iskoristite jednu od slijedećih alternativa (u svim slučajevimamorate provjeriti da samo računala sa vaše lokalne mreže imaju pristup vašemWindows serveru, npr. putem vatrozida):
    
    Koristite korisnički račun bez lozinke na vašem Windows poslužitelju, kao"GUEST" račun ili posebni račun određen samo za ispis. Nemojte micatizaštitu lozinkom sa osobnog ili administratorskog računa.
    
    Namjestite vaš Windows poslužitelj da omogućuje pristup pisaču preko lpdprotokola. Zatim namjestite ispis s ovog računala sa "%s" tipom veze uPrinterdrakeu.

en: You are configuring an OKI laser winprinter. These printers
    use a very special communication protocol and therefore they work only when connected to the first parallel port. When your printer is connected to another port or to a print server box please connect the printer to the first parallel port before you print a test page. Otherwise the printer will not work. Your connection type setting will be ignored by the driver.
hr: Namještate OKI laserski winpisač. Ovi pisači koriste dosta poseban
    komunikacijski protokol i stoga će raditi samo ako su spojeni na prviparalelni port. Kada je vaš pisač spojen na drugi port ili na kutijuispisnog poslužitelja spojite ga na prvi paralelni port prije ispisaprobne stranice. Inače pisač neće raditi. Vašu postavu tipa veze pokretačkiprogram će ignorirati.

en: You are currently using %s as your boot manager.
    Click on Configure to launch the setup wizard.
hr: Trenutno koristite %s kao Upravitelj Boot-a.
    Pritisnite na Podesi za pokretanje čarobnjaka za postavljanje.

en: You are going to configure a remote printer. This needs working network access, but your network is not configured yet. If you go on without network configuration, you will not be able to use the printer which you are configuring now. How do you want to proceed?
hr: Sada ćete podesiti udaljeni pisač. Zahtjeva ispravni pristup mreži, aliona još nije podešena. Ako nastavite bez ispravne mreže, nećete moćikoristiti pisač kojeg sada podešavate. Kako želite nastaviti?

en: You can also use the graphical interface "xpdq" for setting options and handling printing jobs.
    If you are using KDE as desktop environment you have a "panic button", an icon on the desktop, labeled with "STOP Printer!", which stops all print jobs immediately when you click it. This is for example useful for paper jams.
hr: Možete također koristiti grafičko sučelje "xpdq" za namještanje opcijai upravljanje poslovima ispisa.
    Ako koristite KDE okružje, imate "dugme za paniku", ikonu na radnom stolu,nazvanu "ZAUSTAVI pisač!", koja zaustavlja sve poslove ispisa čim jestisnete. Ovo je korisno kad se, npr., zaglavi papir.

en: You can copy the printer configuration which you have done for the spooler %s to %s, your current spooler. All the configuration data (printer name, description, location, connection type, and default option settings) is overtaken, but jobs will not be transferred.
    Not all queues can be transferred due to the following reasons:
hr: Možete preslikati postavke pisača koje ste napravili za spooler %s na %s,vaš trenutni spooler. Svi konfiguracijski podaci (ime pisača, opis, lokacija,vrsta veze i podrazumijevane opcije) su preuzeti, ali ne i poslovi.
    Ne mogu se svi redovi prebaciti zbog:

en: You can export using NFS or Samba. Please select which you'd like to use.
hr: Možete izvesti koristeći NFS ili Sambu. Koji od njih želite

en: You can now partition %s.
    When you are done, don't forget to save using `w'
hr: Sada možete razdijeliti %s.
    Kada ste gotovi ne zaboravite spremiti postavu sa `w'

en: You can specify directly the URI to access the printer. The URI must fulfill either the CUPS or the Foomatic specifications. Note that not all URI types are supported by all the spoolers.
hr: Možete izravno odrediti da URI pristupa pisaču. URI mora odgovarati oliCUPS ili Foomatic specifikacijama. Primjetite da nisu svi URI tipovi podržani od svih spoolera.

