DrakX - en to eu translation catalogue (2769 entries)

en: 		 user name: %s
    		 on path: %s
eu: 		 erabiltzaile-izena: %s
    		 bide-izena: %s

en: 	-CD-R.
eu: 	-CDROMa.

en: 	-Hard drive.
eu: 	 Disko gogorra.

en: 	-Network by FTP.
eu: 	FTP bidezko sarea.

en: 	-Network by SSH.
eu: 	SSH bidezko sarea.

en: 	-Network by rsync.
eu: 	-Sarea rsync bitartez.

en: 	-Network by webdav.
eu: 	-Sarea webdav bitartez.

en: 	Backups use tar and bzip2
eu: 	Babeskopietan erabili tar eta bzip2

en: 	Backups use tar and gzip
eu: 	Babeskopietan erabili tar eta gzip

en: 	Do not include System Files
eu: 	Ez sartu sistema-fitxategiak

en: 	Limit disk usage to %s MB
eu: 	Mugatu disko erabilera %s MB-tera

en: 	Send mail to %s
eu: 	Bidali posta %s-ri

en: 	Use .backupignore files
eu: 	Erabili .backupignore fitxategiak

en: 
    
    
    Note: if you've an ISA PnP sound card, you'll have to use the sndconfig program.  Just type "sndconfig" in a console.
eu: 
    
    
    Adi: ISA PnP soinu txartela badaukazu, sndconfig programa erabili beharko duzu.  Idatzi "sndconfig" kontsola batean.

en: 
    
     Thanks:
    	- LTSP Project http://www.ltsp.org
    	- Michael Brown <mbrown\@fensystems.co.uk>
eu: 
    
     Eskerrak:
    	- LTSP Proiektua http://www.ltsp.org
    	- Michael Brown <mbrown\@fensystems.co.uk>

en: 
    
    (WARNING! You're using XFS for your root partition,
    creating a bootdisk on a 1.44 Mb floppy will probably fail,
    because XFS needs a very large driver).
eu: 
    
    (KONTUZ! XFS erabiltzen ari zara erroko partizioan,
    abioko diskoa 1,44 Mb-ko disketean sortzeak huts egingo du
    seguru asko, XFSk oso kontrolatzaile handia behar duelako).

en: 
    
    Enter a Zeroconf host name without any dot if you don't
    want to use the default host name.
eu: 
    
    Adierazi Zeroconf ostalari izena punturik gabe ez baduzu
    ostalari izen lehenetsia erabili nahi.

en: 
    
    Please check whether Printerdrake did the auto-detection of your printer model correctly. Find the correct model in the list when a wrong model or "Raw printer" is highlighted.
eu: 
    
    Mesedez egiaztatu Printerdrake-k zure inprimagailu-ereduaren auto-detekzioa zuzen egin duen. Aurkitu eredu egokia zerrendan eredu okerra edo "Inprimagailu-gordina" nabarmenduta badago.

en: 
    
    Printerdrake could not determine which model your printer %s is. Please choose the correct model from the list.
eu: 
    
    Printerdrake-k ezin du zehaztu zure %s inprimagailuaren eredua. Mesedez hautatu eredu zuzena zerrendatik.

en: 
    
    Your card currently use the %s"%s" driver (default driver for your card is "%s")
eu: 
    
    Zure txartelak orain %s"%s" gidaria erabitzen du (zure txartelarentzako gidari lehenetsia "%s" da)

en: 
                          DrakBackup Daemon Report
eu: 
                          DrakBackup Deabruaren Txostena

en: 
                          DrakBackup Report
eu: 
                          DrakBackup Txostena

en: 
                        DrakBackup Report Details
eu: 
                        DrakBackup-en berri-ematearen xehetasunak

en: 
     Copyright (C) 2002 by MandrakeSoft 
    	Stew Benedict sbenedict\@mandrakesoft.com
eu: 
     Copyright (C) 2002 MandrakeSoft 
    	Stew Benedict sbenedict\@mandrakesoft.com

en: 
     FTP connection problem: It was not possible to send your backup files by FTP.
eu: 
     FTP konexio-arazoa: zure babeskopien fitxategiak ezin izan dira bidali FTP bidez.

en: 
    - Burn to CD
eu: 
    - CD-ra grabatu

en: 
    - Delete hard drive tar files after backup.
eu: 
    - Ezabatu disko zurrunetik tar fitxategiak babestu ondoren.

en: 
    - Options:
eu: 
    - Aukerak:

en: 
    - Other Files:
eu: 
    - Bestelako fitxategiak:

en: 
    - Save on Hard drive on path: %s
eu: 
    - Gorde disko gogorrean, bide-izen honetan: %s

en: 
    - Save to Tape on device: %s
eu: 
    - Gorde Zintara gailu honetan: %s

en: 
    - Save via %s on host: %s
eu: 
    - Gorde %s bitartez ostalari honetan: %s

en: 
    - System Files:
eu: 
    - Sistema-fitxategiak:

en: 
    - User Files:
eu: 
    - Erabiltzaile-fitxategiak:

en: 
    Also printers configured with the PPD files provided by their manufacturers or with native CUPS drivers cannot be transferred.
eu: 
    Halaber, fabrikatzaileek emandako PPD fitxategiekin edo jatorrizko CUPS kontrolatzaileekin konfiguratutako inprimagailuak ezin dira transferitu.

en: 
    Backup Sources:
eu: 
    Babeskopien iturburua:

en: 
    Chances are, this partition is
    a Driver partition. You should
    probably leave it alone.
eu: 
    Baliteke partizio hau gidari
    partizioa izatea. Ziurrenik
    ez zenuke ikutu behar.

en: 
    Congratulations, your printer is now installed and configured!
    
    You can print using the "Print" command of your application (usually in the "File" menu).
    
    If you want to add, remove, or rename a printer, or if you want to change the default option settings (paper input tray, printout quality, ...), select "Printer" in the "Hardware" section of the Mandrake Control Center.
eu: 
    Zorionak, inprimagailua instalatuta eta konfiguratuta duzu!
    
    Inprimatzeko, aplikazioko "Inprimatu" komandoa erabil dezakezu (normalean "Fitxategia" menuan izan ohi da).
    
    Inprimagailu bat gehitu, kendu, edo izenez aldatu nahi baduzu, edo ezarpen lehenetsiak (paper-iturria, inprimatze-kalitatea...) aldatu nahi badituzu, hautatu "Inprimagailua" Mandrake Kontrol Zentroko "Hardwarea" atalean.

en: 
    Drakbackup activities via %s:
eu: 
    Drakbackup ekintzak %s bitartez:

en: 
    Drakbackup activities via CD:
eu: 
    Drakbackup ekintzak CD bitartez:

en: 
    Drakbackup activities via tape:
eu: 
    Drakbackup ekintzak zinta bitartez:

en: 
    If you have an ISA card, the values on the next screen should be right.
    
    If you have a PCMCIA card, you have to know the "irq" and "io" of your card.
eu: 
    ISA txartela baduzu, hurrengo pantailako balioek zuzenak izan behar dute.
    
    PCMCIA txartela baduzu, txartelaren irq eta io jakin behar dituzu.

en: 
    Mark the printers which you want to transfer and click 
    "Transfer".
eu: 
    Markatu transferitu nahi dituzun inprimagailuak eta sakatu
    "Transferitu".

en: 
    Please check all options that you need.
eu: 
    Mesedez egiaztatu behar dituzun aukera guztiak.

en: 
    Printers on remote CUPS servers do not need to be configured here; these printers will be automatically detected.
eu: 
    Urruneko CUPS zerbitzariko inprimagailuak ez dituzu hemen konfiguratu behar; horrelako inprimagailuak automatikoki detektatuko dira.

en: 
    Select the theme for
    lilo and bootsplash,
    you can choose
    them separately
eu: 
    Hautatu gai bat
    lilo eta bootsplash-entzat,
    bakoitzarena banaka
    hautatu dezakezu

en: 
    The "%s" and "%s" commands also allow to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
eu: 
    "%s" eta "%s" komandoen bidez inprimatze-lan baten aukera-ezarpenak alda daitezke. Aski da nahi diren ezarpenak komando-lerroan gehitzea, adib.: "%s <fitxategia>".

en: 
    The "%s" command also allows to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
eu: 
    "%s" komandoaren bidez ere alda daitezke inprimatze-lan jakin baten aukera-ezarpenak. Gehitu nahi dituzun ezarpenak komando-lerroari, adib. "%s <fitxategia>".

en: 
    There are %d unknown printers directly connected to your system
eu: 
    %d inprimagailu ezezagun daude zure sistemara zuzenean lotuta

en: 
    There is one unknown printer directly connected to your system
eu: 
    Inprimagailu ezezagun bat dago zure sistemara zuzenean lotuta

en: 
    This special Bootstrap
    partition is for
    dual-booting your system.
eu: 
    Bootstrap partizio berezi hau
    sistemaren abio bikoitza
    egiteko da.

en: 
    Usage: %s  [--auto] [--beginner] [--expert] [-h|--help] [--noauto] [--testing] [-v|--version]
eu: 
    Erabilera: %s  [--auto] [--beginner] [--expert] [-h|--help] [--noauto] [--testing] [-v|--version]

en: 
    Warning
    
    Please read carefully the terms below. If you disagree with any
    portion, you are not allowed to install the next CD media. Press 'Refuse' 
    to continue the installation without using these media.
    
    
    Some components contained in the next CD media are not governed
    by the GPL License or similar agreements. Each such component is then
    governed by the terms and conditions of its own specific license. 
    Please read carefully and comply with such specific licenses before 
    you use or redistribute the said components. 
    Such licenses will in general prevent the transfer,  duplication 
    (except for backup purposes), redistribution, reverse engineering, 
    de-assembly, de-compilation or modification of the component. 
    Any breach of agreement will immediately terminate your rights under 
    the specific license. Unless the specific license terms grant you such
    rights, you usually cannot install the programs on more than one
    system, or adapt it to be used on a network. In doubt, please contact 
    directly the distributor or editor of the component. 
    Transfer to third parties or copying of such components including the 
    documentation is usually forbidden.
    
    
    All rights to the components of the next CD media belong to their 
    respective authors and are protected by intellectual property and 
    copyright laws applicable to software programs.
eu: 
    Abisua
    
    Irakurri arretaz ondorengo baldintzak. Zerbaitekin ados ez bazaude,
    ez duzu hurrengo CDa instalatzeko baimenik. Sakatu 'Ezetsi' 
    instalazioa euskarri horiek erabili gabe jarraitzeko.
    
    
    Hurrengo CDko osagai batzuk ez dira GPL Lizentziaren edo
    antzeko akordioen araberakoak. Osagai horietako bakoitza
    bere lizentzia zehatzaren baldintzen araberakoa da. 
    Irakurri arretaz lizentzia horiek eta bete bertako baldintzak osagai 
    horiek erabili edo birbanatu aurretik. 
    Lizentzia horiek oro har osagaia transferitzea, bikoiztea (babeskopiak
    egiteko izan ezik), birbanatzea, ingeniaritza alderantzikatzea, 
    desmihiztatzea, deskonpilatzea edo aldatzea eragotziko dute. 
    Kontratua ez betetzeak lizentzia zehatzak ematen dituen eskubide guztiak 
    kentzea ekarriko du berehala. Baldin eta lizentzia zehatzaren baldintzek eskubidea ematen
    ez badizute, normalki ezin izango dituzu programak sistema batean baino
    gehiagotan instalatu, edo sarean erabiltzeko egokitu. Zalantzarik baduzu, jarri harremanetan
    osagaiaren banatzailearekin edo editorearekin zuzenean. 
    Osagai horiek hirugarrenei transferitzea edo kopiatzea, dokumentazioa
    barne, debekatuta egoten da normalki.
    
    
    Hurrengo CDko osagaiei dagozkien eskubide guztiak haien egileenak 
    dira eta software-programei aplikatzen zaizkien jabetza 
    intelektualaren eta copyright-aren legeek babesten dituzte.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard allows you to install local or remote printers to be used from this machine and also from other machines in the network.
    
    It asks you for all necessary information to set up the printer and gives you access to all available printer drivers, driver options, and printer connection types.
eu: 
    Ongi etorri Inprimagailu Ezarpen Morroira
    
    Morroi honek bertako eta urruneko inprimagailuak instalatzen lagunduko dizu makina honetatik eta sareko makinetatik ere erabili daitezen.
    
    Inprimagailua instalatzeko behar den informazio guztia eskatuko dizu eta inprimagailu gidari, gidarien aukera eta konexio-mota erabilgarri guztiak jarriko ditu zure esku.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard will help you to install your printer(s) connected to this computer or connected directly to the network.
    
    If you have printer(s) connected to this machine, Please plug it/them in on this computer and turn it/them on so that it/they can be auto-detected. Also your network printer(s) must be connected and turned on.
    
    Note that auto-detecting printers on the network takes longer than the auto-detection of only the printers connected to this machine. So turn off the auto-detection of network printers when you don't need it.
    
     Click on "Next" when you are ready, and on "Cancel" if you do not want to set up your printer(s) now.
eu: 
    Ongi etorri Inprimagailu Ezarpen Morroira
    
    Morroi honek lagunduko dizu zure konputagailura lotutako inprimagailua(k) edo sarera zuzenean lotutakoak instalatzen.
    
    Makina honetara lotutako inprimagailuak badituzu, mesedez konektatu eta piztu itzazu auto-detektatu ahal izan daitezen. Zure sareko inprimagailuak ere konektatu eta piztu egin behar dira.
    
    Kontutan izan ezazu inprimagailuak sarean auto-detektatzeak denbora
    luzeagoa hartzen duela zure makinari lotutakoak soilik detektatzea baino.
    Beraz kendu ezazu sareko inprimagailuen auto-detekzioa behar ez duzunean.
    
     Klikatu "Hurrengoa" prest zaudenean, "Etsi" ez badituzu zure inprimagailuak orain ezarri nahi.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard will help you to install your printer(s) connected to this computer, connected directly to the network or to a remote Windows machine.
    
    Please plug in and turn on all printers connected to this machine so that it/they can be auto-detected. Also your network printer(s) and your Windows machines must be connected and turned on.
    
    Note that auto-detecting printers on the network takes longer than the auto-detection of only the printers connected to this machine. So turn off the auto-detection of network and/or Windows-hosted printers when you don't need it.
    
     Click on "Next" when you are ready, and on "Cancel" if you do not want to set up your printer(s) now.
eu: 
    Ongi etorri Inprimagailu Ezarpen Morroira
    
    Morroi honek zure konputagailu honetara lotutako inprimagailua(k), sarera zuzenean lotutakoa(k) edo urruneko Windows makina batera loturikoa(k) instalatzen lagunduko dizu.
    
    Makina honetara lotutako inprimagailuak badituzu, mesedez entxufatu eta piztu itzazu auto-detektatuak izan daitezen. Berdina sareko inprimagailu eta Windows makinetara lotutako inprimagailuekin ere.
    
    Ohartu sarera lotutako inprimagailuen auto-detekzioak denbora gehiago behar duela makina honetara lotuta dauden inprimagailuak bakarrik auto-detektatzeko baino. Beraz itzaldu sareko eta/edo windows-ostalari inprimagailuen auto-detekzioa behar ez duzunean.
    
     Klikatu "Hurrengoa" prest zaudenean, eta "Etsi" zure inprimagailua orain ezarri nahi ez duzunean.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard will help you to install your printer(s) connected to this computer.
    
    If you have printer(s) connected to this machine, Please plug it/them in on this computer and turn it/them on so that it/they can be auto-detected.
    
     Click on "Next" when you are ready, and on "Cancel" if you do not want to set up your printer(s) now.
eu: 
    Ongi etorri Inprimagailu Ezarpen Morroira
    
    Morroi honek konputagailu honetara lotutako inprimagailua(k) ezartzen lagunduko dizu.
    
    Makina honetara inprimagailuak lotuta badauzkazu, mesedez konekta itzazu eta eta piztu itzazu auto-detektatuak izan daitezen.
    
     Klikatu "Hurrengoa" prest zaudenean, eta "Etsi" zure inprimagailuak orain ezarri nahi ez badituzu.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard will help you to install your printer(s) connected to this computer.
    
    Please plug in and turn on all printers connected to this machine so that it/they can be auto-detected.
    
     Click on "Next" when you are ready, and on "Cancel" if you do not want to set up your printer(s) now.
eu: 
    Ongi etorri Inprimagailu Ezarpen Morroira
    
    Morroi honek lagunduko dizu zure konputagailura lotutako inprimagailua(k) instalatzen.
    
    Mesedez konektatu eta piztu itzazu makina honetara lotutako inprimagailu guztiak auto-detektatu ahal izan daitezen.
    
     Klikatu "Hurrengoa" prest zaudenean, "Etsi" ez badituzu zure inprimagailuak orain ezarri nahi.

en: 
    Welcome.
    
    The parameters of the auto-install are available in the sections on the left
eu: 
    Ongi etorri.
    
    Auto-instalazioko parametroak ezkerreko sekzioetan daude erabilgarri

en:           All of your selected data have been
eu:           Hautatu dituzun datu guztiak izan dira

en:           Successfuly Restored on %s
eu:           behar bezala leheneratu dira hona: %s

en:          Restore Configuration
eu:          leheneratzeko konfigurazioa

en:         - /etc/xinetd.d/tftp:
            	drakTermServ will configure this file to work in conjunction with the images created
            	by mkinitrd-net, and the entries in /etc/dhcpd.conf, to serve up the boot image to 
            	each diskless client.
    
            	A typical tftp configuration file looks like:
            		
            	service tftp
    			{
                            disable         = no
                            socket_type  = dgram
                            protocol        = udp
                            wait             = yes
                            user             = root
                            server          = /usr/sbin/in.tftpd
                            server_args  = -s /var/lib/tftpboot
            	}
            		
            	The changes here from the default installation are changing the disable flag to
            	'no' and changing the directory path to /var/lib/tftpboot, where mkinitrd-net
            	puts its images.
eu:         - /etc/xinetd.d/tftp:
            	drakTermServ-ek fitxategi hau konfiguratuko du "mkinitrd-net"-ek sortutako irudiekin
            	eta "/etc/dhcpd.conf"-eko sarrerekin batera lanegin dezan, diskorik gabeko
            	bezero bakoitzari abiapen irudia zerbitzatzeko.
    
            	tftp ezarpen fitxategi tipiko batek itxura hau dauka:
            		
            	service tftp
    			{
                            disable         = no
                            socket_type  = dgram
                            protocol        = udp
                            wait             = yes
                            user             = root
                            server          = /usr/sbin/in.tftpd
                            server_args  = -s /var/lib/tftpboot
            	}
            		
            	Berezko instalaziotik hona egiten diren aldaketek "disable"ikurra 'no' jartzen
            	dute eta direktorio bidea /var/lib/tftpboot, non "mkinitrd-net"-ek bere irudiak
            	jartzen dituen.

en:         - Create Etherboot Enabled Boot Images:
            	To boot a kernel via etherboot, a special kernel/initrd image must be created.
            	mkinitrd-net does much of this work and drakTermServ is just a graphical 
            	interface to help manage/customize these images. To create the file 
            	/etc/dhcpd.conf.etherboot-pcimap.include that is pulled in as an include in 
            	dhcpd.conf, you should create the etherboot images for at least one full kernel.
eu:         - Sortu Etherboot gaituta duten abiapen irudiak:
            	Kernet bat etherboot bitartez abiatzeko, kernel/initrd irudi berezi bat sortu behar da.
            	"mkinitrd-net"-ek lan honen zati handia egiten du eta drakTermServ irudi 
            	hauek kudeatu/pertsonalizatzeko interfaze grafiko bat besterik ez da.
            	dhcpd.conf barruan sartzen den /etc/dhcpd.conf.etherboot-pcimap.include
            	fitxategia sortzeko gutxienez kernel oso batentzako etherboot irudiak sortu behar zenituzke.

en:         - Create etherboot floppies/CDs:
            	The diskless client machines need either ROM images on the NIC, or a boot floppy
            	or CD to initate the boot sequence.  drakTermServ will help generate these
            	images, based on the NIC in the client machine.
            		
            	A basic example of creating a boot floppy for a 3Com 3c509 manually:
            		
            	cat /usr/lib/etherboot/boot1a.bin \
            		/usr/lib/etherboot/lzrom/3c509.lzrom > /dev/fd0
eu:         - Sortu etherboot diskete/CD-ak:
            	Diskorik gabeko makinek ROM irudiak behar dituzte NIC-ean, edo abiapen disketea
            	edo CD-a abiapen sekuentzia hasteko.  drakTermServ-ek irudihauek sortzen
            	lagunduko du, bezero makinak duen NIC-ean oinarri hartuta.
            		
            	3Com 3c509 txartelarentzako diskete bat eskuz sortzeko oinarrizko adibidea:
            		
            	cat /usr/lib/etherboot/boot1a.bin \
            		/usr/lib/etherboot/lzrom/3c509.lzrom > /dev/fd0

en:         - Maintain %s:
            	For users to be able to log into the system from a diskless client, their entry in
            	/etc/shadow needs to be duplicated in %s. drakTermServ
            	helps in this respect by adding or removing system users from this file.
eu:         - Mantendu %s:
            	Erabiltzaileak diskorik gabeko bezero batetik sisteman erregistratu ahal daitezen, beraien sarrera
            	/etc/shadow fitxategian bikoiztu egin behar da %s-en.
            	drakTermServ-ek honekin laguntzen du fitxategi honetan sistema erabiltzaileak erantsi edo ezabatzen.

en:         - Maintain /etc/dhcpd.conf:
            	To net boot clients, each client needs a dhcpd.conf entry, assigning an IP 
            	address and net boot images to the machine. drakTermServ helps create/remove 
            	these entries.
    			
            	(PCI cards may omit the image - etherboot will request the correct image. 
    			You should also consider that when etherboot looks for the images, it expects 
    			names like boot-3c59x.nbi, rather than boot-3c59x.2.4.19-16mdk.nbi).
    			 
            	A typical dhcpd.conf stanza to support a diskless client looks like:
eu:         - Mantendu /etc/dhcpd.conf:
            	Bezeroak saretik abiatzeko, bezero bakoitzak dhcpd.conf sarrera batbehar du, makinari
            	IP helbidea eta sareko abiapen irudia emateko. drakTermServ-eksarrera hauek
            	sortzen/ezabatzen laguntzen du.
    			
            	(PCI txartelek irudia ahaztu dezakete - etherboot-ek iruidi zuzena eskatuko du. 
    			Kontutan izan beharko zenuke etherboot-ek irudien bila dabilenean, boot-3c59x.nbi
    			bezelako izenak espero dituela boot-3c59x.2.4.19-16mdk.nbi bezalakoak baino).
    			 
            	Diskorik gabeko bezero bati euskarria emateko dhcpd.conf sarrera tipiko batek horrelako itxura dauka:

en:         - Maintain /etc/exports:
            	Clusternfs allows export of the root filesystem to diskless clients. drakTermServ
            	sets up the correct entry to allow anonymous access to the root filesystem from
            	diskless clients.
    
            	A typical exports entry for clusternfs is:
            		
            	/					(ro,all_squash)
            	/home				SUBNET/MASK(rw,root_squash)
    			
            	With SUBNET/MASK being defined for your network.
eu:         - Mantendu /etc/exports:
            	Clusternfs-i esker erro fitxategi-sistema diskorik gabeko bezeroei exportatu dakieke.
            	drakTermServ-ek sarrera egokia ezartzen du diskarik gabeko bezeroetatik erro
            	fitxategi-sistemara sarrera anonimoarenkin sartu ahal izan dadin.
    
            	clusternfs-ren exports sarrera tipiko bat horrelakoa da:
            		
            	/					(ro,all_squash)
            	/home				AZPISAREA/MASKARA(rw,root_squash)
    			
            	Non AZPISAREA/MASKARA zure sarerako definitu behar diren.

en:         - Per client %s:
            	Through clusternfs, each diskless client can have its own unique configuration files
            	on the root filesystem of the server. By allowing local client hardware configuration, 
            	drakTermServ will help create these files.
eu:         - Bezero bakoitzeko %s:
            	clusternfs bitartez, diskorik gabeko bezero bakoitzak bere ezarpen fitxategi
            	propioak izan ditzake zerbitzariaren erro fitxategi-sisteman.Bertako bezeroen hardware
            	ezarpena onartuz, drakTermServ-ek fitxategi hauek sortzen lagunduko du.

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
eu:  <Tab>/<Alt-Tab> elem. aldatzeko | <Zuriunea> hautatzeko | <F12> hurr. pant.

en:  (Default is all users)
eu:  (lehenetsia erabiltzaile guztiak)

en:  (Default)
eu:  (lehenetsia)

en:  (Make sure that all your printers are connected and turned on).
eu:  (Ziurtatu zure inprimagailu guztiak lotuta eta piztuta daudela).

en:  (Parallel Ports: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent to LPT1:, LPT2:, ..., 1st USB printer: /dev/usb/lp0, 2nd USB printer: /dev/usb/lp1, ...).
eu:  (Ataka paraleloak: /dev/lp0, /dev/lp1..., baliokideak dira LPT1:, LPT2:..., lehen USB inprimagailua: /dev/usb/lp0, 2. USB inprimagailua: /dev/usb/lp1, ...).

en:  (driver %s)
eu:  (%s kontrolatzailea)

en:  (multi-session)
eu:  (saio-anitza)

en:  --doc <link>          - link to another web page ( for WM welcome frontend)
eu:  --doc <esteka>          - estekatu beste web orri batera ( WM ongi etorri bitartekorako)

en:  --help                - display this help
eu:  --help                - laguntza hau erakutsi

en:  --id <id_label>       - load the html help page which refers to id_label
eu:  --id <id_etiketa>       - zamatu id_etiketa-ri dagokion html laguntza orria

en:  Accept/Refuse broadcasted icmp echo.
eu: Onartu/Errefusatu zabaldutako icmp echo.

en:  Accept/Refuse icmp echo.
eu: Onartu/Ukatu icmp oihartzuna

en:  Activate/Disable daily security check.
eu: Gaitu/Ezgaitu eguneroko segurtasun egiaztapenak

en:  Enable/Disable sulogin(8) in single user level.
eu: Gaitu/Ezgaitu sulogin(8) erabiltzaile bakarreko mailan.

en:  Enabling su only from members of the wheel group or allow su from any user.
eu: Gaitu su wheel taldeko partaideentzako soilik edo baimendu su erabiltzaile guztientzako.

en:  Erase Now
eu:  Ezabatu Orain

en:  Error while sending mail.
eu: Errorea posta bidaltzean.

en:  If the desired printer was auto-detected, simply choose it from the list and then add user name, password, and/or workgroup if needed.
eu:  Nahi zenuen inprimagailua auto-detektatu bada, hautatu ezazu zerrendatik eta gehitu erabiltzaile-izena, pasahitza, eta/edo lantaldea beharrezko bada.

en:  and the CD is in the drive
eu:  eta CD-a unitatean dago

en:  drakhelp 0.1
    Copyright (C) 2003 MandrakeSoft.
    This is free software and may be redistributed under the terms of the GNU GPL.
    
    Usage:
eu:  drakhelp 0.1
    Copyright (C) 2003 MandrakeSoft.
    Software askea da hau eta GNU-ren GPL-k ezarritakoak beteaz birbanatu daiteke.
    
    Erabilera:

en:  enter `void' for void entry
eu:  sartu 'void' sarrera hutsa jartzeko

en:  isdn
eu:  rdsi

en:  local network
eu: Bertako Sarea

en:  on LPD server "%s", printer "%s"
eu: "%s" LPD zerbitzarian, "%s" inprimagailua

en:  on Novell server "%s", printer "%s"
eu: "%s" Novell zerbitzarian, "%s" inprimagailua

en:  on SMB/Windows server "%s", share "%s"
eu: "%s" SMB/Windows zerbitzarian, elkarbanatu "%s"

en:  on device: %s
eu:  gailu honetan: %s

en:  on parallel port #%s
eu:  #%s ataka paraleloan

en: !!! Indicates the password in the system database is different than
     the one in the Terminal Server database.
    Delete/re-add the user to the Terminal Server to enable login.
eu: !!! Sistemaren datubasean dagoen pasahitza Terminal Zerbitzariaren
     datubasean dagoenaren desberdina dela adierazten du.
    Erabitzailea ezabatu/berrerantsi Terminal Zerbitzarira sarrera emateko.

en: "%s" based winmodem detected, do you want to install needed software ?
eu: "%s" oinarriko winmodem detektatu da, behar duen softwarea instalatu nahi duzu?

en: "%s" is not a valid email!
eu: "%s" ez da postaE zuzena!

en: "%s": check the current country selection. If you are not in this
    country, click on the "%s" button and choose another one. If your country
    is not in the first list shown, click the "%s" button to get the complete
    country list.
eu: "%s": egiaztatu uneko herrialde aukeraketa. Herrialde horretan ez 
    bazaude, klikatu "%s" botoia eta hautatu beste bat. Zure herrialdea ez badago
    erakusten den lehenengo zerrendan, klikatu "%s" botoia herrialdeen zerrenda
    osoa jasotzeko.

en: "%s": clicking on the "%s" button will open the printer configuration
    wizard. Consult the corresponding chapter of the ``Starter Guide'' for more
    information on how to setup a new printer. The interface presented there is
    similar to the one used during installation.
eu: "%s": "%s" botoia sakatzeak inprimagailu ezarpenerako morroia zabalduko du.
    Begiratu ``Starter Guide'' gidan dagokion kapitulua inprimagailu berria nola
    ezarzen den inguruko informazio gehiago jasotzeko. Han aurkezturiko interfazea
    instalazioan erabiltzen denaren antzekoa da.

en: "%s": if a sound card is detected on your system, it is displayed here.
    If you notice the sound card displayed is not the one that is actually
    present on your system, you can click on the button and choose another
    driver.
eu: "%s": zure sisteman soinu txartel bat aurkitzen bada, hemen erakutsiko da.
    Erakusten den soinu txartela zure sisteman dagoena ez dela ohartzen bazara,
    botoian klik egin dezakezu eta beste gidari bat hautatu.

en: "Menu" key
eu: "Menu" tekla

en: %d comma separated numbers
eu: komaz banaturiko %d zenbaki

en: %d comma separated strings
eu: komaz banaturiko %d karaktere-hilara

en: %d minutes
eu: %d minutu

en: %d packages
eu: %d paketeak

en: %d seconds
eu: %d segundo

en: %s (Port %s)
eu: %s (%s ataka)

en: %s BootSplash (%s) preview
eu: %s Bootsplash (%s) aurreikuspena

en: %s already in use
eu: %s dagoeneko erabiltzen ari da

en: %s cannot be displayed 
    . No Help entry of this type
eu: %s ezin da erakutsi.
    Ez dago mota honetako laguntza sarrera

en: %s exists, delete?
    
    Warning: If you've already done this process you'll probably
     need to purge the entry from authorized_keys on the server.
eu: %s badago, ezabatu?
    
    Adi: Dagoeneko prozesu hau burutu baduzu seguraski
    authorized_keys sarrera purgatu beharko duzu zerbitzarian.

en: %s fonts conversion
eu: %s hizki-mota bihurketa

en: %s formatting of %s failed
eu: %s %s(r)i formatua emateak huts egin du

en: %s found on %s, configure it automatically?
eu: %2$s-n %1$s aurkitu da, automatikoki konfiguratu?

en: %s is not in the scanner database, configure it manually?
eu: %s ez dago eskaner datubasean, eskuz konfiguratu?

en: %s not found...
eu: ez da %s aurkitu...

en: %s not responding
eu: %s-k ez du erantzuten

en: %s on %s
eu: %s %s-n

en: %s: %s requires a username...
eu: %s: %s-k erabiltzaile izen bat behar du...

en: %s: %s requires hostname, MAC address, IP, nbi-image, 0/1 for THIN_CLIENT, 0/1 for Local Config...
eu: %s: %s-k ostalari-izena, MAC helbidea, IP, nbi-image, 0/1 THIN_CLIENT-entzako, 0/1 Bertako Konfiguraziorako...

en: %s: %s requires hostname...
eu: %s: %s-k ostalari-izena eskatzen du...

en: (E)IDE/ATA controllers
eu: (E)IDE/ATA kontrolatzaileak

en: (Note: Parallel ports cannot be auto-detected)
eu: (Oharra: Portu paraleloak ezin dira auto-detektatu)

en: (This) DHCP Server IP
eu: DHCP zerbitzariaren IPa

en: (already added %s)
eu: (%s jadanik gehituta)

en: (default value: %s)
eu: (balio lehenetsia: %s)

en: (module %s)
eu: (%s modulua)

en: (on %s)
eu: (%s)

en: (on this machine)
eu: (makina honetan)

en: , %s sectors
eu: , %s sektore

en: , TCP/IP host "%s", port %s
eu: , "%s" TCP/IP ostalaria, %s ataka

en: , USB printer
eu: , USB inprimagailua

en: , USB printer #%s
eu: , #%s USB inprimagailua

en: , host "%s", port %s
eu: , "%s" ostalaria, %s protua

en: , multi-function device
eu: , funtzio anitzeko gailua

en: , multi-function device on HP JetDirect
eu: , funtzio anitzeko gailua - HP JetDirect

en: , multi-function device on USB
eu: , funtzio anitzeko gailua - USB

en: , multi-function device on a parallel port
eu: , gailu funtzio-anitza ataka paralelo batean

en: , multi-function device on parallel port #%s
eu: , gailu funtzio-anitza #%s ataka paraleloan

en: , network printer "%s", port %s
eu: , "%s" sareko inprimagailua, %s portua

en: , printer "%s" on SMB/Windows server "%s"
eu: , "%s" inprimagailua "%s" SMB/Windows zerbitzarian

en: , printer "%s" on server "%s"
eu: , "%s" inprimagailua "%s" zerbitzarian

en: , printing to %s
eu: , %s atakan

en: , using command %s
eu: , %s komandoaren bidez

en: - PCI and USB devices: this lists the vendor, device, subvendor and subdevice PCI/USB ids
eu: - PCI eta USB gailuak: honek saltzaile, gailu, azpi-saltzaile eta azpi-gailu PCI/USB id-ak zerrendatzen ditu

en: - pci devices: this gives the PCI slot, device and function of this card
    - eide devices: the device is either a slave or a master device
    - scsi devices: the scsi bus and the scsi device ids
eu: - pci gailuak: txartela honen PCI zirritua, gailua eta funtzioa ematen du
    - eide gailuak: gailua nagusia edo morroia da
    - scsi gailuak: scsi busa eta scsi gailu id-ak

en: /Autodetect _jazz drives
eu: /Autodetektatuta _jazz unitateak

en: /Autodetect _modems
eu: Autodetektatuta _modemak

en: /Autodetect _printers
eu: Autodetektatu _inprimagailuak

en: /File/-
eu: /Fitxategia/-

en: /File/Save _As
eu: /Fitxategia/Gorde _honela

en: /File/_New
eu: /Fitxategia/_Berria

en: /File/_Open
eu: /Fitxategia/_Ireki

en: /File/_Quit
eu: /Fitxategia/I_rten

en: /File/_Save
eu: /Fitxategia/_Gorde

en: /Help/_About...
eu: /Laguntza/_Honi buruz...

en: /Options/Test
eu: /Aukerak/Probatu

en: /Set as _Default
eu: /Ezarri _lehenetsi gisa

en: /_About...
eu: /_Honi buruz...

en: /_Actions
eu: /_Ekintzak

en: /_Add Printer
eu: /_Erantsi Inprimagailua

en: /_Configure CUPS
eu: /CUPS _Konfiguratu

en: /_Delete
eu: /_Ezabatu

en: /_Edit
eu: /_Editatu

en: /_Expert mode
eu: /_Aditu modua

en: /_Fields description
eu: _Eremuen azalpena

en: /_File
eu: /_Fitxategia

en: /_Help
eu: /_Laguntza

en: /_Options
eu: /_Aukerak

en: /_Quit
eu: /_Irten

en: /_Refresh
eu: /_Berritu

en: /_Report Bug
eu: /_Akatsa Txostendu

en: /etc/hosts.allow and /etc/hosts.deny already configured - not changed
eu: /etc/hosts.allow eta /etc/hosts.deny dagoeneko konfiguratuta - ez dira aldatu

en: /etc/issue* exist
eu: /etc/issue* badago

en: 1 button
eu: Botoi 1

en: 1 minute
eu: minutu bat

en: 16 million colors (24 bits)
eu: 16 milioi kolore (24 bit)

en: 2 buttons
eu: 2 botoi

en: 256 colors (8 bits)
eu: 256 kolore (8 bit)

en: 3 buttons
eu: 3 botoi

en: 3 buttons with Wheel emulation
eu: 3 Botoi gurpil emulazioarekin

en: 32 thousand colors (15 bits)
eu: 32 mila kolore (15 bit)

en: 4 billion colors (32 bits)
eu: 4 mila milioi kolore (32 bit)

en: 64 MB or more
eu: 64 MB edo gehiago

en: 65 thousand colors (16 bits)
eu: 65 mila kolore (16 bit)

en: <- Previous
eu: <- Aurrekoa

en: <-- Del User
eu: <-- Ezabatu Erabiltzailea

en: <-- Delete
eu: <-- Ezabatu

en: <-- Edit Client
eu: <-- Editatu Bezeroa

en: => Notice, a label changed:
    %s
eu: => Kontuz, etiketa bat aldatu da:
    %s

en: => There are many things to choose from (%s).
eu: => Hainbat gauza dituzu aukeran (%s).

en: A command line must be entered!
eu: Komando lerro bat sartu behar da!

en: A custom bootdisk provides a way of booting into your Linux system without
    depending on the normal bootloader. This is useful if you don't want to install
    LILO (or grub) on your system, or another operating system removes LILO, or LILO doesn't
    work with your hardware configuration. A custom bootdisk can also be used with
    the Mandrake rescue image, making it much easier to recover from severe system
    failures. Would you like to create a bootdisk for your system?
    %s
eu: Abioko disko pertsonalizatuak Linux sistema abiarazteko aukera ematen du
    abioko kargatzaile normala erabili gabe. Baliagarria da zure sisteman LILO (edo grub)
    instalatu nahi ez baduzu, edo beste sistema eragile batek LILO kentzen badu, edo LILOk
    zure hardware-konfigurazioarekin funtzionatzen ez badu. Abioko disko pertsonalizatua Mandrake
    berreskuratzeko imajinarekin ere erabil daiteke, sistemaren hutsegite larriak
    errazago gainditu ahal izateko.
    Zure sistemarako abioko disko bat sortu nahi duzu?
    %s

en: A custom bootdisk provides a way of booting into your Linux system without
    depending on the normal bootloader. This is useful if you don't want to install
    SILO on your system, or another operating system removes SILO, or SILO doesn't
    work with your hardware configuration. A custom bootdisk can also be used with
    the Mandrake rescue image, making it much easier to recover from severe system
    failures.
    
    If you want to create a bootdisk for your system, insert a floppy in the first
    drive and press "Ok".
eu: Abioko disko pertsonalizatuak Linux sistema abiarazteko aukera ematen du
    abioko kargatzaile normala erabili gabe. Baliagarria da zure sisteman SILO
    instalatu nahi ez baduzu, edo beste sistema eragile batek SILO kentzen badu, edo SILOk
    zure hardware-konfigurazioarekin funtzionatzen ez badu. Abioko disko pertsonalizatua Mandrake
    berreskuratzeko imajinarekin ere erabil daiteke, sistemaren hutsegite larriak
    errazago gainditu ahal izateko.
    
    Zure sistemarako abioko disko bat sortu nahi baduzu, sartu diskete bat lehen
    unitatean eta sakatu "Ados".

en: A customizable environment
eu: Norbere erara moldatu daitekeen ingurunea

en: A graphical environment with user-friendly set of applications and desktop tools
eu: Aplikazio-multzo eta mahaigaineko tresna lagungarri eta atseginak dituen ingurune grafikoa

en: A library which defends against buffer overflow and format string attacks.
eu: Buffer-gainezkatzeen eta formatu-kateen erasoen aurka defendatzen duen liburutegi bat.

en: A printer named "%s" already exists under %s. 
    Click "Transfer" to overwrite it.
    You can also type a new name or skip this printer.
eu: "%s" izeneko inprimagailu bat badago %s(e)n. 
    Sakatu "Transferitu" gainidazteko.
    Beste izen bat idatz dezakezu, edo inprimagailu hori saltatu.

en: A problem occured while restarting the network: 
    
    %s
eu: Arazo bat izan da sarea berrabiaraztean: 
    
    %s

en: A tool to monitor your logs
eu: Zure erregistroak ikusteko tresna

en: A valid URI must be entered!
eu: Baliozko URI bat sartu behar da!

en: ADSL connection
eu: ADSL konexioa

en: ALL
eu: DENA

en: ALL existing partitions and their data will be lost on drive %s
eu: %s unitatean dauden partizio eta datu GUZTIAK galdu egingo dira

en: Abort
eu: Abortatu

en: About
eu: Honi buruz

en: About Harddrake
eu: Harddrakeri buruz

en: Accept
eu: Onartu

en: Accept broadcasted icmp echo
eu: Onartu zabaldutako icmp oihartzuna

en: Accept icmp echo
eu: Onartu icmp oihartzuna

en: Accept user
eu: Onartu erabiltzailea

en: Accept/Refuse bogus IPv4 error messages.
eu: Onartu/Ukatu bogus IPv4 oker mezuak.

en: Accessing printers on remote CUPS servers
eu: Urruneko CUPS zerbitzarietako inprimagailuetara sartzen

en: Account Login (user name)
eu: Kontuaren identifikatzailea (erabiltzaile-izena)

en: Account Password
eu: Kontuaren pasahitza

en: Across Network
eu: sarean zehar

en: Activate now
eu: Aktibatu orain

en: Activate/Disable ethernet cards promiscuity check.
eu: Gaitu/Ezgaitu ethernet txartelen promiskuotasun egiaztapena.

en: Activates/Deactivates all network interfaces configured to start
    at boot time.
eu: Abioan hasteko konfiguratuta dauden sare-interfaze guztiak
    aktibatzen/desaktibatzen ditu.

en: Adapter %s: %s
eu: %s moldagailua: %s

en: Add
eu: Erantsi

en: Add Client -->
eu: Gehitu Bezeroa -->

en: Add Printer
eu: Inprimagailua Erantsi

en: Add User -->
eu: Gehitu erabiltzailea -->

en: Add a module
eu: Gehitu modulua

en: Add a new printer
eu: Gehitu inprimagailu berria

en: Add a new printer to the system
eu: Erantsi inprimagailu berria sistemari

en: Add a new rule at the end
eu: Gehitu arau berri bat amaieran

en: Add a rule
eu: Arau bat erantsi

en: Add a scanner manually
eu: Erantsi eskaner bat eskuz

en: Add a user
eu: Erantsi erabiltzaile bat

en: Add an item
eu: Gehitu elementu bat

en: Add here the CUPS servers whose printers you want to use. You only need to do this if the servers do not broadcast their printer information into the local network.
eu: Gehitu hemen erabili nahi dituzun inprimagailuak dituzten CUPS zerbitzariak, zerbitzariek beraien inprimagailuei buruzko informazioa bertako sareetan hedatzen ez badute soilik egin behar duzu hau.

en: Add host
eu: Erantsi ostalaria

en: Add host/network
eu: Erantsi ostalaria/sarea

en: Add server
eu: Zerbitzaria gehitu

en: Add this printer to Star Office/OpenOffice.org/GIMP
eu: Gehitu inprimagailu hau Star Office/OpenOffice.org/GIMP-n

en: Add to LVM
eu: Gehitu LVMri

en: Add to RAID
eu: Gehitu RAIDi

en: Add user
eu: Gehitu erabiltzailea

en: Add/Del Clients
eu: Gehitu/Ezabatu Bezeroak

en: Add/Del Users
eu: Gehitu/Ezabatu erabiltzaileak

en: Adding printer to Star Office/OpenOffice.org/GIMP
eu: Star Office/OpenOffice.org/GIMP-n inprimagailua gehitzen

en: Additional CUPS servers:
eu: CUPS zerbitzari gehigarriak:

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Advanced Configuration
eu: Konfigurazio aurreratua

en: Advanced Options
eu: Aukera aurreratuak

en: Advanced preferences
eu: Hobespen aurreratuak

en: Afghanistan
eu: Afganistan

en: After changing type of partition %s, all data on this partition will be lost
eu: %s partizio-mota aldatu ondoren, partizio honetako datu guztiak galdu egingo dira

en: After formatting partition %s, all data on this partition will be lost
eu: %s partizioa formateatu ondoren, partizioko datu guztiak galdu egingo dira

en: After resizing partition %s, all data on this partition will be lost
eu: %s partizioa tamainaz aldatu ondoren, partizioko datu guztiak galdu egingo dira

en: After this is done, we recommend that you restart your X environment to avoid any hostname-related problems.
eu: Ondoren, zure X ingurunea berrabiaraztea gomendatzen dugu,
    ostalari-izena aldatzearen arazoa saihesteko.

en: After you have configured the general bootloader parameters, the list of
    boot options that will be available at boot time will be displayed.
    
    If there are other operating systems installed on your machine they will
    automatically be added to the boot menu. You can fine-tune the existing
    options by clicking "%s" to create a new entry; selecting an entry and
    clicking "%s" or "%s" to modify or remove it. "%s" validates your
    changes.
    
    You may also not want to give access to these other operating systems to
    anyone who goes to the console and reboots the machine. You can delete the
    corresponding entries for the operating systems to remove them from the
    bootloader menu, but you will need a boot disk in order to boot those other
    operating systems!
eu: Abiapen-zamatzailearen parametro orokorrak ezartzen dituzun ondoren, abiapen
    garaian erabili ahal izango diren abiapen aukeren zerrenda erakutsiko da.
    
    Zure makinan beste sistema eragile batzuk instalatuta badaude, abiapen
    menura automatikoki erantsiko dira, dauden aukerak era zehatzagoan doitu
    ditzakezu "%s" klikatuz sarrera berri bat sortzeko; sarrera bat hautatu
    eta "%s" edo "%s" klikatuz berau aldatu edo ezabatzeko. "%s"-k zure
    aldaketak balioztatzen ditu.
    
    Baliteke ere kontsolara jo eta makina berrabiarazten duen edozeini beste
    sistema eragile hauetara sarrerarik eman nahi ez izatea. sistema eragileei
    dagozkien sarrerak ezabatu ditzakezu, abiapen-zamatzailearen menutik beraiek
    kentzeko, baino abiapen disko bat beharko duzu beste sistema eragile horiek
    abiatzeko!

en: Albanian
eu: albaniarra

en: Algeria
eu: Aljeria

en: All
eu: Dena

en: All I/O to the file system should be done synchronously.
eu: Fitxategi sistemara S/I era sinkronoan egin beharko lirateke.

en: All data on this partition should be backed-up
eu: Partizio honetako datu guztiek babeskopia eduki beharko lukete

en: All incidents will be followed up by a single qualified MandrakeSoft technical expert.
eu: Gertaera guztiek MandrakeSoften Aditu tekniko kualifikatu bakarraren jarraipena izango dute.

en: All languages
eu: Hizkuntza guztiak

en: All primary partitions are used
eu: Lehen mailako partizio guztiak erabilita daude

en: All remote machines
eu: Urruneko makina guztiak

en: Allow Thin Clients
eu: Baimendu Bezero Meheak

en: Allow X Window connections
eu: Baimendu X Window koneksioak

en: Allow all users
eu: Eman baimena erabiltzaile guztiei

en: Allow an ordinary user to mount the file system. The
    name of the mounting user is written to mtab so that he can unmount the file
    system again. This option implies the options noexec, nosuid, and nodev
    (unless overridden by subsequent options, as in the option line
    user,exec,dev,suid ).
eu: Baimendu erabiltzaile arrunt bati fitxategi sistema muntatzea.
    Erabiltzaile muntatzailearen izena mtab-era idazten da fitxategi sistema berriro
    desmuntatu ahal izan dezan. Aukera honek noexec, nosuid, eta nodev aukerak hartzen ditu (ondorengo aukerek aurkakoa adierazten ez badute, aukera
    lerroan modura user,exec,dev,suid).

en: Allow local hardware
    configuration.
eu: Bertako hardware konfigurazioa
    baimendu.

en: Allow remote root login
eu: Baimendu root-en urruneko erregistroa

en: Allow/Forbid X connections:
    
    - ALL (all connections are allowed),
    
    - LOCAL (only connection from local machine),
    
    - NONE (no connection).
eu: Baimendu/Debekatu X koneksioak:
    
    - ALL (koneksio guztiak onartzen dira),
    
    - LOCAL (koneksioak soilik bertako makinatik),
    
    - NONE (koneksiorik ez).

en: Allow/Forbid autologin.
eu: Baimendu/Debekatu auto-erregistroa.

en: Allow/Forbid direct root login.
eu: Baimendu/Debekatu root-aren sarrera zuzenean.

en: Allow/Forbid reboot by the console user.
eu: Baimendu/Ukatu berrabiapena kontsolako erabiltzaileari.

en: Allow/Forbid remote root login.
eu: Baimendu/Debekatu root-aren urruneko sarrera.

en: Allow/Forbid the list of users on the system on display managers (kdm and gdm).
eu: Baimendu/Galarazi sistema erabiltzaileen zerrenda saio kudeatzailean (kdm eta gdm).

en: Alt and Shift keys simultaneously
eu: Alt eta Maius teklak batera

en: Alternative drivers
eu: Gidari alternatiboak

en: Alternative test page (A4)
eu: Proba-orri alternatiboa (A4)

en: Alternative test page (Letter)
eu: Proba-orri alternatiboa (Letter)

en: Alternatively, you can specify a device name/file name in the input line
eu: Bat edo beste, gailu-izena/fitxategi-izena zehaztu dezakezu sarrera lerroan

en: American Samoa
eu: Samoa amerikarra

en: Amusement programs: arcade, boards, strategy, etc
eu: Denbora-pasako programak: makina-jokoak, taula-jokoak, estrategiakoak, etab.

en: An error occurred
eu: Errore bat izan da

en: An error occurred - no valid devices were found on which to create new filesystems. Please check your hardware for the cause of this problem
eu: Errorea gertatu da - ez da fitxategi-sistema berriak sortzeko gailu baliozkorik aurkitu. Aztertu zure hardwarea arazo honen arrazoia bilatzeko

en: An error occurred, but I don't know how to handle it nicely.
    Continue at your own risk.
eu: Errore bat gertatu da, baina ez dakit behar bezala maneiatzen.
    Jarraitu zure ardurapean.

en: An error occurred:
    %s
    Try to change some parameters
eu: Oker bat jazo da:
    %s
    Saiatu parametro batzuk aldatzen

en: An online platform to respond to enterprise support needs.
eu: Konpainien euskarri behar espezifikoei erantzuteko lerroko plataforma

en: Anacron is a periodic command scheduler.
eu: Anacron, komando-antolatzaile periodikoa.

en: And, of course, push multimedia to its limits with the very latest software to play videos, audio files and to handle your images or photos.
eu: Mandrake Linux 9.1k audio fitxategiak jotzeko, zure argazkiak editatu eta manipulatzeko, eta bideoak ikusteko software berriena erabiltzeko aukera ematen dizu

en: Another one
eu: Beste bat

en: Antarctica
eu: Antartika

en: Antigua and Barbuda
eu: Antigua eta Barbuda

en: Apache World Wide Web Server
eu: Apache World Wide Web Zerbitzaria

en: Apache is a World Wide Web server. It is used to serve HTML files and CGI.
eu: Apache World Wide Web-eko zerbitzari bat da. HTML fitxategiak eta CGI zerbitzatzeko erabili ohi da.

en: Append
eu: Erantsi

en: Application Name
    or Full Path:
eu: Aplikazioaren Izena
    edo Bidea Osoa:

en: Application:
eu: Aplikazioa:

en: Apply
eu: Aplikatu

en: Apply filter
eu: Iragazkia aplikatu

en: April
eu: Apirila

en: Arabic
eu: Arabiarra

en: Are you sure that you want to set up printing on this machine?
eu: Ziur zaude makina honetan inprimaketa ezarri nahi duzula?

en: Area:
eu: Area :

en: Armenian (old)
eu: armeniarra (zaharra)

en: Armenian (phonetic)
eu: armeniarra (fonetikoa)

en: Armenian (typewriter)
eu: armeniarra (idazmakina)

en: Assign host name from DHCP address
eu: Egokitu ostalari izena DHCP helbideagandik

en: Assign raw devices to block devices (such as hard drive
    partitions), for the use of applications such as Oracle or DVD players
eu: Esleitu gailu 'gordinak' 'bloke' gailuei (unitate zurrun partizioak
    esaterako), Oracle edo DVD joleak moduko aplikazioek erabili ditzaten

en: At this point, DrakX will allow you to choose the security level desired
    for the machine. As a rule of thumb, the security level should be set
    higher if the machine will contain crucial data, or if it will be a machine
    directly exposed to the Internet. The trade-off of a higher security level
    is generally obtained at the expense of ease of use.
    
    If you do not know what to choose, stay with the default option.
eu: Puntu honetan, DrakX-ek makina honentzako nahi duzun segurtasun maila
    ezartzen utziko dizu. Arau nagusi bezala, segurtasun maila altuagoa ezarri
    behar da makinak datu garrantzitsuak gordeko baditu, edo Interneten
    agerian egongo bada. Lortzen den segurtasun maila handiagoa, erabilera
    erreztasun galerarekin ordaintzen da.
    
    Ez badakizu zer aukeratu, utzi aukera lehenetsia.

en: At this point, you need to choose which partition(s) will be used for the
    installation of your Mandrake Linux system. If partitions have already been
    defined, either from a previous installation of GNU/Linux or by another
    partitioning tool, you can use existing partitions. Otherwise, hard drive
    partitions must be defined.
    
    To create partitions, you must first select a hard drive. You can select
    the disk for partitioning by clicking on ``hda'' for the first IDE drive,
    ``hdb'' for the second, ``sda'' for the first SCSI drive and so on.
    
    To partition the selected hard drive, you can use these options:
    
     * "%s": this option deletes all partitions on the selected hard drive
    
     * "%s": this option enables you to automatically create ext3 and swap
    partitions in the free space of your hard drive
    
    "%s": gives access to additional features:
    
     * "%s": saves the partition table to a floppy. Useful for later
    partition-table recovery if necessary. It is strongly recommended that you
    perform this step.
    
     * "%s": allows you to restore a previously saved partition table from a
    floppy disk.
    
     * "%s": if your partition table is damaged, you can try to recover it
    using this option. Please be careful and remember that it doesn't always
    work.
    
     * "%s": discards all changes and reloads the partition table that was
    originally on the hard drive.
    
     * "%s": unchecking this option will force users to manually mount and
    unmount removable media such as floppies and CD-ROMs.
    
     * "%s": use this option if you wish to use a wizard to partition your
    hard drive. This is recommended if you do not have a good understanding of
    partitioning.
    
     * "%s": use this option to cancel your changes.
    
     * "%s": allows additional actions on partitions (type, options, format)
    and gives more information about the hard drive.
    
     * "%s": when you are finished partitioning your hard drive, this will
    save your changes back to disk.
    
    When defining the size of a partition, you can finely set the partition
    size by using the Arrow keys of your keyboard.
    
    Note: you can reach any option using the keyboard. Navigate through the
    partitions using [Tab] and the [Up/Down] arrows.
    
    When a partition is selected, you can use:
    
     * Ctrl-c to create a new partition (when an empty partition is selected)
    
     * Ctrl-d to delete a partition
    
     * Ctrl-m to set the mount point
    
    To get information about the different file system types available, please
    read the ext2FS chapter from the ``Reference Manual''.
    
    If you are installing on a PPC machine, you will want to create a small HFS
    ``bootstrap'' partition of at least 1MB which will be used by the yaboot
    bootloader. If you opt to make the partition a bit larger, say 50MB, you
    may find it a useful place to store a spare kernel and ramdisk images for
    emergency boot situations.
eu: Puntu honetan, Mandrake Linux sistemaren instalaziorako zein partizio
    erabiliko den/diren aukeratu behar duzu. Partizioak dagoeneko definitu
    badira, dela aurreko GNU/Linux instalazio batetik edo beste zatikatze
    tresna baten bitartez, dauden partizioak erabili ditzakezu. Bestela, unitate
    zurruneko partizioak definitu behar dira.
    
    Partizioak sortzeko, lehenengo unitate zurrun bat aukeratu behar duzu.
    Zatikatuko den diskoa aukeratzeko klikatu ``hda'' 1. IDE unitatearentzako
    ``hdb'' bigarrenarentzat, ``sda'' 1. SCSI unitatearentzako, ...
    
    Aukeratutako unitate zurruna zatikatzeko, aukera hauek erabili ditzakezu:
    
     * "%s": honek aukeratutako unitateko partizio guztiak ezabatzen ditu
    
     * "%s": honekin automatikoki sortuko dira ext3 eta swap partizioak zure
    unitate zurrunaren erabili gabeko lekuan
    
     * "%s": ezaugarri gehiago erabiltzeko aukera:
    
     * "%s": partizio taula diskete batean gordetzen du. Baliogarria
    partizio-taula berreskuratzea beharrezko bada. Biziki gomendatzen
    zaizu urrats hau betetzea.
    
     * "%s": aurrez gordetako partizio taula bat disketetik berreskuratzeko
    aukera ematen du.
    