en: You can't install the bootloader on a %s partition
hr: Ne možete instalirati bootloader na %s particiju

en: You can't select this package as there is not enough space left to install it
hr: Ne možete označiti ovaj paket budući da nema dovoljno mjesta gdje ga se može instalirati

en: You can't select/unselect this package
hr: Ne možete označiti/odznačiti ovaj paket

en: You can't unselect this package. It is already installed
hr: Ne možete odznačiti ovaj paket budući da je već instaliran

en: You can't unselect this package. It must be upgraded
hr: Ne možete odznačiti ovaj paket budući da ga treba nadograditi

en: You can't use JFS for partitions smaller than 16MB
hr: JFS se ne može koristiti na particijama koje su manje od 16 MB

en: You can't use ReiserFS for partitions smaller than 32MB
hr: ReiserFS se ne može koristiti na particijama koje su manje od 32 MB

en: You can't use a LVM Logical Volume for mount point %s
hr: Ne možete koristiti LVM logički prostor za mjesto montiranja %s

en: You can't use an encrypted file system for mount point %s
hr: Ne možete koristiti enkriptirani datotečni sustav za točku montiranja %s

en: You decided to install the bootloader on a partition.
    This implies you already have a bootloader on the hard drive you boot (eg: System Commander).
    
    On which drive are you booting?
hr: Odlučili ste instalirati bootloader na particiju.
    To podrazumijeva da već imate bootloader na tvrdom disku sa kojeg podižete
    sustav (npr. System Commander).
    
    Sa kojeg diska želite podizati?

en: You don't have a swap partition.
    
    Continue anyway?
hr: Swap particija ne postoji
    
    Da ipak nastavim?

en: You don't have an Internet connection.
    Create one first by clicking on 'Configure'
hr: Nemate niti jednu internet vezu.
    Napravite jednu klikanjem na 'Podesi'

en: You don't have any configured interface.
    Configure them first by clicking on 'Configure'
hr: Nemate niti jedan konfigurirani međusklop.
    Konfigurirajte ga prvo klikanjem na 'Postavljanje'

en: You have a hole in your partition table but I can't use it.
    The only solution is to move your primary partitions to have the hole next to the extended partitions.
hr: Imate rupu u svojoj particijskoj tablici međutim ja je ne mogu iskoristiti.
    Jedino rješenje je da pomaknete vašu primarnu particiju kako bi rupa bila
    odmah do proširenih particija.

en: You have configured multiple ways to connect to the Internet.
    Choose the one you want to use.
hr: Odabrali ste više načina za spajanje na Internet.
    Molimo izaberite koji želite koristiti.

en: You have more than one hard drive, which one do you install linux on?
hr: Imate više od jednog hard diska, na koji želite instalirati Linux?

en: You have transferred your former default printer ("%s"), Should it be also the default printer under the new printing system %s?
hr: Prebacili ste vaš bivši podrazumijevani pisač("%s"), da li bi trebao bitipodrazumijevani pisač i u novom sustavu %s?

en: You haven't selected any group of packages.
    Please choose the minimal installation you want:
hr: Niste izabrali niti jednu grupu paketa
    Izaberite minimalnu instalaciju ako želite

en: You may need to change your Open Firmware boot-device to
     enable the bootloader.  If you don't see the bootloader prompt at
     reboot, hold down Command-Option-O-F at reboot and enter:
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Then type: shut-down
    At your next boot you should see the bootloader prompt.
hr: Trebati ćete promjeniti vaš Otvoreni Firmware boot-uređaj kako bi
     omogućili bootloader. Ukoliko ne želite vidjeti bootloader prompt pri
     podizanju, pritisnite Command-Option-O-F pri podizanju i unesite:
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Tada napišite: shut-down
    Pri slijedećem podizanju trebali biste vidjeti prompt bootloadera.

en: You may now provide options to module %s.
    Options are in format ``name=value name2=value2 ...''.
    For instance, ``io=0x300 irq=7''
hr: Sada možete unijeti postavke za modul %s.
    Postavke su formata ``ime=vrijednost ime2=vrijednost2...''.
    Na primjer, ``io=0x300 irq=7''

en: You must also format %s
hr: Morate također formatirati %s

en: You must choose/enter a printer/device!
hr: Morate izabrati/upisati pisač/uređaj!

en: You must enter a device or file name!
hr: Morate unijeti ime uređaja ili datoteke!