     * "%s": Zure partizio taula matxuratuta badago, aukera hau erabiliz
    berreskuratzen saia zaitezke. Mesedez kontuz ibili eta gogoratu ez duela
    beti funtzionatzen.
    
     * "%s": aldaketa guztiak baztertzen ditu eta unitate zurrunean hasieran
    zegoen partizio taula birzamatzen du.
    
     * "%s": aukerari honi marka kendu ezkero erabiltzaileek eskuz muntatu eta
    desmuntatu beharko dituzte gailu eramangarriak disketeak eta CD-ROMak
    esaterako.
    
     * "%s": erabili aukera hau zure unitate zurruna zatikatzeko morroia erabili
    nahi baduzu. Hau gomendagarria da zatikaketaren ulermen ona ez badaukazu
    
     * "%s": Erabili aukera hau zure aldaketak bertan behera uzteko.
    
     * "%s": partizioetan ekintza gehiago egiteko aukera ematen du (mota,
    aukerak, eratu) eta unitate zurrunari buruz informazio gehiago ematen du.
    
     * "%s": zure unitate zurruna zatikatzen amaitu duzunean, honek zure
    aldaketak diskoan gordeko ditu.
    
    Partizio baten neurria definitzerakoan, era zehatzean doitu dezakezu
    partizioaren neurria zure teklatuko gezi teklak erabiliz.
    
    Oharra: edozein aukera atzeman dezakezu teklatua erabiliz. Partizioen
    artean nabegatu [Tab] eta [Gora/Bera] geziak erabiliz.
    
    Partizio bat aukeratuta dagoenean, erabili dezakezu:
    
     * Ctrl-c partizio berria sortzeko (partizio hutsa aukeratzen denean)
    
     * Ctrl-d partizio bat ezabatzeko
    
     * Ctrl-m muntaia puntua ezartzeko
    
    Erabili daitezkeen fitxategi sistema desberdinei buruzko informazioa jasotzeko,
    mesedez irakurri ext2FS atala ``Reference Manual'' eskuliburuan.
    
    PPC makina batean instalatzen ari bazara, gutxienez 1 MBduen HFS
    ``bootstrap'' partizio txiki bat sortu nahiko duzu yaboot abiapen-zamatzaileak
    erabil dezan. Partizio luzeagoa egitea erabakitzen baduzu, 50MB esaterako,
    larrialdietako abiapen egoeretarako ordezko nukleo eta ramdiska irudia
    gordetzeko leku aproposa dela konturatuko zara.

en: At this point, you need to decide where you want to install the Mandrake
    Linux operating system on your hard drive. If your hard drive is empty or
    if an existing operating system is using all the available space you will
    have to partition the drive. Basically, partitioning a hard drive consists
    of logically dividing it to create the space needed to install your new
    Mandrake Linux system.
    
    Because the process of partitioning a hard drive is usually irreversible
    and can lead to lost data if there is an existing operating system already
    installed on the drive, partitioning can be intimidating and stressful if
    you are an inexperienced user. Fortunately, DrakX includes a wizard which
    simplifies this process. Before continuing with this step, read through the
    rest of this section and above all, take your time.
    
    Depending on your hard drive configuration, several options are available:
    
     * "%s": this option will perform an automatic partitioning of your blank
    drive(s). If you use this option there will be no further prompts.
    
     * "%s": the wizard has detected one or more existing Linux partitions on
    your hard drive. If you want to use them, choose this option. You will then
    be asked to choose the mount points associated with each of the partitions.
    The legacy mount points are selected by default, and for the most part it's
    a good idea to keep them.
    
     * "%s": if Microsoft Windows is installed on your hard drive and takes
    all the space available on it, you will have to create free space for
    Linux. To do so, you can delete your Microsoft Windows partition and data
    (see ``Erase entire disk'' solution) or resize your Microsoft Windows FAT
    partition. Resizing can be performed without the loss of any data, provided
    you have previously defragmented the Windows partition and that it uses the
    FAT format. Backing up your data is strongly recommended.. Using this
    option is recommended if you want to use both Mandrake Linux and Microsoft
    Windows on the same computer.
    
       Before choosing this option, please understand that after this
    procedure, the size of your Microsoft Windows partition will be smaller
    then when you started. You will have less free space under Microsoft
    Windows to store your data or to install new software.
    
     * "%s": if you want to delete all data and all partitions present on
    your hard drive and replace them with your new Mandrake Linux system,
    choose this option. Be careful, because you will not be able to undo your
    choice after you confirm.
    
       !! If you choose this option, all data on your disk will be deleted. !!
    
     * "%s": this will simply erase everything on the drive and begin fresh,
    partitioning everything from scratch. All data on your disk will be lost.
    
       !! If you choose this option, all data on your disk will be lost. !!
    
     * "%s": choose this option if you want to manually partition your hard
    drive. Be careful -- it is a powerful but dangerous choice and you can very
    easily lose all your data. That's why this option is really only
    recommended if you have done something like this before and have some
    experience. For more instructions on how to use the DiskDrake utility,
    refer to the ``Managing Your Partitions '' section in the ``Starter
    Guide''.
eu: Hona iritsita, Mandrake Linux sistema eragilea zure disko zurrunean non
    instalatu aukeratu behar duzu. Zure disko zurruna hutsik badago edo
    lehendik dagoen sistema eragile batek leku erabilgarri guztia hartzen badu,
    unitatea zatikatu beharko duzu. Disko zurruna zatikatzea, funtsean, zure 
    unitatea logikoki zatitzea da, Mandrake Linux sistema berria instalatzeko
    behar den lekua sortzeko.
    
    Partizio-prozesua itzulbiderik gabekoa izan ohi denez eta unitatean aurrez
    sistema eragile bat instalatuta badago datu galera eragin dezakeenez,
    zatikatzea korapilatsua eta deserosoa gerta daiteke esperientziarik gabeko
    erabiltzailea bazara. Zorionez, DrakX-ek prozesu hau errazten duen morroi
    bat dauka. Urrats honekin jarraitu aurretik, irakurri atal honetan zehar eta,
    guztiaren gainetik, hartu behar adina denbora.
    
    Zure unitate zurrunaren ezarpenaren arabera, zenbait aukera dituzu:
    
     * "%s": aukera honek automatikoki egingo ditu partizioak hutsik dauzkazun
    unitateetan. Aukera hau erabiltzen baduzu ez zaizu beste galderarik egingo.
    
     * "%s": morroiak Linux partizio bat edo gehiago detektatu du zure
    utitate zurrunean. Erabili nahi badituzu, hautatu aukera hau. Ondoren
    partizioetako bakoitza atxikiko zaion muntaia puntua hauta dezazun
    eskatuko zaizu. Ondare bezala jasotako muntaia-puntuak automatikoki
    aukeratzen dira, eta gehinetan ideia ona da bere horretan mantentzea.
    
     * "%s":  Microsoft Windows zure unitate zurrunean instalatuta badago
    eta bertako leku guztia hartzen badu, Linux-entzat lekua askatu beharko
    duzu. Horretarako, zure Microsoft Windows partizioa eta datuak ezaba
    ditzakezu (ikus ``Ezabatu disko osoa'' irtenbidea) edo zure Microsoft
    Windows FAT partizioari. neurria aldatu. Neurri-aldaketa daturik galdu
    gabe egin daiteke, baldin eta Windows partizioa aurrez desfragmentatzen
    baduzu eta FAT formatua erabiltzen badu. Datuen babeskopia egitea biziki
    gomendatzen da. Irtenbide hau gomendatzen da konputagailu berdinean
    Mandrake Linux eta Microsoft Windows erabili nahi badituzu.
    
       Aukera hau hautatu aurretik, konturatu zaitez prozedura honen
    ondoren, zure Microsoft Windows partizioa txikiago izan dela aurretik
    baino. Windows barruan zure datuak gorde edo software berria
    instalatzeko leku aske gutxiago izango duzu.
    
     * "%s":  unitate zurrunean dauden datu eta partizio guztiak ezabatu
    eta zure Mandrake Linux sistema berriarekin ordezkatu nahi badituzu,
    hautatu aukera hau. Kontu izan, ezin izango baituzu atzera egin hautua
    berretsi ondoren.
    
       !! Aukera hau hautatzen baduzu, diskoko datu guztiak ezabatuko dira. !!
    
     * "%s": honek unitatean dagoen guztia ezabatuko du eta disko hutsarekin,
    hasieratik guztia zatikatzen hasiko da. Zure diskoko datu guztiak galduko
    dira.
    
       !! Aukera hau hautatzen baduzu, diskoko datu guztiak ezabatuko dira. !!
    
     * "%s": hautatu aukera hau unitate zurruna eskuz zatikatu nahi baduzu.
    Kontuz -- aukera ahaltsua baina arriskutsua da eta datu guztiak oso erraz
    galdu ditzakezu. Horregatik gomendatzen zaie aukera honen erabilera soilik
    aurrez antzekorik egin dutenei eta esperientziadunei. DiskDrake utilitatea
    erabiltzeko moduaz gehiago jakiteko jo ``Managing Your Partitions '' atalera
    ``Starter Guide'' gidan.

en: August
eu: Abuztua

en: Australian Optus cable TV
eu: Australiako Optus kable TB

en: Authentication
eu: Autentifikazioa

en: Authentication LDAP
eu: LDAP autentifikazioa

en: Authentication NIS
eu: NIS Autentifikazioa

en: Authentication Windows Domain
eu: windowsen Autentifikazio Domeinua

en: Authorize TCP connections to X Window
eu: Baimendu TCP konexioak X Window-ra

en: Authorize all services controlled by tcp_wrappers
eu: Baimendu tcp_wrappers-ek kontrolatutako zerbitzu guztiak

en: Authorize:
    
    - all services controlled by tcp_wrappers (see hosts.deny(5) man page) if set to "ALL",
    
    - only local ones if set to "LOCAL"
    
    - none if set to "NONE".
    
    To authorize the services you need, use /etc/hosts.allow (see hosts.allow(5)).
eu: Baimendu:
    
    - tcp_wrappers-ek kontrolatutako zerbitzu guztiak (ikusi hosts.deny(5) man orria) "ALL" ezartzen bada,
    
    - bertakoak soilik "LOCAL" ezarri ezkero
    
    - batere ez "NONE" ezarrita.
    
    Behar dituzun zerbitzuak baimentzeko, erabili /etc/hosts.allow (ikusi hosts.allow(5)).

en: Authors:
eu: Egileak:

en: Auto Install
eu: Instalazio automatikoa

en: Auto Install Configurator
eu: Instalazio automatikoaren konfiguratzailea

en: Auto allocate
eu: Auto-esleitu

en: Auto-detect
eu: Auto-detektatu

en: Auto-detect available ports
eu: Auto-detektatuta ataka eskuragarriak

en: Auto-detect printers connected directly to the local network
eu: Auto-detektatu bertako sarera zuzenean lotutako inprimagailuak

en: Auto-detect printers connected to machines running Microsoft Windows
eu: Auto-detektatu Microsoft Windows darabilten makinetara lotutako inprimagailuak

en: Auto-detect printers connected to this machine
eu: Auto-detektatu makina honetara lotutako inprimagailuak

en: Auto-detected
eu: Auto-detektatuta

en: Autologin
eu: Auto-hasi

en: Automated
eu: Automatizatua

en: Automatic IP
eu: IP automatikoa

en: Automatic Steps Configuration
eu: Urrats automatikoen konfigurazioa

en: Automatic correction of CUPS configuration
eu: CUPS konfigurazioaren zuzenketa automatikoa

en: Automatic dependencies
eu: Menpekotasun automatikoak

en: Automatic detection and configuration of hardware at boot.
eu: Hardwarea automatikoki detektatu eta konfiguratzea abioan.

en: Automatic reconfiguration
eu: Birkonfigurazio automatikoa

en: Automatic regeneration of kernel header in /boot for
    /usr/include/linux/{autoconf,version}.h
eu: Nukleoaren goiburukoaren birsortze automatikoa /boot-en
    honentzat: /usr/include/linux/{autoconf,version}.h

en: Automatic time synchronization
eu: Ordu sinkronizazio automatikoa

en: Automatic time synchronization (using NTP)
eu: Ordu-sinkronizazio automatikoa (NTP erabiliz)

en: Automatically find available printers on remote machines
eu: Automatikoki aurkitu urruneko makinetako inprimagailu eskuragarriak

en: Automatically switch on numlock key locker under console
    and XFree at boot.
eu: Abioan automatikoki aktibatu BlokZenb tekla (zenbakiak
    blokeatzekoa) kontsolan eta XFree-n.

en: Autoprobe
eu: Autoproba

en: Available printers
eu: Inprimagailu erabilgarriak

en: Azerbaidjani (latin)
eu: azerbaijandarra (latinoa)

en: Backup Now
eu: Egin babeskopia orain

en: Backup Now from configuration file
eu: Egin babeskopia konfigurazio-fitxategitik

en: Backup Other files...
eu: Beste fitxategi batzuen babeskopia...

en: Backup System
eu: Sistemaren babeskopia

en: Backup User files...
eu: Erabiltzaile-fitxategien babeskopia...

en: Backup Users
eu: Erabiltzaileen babeskopia

en: Backup files are corrupted
eu: Babeskopien fitxategiak hondatuta daude

en: Backup files not found at %s.
eu: Babestu %s-n aurkitu ez diren fitxategiak.

en: Backup other files
eu: Bestelako fitxategien babeskopia

en: Backup quota exceeded!
    %d MB used vs %d MB allocated.
eu: Babeskopia kuota gaindituta!
    %d MB erabilita vs %d MB alokatuak.

en: Backup system files
eu: Sistema-fitxategien babeskopia

en: Backup system files...
eu: Sistema fitxategien babeskopia...

en: Backup the system files before:
eu: Kopiatu sistema-fitxategiak lehenago:

en: Backup user files
eu: Erabiltzaile-fitxategien babeskopia

en: Backup your System files. (/etc directory)
eu: Sistema-fitxategien babeskopia egin. (/etc direktorioa )

en: Backups on unmountable media - Use Catalog to restore
eu: Babeskopiak euskarri eramangarrietan - Erabili Katalogoa leheneratzeko

en: Bad backup file
eu: Babeskopia txarra

en: Bad choice, try again
eu: Aukera okerra, saiatu berriro

en: Bad package
eu: Pakete txarra

en: Bad password on %s
eu: %s-n pasahitz okerra

en: Bahamas
eu: Bahamak

en: Basic
eu: Oinarrizkoa

en: Basic options
eu: Oinarrizko Aukerak

en: Be careful: this operation is dangerous.
eu: Kontuz ibili: eragiketa hau arriskutsua da.

en: Be sure a media is present for the device %s
eu: Egiaztatu %s gailuak euskarria baduela

en: Because you are doing a network installation, your network is already configured.
    Click on Ok to keep your configuration, or cancel to reconfigure your Internet & Network connection.
eu: Sare-instalazioa egiten ari zarenez, zure sarea konfiguratuta dago jadanik.
    Hautatu "Ados" zure konfigurazioa mantentzeko, edo "Utzi" Internet eta Sare-konexioa birkonfiguratzeko.

en: Become a MandrakeExpert
eu: Bilakatu zaitez MandrakeExpert

en: Before continuing, you should carefully read the terms of the license. It
    covers the entire Mandrake Linux distribution. If you do agree with all the
    terms in it, check the "%s" box. If not, simply turn off your computer.
eu: Jarraitu baino lehen, lizentziaren terminoak arretaz irakurri beharko zenituzke.
    Honek Mandrake Linux banaketa osoa babesten du. Bertako termino guztiekin
    ados bazaude, markatu "%s" laukia. Bestela, itzaldu zure konputagailua.

en: Before installing any fonts, be sure that you have the right to use and install them on your system.
    
    -You can install the fonts the normal way. In rare cases, bogus fonts may hang up your X Server.
eu: Letra-tipoak instalatu aurretik, ziurtatu sisteman erabili eta instalatzeko baimena duzula.
    
    -Letra-tipoak instalatzeko ohiko era erabil dezakezu. Oso gutxitan, akastun letra-tipoek zure X Zerbitzaria blokea dezakete.

en: Belarus
eu: Bielorrusia

en: Belarusian
eu: Bielorrusiarra

en: Belgian
eu: belgikarra

en: Belgium
eu: Belgika

en: Bengali
eu: Bengaliarra

en: Bogomips
eu: Bogomipak

en: Books and Howto's on Linux and Free Software
eu: Linux eta Software libreari buruzko liburuak eta azalpenak

en: Boot
eu: Abioa

en: Boot Floppy
eu: Abiapen Disketea

en: Boot ISO
eu: Abiapen ISO

en: Boot Protocol
eu: Abioko protokoloa

en: Boot Style Configuration
eu: Abioko estilo-konfigurazioa

en: Boot device
eu: Abioko gailua

en: Boot disk creation
eu: Abioko diskete sorrera

en: Bootloader
eu: Abioko kargatzailea

en: Bootloader installation
eu: Abioko kargatzailearen instalazioa

en: Bootloader installation in progress
eu: Abioko-kargatzailearen instalazioa martxan

en: Bootloader main options
eu: Abioko kargatzailearen aukera nagusiak

en: Bootloader to use
eu: Erabili beharreko abioko kargatzailea

en: Bosnia and Herzegovina
eu: Bosnia Herzegovina

en: Bosnian
eu: Bosniarra

en: Both Alt keys simultaneously
eu: Bi Alt teklak batera

en: Both Control keys simultaneously
eu: Bi Kontrol teklak batera

en: Both Shift keys simultaneously
eu: Bi Maius teklak batera

en: Bouvet Island
eu: Bouvet uhartea

en: Brazil
eu: Brasil

en: Brazilian (ABNT-2)
eu: Brasildarra (ABNT-2)

en: Bridges and system controllers
eu: Zubiak eta sistema kontrolatzaileak

en: Bringing down the network
eu: Sarea ixten

en: Bringing up the network
eu: Sarea irekitzen

en: British Indian Ocean Territory
eu: Indiako Ozeanoko Britainiar Lurraldea

en: Broadcast Address:
eu: Broadcast Helbidea:

en: Browse
eu: Arakatu

en: Browse to new restore repository.
eu: Nabigatu leheneratze repositorio berrira.

en: Bug Description/System Information
eu: Akatsaren Azalpena/Sistemaren Informazioa

en: Build All Kernels -->
eu: Eraiki Kernel Guztiak -->

en: Build Backup
eu: Egin Babeskopia

en: Build Single NIC -->
eu: Eraiki NIC Bakarri -->

en: Build Whole Kernel -->
eu: Eraiki Kernel Osoa -->

en: Build the disk
eu: Sortu disketea

en: Build the future of Linux!
eu: Eraiki Linux-en etorkizuna!

en: Bulgarian (BDS)
eu: Bulgariarra (BDS)

en: Bulgarian (phonetic)
eu: Bulgariarra (fonetikoa)

en: Bus
eu: Busa

en: Bus identification
eu: Bus identifikazioa

en: Button 2 Emulation
eu: 2. botoiaren emulazioa

en: Button 3 Emulation
eu: 3. botoiaren emulazioa

en: Button `%s': %s
eu: `%s' botoia: %s

en: Buttons emulation
eu: Botoien emulazioa

en: C and C++ development libraries, programs and include files
eu: C eta C++ garapen-liburutegiak, programak eta fitxategiak

en: CD in place - continue.
eu: CDa bere lekuan - jarraitu.

en: CD-R / DVD-R
eu: CDROM / DVDROM

en: CD/DVD burners
eu: CD/DVD grabagailuak

en: CDROM
eu: CDROMa

en: CDRW media
eu: CDRW euskarria

en: CPU flags reported by the kernel
eu: CPUak informatzeko dituen banderak

en: CUPS configuration
eu: CUPSen konfigurazioa

en: CUPS does not support printers on Novell servers or printers sending the data into a free-formed command.
eu: CUPSek ez ditu onartzen Novell zerbitzarietako inprimagailuak edo datuak libre osatutako komando batean bidaltzen dituztenak.

en: CUPS printer configuration
eu: CUPS inprimagailu konfigurazioa

en: Cable connection
eu: Kable-konexioa

en: Cache size
eu: Katxe neurria

en: Calendar
eu: Egutegia

en: Cambodia
eu: Kanbodia

en: Cameroon
eu: Kamerun

en: Can only be mounted explicitly (i.e.,
    the -a option will not cause the file system to be mounted).
eu: Esplizitoki soilik muntatuko da (adib, 
    -a aukerak ez du fitxategi-sistemaren muntaia eragingo).

en: Can't access kernel modules corresponding to your kernel (file %s is missing), this generally means your boot floppy in not in sync with the Installation medium (please create a newer boot floppy)
eu: Ezin dira zure kernelari  dagozkion kernel moduluak atzitu (%s fitxategia falta da), honek orokorrean esan nahi du zure abiapen disketea ez dagoela instalazio euskarriarekin sinkronizatuta (mesedez sortu abiapen diskete berria)

en: Can't add a partition to _formatted_ RAID md%d
eu: Ezin zaio partizio bat gehitu RAID md%d-ri (formateatuta dago)

en: Can't create catalog!
eu: Ezin da katalogoa sortu!

en: Can't create log file!
eu: Ezin da sortu erregistro fitxategia!

en: Can't find %s on %s
eu: Ezin da %s %s-n bilatu

en: Can't launch mkinitrd -f /boot/initrd-%s.img %s.
eu: Ezin da mkinitrd -f /boot/initrd-%s.img %s jaurti.

en: Can't login using username %s (bad password?)
eu: Ezin sartu %s erabiltzaile-izena erabilita (pasahitz okerra?)

en: Can't make screenshots before partitioning
eu: Ezin da pantaila-argazkirik egin partizioak egin aurretik

en: Can't open %s!
eu: Ezin da %s ireki!

en: Can't relaunch LiLo!
    Launch "lilo" as root in command line to complete LiLo theme installation.
eu: Ezin da LiLo berriro jaurti!
    Jaurti "lilo" root bezala komando lerroan LiLo gai instalazioa osatzeko.

en: Can't unset mount point as this partition is used for loop back.
    Remove the loopback first
eu: Ezin da muntatze-puntuaren ezarpena kendu, partizio hau atzera-begiztarako erabiltzen delako
    Kendu atzera-begizta lehendabizi

en: Can't use broadcast with no NIS domain
eu: Ezin da difusioa erabili NIS domeinurik gabe

en: Can't write /etc/sysconfig/bootsplash
    File not found.
eu: Ezin da /etc/sysconfig/bootsplash idatzi
    Ez da fitxategia aurkitu.

en: Can't write /etc/sysconfig/bootsplash.
eu: Ezin da /etc/sysconfig/bootsplash idatzi.

en: Canada
eu: Kanada

en: Canada (cable)
eu: Kanada (kablea)

en: Canadian (Quebec)
eu: Kanadarra (Quebec)

en: Cancel
eu: Etsi

en: Cape Verde
eu: Cabo Verde

en: CapsLock key
eu: BlokMaius tekla

en: Card IO
eu: Txartelaren S/I

en: Card IO_0
eu: Txartelaren S/I_0

en: Card IO_1
eu: Txartelaren S/I_1

en: Card IRQ
eu: Txartelaren IRQ

en: Card mem (DMA)
eu: Txartelaren mem (DMA)

en: Card model:
eu: Txartela modeloa :

en: Cayman Islands
eu: Kaiman uharteak

en: Cd-Rom labeled "%s"
eu: "%s" etiketadun CDROMa

en: Central African Republic
eu: Erdialdeko Afrikar Errepublika

en: Chad
eu: Txad

en: Change
    Restore Path
eu: Aldatu
    Leheneratze Bidea

en: Change Cd-Rom
eu: Aldatu CDROMa

en: Change partition type
eu: Aldatu partizio-mota

en: Change the printing system
eu: Aldatu inprimatzeko sistema

en: Change type
eu: Aldatu mota

en: Change your Cd-Rom!
    
    Please insert the Cd-Rom labelled "%s" in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid installation from this Cd-Rom.
eu: Aldatu CDROMa!
    
    Sartu "%s" etiketa duen CDROMa unitatean eta sakatu Ados.
    Ez baduzu, sakatu Utzi instalazioa CDROM horretatik egin ez dezan.

en: Channel
eu: Kanalea

en: Check additions/removals of sgid files
eu: Egiaztatu sgid fitxategien gehikuntzak/ezabaketak

en: Check additions/removals of suid root files
eu: Egiaztatu suid root fitxategien gehikuntza/ezabaketa

en: Check bad blocks?
eu: Bloke txarrak egiaztatu?

en: Check empty password in /etc/shadow
eu: Egiaztatu pasahitz hutsa /etc/shadow fitxategian

en: Check files/directories writable by everybody
eu: Aztertu guztientzat idazkarriak diren fitxategiak/direktorioak

en: Check for unsecured accounts
eu: Aztertu seguratasunik gabeko kontu bila

en: Check if the network devices are in promiscuous mode
eu: Egiaztatu sareko moldagailuak modu promiskuoan dauden

en: Check open ports
eu: Egiaztatu irekitako portuak

en: Check permissions of files in the users' home
eu: Egiaztatu erabiltzaileen atariko fitxategien baimenak

en: Checking %s
eu: %s egiaztatzen

en: Checking device and configuring HPOJ...
eu: Gailua egiaztatzen eta HPOJ konfiguratzen...

en: Checking installed software...
eu: Instalatutako softwarea egiaztatzen...

en: Checking your system...
eu: Zure sistema egiaztatzen...

en: Chile
eu: Txile

en: China
eu: Txina

en: China (broadcast)
eu: Txina (bcast)

en: Chkconfig obey msec rules
eu: Chkconfig-ek msec arauak betetzen ditu

en: Choose a file
eu: Aukeratu fitxategi bat

en: Choose a mirror from which to get the packages
eu: Aukeratu ispilu bat paketeak bertatik hartzeko

en: Choose a monitor
eu: Aukeratu monitorea

en: Choose a partition
eu: Aukeratu partizio bat

en: Choose action
eu: Aukeratu ekintza

en: Choose an X server
eu: Aukeratu X zerbitzari bat

en: Choose an existing LVM to add to
eu: Aukeratu lehendik dagoen LVM bat gehitzeko

en: Choose an existing RAID to add to
eu: Aukeratu lehendik dagoen RAID bat gehitzeko

en: Choose another partition
eu: Aukeratu beste partizio bat

en: Choose color
eu: Aukeratu kolorea

en: Choose file
eu: Aukeratu fitxategia

en: Choose one of the auto-detected printers from the list or enter the hostname or IP and the optional port number (default is 9100) in the input fields.
eu: Aukeratu auto-detektatutako inprimagailuetako bat zerrendatik edo sartu ostalari-izena edo IP eta, nahi baduzu, portu zenbakia (jatorrian 9100 da) eremuetan.

en: Choose packages to install
eu: Aukeratu instalatu beharreko paketeak

en: Choose the applications that will support the fonts:
eu: Hautatu letra-tipoak onartuko dituzten aplikazioak :

en: Choose the connection you want to configure
eu: Aukeratu konfiguratu nahi duzun konexioa

en: Choose the default user:
eu: Aukeratu erabiltzaile lehenetsia:

en: Choose the floppy drive you want to use to make the bootdisk
eu: Aukeratu abioko diskoa egiteko erabili nahi duzun diskete-unitatea

en: Choose the hard drive you want to erase in order to install your new
    Mandrake Linux partition. Be careful, all data present on this partition
    will be lost and will not be recoverable!
eu: Aukeratu Mandrake Linux-en partizio berria instalatzeko ezabatu nahi duzun
    disko gogorra. Kontuz ibili, bertako datu guztiak galduko dira eta ezin
    izango dira berreskuratu!

en: Choose the host on which the local scanners should be made available:
eu: Hautatu bertako eskanerrak eskuragarri jarri beharko lituzken ostalaria:

en: Choose the mount points
eu: Aukeratu muntatze-puntuak

en: Choose the network interface
eu: Aukeratu sare-interfazea

en: Choose the network or host on which the local printers should be made available:
eu: Aukeratu bertako inprimagailuak eskuragarri jarri beharko lirateken sare edo ostalaria:

en: Choose the new size
eu: Aukeratu tamaina berria

en: Choose the packages you want to install
eu: Aukeratu instalatu nahi dituzun paketeak

en: Choose the partitions you want to format
eu: Aukeratu formateatu nahi dituzun partizioak

en: Choose the profile to configure
eu: Aukeratu konfiguratzeko profila

en: Choose the resolution and the color depth
eu: Aukeratu bereizmena eta kolorearen sakonera

en: Choose the sizes
eu: Aukeratu tamainak

en: Choose the window manager to run:
eu: Aukeratu exekutatu beharreko leiho-kudeatzailea:

en: Choose which services should be automatically started at boot time
eu: Aukeratu zein zerbitzari abiarazi behar den automatikoki abioan

en: Choose your CD/DVD device
eu: Hautatu zure CD/DVD gailua

en: Choose your CD/DVD media size (MB)
eu: Hautatu zure CD/DVD euskarri neurria (MB)

en: Choose your country
eu: Aukeratu zure herrialdea edo estatua

en: Choose your filesystem encryption key
eu: Aukeratu fitxategi-sistema enkriptatzeko gakoa

en: Choose your keyboard
eu: Aukeratu teklatua

en: Choosing a display manager
eu: Saio kudeatzailea hautatzen

en: Choosing an arbitrary driver
eu: Edonolako gidari bat aukeratzen

en: Christmas Island
eu: Christmas uhartea

en: Chunk size %s
eu: %s zatiaren tamaina

en: Circular mounts %s
eu: %s muntaketa zirkularrak

en: Clean /tmp at each boot
eu: Garbitu /tmp abiatzen den bakoitzean

en: Clear all
eu: Garbitu dena

en: Click on "%s" if you want to delete all data and partitions present on
    this hard drive. Be careful, after clicking on "%s", you will not be able
    to recover any data and partitions present on this hard drive, including
    any Windows data.
    
    Click on "%s" to stop this operation without losing any data and
    partitions present on this hard drive.
eu: Klikatu "%s" unitate zurrun honetan dauden datu eta partizio guztiak
    ezabatu nahi badituzu. Kontu izan, "%s" sakatu ondoren, ezin izango
    duzu unitate zurrun honetako daturik eta partiziorik berreskuratu,
    Windows-eko datuak barne.
    
    Klikatu "%s" botoia unitate zurrun honetako datu eta partiziorik
    galdu gabe eragiketa hau bertan behera uzteko.

en: Click on a device in the left tree in order to display its information here.
eu: Klikatu ezkerreko zuhaitzeko gailu bati bere informazioa hemen erakutsi dadin.

en: Clients for different protocols including ssh
eu: Hainbat protokolotako bezeroak, ssh-renak barne

en: Close
eu: Itxi

en: Cocos (Keeling) Islands
eu: Cocos Keeling uharteak

en: Collapse Tree
eu: Tolestu zuhaitza

en: Colombia
eu: Kolonbia

en: Color configuration
eu: Kolore konfigurazioa

en: Color depth: %s
eu: Kolorearen sakonera: %s

en: Coma bug
eu: Koma akatsa

en: Command line
eu: Komando lerroa

en: Comoros
eu: Komoroak

en: Compact
eu: Trinkoa

en: Complete your security setup with this very easy-to-use software which combines high performance components such as a firewall, a virtual private network (VPN) server and client, an intrusion detection system and a traffic manager.
eu: Osatu zure segurtasun ezarpena errendimendu handiko osagaiak bateratu eta erabiltzen oso erraza den software honekin. Besteen artean suhesia, alegiazko sare pribatuaren (VPN) zerbitzari eta bezeroa, intrusio detekzio sistema eta trafiko kudeatzailea ditu.

en: Computing FAT filesystem bounds
eu: FAT fitxategi-sistemaren mugak kalkulatzen

en: Computing the size of the Windows partition
eu: Windows partizioaren neurria kalkulatzen

en: Configuration
eu: Konfigurazioa

en: Configuration Wizards
eu: Ezarpen Morroia

en: Configuration changed - restart clusternfs/dhcpd?
eu: Ezarpena aldatu da - clusternfs/dhcpd berrabiatu?

en: Configuration is complete, do you want to apply settings ?
eu: Konfigurazioa osatu da, ezarpenak gauzatu nahi dituzu?

en: Configuration of a remote printer
eu: Urruneko inprimagailu baten konfigurazioa

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Configure CUPS
eu: CUPS Konfiguratu

en: Configure CUPS printing system
eu: Konfiguratu CUPS inprimaketa sistema

en: Configure Internet Access...
eu: Konfiguratu Interneterako sarbidea...

en: Configure Local Area Network...
eu: Konfiguratu sare lokala...

en: Configure X
eu: Konfiguratu X

en: Configure all heads independently
eu: Buru guztiak independenteki konfiguratu

en: Configure bootsplash picture
eu: Abiapen-irudia konfiguratu

en: Configure hostname...
eu: Konfiguratu ostalari-izena...

en: Configure module
eu: Konfiguratu modulua

en: Configure mouse
eu: Konfiguratu sagua

en: Configure networking
eu: Konfiguratu sarea

en: Configure only card "%s"%s
eu: Konfiguratu "%s"%s txartela soilik

en: Configure services
eu: Konfiguratu zerbitzuak

en: Configure the network now
eu: Konfiguratu sarea orain

en: Configured on other machines
eu: Beste makina batzutan konfiguratuta

en: Configured on this machine
eu: Makina honetan konfiguratuta

en: Configuring IDE
eu: IDE konfiguratzen

en: Configuring PCMCIA cards...
eu: PCMCIA txartelak konfiguratzen...

en: Configuring applications...
eu: Aplikazioak konfiguratzen...

en: Configuring network
eu: Sarea konfiguratzen

en: Configuring network device %s
eu: Sareko %s gailua konfiguratzen

en: Configuring printer "%s"...
eu: "%s" inprimagailua ezartzen...

en: Configuring printer ...
eu: Inprimagailua ezartzen...

en: Configuring scripts, installing software, starting servers...
eu: Script-ak konfiguratzen, softwarea instalatzen, zerbitzariak abiarazten...

en: Configuring...
eu: Konfiguratzen...

en: Congo (Brazzaville)
eu: Kongo (Brazzaville)

en: Congo (Kinshasa)
eu: Kongo (Kinshasa)

en: Congratulations!
eu: Zorionak!

en: Congratulations, installation is complete.
    Remove the boot media and press return to reboot.
    
    
    For information on fixes which are available for this release of Mandrake Linux,
    consult the Errata available from:
    
    
    %s
    
    
    Information on configuring your system is available in the post
    install chapter of the Official Mandrake Linux User's Guide.
eu: Zorionak, instalazioa burutu da.
    Atera abioko diskoa eta sakatu itzulera-tekla berrabiarazteko.
    
    
    Mandrake Linux-en bertsio honetarako erabilgarri dauden konponbideen informaziorako,
    kontsultatu Erratak helbide honetan:
    
    
    %s
    
    
    Zure sistema konfiguratzeko informazioa Mandrake-ren Erabiltzailearen 
    Gida Ofizialeko instalatu ondorengo azalpenei buruzko kapituluan duzu.

en: Congratulations, the network and Internet configuration is finished.
eu: Zorionak, sarearen eta Interneten konfigurazioa amaitu da.

en: Connect %s
eu: Konektatu %s

en: Connect to the Internet
eu: Konektatu Internetekin

en: Connect your printer to a Linux server and let your Windows machine(s) connect to it as a client.
    
    Do you really want to continue setting up this printer as you are doing now?
eu: Konektatu zure inprimagailua Linux zerbitzari batera eta utzi zure Windows makina(k)  berari lotzen bezero gisa.
    
    Ziur zaude inprimagailu hau modu honetan ezartzen jarraitu nahi duzula?

en: Connect...
eu: Konektatu...

en: Connected
eu: Konektatuta

en: Connecting to Internet
eu: Internetera konektatzen

en: Connection Configuration
eu: Konexioaren konfigurazioa

en: Connection Time:
eu: Konexio Denbora:

en: Connection Type
eu: Koneksio Mota

en: Connection complete.
eu: Konexio osatua.

en: Connection failed.
    Verify your configuration in the Mandrake Control Center.
eu: Koneksioak hutsegin du.
    Egiaztatu zure konfigurazioa Mandrake Aginte Gunean.

en: Connection name
eu: Konexio-izena

en: Connection speed
eu: Konexioaren abiadura

en: Connection timeout (in sec)
eu: Konexioaren denbora-muga (segundotan)

en: Connection type:
eu: Konexio-mota:

en: Console Tools
eu: Kontsola-tresnak

en: Contacting Mandrake Linux web site to get the list of available mirrors...
eu: Mandrake Linux-en web gunearekin kontaktatzen ispiluen zerrenda lortzeko

en: Contacting the mirror to get the list of available packages...
eu: Ispiluarekin kontaktatzen pakete erabilgarrien zerrenda lortzeko

en: Content of the file
eu: Fitxategiaren edukia

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Continue anyway?
eu: Jarraitu hala ere?

en: Control and Shift keys simultaneously
eu: Kontrol eta Maius teklak batera

en: Cook Islands
eu: Cook uharteak

en: Copy fonts on your system
eu: Kopiatu zure sistemako letra-tipoak

en: Copying %s
eu: %s kopiatzen

en: Cote d'Ivoire
eu: Boli Kosta

en: Could not install the packages needed to set up a scanner with Scannerdrake.
eu: Ezin izan dira instalatu Scannerdrake-rekin eskanerrak ezartzeko behar diren paketeak

en: Could not install the packages needed to share your scanner(s).
eu: Zure eskanerra(k) elkarbanatzeko behar diren paketeak ezin dira instalatu.

en: Couldn't access the floppy!
eu: Ezin izan da disketea atzitu!

en: Country / Region
eu: Estatua

en: Cpuid family
eu: Cpuid familia

en: Cpuid level
eu: Cpuid maila

en: Create
eu: Sortu

en: Create a bootdisk
eu: Sortu abioko disko bat

en: Create a new partition
eu: Sortu partizio berria

en: Create new theme
eu: Gai berria sortu

en: Create/Transfer backup keys for SSH
eu: Sortu/Transferitu SSH-rentzako babes gakoak

en: Creating and formatting file %s
eu: %s fitxategia sortzen eta formateatzen

en: Creating auto install floppy
eu: Auto-instalazioko disketea sortzen

en: Creating auto install floppy...
eu: Auto-instalazioko disketea sortzen...

en: Creating bootdisk...
eu: Abioko disketea sortzen

en: Croatia
eu: Kroazia

en: Croatian
eu: Kroaziarra

en: Cron not available yet as non-root
eu: Cron ezin du oraindik erabili root-ek ez bestek

en: Ctrl and Alt keys simultaneously
eu: Ktrl eta Alt teklak batera

en: Cuba
eu: Kuba

en: Current configuration of `%s':
    
    Network: %s
    IP address: %s
    IP attribution: %s
    Driver: %s
eu: `%s' - uneko konfigurazioa:
    
    Sarea: %s
    IP helbidea: %s
    IP atribuzioa: %s
    Kontrolatzailea: %s

en: Current interface configuration
eu: Uneko interfaze konfigurazioa

en: Current user
eu: Uneko erabiltzailea

en: Currently, no alternative possibility is available
eu: Oraintxe, ez dago beste aukerarik

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Custom & system settings
eu: Pertsonalizazio eta sistema ezarpenak

en: Custom Restore
eu: Leheneratze pertsonalizatua

en: Custom allows you to specify your own day and time.  The other options use run-parts in /etc/crontab.
eu: Pertsonalizatuak zure eguna eta ordua zehazten uzten dizu. Beste aukerek run-parts erabiltzen dituzte "/etc/crontab"-en.

en: Custom configuration
eu: Konfigurazio pertsonalizatua

en: Custom disk partitioning
eu: Disko-partizio pertsonalizatua

en: Custom settings
eu: Ezarpen pertsonalizatuak

en: Custom setup/crontab entry:
eu: setup/crontab sarrera pertsonalizatua:

en: Cylinder %d to %d
eu: %d zilindrotik %d zilindrora

en: Cyprus
eu: Zipre

en: Czech (QWERTY)
eu: Txekiarra (QWERTY)

en: Czech (QWERTZ)
eu: txekiarra (QWERTZ)

en: Czech Republic
eu: Txekiar errepublika

en: DHCP Client
eu: DHCP bezeroa

en: DHCP Server Configuration.
    
    Here you can select different options for the DHCP server configuration.
    If you don't know the meaning of an option, simply leave it as it is.
eu: DHCP Zerbitzari Konfigurazioa.
    
    Hemen DHCP zerbitzari konfiguraziorako aukera desberdinak hautatu ditzakezu.
    Aukera baten esanahia ulertzen ez baduzu, utzi dagoen bezela.

en: DHCP client
eu: DHCP bezeroa

en: DHCP host name
eu: DHCP ostalari izena

en: DNS server
eu: DNS zerbitzaria

en: DNS server address should be in format 1.2.3.4
eu: DNS zerbitzariaren helbidea 1.2.3.4 formatuan egon behar luke

en: DOS drive letter: %s (just a guess)
eu: DOS unitate-letra: %s (uste hutsa)

en: DVD-R device
eu: DVDR gailua

en: DVD-ROM
eu: DVD-ROMa

en: DVDRAM device
eu: DVDRAM gailua

en: Daily security check
eu: Eguneroko segurtasun egiaztapena

en: Danish
eu: Daniarra

en: Database
eu: Datu-basea

en: Database Server
eu: Datu-baseen zerbitzaria

en: Day
eu: Eguna

en: Deactivate now
eu: Ezgaitu orain

en: December
eu: Abendua

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Default OS?
eu: SE lehenetsia?

en: Default desktop
eu: Idaztegi lehenetsia

en: Default printer
eu: Inprimagailu lehenetsia

en: Default user
eu: Erabiltzaile lehenetsia

en: Del profile...
eu: Ezabatu profila...

en: Delay before booting default image
eu: Imajina lehenetsia abiarazi arteko atzerapena

en: Delay before booting the default image
eu: Irudi lehenetsia abiarazi arteko atzerapena

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete All NBIs
eu: NBI Guztiak Ezabatu

en: Delete Client
eu: Ezabatu Bezeroa

en: Delete Hard Drive tar files after backup to other media.
eu: Ezabatu disko zurrunetik tar fitxategiak beste euskarri batera babestu ondoren.

en: Delete profile
eu: Ezabatu profila

en: Delete selected printer
eu: Ezabatu hautatutako inprimagailua

en: Delete selected rule
eu: Ezabatu hautatutako araua

en: Denmark
eu: Danimarka

en: Description
eu: Deskribapena

en: Description of the fields:
eu: Eremuen azalpena:

en: Detailed information
eu: Informazio xehea

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Detected %s
eu: %s detektatua

en: Detected hardware
eu: Detektatu hardwarea

en: Detected model: %s
eu: Detektatutako eredua: %s

en: Detected model: %s %s
eu: Detektatutako eredua: %s %s

en: Detecting devices...
eu: Gailuak detektatzen...

en: Detection in progress
eu: Detekzioa martxan

en: Development
eu: Garapena

en: Device
eu: Gailua

en: Device name to use for backup
eu: Babeskopiarako erabiliko den gailuaren izena

en: Device:
eu: Gailua:

en: Dialing mode
eu: Markatzeko modua

en: Dialup options
eu: Telefonoz deitzeko aukerak

en: Did it work properly?
eu: Ongi egin du?

en: Differential backups only save files that have changed or are new since the original 'base' backup.
eu: Babes-kopia diferentzialek 'oinarrizko' kopia originaletik aldatu edo sortu diren fitxategiak soilik gordetzen dituzte.

en: Direct root login
eu: Root-aren koneksio zuzena

en: Directory %s already contains data
    (%s)
eu:  %s direktorioak baditu datu batzuk
    (%s)

en: Directory (or module) to put the backup on this host.
eu: Ostalari honetan babeskopia jartzeko direktorio (edo modulua).

en: Disable Local Config
eu: Ezgaitu Bertako Konfig

en: Disable Server
eu: Ezgaitu Zerbitzaria

en: Disabling servers...
eu: Zerbitzariak desgaitzen...

en: Disconnect %s
eu: Deskonektatu %s

en: Disconnect...
eu: Deskonektatu...

en: Disconnecting from Internet
eu: Internetetik deskonektatzen

en: Disconnection from Internet complete.
eu: Internetetik deskoneksioa burutu da.

en: Disconnection from Internet failed.
eu: Internetgandik deskoneksioak hutsegin du.

en: Disk
eu: Diskoa

en: Display all available remote CUPS printers
eu: Erakutsi urruneko CUPS inprimagailu eskuragarri guztiak

en: Display logo on Console
eu: Erakutsi logoa Kontsolan

en: Display theme
    under console
eu: Erakutsi gaia
    kontsolapean

en: Djibouti
eu: Djibuti

en: Do
eu: Egin

en: Do it later
eu: Egin berandugo

en: Do it!
eu: Egin!

en: Do new backup before restore (only for incremental backups.)
eu: Egin babeskopia berria leheneratu aurretik (inkrementaletan soilik.)

en: Do not allow execution of any binaries on the mounted
    file system. This option might be useful for a server that has file systems
    containing binaries for architectures other than its own.
eu: Galarazi edozein bitarren exekuzioa muntatutako fitxategi
    sisteman. Aukera hau erabilgarria izan liteke berea ez den egitura batentzako
    bitarrak dituen fitxategi sistema duen zerbitzari batentzat.

en: Do not allow set-user-identifier or set-group-identifier
    bits to take effect. (This seems safe, but is in fact rather unsafe if you
    have suidperl(1) installed.)
eu: Ez utzi set-user-identifier edo set-group-identifier bitak
    eragina izan dezaten. (Segurua dirudi, baino egiaz nahiko arriskutsua da suidperl(1) instalatuta badaukazu.)

en: Do not include critical files (passwd, group, fstab)
eu: Ez sartu fitxategi kritikoak (passwd, group, fstab)

en: Do not include the browser cache
eu: Ez sartu arakatzailearen cache-a

en: Do not interpret character or block special devices on the file system.
eu: Ez interpretatu karaktere edo bloke gailu bereziak fitxategi sisteman.

en: Do not print any test page
eu: Ez inprimatu proba-orririk

en: Do not send mails when unneeded
eu: Ez bidali postarik beharrezkoa ez denean

en: Do not transfer printers
eu: Ez transferitu inprimagailuak

en: Do not update inode access times on this file system
    (e.g, for faster access on the news spool to speed up news servers).
eu: Ez eguneratu inode sarrera denborak fitxategi sistema
    honetan (adib, berrien hilaran sarrera azkartzeko berrien zerbitzaria azkarrago egiteko).

en: Do nothing
eu: Ez egin ezer

en: Do you have an ISA sound card?
eu: ISA soinu-txartela duzu?

en: Do you have another one?
eu: Baduzu besterik?

en: Do you have any %s interfaces?
eu: Ba duzu %s interfazerik?

en: Do you really want to remove the printer "%s"?
eu: "%s" inprimagailua kendu nahi duzu?

en: Do you want the BackSpace to return Delete in console?
eu: Atzera-teklak Ezabatu itzultzea nahi duzu kontsolan?

en: Do you want to click on this button?
eu: Botoi honetan klik egin nahi duzu?

en: Do you want to enable printing on printers in the local network?
eu: Inprimaketa gaitu nahi duzu bertako sarean dauden inprimagailuetan?

en: Do you want to enable printing on the printers mentioned above or on printers in the local network?
eu: Inprimaketa gaitu nahi duzu goian aipatutako inprimagailuetan edo bertako sarean dauden inprimagailuetan?

en: Do you want to enable printing on the printers mentioned above?
eu: Inprimaketa gaitu nahi duzu goian aipatutako inprimagailuetan?

en: Do you want to recover your system?
eu: Zure sistema berreskuratu nahi duzu?

en: Do you want to save /etc/fstab modifications
eu: /etc/fstab aldaketak gorde nahi dituzu?

en: Do you want to set this printer ("%s")
    as the default printer?
eu: Inprimagailu hau ("%s")
    lehenetsi nahi duzu?

en: Do you want to start a new configuration ?
eu: Konfigurazio berri bat abiatu hasi duzu?

en: Do you want to start the connection at boot?
eu: Abioan hasi nahi duzu konexioa?

en: Do you want to test the configuration?
eu: Konfigurazioa probatu nahi duzu?

en: Do you want to try to connect to the Internet now?
eu: Internetera orain konektatu nahi duzu?

en: Do you want to use aboot?
eu: aboot erabili nahi duzu?

en: Do you want to use this feature?
eu: Ezaugarri hau erabili nahi duzu?

en: Documentation
eu: Dokumentazioa

en: Does not appear to be recordable media!
eu: Ez dirudi euskarri idazgarria denik!

en: Domain
eu: Domeinua

en: Domain Admin Password
eu: Domeinuko Admin Pasahitza

en: Domain Admin User Name
eu: Domeinuaren Admin Erabiltzaile Izena

en: Domain Authentication Required
eu: Domeinu Autentifikazioa Behar da

en: Domain Name Resolver
eu: Domeinuko Izen Ebazlea

en: Domain Name Server
eu: Domeinuko Izen Zerbitzaria

en: Domain Name and Network Information Server
eu: Domeinu-izenen eta sareko informazioaren zerbitzaria

en: Domain Name:
eu: Domeinu Izena:

en: Domain name
eu: Domeinu-izena:

en: Dominica
eu: Dominika

en: Dominican Republic
eu: Dominikar errepublika

en: Don't rewind tape after backup
eu: Ez bildu zinta babes-kopiaren ondoren

en: Done
eu: Eginda

en: Down
eu: Bera

en: DrakSec Basic Options
eu: DrakSec Oinarrizko Aukerak

en: DrakX will first detect any IDE devices present in your computer. It will
    also scan for one or more PCI SCSI cards on your system. If a SCSI card is
    found, DrakX will automatically install the appropriate driver.
    
    Because hardware detection is not foolproof, DrakX may fail in detecting
    your hard drives. If so, you'll have to specify your hardware by hand.
    
    If you had to manually specify your PCI SCSI adapter, DrakX will ask if you
    want to configure options for it. You should allow DrakX to probe the
    hardware for the card-specific options which are needed to initialize the
    adapter. Most of the time, DrakX will get through this step without any
    issues.
    
    If DrakX is not able to probe for the options to automatically determine
    which parameters need to be passed to the hardware, you'll need to manually
    configure the driver.
eu: DrakX-ek lehenengo zure konputagailuan dagoen edozein IDE gailu detektatuko
    du. Zure sisteman PCI SCSI txartelen bila ere arituko da. SCSI txartelik aurkitzen
    bada, DrakX-ek automatikoki instalatuko du dagokion gidaria.
    
    Hardwarearen detekzioan akatsak eman daitezkeenez, baliteke DrakX-ek zure
    unitate zurrunak detektatzean hutsegitea. Hala gertatzen bada zure hardwarea
    eskuz zehaztu beharko duzu.
    
    Zure PCI SCSI moldagailua eskuz zehaztu behar izan baduzu, DrakX-ek
    berarentzako aukerak ezarri nahi dituzun galdetuko dizu. DrakX-i, moldagailua
    hasieratzeko behar diren txartelaren aukera espezifikoetarako hardwarea
    frogatzen utzi beharko zenioke. Aldi gehienentan, DrakX-ek urrats hau arazorik
    gabe gaindituko du.
    
    DrakX ez bada hardwareari zein parametro pasatu behar zaizkion automatikoki
    zehazten duten aukerak frogatzeko gauza, eskuz ezarri beharko duzu gidaria.

en: Drakbackup Configuration
eu: Drakbackup-en konfigurazioa

en: Drakperm is used to see files to use in order to fix permissions, owners, and groups via msec.
    You can also edit your own rules which will owerwrite the default rules.
eu: Drakperm fitxategien ezaugarriak aldatzeko erabiltzen da, baimenak, jabeak, eta taldeak, hori msec bitartez egiten du.
    Jatorrizko arauak gainidatziko dituzte zure arau propioak editatu ditzakezu.

en: Drive capacity
eu: Unitatearen edukiera

en: Driver
eu: Kontrolatzailea

en: Driver:
eu: Gidaria:

en: Duplicate mount point %s
eu: Bikoiztu %s muntatze-puntua

en: Dutch
eu: Holandarra

en: Dvorak (Norwegian)
eu: Dvorak (norvegiarra)

en: Dvorak (Swedish)
eu: Dvorak (suediarra)

en: Dvorak (US)
eu: Dvorak (AEB)

en: Dynamic IP Address Pool:
eu: IP Helbide Dinamiko Erabilgarriak:

en: EIDE/SCSI channel
eu: EIDE/SCSI kanalea

en: ERROR: Cannot spawn %s.
eu: OKERRA: Ezin da %s jaurti.

en: Early Intel Pentium chips manufactured have a bug in their floating point processor which did not achieve the required precision when performing a Floating point DIVision (FDIV)
eu: Fabrikatutako hasierako Intel Pentium txipak akatsa dute koma higikorreko prozesatzailean eta koma higikorreko zatiketak egiterakoan (FDIV) ez zuten behar adinako zehaztasuna lortzen

en: East Europe
eu: Europa Ekialdea

en: East Timor
eu: Ekialdeko Timor

en: Ecuador
eu: Ekuador

en: Edit
eu: Editatu

en: Edit current rule
eu: Editatu uneko araua

en: Edit selected host
eu: Editatu haukeratutako ostalaria

en: Edit selected host/network
eu: Editatu hautatutako ostalaria/sarea

en: Edit selected printer
eu: Editatu hautatutako inprimagailua

en: Edit selected server
eu: Editatu hautatutako zerbitzaria

en: Editable
eu: Editagarria

en: Editors, shells, file tools, terminals
eu: Editoreak, shell-ak, fitxategi-tresnak, terminalak

en: Egypt
eu: Egipto

en: Either the server name or the server's IP must be given!
eu: Zerbitzari-izena edo zerbitzariaren IP eman behar da!

en: Eject tape after the backup
eu: Kanporatu zinta babeskopia ondoren

en: Empty
eu: Hutsik

en: Empty label not allowed
eu: Ez da etiketa hutsik onartzen

en: Emulate third button?
eu: Hirugarren botoia emulatu?

en: Enable "%s" to execute the file
eu: Gaitu "%s" fitxategia exekutatzeko

en: Enable "%s" to read the file
eu: Gaitu "%s" fitxategiak irakurtzeko

en: Enable "%s" to write the file
eu: Gaitu "%s" fitxategia idazteko

en: Enable "crontab" and "at" for users
eu: Gaitu "crontab" eta "at" erabiltzaileentzako

en: Enable ACPI
eu: ACPI gaitu

en: Enable CD Boot?
eu: Gaitu CDtik abiaraztea?

en: Enable OF Boot?
eu: Gaitu OF abiaraztea?

en: Enable Server
eu: Gaitu Zerbitzaria

en: Enable libsafe if libsafe is found on the system
eu: Gaitu libsafe sisteman aurkitzen bada

en: Enable msec hourly security check
eu: Gaitu msec orduoroko segurtasun egiaztapena

en: Enable multiple profiles
eu: Gaitu profil anitzak

en: Enable su only from the wheel group members or for any user
eu: Gaitu su soilik wheel taldeko kideei edo edozein erabiltzaileri

en: Enable the logging of IPv4 strange packets
eu: Gaitu IPv4 pakete arraroen erregistroa

en: Enable/Disable IP spoofing protection.
eu: Gaitu/Ezgaitu IP spoofing babesa.

en: Enable/Disable crontab and at for users.
    
    Put allowed users in /etc/cron.allow and /etc/at.allow (see man at(1)
    and crontab(1)).
eu: Gaitu/Ezgaitu crontab eta at erabiltzaileentzako.
    