en: You must have a FAT partition mounted in /boot/efi
hr: Morate imati FAT particiju montiranu na /boot/efi

en: You must have a root partition.
    For this, create a partition (or click on an existing one).
    Then choose action ``Mount point'' and set it to `/'
hr: Morate imati root particiju.
    Prvo napravite particiju (ili kliknite na postojeću) te
    odaberite akciju ``Mjesto monitranja'' te odaberite `/'

en: You must specify a kernel image
hr: Morate odrediti sliku kernela

en: You must specify a root partition
hr: Morate odrediti root particiju

en: You need to reboot for the partition table modifications to take place
hr: Morate ponovo pokrenuti sustav kako bi se aktivirala promjena particijske tablice

en: You will receive an alert if the load is higher than this value
hr: Primit ćete upozorenje ako je opterećenje veće od ove vrijednosti

en: You'll need to reboot before the modification can take place
hr: Trebate ponovo pokrenuti sustav prije nego promjene postanu aktivne

en: Your Windows partition is too fragmented. Please reboot your computer under Windows, run the ``defrag'' utility, then restart the Mandrake Linux installation.
hr: Vaša Windows particija je prefragmentirana, molim pokrenite ``defrag'' prvo.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
hr: Vaša video kartica može imati 3D ubrzanje samo sa XFree %s,
    UPOZORAVAMO VAS DA JE OVO EKSPERIMENTALNA PODRŠKA I MOŽE ZAMRZNUTI VAŠE RAČUNALO.Vaša kartica je podržana od XFree %s koja može imati bolju podršku u 2D.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
hr: Vaša video kartica može imati 3D ubrzanje samo sa XFree %s.
    Vaša kartica je podržana od XFree %s koji možda ima bolju podršku u 2D.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
hr: Vaša kartica može imati 3D hadware akceleraciju podržanu od XFree %s,
    UPOZORAVAMO VAS DA JE OVO EKSPERIMENTALNA PODRŠKA I MOŽE ZAMRZNUTI VAŠE RAČUNALO.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s.
hr: Vaša kartica može imati 3D hardware-sku akceleraciju sa XFree %s.

en: Your choice? (0/1, default `%s')
hr: Vaš izbor? (0/1, uobičajeno '%s')

en: Your choice? (default %s)
hr: Vaš izbor? (uobičajeno %s)

en: Your choice? (default `%s'%s)
hr: Vaš izbor? (uobičajeno `%s'%s)

en: Your personal phone number
hr: Vaš osobni telefonski broj

en: Your printer model
hr: Model vašeg pisača

en: Your system does not have enough space left for installation or upgrade (%d > %d)
hr: Vaš sustav nema dovoljno prostora za instalaciju ili dogradnju (%d > %d)

en: Your system is low on resources. You may have some problem installing
    Mandrake Linux. If that occurs, you can try a text install instead. For this,
    press `F1' when booting on CDROM, then enter `text'.
hr: Vaš sustav je slab na resursima. Možete imati nekih problem prilikom
    instalacije Mandrake Linux-a. Ukoliko se to desi, možete probati tekstualnu
    instalaciju. Za to, pritisnite `F1' kada podižete CDROM, i unesite `text'.

en: Yugoslavian (latin)
hr: Jugoslavenska (latinična)

en: access to X programs
hr: pristup X programima

en: access to administrative files
hr: pristup administracijskim datotekama

en: access to rpm tools
hr: pristup rpm alatima

en: alert configuration
hr: postava upozoravanja

en: allow "su"
hr: dozvoli "su"

en: apmd is used for monitoring battery status and logging it via syslog.
    It can also be used for shutting down the machine when the battery is low.
hr: apmd služi za monitoriranje statusa i baterije i njegovo logiranje putem syslog-a.
    Također može biti korišten za gašenje računala kada je baterija slaba.

en: busmouse
hr: busmiš

en: but not matching
hr: ali ne odgovara

en: cable connection detected
hr: detektirana kablovska veza

en: choose device
hr: Izaberite uređaj

en: chunk size
hr: chunk veličina

en: click here if you are sure.
hr: stisnite ovdje ako ste sigurni

en: commands before booting, or 'c' for a command-line.
hr: naredbe prije bootiranja ili 'c' za komandnu liniju.