    Jarri baimendutako erabiltzaileak /etc/cron.allow eta /etc/at.allow
    fitxategietan (ikusi man at(1) eta crontab(1)).

en: Enable/Disable libsafe if libsafe is found on the system.
eu: Gaitu/Ezgaitu libsafe baldin eta libsafe sisteman aurkitzen bada.

en: Enable/Disable msec hourly security check.
eu: msec-en orduoroko segurtasun azterketa gaitu/ezgaitu

en: Enable/Disable syslog reports to console 12
eu: Gainu/Ezgaitu syslog txostenak 12. kontsolara

en: Enable/Disable the logging of IPv4 strange packets.
eu: Gaitu/Ezgaitu IPv4 pakete arraroen erregistroa.

en: Enabling servers...
eu: Zerbitzariak gaitzen...

en: Enabling swap partition %s
eu: %s swap partizioa gaitzen

en: Encryption key
eu: Enkriptatze-gakoa

en: Encryption key (again)
eu: Enkriptatze-gakoa (berriro)

en: Encryption key for %s
eu: %s-rentzako enkriptazio gakoa

en: Enhance your computer performance with the help of a selection of partners offering professional solutions compatible with Mandrake Linux
eu: Hobetu zure konputagailuaren funtzionamendua, Mandrake Linux-ekin bateragarri diren irtenbide profesionalak eskaintzen dituzten bazkide aukeratuen laguntzaz

en: Enter IP address and port of the host whose printers you want to use.
eu: Sartu erabili nahi duzun inprimagailua duen ostalariaren IP helbidea eta portua.

en: Enter Printer Name and Comments
eu: Sartu Inprimagailuaren Izena eta iruzkinak

en: Enter a printer device URI
eu: Adierazi inprimagailuaren URI bat

en: Enter a user
    %s
eu: Sartu erabiltzaile bat
    %s

en: Enter the directory to save to:
eu: Sartu zein direktoriotan gorde behar den:

en: Enter the directory to save:
eu: Adierazi gorde beharreko direktorioa:

en: Enter the directory where backups are stored
eu: Adierazi babeskopiak gordetzen diren direktorioa

en: Enter the maximum size
     allowed for Drakbackup (MB)
eu: Sartu Drakbackup-i utziko zaion
     neurri handiena (MB)

en: Enter your CD Writer device name
     ex: 0,1,0
eu: Adierazi CD idazgailuaren gailu-izena
     adib: 0,1,0

en: Entering step `%s'
eu: `%s' urratsean sartzen

en: Entries you'll have to fill:
    %s
eu: Zuk bete beharreko sarrerak:
    %s

en: Equatorial Guinea
eu: Ekuatore Ginea

en: Erase entire disk
eu: Ezabatu disko osoa

en: Erase tape before backup
eu: Ezabatu zinta babeskopia egin aurretik

en: Erase your RW media (1st Session)
eu: Ezabatu zure RW eukarria (1. Saioa)

en: Error
eu: Errorea

en: Error during sending file via FTP.
     Please correct your FTP configuration.
eu: Okerra FTP bidez fitxategia bidaltzean.
     Mesedez zuzendu zure FTP konfigurazioa.

en: Error during sendmail.
      Your report mail was not sent.
      Please configure sendmail
eu: Errorea sendmail bitartez posta bidaltzean
      Berri emateko mezua ez da bidali
      Mesedez konfiguratu posta-bidalketa sendmail bitartez

en: Error installing aboot, 
    try to force installation even if that destroys the first partition?
eu: Errorea aboot instalatzean, 
    instalazioa ezartzen saiatu lehen partizioa suntsitzen badu ere?

en: Error opening %s for writing: %s
eu: Errorea %s idazteko irekitzean: %s

en: Error reading file %s
eu: Errorea %s fitxategia irakurtzean

en: Error writing to file %s
eu: Errorea %s fitxategian idaztean

en: Error!
eu: Errorea!

en: Error: The "%s" driver for your sound card is unlisted
eu: Okerra: Zure soinu txartelarentzako "%s" gidaria zerrendatu gabe dago

en: Espanol
eu: Espainiera

en: Estimating
eu: Kalkulatzen

en: Estonian
eu: Estoniarra

en: Etherboot Floppy/ISO
eu: Etherboot Disketea/ISO

en: Etherboot ISO image is %s
eu: Etherboot ISO irudia %s da

en: Ethernet Card
eu: Ethernet txartela

en: Ethernet cards promiscuity check
eu: Ethernet txartelen promiskuotasun egiaztapena

en: Ethernetcard
eu: Ethernet-txartela

en: Ethiopia
eu: Etiopia

en: European protocol
eu: Protokolo Europearra

en: European protocol (EDSS1)
eu: Europako protokoloa (EDSS1)

en: Every printer needs a name (for example "printer"). The Description and Location fields do not need to be filled in. They are comments for the users.
eu: Inprimagailu bakoitzak izen bat behar du (adibidez "inprimagailua"). Azalpenaren eta Kokalekuaren eremuak ez dira nahitaez bete behar. Erabiltzaileentzako iruzkinak dira.

en: Everything (no firewall)
eu: Guztia (suhesirik gabe)

en: Everything has been configured.
    You may now share Internet connection with other computers on your Local Area Network, using automatic network configuration (DHCP).
eu: Dena konfiguratu da.
    Orain Interneteko konexioa konparti dezakezu sare lokaleko beste ordenagailu batzuekin, sare-konfigurazio automatikoa (DHCP) erabiliz.

en: Examples for correct IPs:
eu: IP zuzenen adibideak:

en: Execute
eu: Exekutatu

en: Exit
eu: Irten

en: Exit install
eu: Irten instalaziotik

en: Expand Tree
eu: Zabaldu zuhaitza

en: Expect is an extension to the Tcl scripting language that allows interactive sessions without user intervention.
eu: Expect, Tcl script hizkuntzaren hedapen bat da, erabiltzaiearen parte hartzerik gabe saio interaktiboak ahalbidetzen dituena.

en: Expert Mode
eu: Aditu modua

en: Extended partition not supported on this platform
eu: Partizio hedatua ez da plataforma honetan onartzen

en: External ISDN modem
eu: Kanpoko ISDN modema

en: F00f bug
eu: F00F akatsa

en: FAT resizing failed: %s
eu: FAT tamaina-aldaketak huts egin du: %s

en: FATAL
eu: LARRIA

en: FTP proxy
eu: FTP proxy-a

en: Failed to add the printer "%s" to Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
eu: Huts egin du "%s" inprimagailua Star Office/OpenOffice.org/GIMP-n gehitzean.

en: Failed to check filesystem %s. Do you want to repair the errors? (beware, you can lose data)
eu: %s fitxategi-sistemaren egiaztapenak hutsegin du. Okerrak zuzendu nahi dituzu? (adi, datuak gal ditzakezu)

en: Failed to configure printer "%s"!
eu: "%s" inprimagailuaren konfigurazioak hutsegin du!

en: Failed to remove the printer "%s" from Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
eu: Huts egin du "%s" inprimagailua Star Office/OpenOffice.org/GIMP-tik kentzean.

en: Falkland Islands (Malvinas)
eu: Falkland uharteak (Malvinak)

en: Faroe Islands
eu: Faroe uharteak

en: Fdiv bug
eu: Fdiv akatsa

en: February
eu: Otsaila

en: File Selection
eu: Fitxategi-hautapena

en: File already exists. Use it?
eu: Fitxategia badago lehendik ere. Erabili?

en: File is already used by another loopback, choose another one
eu: Fitxategi hau beste loopback batek erabiltzen du, aukeratu beste bat

en: File sharing
eu: Fitxategi-konpartitzea

en: Filename text to search for:
eu: bilatu beharreko fitxategi-izen testua:

en: Files Restored...
eu: Fitxategiak Leheneratuta...

en: Files or wildcards listed in a .backupignore file at the top of a directory tree will not be backed up.
eu: direktorio zuhaitzaren gainean ".backupignore" fitxategian zerrendatutako fitxategiak edo zernahitarakoak ez dira babestuko

en: Filesystem encryption key
eu: Fitxategi-sistema enkriptatzeko gakoa

en: Filesystem type:
eu: Fitxategi-sistemaren mota:

en: Filesystem types:
eu: Fitxategi-sistemen motak:

en: Find Package
eu: Aurkitu Paketea

en: Find the solutions of your problems via MandrakeSoft's online support platform.
eu: Aurkitu zure arazoei erantzuna MandrakeSoft-en lerroko euskarri plataformaren bitartez

en: Finding packages to upgrade...
eu: Bertsio-berritzeko paketeak bilatzen

en: Finish
eu: Amaitu

en: Finland
eu: Finlandia

en: Finnish
eu: finlandiarra

en: Firewall
eu: Suhesia

en: Firewall/Router
eu: Suebakia/Bidatzailea

en: Firewalling configuration detected!
eu: Suebaki-konfigurazioa detektatu da!

en: Firewire controllers
eu: Firewire kontrolatzaileak

en: Firmware copy failed, file %s not found
eu: Firmwarearen kopiak hutsegin du, %s fitxategia ez da aurkitu

en: Firmware copy succeeded
eu: Firmware kopia arrakastatsua

en: Firmware needed
eu: Firmware behar da

en: Firmware-Upload for HP LaserJet 1000
eu: Firmware transferentzia HP LaserJet 1000-rentzako

en: First DNS Server (optional)
eu: Lehen DNS zerbitzaria (aukerakoa)

en: First Time Wizard
eu: Lehen Aldikorako Morroia

en: First floppy drive
eu: Lehen diskete-unitatea

en: First sector of boot partition
eu: Arrankeko partizioaren lehen sektorea

en: First sector of drive (MBR)
eu: Unitateko lehen sektorea (MBR)

en: First sector of the root partition
eu: Erro partizioaren lehen sektorea

en: Flags
eu: Banderak

en: Floppy
eu: Disketea

en: Floppy access error, unable to mount device %s
eu: Disketean sarrera okerra, ezin da %s muntatu

en: Floppy can be removed now
eu: Disketea kendu dezakezu orain

en: Floppy creation completed
eu: Diskete sorrera amaitu da

en: Floppy format
eu: Disketearen formatua

en: Font Importation and monitoring application                                     
    --windows_import : import from all available windows partitions.
    --xls_fonts      : show all fonts that already exist from xls
    --strong         : strong verification of font.
    --install        : accept any font file and any directry.
    --uninstall      : uninstall any font or any directory of font.
    --replace        : replace all font if already exist
    --application    : 0 none application.
                     : 1 all application available supported.
                     : name_of_application like  so for staroffice 
                     : and gs for ghostscript for only this one.
eu: Hizki-mota inportazio eta monitoretza aplikazioa                                     
    --windows_import : importatu eskuragarri dauden windows partizio guztietatik.
    --xls_fonts      : erakutsi xls-tik dagoeneko dauden hizki-mota guztiak
    --strong         : hizki-moten egiaztapen sakona.
    --install        : onartu edozein hizki-mota fitxategi eta edozein direktorio.
    --uninstall      : ezabatu edozein hizki-mota edo hizki direktorio.
    --replace        : ordezkatu hizki-mota guztiak aurretik badaude.
    --application    : 0 batere aplikaziorik ez.
                     : 1 euskarria duten aplikazio eskuragarri guztiak.
                     : aplikazioaren_izena adib so (staroffice) 
                     : eta gs (ghostscript) honentzako bakarrik.

en: Font List
eu: Letra-tipoen zerrenda

en: Fonts copy
eu: Letra-tipoen kopia

en: For a multisession CD, only the first session will erase the cdrw. Otherwise the cdrw is erased before each backup.
eu: CD saio-anitz batekin, lehenengo saioak soilik ezabatuko du cdrw-a. Bestela cdrw-a babes-kopia bakoitzaren aurretik ezabatuko litzateke.

en: For backups to other media, files are still created on the hard drive, then moved to the other media.  Enabling this option will remove the hard drive tar files after the backup.
eu: Beste euskarrietan egingo diren babeskopientzako, fitxategiak disko zurrunean sortuko dira, gero mugituko dira beste euskarrietara. Aukera hau gaitu ezkero disko zurruneko tar fitxategiak ezabatuko ditu babeskopiaren ondoren.

en: For most modern TV cards, the bttv module of the GNU/Linux kernel just auto-detect the rights parameters.
    If your card is misdetected, you can force the right tuner and card types here. Just select your tv card parameters if needed.
eu: TB txartela moderno gehienentzako, GNU/Linux kernelaren bttv moduloak parametro egokiak auto-detektatzen ditu.
    Zure txartela ez bada egokiro detektatzen, sintonizatzaile eta txartela mota egokiak behartu ditzakezu hemen. Hautatu zure tb parametro egokiak beharrezkoa bada

en: For security reasons, it will be disconnected now.
eu: Segurtasun arrazoiengatik, orain deskonektatuko da.

en: Force No APIC
eu: Behartu APIC gabe

en: Format
eu: Formateatu

en: Format partitions
eu: Eman formatua partizioei

en: Formatted
eu: Formateatua

en: Formatting partition %s
eu: %s partizioa formateatzen

en: Found "%s" interface do you want to use it ?
eu: "%s" interfazea bilatu da, erabili nahi duzu?

en: Found %s %s interfaces
eu: %s %s interfaze aurkitu dira

en: France
eu: Frantzia

en: France [SECAM]
eu: Frantzia [SECAM]

en: French
eu: frantsesa

en: French Guiana
eu: Guyana frantsesa

en: French Polynesia
eu: Polinesia frantsesa

en: French Southern Territories
eu: Hegoaldeko lurralde frantsesak

en: Freq should have the suffix k, M or G (for example, "2.46G" for 2.46 GHz frequency), or add enough '0' (zeroes).
eu: Maiztasunak K, M edo G atzizkia izan beharko luke (adibidez, "2.46G" = 2.46 GHz maiztasuna), edo jarri '0' (zero) nahikoa.

en: Frequency (MHz)
eu: Maiztasuna (MHz)

en: Friday
eu: Ostirala

en: Ftp Server
eu: Ftp Zerbitzaria

en: GNU/Linux is a multi-user system, meaning each user may have their own
    preferences, their own files and so on. You can read the ``Starter Guide''
    to learn more about multi-user systems. But unlike "root", who is the
    system administrator, the users you add at this point will not be
    authorized to change anything except their own files and their own
    configurations, protecting the system from unintentional or malicious
    changes that impact on the system as a whole. You will have to create at
    least one regular user for yourself -- this is the account which you should
    use for routine, day-to-day use. Although it is very easy to log in as
    "root" to do anything and everything, it may also be very dangerous! A
    very simple mistake could mean that your system will not work any more. If
    you make a serious mistake as a regular user, the worst that will happen is
    that you will lose some information, but not affect the entire system.
    
    The first field asks you for a real name. Of course, this is not mandatory
    -- you can actually enter whatever you like. DrakX will use the first word
    you typed in this field and copy it to the "%s" field, which is the name
    this user will enter to log onto the system. If you like, you may override
    the default and change the username. The next step is to enter a password.
    From a security point of view, a non-privileged (regular) user password is
    not as crucial as the "root" password, but that is no reason to neglect
    it by making it blank or too simple: after all, your files could be the
    ones at risk.
    
    Once you click on "%s", you can add other users. Add a user for each one
    of your friends: your father or your sister, for example. Click "%s" when
    you have finished adding users.
    
    Clicking the "%s" button allows you to change the default "shell" for
    that user (bash by default).
    
    When you have finished adding users, you will be asked to choose a user
    that can automatically log into the system when the computer boots up. If
    you are interested in that feature (and do not care much about local
    security), choose the desired user and window manager, then click "%s".
    If you are not interested in this feature, uncheck the "%s" box.
eu: GNU/Linux erabiltzaile anitzeko sistema da, eta horrek esan nahi du
    erabiltzaile bakoitzak bere hobespenak eta bere fitxategiak eduki
    ditzakeela. ``Starter Guide'' irakurri dezakezu erabiltzaile-anitzeko
    sistemetaz gehiago jakiteko. Baina sistemaren administratzailea den
    "root"-ak ez bezala, hemen gehitutako erabiltzaileek debekatuta izango
    dute ezer aldatzea euren fitxategiak eta ezarpenak izan ezik, sistema,
    bere osotasunera eragin dezaketen nahigabeko aldaketa edo aldaketa
    maltzurretatik babestuz. Zuretzat erabiltzaile arrunt bat behintzat sortu
    beharko duzu -- hau da eguneroko lan arruntan erabili beharko zenuken
    kontua. Nahiz eta "root" gisa saioa hastea oso erosoa den edozein gauza
    eta guztia egiteko, oso arriskutsua ere izan daiteke! Hutsegiterik txikienak
    sistema funtzionatu ezinda utz lezake. Erabiltzaile arrunt gisa hutsegite larri
    bat egiten baduzu, gerta daiteken okerrena informazioren bat galtzea da,
    baina ez sistema osoa.
    
    Lehenengo eremuak benetako izena eskatzen dizu. Hori ez da derrigorrezkoa
    noski - berez, nahi duzun izena eman dezakezu. DrakX-k eremu honetan
    idazten duzun lehen hitza erabiliko du eta "%s" eremura kopiatu, hori izango
    da erabiltzaile honek sisteman erregistratzeko sartu beharko duen izena. Nahi
    baduzu lehenetsia gainidatzi eta erabiltzaile-izena alda dezakezu. Hurrengo
    urratsa pasahitza sartzea da. Segurtasun ikuspuntutik begiratuta, pribilegio
    gabeko erabiltzailearen (erabiltzaile arruntaren) pasahitza ez da "root"-arena
    bezain funtsezkoa, baina ez da horregatik arduragabekeriaz jokatu behar:
    izan ere, zure fitxategiak izan baidaitezke arriskuan.
    
    Behin "%s"-n klik eginez gero, nahi adina erabiltzaile erantsi ditzakezu.
    Erantsi erabiltzaile bat zure lagun bakoitzeko: zure aita edo arreba, esaterako.
    Klikatu "%s" erabiltzaileak eransten amaitzen duzunean.
    
    "%s" botoia klikatuta erabiltzaile horrentzako "maskor" lehenetsia alda
    dezakezu (bash da lehenetsia).
    
    Erabiltzaileak eransten amaitzen duzunean, sistema abiatzean bertan
    autimatikoki erregistratu daiteken erabiltzaile bat hautatzeko eskatuko zaizu.
    Ezaugarri horretan interesa badaukazu (eta bertako segurtasunaz gehiegi
    arduratzen ez bazara), hautatu nahi duzun erabiltzailea eta leiho kudeatzailea,
    ondoren klikatu "%s". Ezaugarri honetan interesik ez baduzu, kendu marka
    "%s" laukitik.

en: GPM adds mouse support to text-based Linux applications such the
    Midnight Commander. It also allows mouse-based console cut-and-paste operations,
    and includes support for pop-up menus on the console.
eu: GPMk saguaren euskarria gehitzen die Midnight Commander bezalako
    testuan oinarritutako Linux aplikazioei. Halaber kontsolan saguaren bidez ebaki eta itsasteko aukera ematen du eta laster-menuen euskarria eransten du.

en: Game station
eu: Joko-estazioa

en: Gateway
eu: Atebidea

en: Gateway (e.g. %s)
eu: Atebidea (adib. %s)

en: Gateway address should be in format 1.2.3.4
eu: Atariaren helbidea 1.2.3.4 formatuan egon behar luke

en: Gateway device
eu: Atebide-gailua

en: Gateway:
eu: Atebidea:

en: General
eu: Orokorra

en: Generate auto install floppy
eu: Sortu auto-instalazioko disketea

en: Generating preview ...
eu: Aurreikuspena sortzen ...

en: Generic
eu: Generikoa

en: Generic 2 Button Mouse
eu: 2 botoiko sagu generikoa

en: Generic 3 Button Mouse
eu: 3 botoiko sagu generikoa

en: Generic 3 Button Mouse with Wheel emulation
eu: 3 botoidun sagu generikoa gurpil emulazioarekin

en: Generic PS2 Wheel Mouse
eu: Gurpildun PS2 sagu generikoa

en: Generic Printers
eu: Inprimagailu generikoak

en: Geometry: %s cylinders, %s heads, %s sectors
eu: Geometria: %s zilindro, %s buru, %s sektore

en: Georgian ("Latin" layout)
eu: Georgiarra (diseinu "latinoa")

en: Georgian ("Russian" layout)
eu: Georgiarra (diseinu "errusiarra")

en: German
eu: alemana

en: German (no dead keys)
eu: Alemana (letra zaharkiturik ez)

en: Germany
eu: Alemania

en: Get Windows Fonts
eu: Hartu Windows letra-tipoak

en: Get the best items with Mandrake Linux Strategic partners
eu: Lortu gai honenak Mandrake Linux-en bazkie estrategikoekin

en: Ghostscript referencing
eu: Ghostscript erreferentzia

en: Give a file name
eu: Eman fitxategi-izen bat

en: Give the ram size in MB
eu: Eman ram-tamaina MBtan

en: Give write access to ordinary users
eu: Eman idazteko sarrera erabiltzaile arruntei

en: Gnome Workstation
eu: Gnome-ren lan-estazioa

en: Go on anyway?
eu: Jarraitu hala ere?

en: Go on without configuring the network
eu: Jarraitu sarea konfiguratu gabe

en: Graphic Card
eu: Txartela grafikoa

en: Graphic Card
    
       The installer will normally automatically detect and configure the
    graphic card installed on your machine. If it is not the case, you can
    choose from this list the card you actually have installed.
    
       In the case that different servers are available for your card, with or
    without 3D acceleration, you are then asked to choose the server that best
    suits your needs.
eu: Txartela Grafikoa
    
       Instalatzaileak normalean automatikoki detektatu eta konfiguratzen du
    zure sisteman instalatutako txartela grafikoa. Horrela ez bada, zerrenda
    honetatik aukeratu dezakezu orain daukazun txartela.
    
       Zure txartelarentzako zerbitzari desberdinak dauden kasuan, 3D 
    azelerazioarekin edo gabe, zure beharretara hobe egokitzen den zerbitzaria
    aukeratzea eskatuko zaizu.

en: Graphical Environment
eu: Ingurune grafikoa

en: Graphical Interface
eu: Interfaze grafikoa

en: Graphical interface
eu: Interfaze grafikoa

en: Graphical interface at startup
eu: X abioan

en: Graphics card: %s
eu: Txartel grafikoa: %s

en: Graphics card: %s
eu: Txartel grafikoa: %s

en: Graphics memory: %s kB
eu: Memoria grafikoa: %s kB

en: Greece
eu: Grezia

en: Greek
eu: Grekoa

en: Greek (polytonic)
eu: Grekoa (politonikoa)

en: Greenland
eu: Groenlandia

en: Grenada
eu: Granada

en: Group
eu: Taldea

en: Group :
eu: Taldea :

en: Guadeloupe
eu: Guadalupe

en: Guinea
eu: Ginea

en: Guinea-Bissau
eu: Ginea Bissau

en: Gujarati
eu: Gujaratera

en: HTTP proxy
eu: HTTP proxy-a

en: Halt bug
eu: Halt akatsa

en: Hard Disk Backup Progress...
eu: Disko gogorraren babeskopia egiten...

en: Hard Disk Backup files...
eu: Disko gogorraren babeskopia fitxategiak...

en: Hard drive detection
eu: Disko gogorren detekzioa

en: Hard drive information
eu: Disko gogorraren informazioa

en: HardDrake runs a hardware probe, and optionally configures
    new/changed hardware.
eu: HardDrake-k hardware-proba bat exekutatzen du eta nahi izanez 
    gero hardware berria/aldatua konfiguratzen du.

en: Harddrake help
eu: Harddrake laguntza

en: Harddrake2 version %s
eu: Harddrake2 bertsioa %s

en: Hardware
eu: Hardwarea

en: Hardware clock set to GMT
eu: Hardwarearen ordua GMTn ezarria

en: Hardware probing in progress
eu: Hardware froga martxan

en: Have a nice day!
eu: Egun ona izan!

en: Heard and McDonald Islands
eu: Heard eta McDonald uharteak

en: Help
eu: Laguntza

en: Here are the entries on your boot menu so far.
    You can create additional entries or change the existing ones.
eu: Hauek dira sarrerak.
    Beste batzuk gehi ditzakezu edo lehendik daudenak aldatu.

en: Here is a list of all auto-detected printers.
eu: Hemen dago auto-detektatutako inprimagailuen zerrenda bat.

en: Here is a list of the available printing options for the current printer:
eu: Hemen duzu inprimagailu honen inprimatzeko aukeren zerrenda:

en: Here is the full list of available countries
eu: Hemen dago eskuragarri dauden herrialdeen zerrenda osoa

en: Here is the full list of keyboards available
eu: Hona hemen teklatu erabilgarri guztien zerrenda

en: Here you can choose the key or key combination that will 
    allow switching between the different keyboard layouts
    (eg: latin and non latin)
eu: Hemen aukeratu dezakezu zein tekla edo tekla konbinaziok
    egingo duen teklatu mota ezberdinen arteko konmutazioa
    (adib: latindarra eta ez latindarra)

en: Here you can choose whether the printers connected to this machine should be accessable by remote machines and by which remote machines.
eu: Hemen aukeratu dezakezu makina honetara konektatutako inprimagailuak urruneko makinek atzituak izan behar luketen eta zein makinengatik.

en: Here you can choose whether the scanners connected to this machine should be accessable by remote machines and by which remote machines.
eu: Hemen hautatu dezakezu makina honetara lotutako eskanerrak urruneko makinek erabili ditzaketen eta zein urruneko makinek.

en: Here you can select an alternative driver (either OSS or ALSA) for your sound card (%s).
eu: Hemen gidari alternatibo bat hautatu dezakezu (OSS edo ALSA) zure soinu txartelarentzat (%s)

en: Here you can specify any arbitrary command line into which the job should be piped instead of being sent directly to a printer.
eu: Hemen lana inprimagailura zuzenean bidali baino bideratu behar den edonolako komandu lerro zehaztu dezakezu.

en: Hide files
eu: Ezkutatu fitxategiak

en: High
eu: Handia

en: Higher
eu: Handiagoa

en: Horizontal refresh rate
eu: Freskatze-maiztasun horizontala

en: Host "%s", port %s
eu: "%s" ostalaria, %s portua

en: Host %s
eu: %s Ostalaria

en: Host Name
eu: Ostalari Izena

en: Host Path or Module
eu: Ostalari Bide edo Modulua

en: Host name
eu: Ostalari-izena

en: Host name or IP.
eu: Ostalari-izena edo IP.

en: Host/network IP address missing.
eu: Ostalari/sare IP helbidea falta da.

en: Hostname required
eu: Ostalari-izena behar da

en: Hostname:
eu: Ostalari-izena:

en: Hour
eu: Ordua

en: How is the printer connected?
eu: Nola dago konektatuta inprimagailua?

en: Hungarian
eu: Hungariarra

en: Hungary
eu: Hungaria

en: I can keep your current configuration and assume you already set up a DHCP server; in that case please verify I correctly read the Network that you use for your local network; I will not reconfigure it and I will not touch your DHCP server configuration.
    
    The default DNS entry is the Caching Nameserver configured on the firewall. You can replace that with your ISP DNS IP, for example.
    		      
    Otherwise, I can reconfigure your interface and (re)configure a DHCP server for you.
eu: Uneko konfigurazioa gorde eta DHCP zerbitzari bat konfiguratuta duzula jo dezaket; hala bada, ziurtatu ondo irakurri dudala zure bertoko sare bezala erabiltzen duzun sarea; ez dut birkonfiguratuko ez eta zure DHCP zerbitzariaren konfigurazioa ukituko.
    
    Jatorrian DNS sarrera suhesian konfiguratuta dagoen IzenZerbitzari Katxeatzailea da. Hura ordezkatu dezakezu zure ISP-aren DNS IP-arekin adibidez.
    		      
    Bestela, zure interfazea birkonfiguratu dezaket eta zure DHCP zerbitzaria zuretzako (bir)konfiguratu.

en: I can set up your computer to automatically log on one user.
eu: Konputagailua ezarri dezaket erabiltzaile bat automatikoki sartzeko.

en: I can setup your computer to automatically start the graphical interface (XFree) upon booting.
    Would you like XFree to start when you reboot?
eu: Ordenagailua abiatzean X automatikoki abiarazteko konfigura dezaket.
    Berrabiaraztean X hastea nahi duzu?

en: I can't add any more partition
eu: Ezin da partizio gehiago gehitu

en: I can't find any room for installing
eu: Ezin dut instalatzeko lekurik aurkitu

en: I can't find needed image file `%s'.
eu: Ezin da aurkitu `%s' imajina-fitxategia, eta beharrezkoa da.

en: I can't read the partition table of device %s, it's too corrupted for me :(
    I can try to go on, erasing over bad partitions (ALL DATA will be lost!).
    The other solution is to not allow DrakX to modify the partition table.
    (the error is %s)
    
    Do you agree to lose all the partitions?
eu: Ezin dut %s gailuaren partizio-taula irakurri, hondatuegia dago :(
    Jarraitzen saia naiteke, partizio txarrak garbituz (DATU GUZTIAK galduko dira!).
    Beste irtenbidea DrakXri partizio-taula aldatzeko baimenik ez ematea da.
    (okerra %s da)
    
    Ados zaude partizio guztiak galtzearekin?

en: I don't know
eu: Ez dakit

en: I don't know how to format %s in type %s
eu: Ez dakit nola formateatu %s %s motan

en: I have detected an ISDN PCI card, but I don't know its type. Please select a PCI card on the next screen.
eu: ISDN PCI txartel bat detektatu dut, baina ez dakit zein motatakoa den. Hautatu PCI txartel bat hurrengo pantailan.

en: IP Range End:
eu: IP Barruti Amaiera:

en: IP Range Start:
eu: IP Barrutiaren Hasiera:

en: IP address
eu: IP helbidea

en: IP address of host/network:
eu: Ostalariaren/sarearen IP helbidea:

en: IP address should be in format 1.2.3.4
eu: IP helbideak 1.2.3.4 formatua izan behar du

en: ISDN Configuration
eu: ISDN konfigurazioa

en: ISDN card
eu: RDSI txartela

en: ISDN connection
eu: ISDN konexioa

en: Iceland
eu: Islandia

en: Icelandic
eu: Islandiarra

en: Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etc
eu: Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etab.

en: Icon
eu: Ikonoa

en: If SERVER_LEVEL (or SECURE_LEVEL if absent)
    is greater than 3 in /etc/security/msec/security.conf, creates the
    symlink /etc/security/msec/server to point to
    /etc/security/msec/server.<SERVER_LEVEL>.
    
    The /etc/security/msec/server is used by chkconfig --add to decide to
    add a service if it is present in the file during the installation of
    packages.
eu: Baldin SERVER_LEVEL (edo falta bada, SECURE_LEVEL)
    3 baino handiago bada /etc/security/msec/security.conf fitxategian, 
    /etc/security/msec/server symlink-a sortzen du
    /etc/security/msec/server.<SERVER_LEVEL> fitxategira apuntatzeko.
    
    chkconfig --add komandoak /etc/security/msec/server erabiltzen du
    zerbitzu bat eransteko erabakia hartzeko baldin eta fitxategian badago
    paketeen instalazioa egitean.

en: If it is not the one you want to configure, enter a device name/file name in the input line
eu: Zuk konfiguratu nahi duzuna ez bada, idatzi gailuaren-izena/fitxategi-izena sarrerako lerroan

en: If no port is given, 631 will be taken as default.
eu: Porturik eman ezean, 631 hartuko da lehenetsi bezala.

en: If set to "ALL", /etc/issue and /etc/issue.net are allowed to exist.
    
    If set to NONE, no issues are allowed.
    
    Else only /etc/issue is allowed.
eu: "ALL" ezarrita badago, /etc/issue eta /etc/issue.net onartzen dira.
    
    "NONE" ezarrita badago, ez dira "issue"-ak onartzen.
    
    Bestela /etc/issue soilik onartzen da.

en: If set, send the mail report to this email address else send it to root
eu: Ezarrita badago, bidali posta txostena postaE honetara bestela bidali root-i

en: If you have all the CDs in the list below, click Ok.
    If you have none of those CDs, click Cancel.
    If only some CDs are missing, unselect them, then click Ok.
eu: Beheko zerrendako CD guztiak badituzu, sakatu Ados.
    CD horietako bat ere ez baduzu, sakatu Utzi.
    CDetako batzuk soilik falta badituzu, desauta itzazu, eta sakatu Ados.

en: If you plan to use aboot, be carefull to leave a free space (2048 sectors is enough)
    at the beginning of the disk
eu: Aboot erabiltzeko asmoa baduzu, utzi lekua (2048 sektore nahikoa da)
    diskoaren hasieran

en: If you really think that you know which driver is the right one for your card
    you can pick one in the above list.
    
    The current driver for your "%s" sound card is "%s"
eu: Zure txartelarentzako gidari zuzena zein den dakizula uste baduzu
    goiko zerrendatik bat hartu dezakezu.
    
    Zure "%s" soinu txartelak une honetan erabiltzen duen gidaria "%s" da

en: If your printer is not listed, choose a compatible (see printer manual) or a similar one.
eu: Zure inprimagailua ez badago zerrendan, aukeratu bateragarria (ikus inprimagailuaren eskuliburua) edo antzekoa den bat

en: Image
eu: Irudia

en: Import Fonts
eu: Letra-tipoen inportazioa

en: Importance:
eu: Garrantzia:

en: In addition, queues not created with this program or "foomatic-configure" cannot be transferred.
eu: Gainera, programa honen edo "foomatic-configure"ren bidez sortu ez diren ilarak ezin dira transferitu.

en: In some cases, the %s driver needs to have extra information to work
    properly, although it normally works fine without them. Would you like to specify
    extra options for it or allow the driver to probe your machine for the
    information it needs? Occasionally, probing will hang a computer, but it should
    not cause any damage.
eu: Kasu batzuetan, %s kontrolatzaileak informazio gehigarria behar du egoki 
    funtzionatzeko, nahiz eta normalki hori gabe ongi funtzionatzen duen. Aukera gehigarriak zehaztu 
    nahi dituzu, edo kontrolatzaileari zure makina probatzen
    utzi, behar duen informazioa bilatzeko? Batzuetan, probatzeak ordenagailua blokeatuko du, baina
    horrek ez luke kalterik egin beharko.

en: In the case that different servers are available for your card, with or
    without 3D acceleration, you are then asked to choose the server that best
    suits your needs.
eu: Zure txartelarentzako zerbitzari desberdinak dauden kasurako, 3D
    azelerazioarekin edo gabe, zure beharretara hobe egokitzen dena hautatzeko
    eskatzen zaizu.

en: Incremental backups only save files that have changed or are new since the last backup.
eu: Babeskopia inkrementalak azkeneko babeskopiatik aldatu edo berriak diren fitxategiak gordetzen ditu soilik.

en: Individual package selection
eu: Pakete indibidualen hautapena

en: Info
eu: Informazioa

en: Information
eu: Informazioa

en: Init Message
eu: Hasierako mezua

en: Initial tests
eu: Hasierako probak

en: Initrd-size
eu: Initrd-tamaina

en: Insert a FAT formatted floppy in drive %s
eu: Sartu FAT formatuko diskete bat %s unitatean

en: Insert a FAT formatted floppy in drive %s with %s in root directory and press %s
eu: Sartu FAT formatuko diskete bat %s unitatean erro direktorioan %s daukala eta sakatu %s

en: Insert a blank floppy in drive %s
eu: Sartu diskete huts bat %s unitatean

en: Insert a floppy containing package selection
eu: Sartu pakete-hautapena daukan diskete bat

en: Insert a floppy in %s
eu: Sartu diskete bat %s unitatean

en: Insert a floppy in drive
    All data on this floppy will be lost
eu: Sartu diskete bat unitatean
    Disketeko datu guztiak galdu egingo dira

en: Insert floppy
eu: Sartu disketea

en: Insert the CD with volume label %s
     in the CD drive under mount point /mnt/cdrom
eu: Sartu %s bolumen etiketa duen CDa
     muntaketa puntua /mnt/cdrom duen CD unitatean

en: Insert the tape with volume label %s
     in the tape drive device %s
eu: Sartu bolumen etiketa %s duen zinta
     %s zinta unitate gailuan

en: Install
eu: Instalatu

en: Install & convert Fonts
eu: Instalatu eta bihurtu letra-tipoak

en: Install List
eu: Instalatu zerrenda

en: Install bootloader
eu: Abioko kargatzailea

en: Install rpm
eu: Instalatu rpm

en: Install system
eu: Instalatu sistema

en: Install themes
eu: Instalatu gaiak

en: Install updates
eu: Sistema-eguneratzeak

en: Install/Upgrade
eu: Instalatu/Eguneratu

en: Installation Server Configuration
eu: Instalazio Zerbitzariaren Konfigurazioa

en: Installation image directory
eu: Instalazio irudiaren direktorioa

en: Installation of %s failed. The following error occured:
eu: %sren instalazioak huts egin du. Errore hau gertatu da:

en: Installation of bootloader failed. The following error occured:
eu: Abioko kargatzailea instalatzeak huts egin du. Errore hau gertatu da:

en: Installing
eu: Instalatzen

en: Installing %s ...
eu: %s instalatzen...

en: Installing Foomatic...
eu: Foomatic instalatzen ...

en: Installing HPOJ package...
eu: HPOJ paketea instalatzen...

en: Installing SANE packages...
eu: SANE paketeak instalatzen...

en: Installing a printing system in the %s security level
eu: Inprimatze-sisteman segurtasun-maila %s instalatzen

en: Installing bootloader
eu: Abioko kargatzailea instalatzen

en: Installing driver for %s card %s
eu: %s %s txartelaren kontrolatzailea instalatzen

en: Installing mtools packages...
eu: mtools paketeak instalatzen...

en: Installing package %s
eu: %s paketea instalatzen

en: Installing package %s
    %d%%
eu: %s paketea instalatzen
    %% %d

en: Installing packages...
eu: Paketeak instalatzen...

en: Interface
eu: Interfazea

en: Interface "%s"
eu: "%s" interfazea

en: Interface %s
eu: %s interfazea

en: Interface %s (on network %s)
eu: %s interfazea (%s sarean)

en: Interface %s (using module %s)
eu: %s interfazea (%s modulua erabiliz)

en: Interface:
eu: Interfazea:

en: Internal ISDN card
eu: Barneko ISDN txartela

en: Internet Connection Configuration
eu: Interneteko konexioaren konfigurazioa

en: Internet Connection Sharing
eu: Interneteko konexioa konpartitzea

en: Internet Connection Sharing configuration
eu: Interneteko konexioa konpartitzeko konfigurazioa

en: Internet Connection Sharing currently disabled
eu: Interneteko konexioa konpartitzea desgaituta dago orain

en: Internet Connection Sharing currently enabled
eu: Interneteko konexioa konpartitzea gaituta dago orain

en: Internet Connection Sharing is now disabled.
eu: Interneteko konexioa konpartitzea desgaituta dago orain.

en: Internet Connection Sharing is now enabled.
eu: Interneteko konexioa konpartitzea gaituta dago orain.

en: Internet access
eu: Interneterako sarbidea

en: Internet configuration
eu: Interneteko konfigurazioa

en: Internet connection
eu: Interneteko konexioa

en: Internet connection configuration
eu: Interneteko konexioaren konfigurazioa

en: Internet gateway
eu: Interneteko atebidea

en: Internet station
eu: Interneteko estazioa

en: Introduction
    
    The operating system and the different components available in the Mandrake Linux distribution 
    shall be called the "Software Products" hereafter. The Software Products include, but are not 
    restricted to, the set of programs, methods, rules and documentation related to the operating 
    system and the different components of the Mandrake Linux distribution.
    
    
    1. License Agreement
    
    Please read this document carefully. This document is a license agreement between you and  
    MandrakeSoft S.A. which applies to the Software Products.
    By installing, duplicating or using the Software Products in any manner, you explicitly 
    accept and fully agree to conform to the terms and conditions of this License. 
    If you disagree with any portion of the License, you are not allowed to install, duplicate or use 
    the Software Products. 
    Any attempt to install, duplicate or use the Software Products in a manner which does not comply 
    with the terms and conditions of this License is void and will terminate your rights under this 
    License. Upon termination of the License,  you must immediately destroy all copies of the 
    Software Products.
    
    
    2. Limited Warranty
    
    The Software Products and attached documentation are provided "as is", with no warranty, to the 
    extent permitted by law.
    MandrakeSoft S.A. will, in no circumstances and to the extent permitted by law, be liable for any special,
    incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without limitation damages for loss of 
    business, interruption of business, financial loss, legal fees and penalties resulting from a court 
    judgment, or any other consequential loss) arising out of  the use or inability to use the Software 
    Products, even if MandrakeSoft S.A. has been advised of the possibility or occurence of such 
    damages.
    
    LIMITED LIABILITY LINKED TO POSSESSING OR USING PROHIBITED SOFTWARE IN SOME COUNTRIES
    
    To the extent permitted by law, MandrakeSoft S.A. or its distributors will, in no circumstances, be 
    liable for any special, incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without 
    limitation damages for loss of business, interruption of business, financial loss, legal fees 
    and penalties resulting from a court judgment, or any other consequential loss) arising out 
    of the possession and use of software components or arising out of  downloading software components 
    from one of Mandrake Linux sites  which are prohibited or restricted in some countries by local laws.
    This limited liability applies to, but is not restricted to, the strong cryptography components 
    included in the Software Products.
    
    
    3. The GPL License and Related Licenses
    
    The Software Products consist of components created by different persons or entities.  Most 
    of these components are governed under the terms and conditions of the GNU General Public 
    Licence, hereafter called "GPL", or of similar licenses. Most of these licenses allow you to use, 
    duplicate, adapt or redistribute the components which they cover. Please read carefully the terms 
    and conditions of the license agreement for each component before using any component. Any question 
    on a component license should be addressed to the component author and not to MandrakeSoft.
    The programs developed by MandrakeSoft S.A. are governed by the GPL License. Documentation written 
    by MandrakeSoft S.A. is governed by a specific license. Please refer to the documentation for 
    further details.
    
    
    4. Intellectual Property Rights
    
    All rights to the components of the Software Products belong to their respective authors and are 
    protected by intellectual property and copyright laws applicable to software programs.
    MandrakeSoft S.A. reserves its rights to modify or adapt the Software Products, as a whole or in 
    parts, by all means and for all purposes.
    "Mandrake", "Mandrake Linux" and associated logos are trademarks of MandrakeSoft S.A.  
    
    
    5. Governing Laws 
    
    If any portion of this agreement is held void, illegal or inapplicable by a court judgment, this 
    portion is excluded from this contract. You remain bound by the other applicable sections of the 
    agreement.
    The terms and conditions of this License are governed by the Laws of France.
    All disputes on the terms of this license will preferably be settled out of court. As a last 
    resort, the dispute will be referred to the appropriate Courts of Law of Paris - France.
    For any question on this document, please contact MandrakeSoft S.A.
eu: Sarrera
    
    Mandrake Linux banaketako sistema eragileari eta erabilgarri dauden osagaiei "Software-produktuak"
    deituko zaie aurrerantzean. Software-produktuetan sartzen dira, besteak 
    beste, Mandrake Linux banaketako sistema eragileari eta osagaiei dagozkien programak, 
    metodoak, arauak eta dokumentazioa.
    
    
    1. Lizentzia-kontratua
    
    Irakurri arretaz dokumentu hau. Dokumentu hau zure eta MandrakeSoft S.A.ren arteko lizentzia-kontratu bat da,
    Software-produktuei dagokiena.
    Software-produktuak instalatu, bikoiztu edo era batean edo bestean erabiliz, esplizituki 
    onartzen dituzu eta erabateko adostasuna adierazten diezu Lizentzia honen baldintzei. 
    Lizentziaren zatiren batekin ados ez bazaude, ez duzu baimenik izango Software-produktuak instalatu, 
    bikoiztu edo erabiltzeko. 
    Software-produktuak Lizentzia honekin bat ez datorren moduan instalatu, bikoiztu edo erabiltzeko 
    saio oro deuseza izango da eta Lizentziari dagozkion eskubideak amaitu egingo 
    dira. Lizentzia amaitzean, Software-produktuen kopia guztiak berehala suntsitu 
    behar dituzu.
    
    
    2. Berme mugatua
    
    Software-produktuak eta erantsitako dokumentuak "dauden-daudenean" ematen dira, bermerik gabe, 
    legeak onartzen duen neurrian.
    MandrakeSoft S.A.k ez du, ezein kasutan eta legeak onartzen duen neurrian, erantzukizunik izango
    Software-produktuen erabileraren edo erabiltzeko ezgaitasunaren ondorioz sortutako kalte berezi, ustekabeko,
    zuzeneko edo zeharkakoengatik (lana galtzea, lana etetea, finantza-galera, epai baten ondorioz ordaindu 
    beharreko kuotak eta zigorrak edo beste edozein ondoriozko galera barne, mugarik gabe), 
    MandrakeSoft S.A. jakinaren gainean egon arren halako kalteak gerta litezkeela.
    
    HERRIALDE BATZUETAN SOFTWARE DEBEKATUA EDUKITZEARI EDO ERABILTZEARI LOTUTAKO ERANTZUKIZUN MUGATUA
    
    Legeak onartzen duen neurrian, MandrakeSoft S.A.k edo bere banatzaileek, ez dute, ezein kasutan,
    erantzukizunik izango herrialde batzuetan, bertako legeek debekatutako edo mugatutako software-osagaiak edo
    Mandrake Linux-en guneetatik deskargatutako software-osagaiak eduki eta erabiltzearen ondorioz 
    sortutako kalte berezi,ustekabeko,zuzeneko edo zeharkakoengatik (lana galtzea, lana etetea,
    finantza-galera, epai baten ondorioz ordaindu beharreko kuotak eta zigorrak edo beste edozein ondoriozko 
    galera barne, mugarik gabe).
    Erantzukizun mugatu hau Software-produktuetan sartzen diren kriptografia handiko osagaiei aplikatzen 
    zaie, baina ez da horietara mugatzen.
    
    
    3. GPL Lizentzia eta Lizentzia erlazionatuak
    
    Software-produktuak hainbat pertsonak edo erakundek sortutako osagaiak dira. Osagai 
    horietako gehienak aurrerantzean"GPL" deituko diogun GNU Lizentzia Publiko Orokorraren
    edo antzeko lizentzien baldintzen araberakoak dira. Lizentzia horietako gehienek, 
    beren osagaiak bikoizteko, egokitzeko edo birbanatzeko aukera ematen dute. Osagai bat erabili aurretik, irakurri 
    arretaz osagai horren lizentzia-kontratuko baldintzak.  Osagaiaren lizentziari
    buruzko galdera oro osagaiaren egileari egin beharko zaio, eta ez MandrakeSoft-i.
    MandrakeSoft S.A.k garatutako programak GPL Lizentziaren araberakoak dira. MandrakeSoft S.A.k
    idatzitako dokumentazioa lizentzia zehatz baten araberakoa da. Xehetasun gehiago nahi izanez gero, 
    jo dokumentaziora.
    
    
    4. Jabetza intelektualaren eskubideak
    
    Software-produktuen osagaiei dagozkien eskubide guztiak haien 
    egileenak dira eta software-programei
    aplikatzen zaizkien jabetza intelektualaren eta copyriht-aren legeek babesten dituzte.
    MandrakeSoft S.A.k eskubidea du Software-produktuak bere osotasunean edo zatika aldatzeko, 
    bide guztiak erabiliz eta helburu guztietarako.
    "Mandrake", "Mandrake Linux" eta asoziatutako logotipoak MandrakeSoft S.A.ren marka erregistratuak dira  
    
    
    5. Lege arautzaileak 
    
    Kontratu honen edozein zati epai batek deuseztzat, legez kanpokotzat edo aplikaezintzat jotzen badu, 
    zati hori kendu egingo da kontratutik. Kontratuaren gainerako atal aplikagarriek ezarritakoa 
    bete behar duzu.
    Lizentzia honetako baldintzak Frantziako legeen araberakoak dira.

en: Invalid port given: %s.
    The proper format is "port/tcp" or "port/udp", 
    where port is between 1 and 65535.
eu: Portu onartezina: %s.
    Formatu egokiak "portua/tcp" edo "portu/udp" dira,
    non portua 1 eta 65535 artean dagoen.

en: Iranian
eu: Iraniarra

en: Iraq
eu: Irak

en: Ireland
eu: Irlanda

en: Irish
eu: Irlandera

en: Is FPU present
eu: FPU dauka

en: Is this an install or an upgrade?
eu: Instalazioa ala eguneraketa da hau?

en: Is this correct?
eu: Zuzena da?

en: Is this the correct setting?
eu: Ezarpen zuzena da hau?

en: Is your printer a multi-function device from HP or Sony (OfficeJet, PSC, LaserJet 1100/1200/1220/3200/3300 with scanner, DeskJet 450, Sony IJP-V100), an HP PhotoSmart or an HP LaserJet 2200?
eu: Zure inprimagailua HP edo Sony-ren gailu funtzio-anitza (OfficeJet, PSC, LaserJet 1100/1200/1220/3200/3300 with scanner, DeskJet 450, Sony IJP-V100), HP PhotoSmart edo HP LaserJet 2200 da?

en: Israeli
eu: Israeldarra

en: Israeli (Phonetic)
eu: Israeldarra (fonetikoa)

en: Italian
eu: Italiarra

en: Italy
eu: Italia

en: Jamaica
eu: Jamaika

en: January
eu: Urtarrila

en: Japan
eu: Japonia

en: Japan (broadcast)
eu: Japonia (bcast)

en: Japan (cable)
eu: Japonia (kablea)

en: Japanese 106 keys
eu: Japoniarra 106 tekla

en: Japanese text printing mode
eu: Testu Japoniarra inprimatzeko modua

en: Join the MandrakeSoft support teams and the Linux Community online to share your knowledge and help others by becoming a recognized Expert on the online technical support website:
eu: Batu MandrakeSoft Euskarri taldeetara eta Linuxen Lerroko Komunitateetara zure jakinduria elkarbanatu eta besteei lagundu lerroko euskarri teknikoko webguneetan Aditu ezaguna bilakatuz:

en: Jordan
eu: Jordania

en: Joystick
eu: Joysticka

en: July
eu: Uztaila

en: June
eu: Ekaina

en: KDE Workstation
eu: KDE lan-estazioa

en: Kannada
eu: Kanada

en: Keep the changes?
    The current configuration is:
    
    %s
eu: Aldaketak mantendu?
    Hau da uneko konfigurazioa:
    
    %s

en: Kensington Thinking Mouse
eu: Kensington Thinking sagua

en: Kensington Thinking Mouse with Wheel emulation
eu: Kensington Thinking sagua gurpil emulazioarekin

en: Kernel Boot Timeout
eu: Nukleoaren abioaren denbora-muga

en: Kernel version
eu: Nukleo bertsioa

en: Kernel:
eu: Kernela:

en: Keyboard
eu: Teklatua

en: Keyboard layout: %s
eu: Teklatu-diseinua: %s

en: Korea (North)
eu: Korea (Iparra)

en: Korean keyboard
eu: Koreako teklatua

en: Kyrgyzstan
eu: Kirgizistan

en: LAN Configuration
eu: Sare lokalaren konfigurazioa (LAN)

en: LAN configuration
eu: Sare lokalaren konfigurazioa (LAN)

en: LAN connection
eu: Sare lokaleko konexioa (LAN)

en: LDAP Base dn
eu: LDAP basea dn

en: LDAP Server
eu: LDAP Zerbitzaria

en: LILO and grub are GNU/Linux bootloaders. Normally, this stage is totally
    automated. DrakX will analyze the disk boot sector and act according to
    what it finds there:
    
     * if a Windows boot sector is found, it will replace it with a grub/LILO
    boot sector. This way you will be able to load either GNU/Linux or another
    OS.
    
     * if a grub or LILO boot sector is found, it will replace it with a new
    one.
    
    If it cannot make a determination, DrakX will ask you where to place the
    bootloader.
eu: LILO eta grub GNU/Linux abiapen-zamatzaileak dira. Normalean, fase hau
    guztiz automatizatua dago. DrakX-ek diskoaren abiapen sektorea aztertuko
    du eta aurkitzen duenaren arabera ekingo dio:
    
     * Windows abiapen sektorea aurkitzen badu, grub/LILO-ren abiapen sektore
    batekin ordezkatuko du. Era honetan GNU/Linux zein beste edozein SE zamatu
    ahal izango duzu.
    
     * grub edo LILO sektore bat aurkitzen bada, sektore berri batekin ordezkatuko
    du.
    
    Erabakirik hartu ezin badu, DrakX-ek abiapen-zamatzailea non kokatu
    galdegingo dizu.

en: LILO with graphical menu
eu: LILO menu grafikoarekin

en: LILO with text menu
eu: LILO testu-menuarekin

en: LILO/grub Installation
eu: LILO/grub instalazioa

en: LOCAL
eu: BERTAKO

en: LPD and LPRng do not support IPP printers.
eu: LPDk eta LPRng-ek ez dute IPP inprimagailurik onartzen.

en: LPD server "%s", printer "%s"
eu: "%s" LPD zerbitzaria, "%s" inprimagailua

en: LPRng - LPR New Generation
eu: LPRng - LPR  Belaunaldi berrikoa

en: LVM name?
eu: LVM izena?

en: LVM-disks %s
eu: %s LVM-diskoak

en: Label
eu: Etiketa

en: Language
eu: Aukeratu hizkuntza

en: Laotian
eu: Laostarra

en: Latin American
eu: Latinamerikarra

en: Latvia
eu: Letonia

en: Latvian
eu: Letoniarra

en: Launch packet filtering for Linux kernel 2.2 series, to set
    up a firewall to protect your machine from network attacks.
eu: Abiarazi Linux-nukleoen 2.2 serieko pakete-iragazketa, zure 
    makina sareko erasoetatik babesteko suebaki bat ezartzeko.

en: Launch the ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) sound system
eu: Abiarazi ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) soinu-sistema

en: Launch the graphical environment when your system starts
eu: Abiarazi X-Window sistema hasieran

en: Launch the sound system on your machine
eu: Abiarazi zure makinako soinu-sistema

en: Launch the wizard
eu: Morroia jaurti

en: Launch userdrake
eu: Abiarazi userdrake

en: Learn how to use this printer
eu: Ikasi inprimagailua nola erabili

en: Leaving in %d seconds
eu: %d segundo barru irten

en: Lebanon
eu: Libano

en: Left "Windows" key
eu: Ezkerreko "Windows" tekla

en: Left Alt key
eu: Ezkerreko Alt tekla

en: Left Control key
eu: Ezkerreko Kontrol tekla

en: Left Shift key
eu: Ezkerreko Shift tekla

en: Let me pick any driver
eu: Utzi iezadazu edozein gidari hartzen

en: Level
eu: Maila

en: Level %s
eu: %s maila

en: Lexmark inkjet configuration
eu: Lexmark inkjet inprimagailuaren konfigurazioa

en: LiLo and Bootsplash themes installation successful
eu: LiLo eta Bootsplash gai instalazio arrakastatsua

en: Libya
eu: Libia

en: License
eu: Lizentzia

en: License agreement
eu: Lizentzia-kontratua

en: Lilo message not found
eu: Ez da lilo mezua aurkitzen

en: Lilo screen
eu: Lilo pantaila

en: Lilo/grub mode
eu: Lilo/grub modua

en: Linux Standard Base. Third party applications support
eu: Linux Standard Base. Beste batzuren aplikazioen euskarria

en: Linux Virtual Server, used to build a high-performance and highly
    available server.
eu: Linux-en Zerbitzari Birtuala, performantzia handiko zerbitzari oso
    erabilgarria eraikitzeko erabiltzen da.

en: Linuxconf will sometimes arrange to perform various tasks
    at boot-time to maintain the system configuration.
eu: Linuxconf-ek batzuetan hainbat ataza egiten ditu abioan
    sistemaren konfigurazioa mantentzeko.

en: List of data corrupted:
eu: Hondatutako datuen zerrenda:

en: List of data to restore:
eu: Leheneratu beharreko datuen zerrenda:

en: List users on display managers (kdm and gdm)
eu: Zerrendatu erabiltzaileak saio kudeatzaileetan (kdm eta gdm)

en: Lithuania
eu: Lituania

en: Lithuanian "number row" QWERTY
eu: Lituaniako QWERTY "ilara numerikoa"

en: Lithuanian "phonetic" QWERTY
eu: Lituaniako QWERTY "fonetikoa"

en: Lithuanian AZERTY (new)
eu: Lituaniako AZERTY (berria)

en: Lithuanian AZERTY (old)
eu: Lituaniako AZERTY (zaharra)

en: Load from floppy
eu: Disketetik kargatu

en: Load setting
eu: Ezarpenak zamatu

en: Load the drivers for your usb devices.
eu: Kargatu USB gailuen kontrolatzaileak.

en: Load/Save on floppy
eu: Kargatu/Gorde disketean

en: Loading from floppy
eu: Disketetik kargatzen

en: Loading module %s failed.
    Do you want to try again with other parameters?
eu: Huts egin du %s modulua kargatzean.
    Beste parametro batzuekin saiatu nahi duzu berriro?

en: Loading printer configuration... Please wait
eu: Inprimagailu konfigurazioa zamatzen... itxoin mesedez

en: Local Network adress
eu: Bertako Sare helbidea

en: Local Printer
eu: Inprimagailu lokala

en: Local Printers
eu: Inprimagailu lokalak

en: Local files
eu: Fitxategi lokalak

en: Local measure
eu: Bertako neurketa

en: Local network(s)
eu: Bertako Sarea(k)

en: Local printer
eu: Inprimagailu lokala

en: Location
eu: Kokalekua

en: Location of auto_install.cfg file
eu: Auto_install.cfg fitxategiaren kokapena

en: Location on the bus
eu: Busean kokapena

en: Logical volume name
eu: Bolumen logikoaren izena

en: Login ID
eu: Saio-hasierako ID

en: Login name
eu: Erregistro izena

en: Logitech CC Series with Wheel emulation
eu: Logitech CC Series gurpil emulazioarekin

en: Logitech Mouse (serial, old C7 type)
eu: Logitech sagua (seriekoa, C7 mota zaharrekoa)

en: Logitech Mouse (serial, old C7 type) with Wheel emulation
eu: Logitech sagua (seriekoa, C7 mota zaharrekoa) gurpil emulazioarekin

en: Logitech MouseMan with Wheel emulation
eu: Logitech MouseMan gurpil emulazioarekin

en: Logs
eu: Erregistroak

en: Looking at packages already installed...
eu: Instalatutako paketeen artean bilatzen...

en: Looking for available packages and rebuilding rpm database...
eu: Pakete erabilgarriak bilatzen eta rpm databaseak berreraikitzen...

en: Looking for available packages...
eu: Pakete erabilgarriak bilatzen

en: Loopback
eu: Atzera-begizta

en: Loopback file name:
eu: Atzera-begiztako fitxategi-izena:

en: Loopback file name: %s
eu: Atzera-begiztako fitxategi-izena: %s

en: Loopback file(s):
       %s
eu: Atzera-begiztako fitxategia(k):
       %s

en: Luxembourg
eu: Luxenburgo

en: MOVE YOUR WHEEL!
eu: MUGITU GURPILA!