en: compact
hr: zbijeno

en: consolehelper missing
hr: nedostaje consolehelper

en: could not find any font in your mounted partitions
hr: nisam mogao naći nikakve fontove na vašim montiranim particijama

en: could not find any font.
hr: nisam mogao naći nijedan font.

en: cron is a standard UNIX program that runs user-specified programs
    at periodic scheduled times. vixie cron adds a number of features to the basic
    UNIX cron, including better security and more powerful configuration options.
hr: cron je standardan UNIX program koji pokreće korisnički definirane programe
    u periodično zakazana vremena. vixie cron dodaje veliki broj korisnih funkcija običnom UNIX cron-u, uključujući bolju sigurnost i veću snagu konfiguracijskih opcija.

en: daily
hr: svaki dan

en: default
hr: uobičajeno

en: detected %s
hr: detektirano %s

en: detected on port %s
hr: detektiran na portu %s

en: device
hr: uređaj

en: disable
hr: onemogući

en: dismiss
hr: odustani

en: done
hr: Gotov

en: enable
hr: omogući

en: error unmounting %s: %s
hr: greška kod demontiranja %s: %s

en: ethernet card(s) detected
hr: ethernet kartica(e) pronađene

en: force
hr: prisili

en: here if no.
hr: ovdje ako niste.

en: high
hr: Visoka

en: hourly
hr: svaki sat

en: if needed
hr: ako je potrebno

en: important
hr: važno

en: kdesu missing
hr: kdesu nedostaje

en: level
hr: razina

en: lpd is the print daemon required for lpr to work properly. It is
    basically a server that arbitrates print jobs to printer(s).
hr: lpd je daemon za ispis koji je potreban od lpr-a kako bi radio ispravno.
    On je pojednostavljeno poslužitelj koji šalje ispisne poslove pisaču(ima).

en: maybe
hr: možda

en: mkinitrd optional arguments
hr: mkinitrd opcionalni argumenti

en: mkraid failed
hr: mkraid nije uspio

en: mkraid failed (maybe raidtools are missing?)
hr: mkraid nije uspio (možda niste instalirali raidtools alate?)

en: monthly
hr: svaki mjesec

en: mount failed:
hr: montiranje nije uspjelo:

en: mounting partition %s in directory %s failed
hr: montiranje particije %s u direktorij %s neuspješno

en: must have
hr: potrebno

en: named (BIND) is a Domain Name Server (DNS) that is used to resolve host names to IP addresses.
hr: named (BIND) je Domain Name Server (DNS) poslužitelj koji se upotrebljava
    za razlučivanje imena računala u IP adrese.

en: new
hr: novi

en: nice
hr: lijepo

en: no fonts found
hr: nisu pronađeni fontovi

en: none
hr: niti jedan

en: not enough room in /boot
hr: nema dovoljno mjesta u /boot

en: omit raid modules
hr: izostavi raid module

en: omit scsi modules
hr: izostavi scsi module

en: paranoid
hr: Paranoidna

en: parse all fonts
hr: parsiraj sve fontove

en: partition %s
hr: particija %s

en: partition %s is now known as %s
hr: particija %s je sada poznata kao %s

en: please choose the date to restore
hr: izaberite nadnevak za povrat

en: please wait during ttmkfdir...
hr: sačekajte tijekom ttmkfdira...

en: please wait, parsing file: %s
hr: Molim pričekajte, parsiram datoteku: %s

en: reconfigure
hr: ponovno postavi

en: restrict
hr: ograniči

en: running
hr: pokrećem

en: search
hr: potraga

en: serial
hr: serijski

en: server
hr: poslužitelj

en: service setting
hr: postavljanje servisa

en: simple
hr: jednostavno

en: stopped
hr: zaustavljen

en: type1inst building
hr: stvaranje typ1insta

en: use dhcp
hr: koristi dhcp

en: use pppoe
hr: koristi pppoe

en: use pptp
hr: koristi pptp

en: very nice
hr: vrlo lijepo

en: weekly
hr: svaki tjedan

en: with /usr
hr: sa /usr

en: xfs restart
hr: Ponovno pokreni xfs