en: Macedonia
eu: Mazedonia

en: Macedonian
eu: Mazedoniarra

en: Madagascar
eu: Madagaskar

en: Mail
eu: Posta

en: Mail Server
eu: Posta Zerbitzaria

en: Mail alert
eu: Posta alerta

en: Mail alert configuration
eu: Posta alerta konfigurazioa

en: Make kernel message quiet by default
eu: Egin kernel mezua isila jatorrian

en: Making printer port available for CUPS...
eu: Inprimagailuaren portua CUPS-entzako ekuragarri jartzen...

en: Malayalam
eu: Malaysiera

en: Maldives
eu: Maldivak

en: Maltese (UK)
eu: Maltatarra (Erresuma Batua)

en: Maltese (US)
eu: Maltatarra (AEB)

en: Mandatory package %s is missing
eu: Derrigorrezko %s paketea falta da

en: Mandrake Bug Report Tool
eu: Mandrake Akatsak Jakinarazteko Tresna

en: Mandrake Control Center
eu: Mandrake-ren Kontrol Zentroa

en: Mandrake Linux 9.2 provides you with the Mandrake Control Center, a powerful tool to fully adapt your computer to the use you make of it. Configure and customize elements such as the security level, the peripherals (screen, mouse, keyboard...), the Internet connection and much more!
eu: Mandrake Linux 9.2 sistemak Mandrake Aginte Gunea eskaintzen dizu, zure konputagailua zure beharretara egokitzeko tresna indartsua. Ezarri eta pertsonalizatu segurtasun maila, periferikoak (pantaila, sagua, teklatua...), Internet koneksioa bezalako elementuak eta gauza gehiago!

en: Mandrake Linux 9.2: the ultimate development platform
eu: Mandrake Linux 9.2 garapen plataforma berriena da

en: Mandrake Linux Installation %s
eu: Mandrake Linux-en %s instalazioa

en: Mandrake Linux Printer Management Tool
eu: Mandrake Linux Inprimagailu Kudeaketa Tresna

en: Mandrake Linux can support multiple languages. Select
    the languages you would like to install. They will be available
    when your installation is complete and you restart your system.
eu: Instalatu ondoren erabilgarri egongo diren beste hizkuntza batzuk aukera ditzakezu

en: Mandrake Terminal Server Configuration
eu: Mandrake Terminal Zerbitzariaren Ezarpena

en: Mandrake Tools Explanation
eu: Mandrake Tools-en azalpenak

en: Mandrake's multipurpose configuration tool
eu: Mandrake-ren helburu-anitzerako konfigurazio tresna

en: MandrakeExpert Corporate
eu: MandrakeExpert Korporatiboa

en: MandrakeSoft has designed exclusive tools to create the most secured Linux version ever: Draksec, a system security management tool, and a strong firewall are teamed up together  in order to highly reduce hacking risks.
eu: MandrakeSoft-ek tresna esklusiboak diseinatu ditu sekula egin den Linux bertsio seguruena sortzeko: Draksec, sistemaren segurtasuna kudeatzeko tresna, eta suhesi indartsu bat bateratzen dira hacking arriskuak neurri handi batean murrizteko.

en: MandrakeSoft has selected the best software for you
eu: MandrakeSoft-ek software hoberena aukeratu du zuretzako

en: Manual configuration
eu: Eskuzko konfigurazioa

en: March
eu: Martxoa

en: Marshall Islands
eu: Marshall uharteak

en: Martinique
eu: Martinika

en: Matching
eu: Bat badatoz

en: Mauritius
eu: Maurizio

en: Maximum size
     allowed for Drakbackup (MB)
eu: Drakbackup-i onartutako
    neurri handiena (MB)

en: May
eu: Maiatza

en: Media class
eu: Euskarri mota

en: Messages
eu: Mezuak

en: Mexico
eu: Mexiko

en: Micronesia
eu: Mikronesia

en: Minimal install
eu: Gutxieneko instalazioa

en: Minute
eu: Minutua

en: Model
eu: Eredua

en: Model name
eu: Eredu izena

en: Model stepping
eu: Eredu hurratsa

en: Modem
eu: Modema

en: Modify
eu: Aldatu

en: Modify RAID
eu: Aldatu RAID

en: Modify printer configuration
eu: Aldatu inprimagailuaren konfigurazioa

en: Module
eu: Modulua

en: Module configuration
eu: Modulu ezarpena

en: Module name
eu: Modulu-izena

en: Module options:
eu: Modulu-aukerak:

en: Moldova
eu: Moldavia

en: Monaco
eu: Monako

en: Monday
eu: Astelehena

en: Mongolian (cyrillic)
eu: Mongoliarra (zirilikoa)

en: Monitor
eu: Monitorea

en: Monitor
    
       The installer will normally automatically detect and configure the
    monitor connected to your machine. If it is incorrect, you can choose from
    this list the monitor you actually have connected to your computer.
eu: Monitorea
       Instalatzaileak normalean zure makinari loturiko monitorea automatikoki
    detektatu eta ezarriko du. Okerra bada, zerrenda honetatik hautatu dezakezu
    unean zure konputagailuari lotuta daukazun monitorea.

en: Monitor HorizSync: %s
eu: Monitorearen SinkHoriz: %s

en: Monitor VertRefresh: %s
eu: Monitorearen FreskBert: %s

en: Monitor: %s
eu: Monitorea: %s

en: Month
eu: Hilabetea

en: More
eu: Gehiago

en: More Options
eu: Aukera gehiago

en: Morocco
eu: Maroko

en: Most of these values were extracted
    from your running system.
    You can modify as needed.
eu: Balio hauetako gehienak martxan duzun
    sistematik hartu dira.
    Behar bezala aldatu ditzakezu.

en: Mount
eu: Muntatu

en: Mount options
eu: Muntatze-aukerak

en: Mount point
eu: Muntatze-puntua

en: Mount point:
eu: Muntatze-puntua:

en: Mount points must begin with a leading /
eu: Muntatzen-puntuek / batez hasi behar dute

en: Mount points should contain only alphanumerical characters
eu: Muntaia puntuek soilik karaktere alfanumerikoak erabili beharko lituzkete

en: Mount the file system read-only.
eu: Muntatu fitxategi-sistema soilik-irakurketarako.

en: Mounted
eu: Muntatuta

en: Mounting partition %s
eu: %s partizioa muntatzen

en: Mounts and unmounts all Network File System (NFS), SMB (Lan
    Manager/Windows), and NCP (NetWare) mount points.
eu: Network File System (NFS), SMB (Lan Manager/Windows), eta NCP 
    (NetWare) muntatze-puntu guztiak muntatu eta desmuntatzen ditu.

en: Mouse
eu: Sagua

en: Mouse Port
eu: Sagu-ataka

en: Mouse device: %s
eu: Sagu-gailua: %s

en: Mouse test
eu: Sagu froga

en: Mouse type: %s
eu: Sagu-mota: %s

en: Move
eu: Lekuz aldatu

en: Move files to the new partition
eu: Eraman fitxategiak partizio berrira

en: Move selected rule down one level
eu: Jaitsi hautatutako araua maila bat

en: Move selected rule up one level
eu: Igo hautatutako araua maila bat

en: Moving
eu: Lekuz aldatzen

en: Moving files to the new partition
eu: Fitxategiak partizio berrira eramaten

en: Moving partition...
eu: Partizioa lekuz aldatzen...

en: Mozambique
eu: Mozanbike

en: Msec
eu: Mseg

en: Multi-function device
eu: Gailu funtzio-anitza

en: Multi-function device on HP JetDirect
eu: Gailu funtzio-anitza HP JetDirect-en

en: Multi-function device on USB
eu: Gailu funtzio-anitza USB-n

en: Multi-function device on a parallel port
eu: Gailu funtzio-anitza ataka paralelo batean

en: Multi-function device on parallel port #%s
eu: Gailu funtzio-anitza #%s ataka paraleloan

en: Multi-head configuration
eu: Buru anitzeko konfigurazioa

en: Multimedia station
eu: Multimediako estazioa

en: Multisession CD
eu: CD saio-anitza

en: Myanmar
eu: Birmania

en: Myanmar (Burmese)
eu: Myanma (Birmaniarra)

en: NCP queue name missing!
eu: NCP ilara-izena falta da!

en: NCP server name missing!
eu: NCP zerbitzari-izena falta da!

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP
    networks. This service provides NFS file locking functionality.
eu: NFS protokolo ezagun bat da, TCP/IP sareetan fitxategiak 
    konpartitzeko. Zerbitzu honek NFS fitxategi-blokeatzearen funtzionalitatea
    eskaintzen du.

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP networks.
    This service provides NFS server functionality, which is configured via the
    /etc/exports file.
eu: NFS protokolo ezagun bat da, TCP/IP sareetan fitxategiak konpartitzeko.
    Zerbitzu honek NFS zerbitzariaren funtzionaltasuna (/etc/exports fitxategian
    konfiguratua) eskaintzen du.

en: NFS server, SMB server, Proxy server, ssh server
eu: NFS zerbitzaria, SMB zerbitzaria, Proxy zerbitzaria, ssh zerbitzaria

en: NIS Domain
eu: NIS domeinua

en: NIS Server
eu: NIS zerbitzaria

en: NO
eu: EZ

en: NONE
eu: BATERE EZ

en: NOT FOUND
eu: EZ DA AURKITU

en: NOTE: Depending on the printer model and the printing system up to %d MB of additional software will be installed.
eu: OHARRA: Inprimagailu eredua eta inprimaketa sistemaren arabera %d MB-etik gora software gehigarri instalatuko da.

en: NTP Server
eu: NTP Zerbitzaria

en: Name
eu: Izena

en: Name Servers:
eu: Izen Zerbitzariak:

en: Name of printer
eu: Inprimagailuaren izena

en: Name of printer should contain only letters, numbers and the underscore
eu: Inprimagailu-izenak letrak, zenbakiak eta azpimarra soilik eduki behar ditu

en: Name of the profile to create (the new profile is created as a copy of the current one) :
eu: Sortu beharreko profilaren izena (profil berria oraingoaren kopia gisa sortuko da) :

en: Name/IP address of host:
eu: Izena/IP helbidea edo ostalaria:

en: Name:
eu: Izena:

en: Need hostname, username and password!
eu: Ostalari-izena, erabiltzaile-izena eta pasahitza behar dira!

en: Need to create /etc/dhcpd.conf first!
eu: "/etc/dhcpd.conf" sortu behar da lehenbizi!

en: Need to restart the Display Manager for full changes to take effect. 
    (service dm restart - at the console)
eu: Pantaila Kudeatzailea berriro hasi beharko duzu aldaketa guztiak gauzatu 
    daitezen. (service dm restart - kontsolan)

en: Net Boot Images
eu: Sare Abiapen Irudiak

en: Net Device
eu: Sare Gailua

en: Net Method:
eu: Sareko Metodoa:

en: NetWare Printer Options
eu: NetWare inprimagailuaren aukerak

en: Netherlands
eu: Herbehereak

en: Netherlands Antilles
eu: Antilla herbeheretarrak

en: Netmask
eu: Sare-maskara

en: Netmask:
eu: Sare-maskara:

en: Network
eu: Sarea

en: Network %s
eu: %s Sarea

en: Network & Internet
eu: Sarea eta Internet

en: Network & Internet Configuration
eu: Sare eta Internet konfigurazioa

en: Network Computer (client)
eu: Sare-ordenagailua (bezeroa)

en: Network Computer server
eu: Sare-zerbitzaria

en: Network Configuration
eu: Sare-konfigurazioa

en: Network Configuration Wizard
eu: Sarea konfiguratzeko morroia

en: Network Monitoring
eu: Sare Monitorizazioa

en: Network Options
eu: Sareko Aukerak

en: Network configuration
eu: Sare-konfigurazioa

en: Network configuration (%d adapters)
eu: Sare-konfigurazioa (%d moldagailuak)

en: Network functionality not configured
eu: Sare-funtzionalitatea ez dago konfiguratuta

en: Network interface
eu: Sare-interfazea

en: Network interface already configured
eu: Sareko interfazea konfiguratuta dago

en: Network printer "%s", port %s
eu: "%s" sareko inprimagailua, %s portua

en: Network printer (TCP/Socket)
eu: Sareko inprimagailua (TCP/socket-a)

en: New
eu: Berria

en: New Caledonia
eu: Kaledonia berria

en: New Zealand
eu: Zeelanda Berria

en: New devfs device
eu: devfs gailu berria

en: New printer name
eu: Inprimagailu-izen berria

en: New profile...
eu: Profil berria...

en: New size in MB:
eu: Tamaina berria MBtan:

en: New user list:
eu: Erabiltzaile zerrenda berria:

en: Newzealand
eu: Zeelanda Berria

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Next ->
eu: Hurrengoa ->

en: Nicaragua
eu: Nikaragua

en: No
eu: Ez

en: No (experts only)
eu: Ez (adituak soilik)

en: No CD device defined!
eu: Ez da CD gailurik definitu!

en: No CD or DVD image found, please copy the installation program and rpm files.
eu: Ez da CD edo DVD irudirik aurkitu, mesedez kopiatu instalazio programa eta rpm fitxategiak.

en: No CD-R/DVD-R in drive!
eu: Unitatean ez dago CDR/DVDR!

en: No ISDN PCI card found. Please select one on the next screen.
eu: Ez da ISDN PCI txartelik aurkitu. Hautatu bat hurrengo pantailan.

en: No Internet Connection Sharing has ever been configured.
eu: Interneteko konexioa konpartitzea ez da inoiz konfiguratu.

en: No Ip
eu: IP-rik Ez

en: No Mask
eu: Maskararik ez

en: No NIC selected!
eu: Ez da NIC batere aukeratu!

en: No Sound Card detected!
eu: Ez da Soinu Txartelik aurkitu!

en: No Sound Card has been detected on your machine. Please verify that a Linux-supported Sound Card is correctly plugged in.
    
    
    You can visit our hardware database at:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3
eu: Zure makinan ez da Soinu Txartelik aurkitu. Ziurtatu Linux-ek onartzen duen Soinu Txartela ondo konektatuta dagoela.
    
    
    Gure hardware datubasea bisitatu dezakezu hemen:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3

en: No TV Card detected!
eu: Ez da TB txartelik aurkitu!

en: No TV Card has been detected on your machine. Please verify that a Linux-supported Video/TV Card is correctly plugged in.
    
    
    You can visit our hardware database at:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3
eu: Zure makinan ez da TB txartelik aurkitu. Ziurtatu Linux-ek onartzen duen Bideo/TB txartela ondo konektatuta dagoela.
    
    
    Gure hardware datubasea bisitatu dezakezu:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3

en: No additional information
    about this service, sorry.
eu: Ez dago zerbitzu honi buruzko
    informazio gehiago.

en: No alternative driver
eu: Ez dago gidari alternatiborik

en: No browser available! Please install one
eu: Ez dago nabigatzailerik! Instalatu bat mesedez

en: No browser is installed on your system, Please install one if you want to browse the help system
eu: Zure sisteman ez dago arakatzailerik instalatuta, mesedez instalatu bat laguntza sistema arakatu nahi baduzu

en: No changes to backup!
eu: Ez dago babestu beharreko aldaketarik!

en: No configuration file found 
    please click Wizard or Advanced.
eu: Ez da konfigurazio-fitxategirik aurkitu 
    egin klik Morroia-n edo Aurreratua-n.

en: No configuration, please click Wizard or Advanced.
eu: Ez dago konfiguraziorik, egin klik Morroian edo Aurreratuan.

en: No details
eu: Xehetasunik ez

en: No devices found
eu: Ez dira gailuak aurkitu

en: No ethernet network adapter has been detected on your system.
    I cannot set up this connection type.
eu: Zure sisteman ez da ethernet sare-moldagailurik detektatu.
    Ezin dut konexio-mota hau konfiguratu.

en: No ethernet network adapter has been detected on your system. Please run the hardware configuration tool.
eu: Zure sisteman ez da ethernet sare-moldagailurik detektatu. Exekutatu hardwarea konfiguratzeko tresna.

en: No floppy drive available
eu: Ez dago diskete-unitate erabilgarririk

en: No floppy drive available!
eu: Ez dago diskete-unitate erabilgarririk!

en: No free space for 1MB bootstrap! Install will continue, but to boot your system, you'll need to create the bootstrap partition in DiskDrake
eu: Ez dago lekurik 1 MBko bootstrap-a sortzeko! Instalazioak jarraituko du, baina zure sistema abiarazteko, bootstrap partizioa sortu beharko duzu DiskDrake-rekin

en: No hard drives found
eu: Ez da disko zurrunik aurkitu

en: No image found
eu: Ez da irudirik aurkitu

en: No kernel selected!
eu: Ez da nukleorik hautatu!

en: No known driver
eu: Ez dago gidari ezagunik

en: No local printer found! To manually install a printer enter a device name/file name in the input line (Parallel Ports: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent to LPT1:, LPT2:, ..., 1st USB printer: /dev/usb/lp0, 2nd USB printer: /dev/usb/lp1, ...).
eu: Ez da inprimagailu lokalik aurkitu! Inprimagailua eskuz instalatzeko, idatzi/gailu/fitxategi izena (Ataka paraleloak: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., baliokideak dira LPT1:, LPT2:..., lehen USB inprimagailua: /dev/usb/lp0, bigarren USB inprimagailua: /dev/usb/lp1, ...).

en: No mouse
eu: Sagurik gabe

en: No net boot images created!
eu: Ez dira sare abiapen irudiak sortu!

en: No network adapter on your system!
eu: Ez dago sare-moldagailurik zure sisteman!

en: No network card
eu: Ez dago sare-txartelik

en: No open source driver
eu: Ez dago kode irekiko gidaririk

en: No partition available
eu: ez dago partizio erabilgarririk

en: No password
eu: Pasahitzik ez

en: No password aging for
eu: Pasahitz adini ez honentzako

en: No password prompt on %s at port %s
eu: Pasahitz eskaririk ez %s-n %s portuan

en: No printer
eu: Inprimagailurik ez

en: No printer found!
eu: Ez da inprimagairik aurkitu!

en: No remote machines
eu: Urruneko makinarik ez

en: No sharing
eu: Ez konpartitu

en: No sound card detected. Try "harddrake" after installation
eu: Ez da soinu-txartelik detektatu. Instalazioa egin ondoren, saiatu "harddrake"rekin

en: No tape in %s!
eu: Zintarik ez %s-n!

en: No test pages
eu: Proba-orririk ez

en: No, I don't want autologin
eu: Ez, ez dut saioa automatikoki hasi nahi

en: NoVideo
eu: BideorikEz

en: None
eu: Batere ez

en: Norfolk Island
eu: Norfolk uhartea

en: Normal Mode
eu: Modu normala

en: Normal modem connection
eu: Modem-konexio normala

en: Northern Mariana Islands
eu: Iparraldeko Mariana uharteak

en: Norway
eu: Norvegia

en: Norwegian
eu: norvegiarra

en: Not connected
eu: Konektatu gabe

en: Not enough free space for auto-allocating
eu: Ez dago nahikoa leku libre auto-esleitzeko

en: Not enough free space to allocate new partitions
eu: Ez dago partizio berriak esleitzeko adina leku

en: Not enough partitions for RAID level %d
eu: Ez dago nahikoa partizio %d RAID mailarako

en: Not enough swap space to fulfill installation, please add some
eu: Ez dago nahikoa swap instalazioa burutzeko, gehitu egin beharko duzu

en: Not erasable media!
eu: Ez da euskarri ezabagarria!

en: Not formatted
eu: Formateatu gabe

en: Not installed
eu: Instalatu gabe

en: Not the correct CD label. Disk is labelled %s.
eu: Ez da CD etiketa zuzena. Diskoak %s etiketa dauka.

en: Not the correct tape label. Tape is labelled %s.
eu: Ez da zinta etiketa zuzena. Zinta %s etiketa dauka.

en: Note that currently all 'net' media also use the hard drive.
eu: Ohartu oraintxe 'sare' euskarri guztiek ere disko zurruna erabiltzen dutela.

en: Nothing to do
eu: Ez dago zer eginik

en: Notice
eu: Oharra

en: Novell server "%s", printer "%s"
eu: "%s" Novell zerbitzaria, "%s" inprimagailua

en: November
eu: Azaroa

en: Now, you can run xawtv (under X Window!) !
eu: Orain xawtv erabili dezakezu (X Window barruan) !

en: Number of buttons
eu: Botoi kopurua

en: Number of capture buffers:
eu: Eskuratze buffer kopurua :

en: OK
eu: Ados

en: OK to restore the other files.
eu: Ados, leheneratu beste fitxategiak

en: OKI winprinter configuration
eu: OKI winprinter-en konfigurazioa

en: OSS (Open Sound System) was the first sound API. It's an OS independent sound API (it's available on most UNIX(tm) systems) but it's a very basic and limited API.
    What's more, OSS drivers all reinvent the wheel.
    
    ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) is a modularized architecture which
    supports quite a large range of ISA, USB and PCI cards.
    
    It also provides a much higher API than OSS.
    
    To use alsa, one can either use:
    - the old compatibility OSS api
    - the new ALSA api that provides many enhanced features but requires using the ALSA library.
eu: OSS (Open Sound System) izan zen lehenengo soinu API. Soinu API hau ez da SE-aren menpekoa (unix sistema gehienetan eskuragarri dago) baino oso API xume eta mugatua da.
    Gainera, OSS gidari guztiek gurpila berrasmatzen dute.
    
    ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) arkitektura modularra da, 
    ISA, USB eta PCI txartel multzo zabalari euskarri ematen diona.
    
    Askogatik OSS-k baino maila handiagoko API hornitzen du.
    
    ALSA erabiltzeko, batek bitako edozein erabil dezake:
    - OSS-rekin bateragarri den api zaharra.
    - Ezaugarri hedatu ugari eskaintzen dituen ALSA api berria, ALSA liburutegia erabili behar da.

en: October
eu: Urria

en: Office Workstation
eu: Bulegoko lan-estazioa

en: Office programs: wordprocessors (kword, abiword), spreadsheets (kspread, gnumeric), pdf viewers, etc
eu: Bulego-lanetako programak: testu-prozesadoreak (kword, abiword), kalkulu-orriak (kspread, gnumeric), pdf ikustaileak, etab.

en: Ok
eu: Ados

en: Old device file
eu: Gailu fitxategi zaharra

en: Old user list:
eu: Erabiltzaile zerrenda zaharra:

en: On CD-R
eu: CDROMean

en: On CUPS server "%s"
eu: "%s" CUPS zerbitzarian

en: On Floppy
eu: Disketean

en: On Hard Drive
eu: disko gogorrean

en: On Tape Device
eu: Zinta Gailuan

en: On boot
eu: Abioan

en: Once you've selected a device, you'll be able to see the device information in fields displayed on the right frame ("Information")
eu: Gailu bat aukeratu duzunean, eskuin markoan dauden eremuetan gailuari buruzko informazioa ikusi ahal izango duzu ("Informazioa")

en: Open Firmware Delay
eu: Open Firmware-ren atzerapena

en: Optimize your security by using Mandrake Linux
eu: Optimizatu zure segurtasuna

en: Option %s must be a number!
eu: %s aukerak zenbakia izan behar du!

en: Option %s must be an integer number!
eu: %s aukerak osoko zenbakia izan behar du!

en: Option %s out of range!
eu: %s aukera barrutitik kanpo dago!

en: Option ``Restrict command line options'' is of no use without a password
eu: ``Murriztu komando-lerroko aukerak'' aukera ezin da erabili pasahitzik gabe

en: Options
eu: Aukerak

en: Options
    
       Here you can choose whether you want to have your machine automatically
    switch to a graphical interface at boot. Obviously, you want to check
    "%s" if your machine is to act as a server, or if you were not successful
    in getting the display configured.
eu: Aukerak
    
       Hemen aukeratu dezakezu zure makina abiatzean automatikoki interfaze
    grafiko batera aldatu nahi duzun. Argi dago, "%s" markatu nahi duzu
    zure makina zerbitzari gisa lanegingo badu, edo ez baduzu lortu zure txartela
    grafikoa ezartzea.

en: Options: %s
eu: Aukerak: %s

en: Other
eu: Bestelakoa

en: Other (not drakbackup) keys in place already
eu: Beste gako batzuk (drakbackup ez) dagoeneko bere lekuan daude

en: Other Graphical Desktops
eu: Beste mahaigain grafiko batzuk

en: Other Media
eu: Beste euskarri bat

en: Other MultiMedia devices
eu: Beste gailu Multimedia batzuk

en: Other OS (MacOS...)
eu: Beste SE bat (MacOS...)

en: Other OS (SunOS...)
eu: Beste SE bat (SunOS...)

en: Other OS (windows...)
eu: Beste SE bat (windows...)

en: Other ports
eu: Beste portu batzu

en: Our full range of Linux solutions, as well as special offers on products and other "goodies", are available on our e-store:
eu: Gure Linux soluzioen aukera osoa, eta baita produktu eta beste "gutizia" batzutan eskaintza bereziak eskuragarri daude lerroan gure e-dendan:

en: PCMCIA support is usually to support things like ethernet and
    modems in laptops.  It won't get started unless configured so it is safe to have
    it installed on machines that don't need it.
eu: PCMCIA euskarria eramangarrietan ethernet eta modemak
    eta horrelakoak onartzeko izaten da normalki.  Ez da abiaraziko konfiguratuta izan ezean, beraz
    lasai eduki daiteke instalatuta premiarik izan ez arren.

en: PCMCIA support no longer exists for 2.2 kernels. Please use a 2.4 kernel.
eu: PCMCIA euskarririk ez dago 2.2 nukleoentzat. Erabili 2.4 nukleoa.

en: PDQ - Print, Don't Queue
eu: PDQ - Print, Don't Queue (Inprimatu, ez egon ilaran)

en: PDQ only supports local printers, remote LPD printers, and Socket/TCP printers.
eu: PDQk inprimagailu lokalak, urruneko LPD inprimagailuak eta Socket/TCP inprimagailuak soilik onartzen ditu.

en: PLL setting:
eu: PLL ezarpenak :

en: POP and IMAP Server
eu: POP eta IMAP Zerbitzaria

en: PXE Server Configuration
eu: PXE Zerbitzari Konfigurazioa

en: Package Group Selection
eu: Pakete-taldearen hautapena

en: Package not installed
eu: Pakete instalatu gabea

en: Package selection
eu: Pakete-hautapena

en: Package:
eu: Paketea:

en: Palestine
eu: Palestina

en: Papua New Guinea
eu: Papua Ginea Berria

en: Paraguay
eu: Paraguai

en: Parallel port #%s
eu: #%s ataka paraleloa

en: Parameters
eu: Parametroak

en: Paranoid
eu: Paranoidea

en: Partition booted by default
        (for MS-DOS boot, not for lilo)
eu: Lehenespenez abiarazteko partizioa
        (MS-DOS abiorako, ez lilo-rako)

en: Partition table of drive %s is going to be written to disk!
eu: %s unitatearen partizio-taula diskoan idatziko da!

en: Partition table type: %s
eu: Partizio-taularen mota: %s

en: Partitioning
eu: Partizionatzen

en: Partitioning failed: %s
eu: Partizioak huts egin du: %s

en: Password
eu: Pasahitza

en: Password (again)
eu: Pasahitza (berriro)

en: Password history length
eu: Pasahitz historiaren luzeera

en: Password minimum length and number of digits and upcase letters
eu: Pasahitzaren gutxieneko luzera eta digitu eta hizki larri kopurua

en: Password required
eu: Pasahitza behar da

en: Passwords are now enabled, but use as a networked computer is still not recommended.
eu: Pasahitzak gaituta daude orain, baina sareko ordenagailu gisa erabiltzea ez da komeni oraindik.

en: Path
eu: Bidea

en: Path or Module required
eu: Bidea edo Modulua behar da

en: Path selection
eu: Bide hautaketa

en: Perfectly adapt your computer to your needs thanks to the 11 available Mandrake Linux user interfaces which can be fully modified: KDE 3.1, GNOME 2.2, Window Maker, ...
eu: Egokitu zure konputagailua zure beharretara eskuragarri dauden 11 Mandrake Linux erabiltzaile interfazeei esker, erabat aldagarriak: KDE 3.1, Gnome 2.2, WindowMaker, ...

en: Periodic Checks
eu: Aldizkako Egiaztapenak

en: Permission denied transferring %s to %s
eu: %s %s-ra transferitzeko baimena ukatu da

en: Permission problem accessing CD.
eu: Baimen arazoa CD atzipenean.

en: Permissions
eu: Baimenak

en: Philippines
eu: Filipinak

en: Phone number
eu: Telefono-zenbakia

en: Photo memory card access on your HP multi-function device
eu: Argazki memoria txartelera sarbida zure HP gailu funtzio-anitzean

en: Photo test page
eu: Argazkien proba-orria

en: Pipe into command
eu: Bideratu komando batera

en: Pipe job into a command
eu: Kanalizatu lana komando batean

en: Please Wait... Applying the configuration
eu: Itxaron... Konfigurazioa aplikatzen

en: Please be sure that the cron daemon is included in your services.
eu: Mesedez ziurtatu cron deabrua zure zerbitzuen artean dagoen.

en: Please check all users that you want to include in your backup.
eu: Hautatu babeskopian sartu nahi dituzun erabiltzaile guztiak.

en: Please choose a language to use.
eu: Aukeratu erabiltzeko hizkuntza bat.

en: Please choose for each step whether it will replay like your install, or it will be manual
eu: Aukeratu urrats bakoitzean instalazioa errepikatuko den, ala eskuz egingo duzun

en: Please choose load or save package selection on floppy.
    The format is the same as auto_install generated floppies.
eu: Aukeratu pakete-hautapena disketean kargatzea edo gordetzea.
    Formatua instalazio automatikoa egiteko sortutako disketeena bezalakoa da.

en: Please choose the desired security level
eu: Mesedez aukeratu nahi duzun segurtasun-maila

en: Please choose the first number of the 10-range you wish to edit,
    or just hit Enter to proceed.
    Your choice?
eu: Aukeratu editatu nahi duzun 10 barrutiko lehen zenbakia,
    edo sakatu Sartu, jarraitzeko.
    Zure aukera?

en: Please choose the media for backup.
eu: Mesedez aukeratu babeskopia egiteko euskarria.

en: Please choose the port that your printer is connected to or enter a device name/file name in the input line
eu: Hautatu inprimagailua konektatuta dagoen ataka edo idatzi gailuaren izena/fitxategi-izena

en: Please choose the port that your printer is connected to.
eu: Aukeratu inprimagailua konektatuta dagoen ataka.

en: Please choose the printer to which the print jobs should go or enter a device name/file name in the input line
eu: Mesedez hautatu inprimaketa lanak bideratu behar diren inprimagailua edo idatzi gailuaren izena/fitxategi-izena sarrera lerroan

en: Please choose the printer to which the print jobs should go.
eu: Mesedez aukeratu inprimaketa lanak zein inprimagailura bideratu.

en: Please choose the printer you want to set up or enter a device name/file name in the input line
eu: Hautatu ezarri nahi duzun inprimagailua edo sartu gailuaren izena/fitxategi-izena sarrera leihoan

en: Please choose the printer you want to set up. The configuration of the printer will work fully automatically. If your printer was not correctly detected or if you prefer a customized printer configuration, turn on "Manual configuration".
eu: Mesedez hautatu ezarri nahi duzun inprimagailua. Inprimagailuaren konfigurazioa zeharo automatikoki egingo da. Zure inprimagailua egokiro detektatu ez bada edo konfigurazio pertsonalizatua nahiago baduzu, jarri "Eskuzko konfigurazioa".

en: Please choose the time interval between each backup
eu: Aukeratu babeskopia bakoitzaren arteko epea

en: Please choose what network adapter will be connected to your Local Area Network.
eu: Aukeratu zein sare-moldagailu konektatuko den zure sare lokalarekin.

en: Please choose what you want to backup
eu: Aukeratu zeren kopia egin nahi duzun

en: Please choose where you want to backup
eu: Aukeratu non egin nahi duzun babeskopia

en: Please choose which network adapter you want to use to connect to Internet.
eu: Aukeratu zein sare-moldagailu erabili nahi duzun Internetera konektatzeko

en: Please choose which network interface will be used for the dhcp server.
eu: Mesedez aukeratu zein sare-moldagailu erabili nahi duzun dhcp zerbitzariarenzako.

en: Please choose which serial port your modem is connected to.
eu: Aukeratu modema konektatuta dagoen serieko ataka.

en: Please choose which serial port your mouse is connected to.
eu: Aukeratu sagua konektatuta dagoen serieko ataka.

en: Please choose your country.
eu: Mesedez hautatu zure herrialdea.

en: Please choose your keyboard layout.
eu: Aukeratu zure teklatu-diseinua.

en: Please choose your mouse type.
eu: Aukeratu sagu-mota.

en: Please choose your type of mouse.
eu: Aukeratu sagu-mota.

en: Please click on a partition
eu: Egin klik partizio batean

en: Please enter a package name.
eu: Mesedez sartu pakete izen bat

en: Please enter summary text.
eu: Mesedez sartu laburpen testua.

en: Please enter the IP configuration for this machine.
    Each item should be entered as an IP address in dotted-decimal
    notation (for example, 1.2.3.4).
eu: Sartu makina honen IP konfigurazioa.
    Elementu bakoitza IP helbide gisa sartu behar da puntuz
    bereizitako zenbakizko notazioan (adibidez, 1.2.3.4).

en: Please enter the WebDAV server URL
eu: Mesedez sartu WebDAV zerbitzariaren URL

en: Please enter the name of the interface connected to the internet.
    
    Examples:
    		ppp+ for modem or DSL connections, 
    		eth0, or eth1 for cable connection, 
    		ippp+ for a isdn connection.
eu: Mesedez sartu internetera konektatutako moldagailuaren izena.
    
    Adibideak:
    		ppp+ modem edo ADSL koneksioetarako, 
    		eth0, edo eth1 kable koneksioarako, 
    		ippp+ rdsi koneksio baterako.

en: Please enter your email address below
eu: Mesedez sartu zure posta-e helbidea azpian

en: Please enter your host name.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
    You may also enter the IP address of the gateway if you have one.
eu: Sartu zure ostalari-izena.
    Ostalari-izenak osoa izan behar du, erabat kualifikatua,
    esate baterako, ``mybox.mylab.myco.com''.
    Atebidearen IP helbidea ere sar dezakezu, baldin baduzu

en: Please enter your username, password and domain name to access this host.
eu: Mesedez sartu zure erabiltzaile-izena, pasahitza eta domeinu izena ostalari honetara sartzeko.

en: Please fill or check the field below
eu: Bete edo egiaztatu ondoko eremua

en: Please give a user name
eu: Eman erabiltzaile-izen bat

en: Please indicate where the auto_install.cfg file is located.
    
    Leave it blank if you do not want to set up automatic installation mode.
eu: Mesedez adierazi non dagoen kokatuta auto_install.cfg fitxategia.
    
    Utzi hutsik ez baduzu instalazio modu automatikoa ezarri nahi.

en: Please indicate where the installation image will be available.
    
    If you do not have an existing directory, please copy the CD or DVD contents.
eu: Mesedez adierazi instalazio irudia non egongo den.
    
    Oraindik direktorio bat ez badaukazu, mesedez kopiatu CD edo DVD-aren edukiak.

en: Please insert floppy disk:
eu: Mesedez sartu disketea:

en: Please insert the Boot floppy used in drive %s
eu: Sartu abioko disketea %s unitatean

en: Please insert the Installation Cd-Rom in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid live upgrade.
eu: Sartu instalazioko CDROMa unitatean eta sakatu "Ados".
    Ez badaukazu, sakatu "Utzi" bertsio-berritzea saihesteko.

en: Please insert the Update Modules floppy in drive %s
eu: Sartu moduluak eguneratzeko disketea %s unitatean

en: Please log out and then use Ctrl-Alt-BackSpace
eu: Amaitu saioa eta, ondoren, sakatu Ktrl-Alt-Atzera

en: Please make a backup of your data first
eu: Egin zure datuen babeskopia lehendabizi

en: Please select data to backup...
eu: Hautatu babeskopia egiteko datuak...

en: Please select data to restore...
eu: Hautatu leheneratzeko datuak...

en: Please select media for backup...
eu: Hautatu babeskopiaren euskarria...

en: Please select the correct port. For example, the "COM1" port under
    Windows is named "ttyS0" under GNU/Linux.
eu: Hautatu ataka egokia. Adibidez Windows-eko "COM1" atakak "ttyS0" du
    izena GNU/Linux-en.

en: Please select the device where your %s is attached
eu: Mesedez aukeratu zure %s lotuta dagoen gailua

en: Please select the test pages you want to print.
    Note: the photo test page can take a rather long time to get printed and on laser printers with too low memory it can even not come out. In most cases it is enough to print the standard test page.
eu: Hautatu inprimatu nahi dituzun proba-orriak.
    Kontuan hartu: argazkien proba-orriak denbora asko behar izan dezake inprimatzeko, eta memoria gutxiko laser inprimagailuetan baliteke ez ateratzea ere. Gehienetan nahikoa izaten da proba-orri estandarra inprimatzea.

en: Please test the mouse
eu: Probatu sagua

en: Please test your mouse:
eu: Mesedez frogatu zure sagua:

en: Please try again
eu: Saiatu berriro

en: Please uncheck or remove it on next time.
eu: Desautatu edo kendu hurrengo aldian.

en: Please wait
eu: Itxaron mesedez

en: Please wait, preparing installation...
eu: Itxaron, instalazioa prestatzen

en: Please wait, setting security level...
eu: Itxoin mesedez, segurtasun-maila ezartzen...

en: Please wait, setting security options...
eu: Itxoin mesedez, segurtasun aukerak ezartzen...

en: Please,
    type in your tv norm and country
eu: Idatzi
    zure TB araua eta estatua

en: Please, choose your keyboard layout.
eu: Aukeratu zure teklatu-diseinua.

en: Plug'n Play probing failed. Please select the correct monitor
eu: Plug'n Play frogak hutsegin du. Mesedez hautatu monitore zehatz bat

en: Poland
eu: Polonia

en: Polish
eu: poloniarra

en: Polish (qwerty layout)
eu: Poloniarra (qwerty diseinua)

en: Polish (qwertz layout)
eu: Poloniarra (qwertz diseinua)

en: Poor
eu: Txiroa

en: Port
eu: Ataka

en: Port: %s
eu: Ataka: %s

en: Portuguese
eu: Portugesa

en: Post Install
eu: Posta-instalazioa

en: Post Uninstall
eu: Posta-desinstalazioa

en: Post-install configuration
eu: Instalazio-ondorengo konfigurazioa

en: Postfix Mail Server
eu: Postfix Posta Zerbitzaria

en: Postfix is a Mail Transport Agent, which is the program that moves mail from one machine to another.
eu: Postfix posta garraiatzeko agentea da (Mail Transport Agent - MTA), hau da, posta elektronikoa makina batetik bestera eramaten duen programa.

en: Postfix mail server
eu: Postfix Posta zerbitzaria

en: PostgreSQL or MySQL database server
eu: PostgreSQL edo MySQL datu-baseen zerbitzaria

en: Potential LAN address conflict found in current config of %s!
eu: LAN helbide-gatazka potentziala aurkitu da %s-ren uneko konfigurazioan!

en: Precise RAM size if needed (found %d MB)
eu: Zehaztu RAM tamaina beharrezkoa bada (%d MB aurkituak)

en: Preference:
eu: Hobespena:

en: Preferences
eu: Hobespena

en: Preparing bootloader...
eu: Abioko kargatzailea prestatzen

en: Preparing installation
eu: Instalazioa prestatzen

en: Preparing printer database...
eu: Inprimagailuaren datu-basea prestatzen...

en: Press enter to boot the selected OS, 'e' to edit the
eu: Sakatu sartu hautatutako SE abiarazteko, 'e' abiarazi aurreko

en: Preview
eu: aurreikusi

en: Print
eu: Inprimatu

en: Print Queue Name
eu: Inprimaketa-ilararen izena

en: Print option list
eu: Inprimatzeko aukeren zerrenda

en: Print test pages
eu: Inprimatu proba-orriak

en: Printer
eu: Inprimagailua

en: Printer "%s" on SMB/Windows server "%s"
eu: "%s" inprimagailua "%s" SMB/Windows zerbitzarian

en: Printer "%s" on server "%s"
eu: "%s" inprimagailua "%s" zerbitzarian

en: Printer %s
    What do you want to modify on this printer?
eu: %s inprimagailua
    Zer da inprimagailu honetan aldatu nahi duzuna?

en: Printer Device URI
eu: Inprimagailuaren URIa

en: Printer Management
eu: Inprimagailu Kudeaketa

en: Printer Name
eu: Inprimagailu izena

en: Printer Server
eu: Inprimagailu-zerbitzaria

en: Printer auto-detection
eu: Inprimagailuen auto-detekzioa

en: Printer auto-detection (Local, TCP/Socket, and SMB printers)
eu: Inprimagailu auto-detekzioa (Bertakoa, TCP/Socket, eta SMB inprimagailuak)

en: Printer connection type
eu: Inprimagailuaren konexio-mota

en: Printer default settings
eu: Inprimagailuaren ezarpen lehenetsiak

en: Printer default settings
    
    You should make sure that the page size and the ink type/printing mode (if available) and also the hardware configuration of laser printers (memory, duplex unit, extra trays) are set correctly. Note that with a very high printout quality/resolution printing can get substantially slower.
eu: Inprimagailuaren ezarpen lehenetsiak
    
    Ziurtatu orri-tamaina eta tinta-mota/inprimatzeko modua (erabilgarri badago)eta laser inprimagailuaren hardware-konfigurazioa zuzen ezarri direla. Kontuan hartu inprimatzeko kalitatea oso handia bada askoz mantsoago inprimatuko duela segurutik.

en: Printer host name or IP
eu: Inprimagailuaren ostalari-izena edo IP

en: Printer host name or IP missing!
eu: Inprimagailuaren ostalari izena falta da edo IP falta da!

en: Printer manufacturer, model
eu: Inprimagailuaren fabrikatzailea, modeloa

en: Printer manufacturer, model, driver
eu: Inprimagailuaren fabrikatzailea, modeloa, kontrolatzailea

en: Printer model selection
eu: Inprimagailu-modeloaren hautapena

en: Printer name, description, location
eu: Inprimagailuaren izena, azalpena, kokalekua

en: Printer on NetWare server
eu: NetWare zerbitzariko inprimagailua

en: Printer on SMB/Windows 95/98/NT server
eu: SMB/Windows 95/98/NT zerbitzariko inprimagailua

en: Printer on parallel port #%s
eu: Inprimagailua #%s ataka paraleloan

en: Printer on remote CUPS server
eu: Urruneko CUPS zerbitzariko inprimagailua

en: Printer on remote lpd server
eu: Urruneko lpd zerbitzariko inprimagailua

en: Printer options
eu: Inprimagailuaren aukerak

en: Printer sharing on hosts/networks:
eu: Inprimagailu elkarbanaketa ostalarian/sarean:

en: Printerdrake has compared the model name resulting from the printer auto-detection with the models listed in its printer database to find the best match. This choice can be wrong, especially when your printer is not listed at all in the database. So check whether the choice is correct and click "The model is correct" if so and if not, click "Select model manually" so that you can choose your printer model manually on the next screen.
    
    For your printer Printerdrake has found:
    
    %s
eu: Printerdrake-k inprimagailua auto-detektatzean lortutako modelo-izena inprimagailuen datu-basean dituen modeloekin konparatu du, egokiena aurkitzeko. Aukera okerrekoa izan daiteke, batez ere zure inprimagailua ez bada azaltzen datu-baseko zerrendan. Beraz, begiratu aukera egokia den eta, hala bada, egin klik "Modeloa zuzena da"n, bestela, egin klik "Hautatu modeloa eskuz"en hurrengo pantailara joan eta modeloa eskuz hautatzeko.
    
    Hau aurkitu du Printerdrake-k zure inprimagailuarentzat:
    
    %s

en: Printing
eu: Inprimatzea

en: Printing on the printer "%s"
eu: "%s" inprimagailuan inprimatzen

en: Printing test page(s)...
eu: Proba-orria(k) inprimatzen...

en: Printing/Photo Card Access on "%s"
eu: Inprimaketa/Argazki Txartelen Sarrera "%s"-n

en: Printing/Scanning on "%s"
eu: "%s": inprimatzen/eskaneatzen

en: Printing/Scanning/Photo Cards on "%s"
eu: Inprimatzeko/Eskaneatzeko/Argazki Txartelak "%s"-n

en: Prints into %s
eu: %s-n inprimatzen du

en: Problems installing package %s
eu: Arazoa %s paketea instalatzean

en: Problems occured during configuration.
    Test your connection via net_monitor or mcc. If your connection doesn't work, you might want to relaunch the configuration.
eu: Arazoak izan dira konfigurazioan zehar.
    Probatu konexioa net_monitor edo mcc bidez. Konexioak funtzionatzen ez badu, konfigurazioa berrabiarazi beharko duzu

en: Processor ID
eu: Prozesagailuaren ID

en: Processors
eu: Prozesagailuak

en: Profile
eu: Profila

en: Profile to delete:
eu: Ezabatu beharreko profila:

en: Profile:
eu: Profila:

en: ProgressBar color selection
eu: AurrearpenBarraren kolore aukeraketa

en: Property
eu: Propietatea

en: Protocol
eu: Protokoloa

en: Protocol for the rest of the world
eu: Munduko gainerako protokoloa

en: Protocol for the rest of the world
    No D-Channel (leased lines)
eu: Munduko gainerako protokoloa 
     D kanalik ez (linea alokatuak)

en: Provider dns 1 (optional)
eu: Hornitzailearen dns 1 (aukerakoa)

en: Provider dns 2 (optional)
eu: Hornitzailearen dns 2 (aukerakoa)

en: Provider name (ex provider.net)
eu: Hornitzailearen izena (adib. hornitzailea.net)

en: Provider phone number
eu: Hornitzailearen telefono-zenbakia

en: Proxies configuration
eu: Proxy-en konfigurazioa

en: Proxy should be http://...
eu: Proxy-ak http://... izan behar du

en: Quit
eu: Irten

en: Quit without saving
eu: Irten gorde gabe

en: Quit without writing the partition table?
eu: Irten partizio-taula idatzi gabe?

en: RAID-disks %s
eu: %s RAID-diskoak

en: Radio support:
eu: Irrati euskarria :

en: Rate should have the suffix k, M or G (for example, "11M" for 11M), or add enough '0' (zeroes).
eu: Tasak K, M edo G atzizkiak izan behar lituzke (adibidez, "11M" 11M adirazteko), edo erantsi behar adina '0' (zero).

en: Raw printer
eu: Inprimagailu "gordina"

en: Raw printer (No driver)
eu: Inprimagailu gordina (kontrolatzailerik ez)

en: Re-configure interface and DHCP server
eu: Birkonfiguratu interfazea eta DHCP zerbitzaria

en: Re-generating list of configured scanners ...
eu: Konfiguratutako eskanerren zerrenda birsortzen ...

en: Re-submit
eu: Berriro bidali

en: Read
eu: Irakurri

en: Read carefully!
eu: Irakurri arretaz

en: Read-only
eu: Irakurketa-soilik

en: Read-write
eu: Irakurri/idatzi

en: Reading data of installed printers...
eu: Instalatutako inprimagailuen datuak irakurtzen...

en: Reading printer data...
eu: Inprimagailu datuak irakurtzen...

en: Reading printer database...
eu: Inprimagailuaren datu-basea irakurtzen...

en: Real name
eu: Benetako izena

en: Reboot
eu: Berrabiatu

en: Reboot by the console user
eu: Berrabiatu erabiltzailearen kontsolaren bitartez

en: Receiving Speed:
eu: Jasotze abiadura:

en: Refresh
eu: Berritu

en: Refresh printer list (to display all available remote CUPS printers)
eu: Freskatu inprimagailu-zerrenda (urruneko CUPS inprimagailuak ikusteko)

en: Refresh the list
eu: Zerrenda berritu

en: Refreshing printer data...
eu: Inprimagailuaren datuak freskatzen...

en: Refuse
eu: Ezetsi

en: Release:
eu: Bertsioa:

en: Reload partition table
eu: Birkargatu partizio-taula

en: Remember this password
eu: Gogoratu pasahitza

en: Remote Administration
eu: Urruneko administrazioa

en: Remote CUPS server
eu: Urruneko CUPS zerbitzaria

en: Remote Control
eu: Urruneko Agintea

en: Remote host name
eu: Urruneko ostalari-izena

en: Remote host name missing!
eu: Urruneko ostalari izena falta da!

en: Remote lpd Printer Options
eu: Urruneko lpd inprimagailuaren aukerak

en: Remote printer
eu: Urruneko inprimagailua

en: Remote printer name
eu: Urruneko inprimagailu-izena

en: Remote printer name missing!
eu: Urruneko inprimagailu-izena falta da!

en: Removable media automounting
eu: Euskarri aldagarrien automuntatzea

en: Remove
eu: Kendu

en: Remove List
eu: Kendu zerrenda

en: Remove Selected
eu: Kendu hautatutakoak

en: Remove Windows
eu: Kendu Windows

en: Remove Windows(TM)
eu: Kendu Windows(TM)

en: Remove a module
eu: Kendu modulua

en: Remove fonts on your system
eu: Kendu zure sistemako letra-tipoak

en: Remove from LVM
eu: Kendu LVMtik

en: Remove from RAID
eu: Kendu RAIDetik

en: Remove printer
eu: Kendu inprimagailua

en: Remove selected host
eu: Kendu hautatutako ostalaria

en: Remove selected host/network
eu: Kendu hautatutako ostalari/sarea

en: Remove selected server
eu: Kendu hautatutako zerbitzaria

en: Remove the last item
eu: Kendu azken elementua

en: Remove the logical volumes first
eu: Kendu bolumen logikoak lehendabizi

en: Remove the loopback file?
eu: Atzera-begiztako fitxategia kendu?

en: Remove this printer from Star Office/OpenOffice.org/GIMP
eu: Kendu inprimagailu hau Star Office/OpenOffice.org/GIMP-tik

en: Remove user directories before restore.
eu: Kendu erabiltzaile-direktorioak leheneratu aurretik.

en: Removing %s
eu: %s kentzen

en: Removing %s ...
eu: %s kentzen ...

en: Removing old printer "%s"...
eu: "%s" inprimagailu zaharra ezabatzen...

en: Removing printer "%s"...
eu: "%s" inprimagailua ezabatzen...

en: Removing printer from Star Office/OpenOffice.org/GIMP
eu: Inprimagailua Star Office/OpenOffice.org/GIMP-tik kentzen

en: Replay
eu: Errepikatu

en: Report
eu: Txostena

en: Report check result by mail
eu: Egiaztapen emaitzaren txostena postaz bidali

en: Report check result to syslog
eu: Eman azterketaren emaitzen txostena syslog-i

en: Report unowned files
eu: Txostendu jaberik gabeko fitxategiak

en: Reports check result to tty
eu: Jakinarazi egiaztapen emaitzak tty-n

en: Rescue partition table
eu: Berreskuratu partizio-taula

en: Reselect correct fonts
eu: Hautatu berriro letra-tipo egokiak

en: Resize
eu: Aldatu tamaina

en: Resizing
eu: Tamaina aldatzen

en: Resizing Windows partition
eu: Windows fitxategi-sistemaren mugak kalkulatzen

en: Resolution
eu: Bereizmena

en: Resolution
    
       Here you can choose the resolutions and color depths available for your
    hardware. Choose the one that best suits your needs (you will be able to
    change that after installation though). A sample of the chosen
    configuration is shown in the monitor.
eu: Bereizmena
    
       Hemen zure hardwarearentzako bereizmena eta kolore sakonera eskuragarriak
    hauta ditzakezu. Aukeratu zure beharretara hobe egokitzen dena (instalazio
    ondoren aldatu ahal izango duzu). Aukeratutako konfigurazioaren adibidea
    monitorean erakusten da.

en: Resolution: %s
eu: Bereizmena: %s

en: Resolutions
eu: Bereizmenak

en: Restart XFS
eu: Berrabiarazi XFS

en: Restarting CUPS...
eu: CUPS Berrabiarazten...

en: Restarting printing system...
eu: Inprimatze-sistema berrabiarazten ...

en: Restore
eu: Leheneratu

en: Restore Failed...
eu: Leheneraketak Hutsegin du...

en: Restore From CD
eu: Leheneratu CD-tik

en: Restore From Catalog
eu: Leheneratu Katalogotik

en: Restore From Tape
eu: Leheneratu Zintatik

en: Restore Other
eu: Leheneratu bestelakoak

en: Restore Progress
eu: Leheneratze Aurrerapena

en: Restore Selected
eu: Leheneratu Hautatutakoak

en: Restore Selected
    Catalog Entry
eu: Leheneratu Hautatutako
    Katalogo Sarrera

en: Restore Selected
    Files
eu: Leheneratu Hautatutako
    Fitxategiak

en: Restore Users
eu: Leheneratu erabiltzaileak

en: Restore Via Network
eu: Leheneratu Sarearen Bitartez

en: Restore Via Network Protocol: %s
eu: Leheneratu Sareko Protokolo honen bitartez: %s

en: Restore all backups
eu: Leheneratu babeskopia guztiak.

en: Restore from Hard Disk.
eu: Leheneratu disko gogorretik

en: Restore partition table
eu: Leheneratu partizio-taula

en: Restore system
eu: Leheneratu sistema

en: Restoring from file %s failed: %s
eu: Huts egin du %s fitxategitik leheneratzean: %s

en: Restrict command line options
eu: Murriztu komando-lerroko aukerak

en: Right "Windows" key
eu: Eskuineko "Windows" tekla

en: Right Alt key
eu: Eskuineko Alt tekla

en: Right Control key
eu: Eskuineko Kontrol tekla

en: Right Shift key
eu: Eskuineko Shift tekla

en: Romania
eu: Errumania

en: Romanian (qwerty)
eu: Errumaniarra (qwerty)

en: Romanian (qwertz)
eu: Errumaniarra (qwertz)

en: Root partition size in MB:
eu: Erroko partizioaren tamaina MBtan:

en: Root password
eu: Ezarri root-aren pasahitza

en: Routers:
eu: Routerrak:

en: Run "sndconfig" after installation to configure your sound card
eu: Instalazioa egindakoan, exekutatu "sndconfig" soinu-txartela konfiguratzeko

en: Run chkrootkit checks
eu: Exekutatu chkrootkit egiaztapenak

en: Run config tool
eu: Exekutatu ezarpen tresna

en: Run some checks against the rpm database
eu: Exekutatu egiaztapen batzuk rpm datubasearen aurka

en: Run the daily security checks
eu: Egikaritu eguneroko segurtasun egiaztapenak

en: Running "%s" ...
eu: "%s" exekutatzen ...

en: Runs commands scheduled by the at command at the time specified when
    at was run, and runs batch commands when the load average is low enough.
eu: at komandoaren bidez programatutako komandoak exekutatzen ditu at 
    exekutatzean zehaztutako orduan, eta batch komandoak exekutatzen ditu 
    batezbesteko karga nahikoa baxua denean.

en: Russia
eu: Errusia

en: Russian
eu: errusiarra

en: Russian (Phonetic)
eu: Errusiarra (fonetikoa)

en: Rwanda
eu: Ruanda

en: SCSI controllers
eu: SCSI kontrolatzaileak

en: SECURITY WARNING!
eu: SEGURTASUN OHARRA!

en: SILO Installation
eu: SILO instalazioa

en: SMB (Windows 9x/NT) Printer Options
eu: SMB (Windows 9x/NT) inprimagailuaren aukerak

en: SMB server IP
eu: SMB zerbitzariaren IP

en: SMB server host
eu: SMB zerbitzariaren ostalaria

en: SMB/Windows server "%s", share "%s"
eu: "%s" SMB/Windows zerbitzaria, elkarbanatu "%s"

en: SMBus controllers
eu: SMBus kontrolatzaileak

en: SSH Server
eu: SSH Zerbitzaria

en: Saami (norwegian)
eu: Saami (norvegiarra)

en: Saami (swedish/finnish)
eu: Suomiera (suediera/finlandiera)

en: Sagem (using dhcp) usb
eu: Sagem (dhcp erabiliz) usb

en: Sagem (using pppoa) usb
eu: Sagem (pppoa erabiliz) usb

en: Saint Helena
eu: Santa Helena

en: Saint Kitts and Nevis
eu: Saint Kitts eta Nevis

en: Saint Lucia
eu: Santa Luzia

en: Saint Pierre and Miquelon
eu: Saint-Pierre eta Mikelune

en: Saint Vincent and the Grenadines
eu: Saint Vincent eta Grenadinak

en: Samba Server
eu: Samba Zerbitzaria

en: Samba share name missing!
eu: Samba konpartitze-izena falta da!

en: Sao Tome and Principe
eu: Sao Tome eta Principe

en: Saturday
eu: Larunbata

en: Save
eu: Gorde

en: Save as..
eu: Gorde honela..

en: Save on floppy
eu: Gorde disketean

en: Save packages selection
eu: Gorde pakete-hautapena

en: Save partition table
eu: Gorde partizio-taula

en: Save theme
eu: gaia gorde

en: Saves and restores system entropy pool for higher quality random
    number generation.
eu: Sistemaren entropia gorde eta leheneratzen du ausazko zenbakiak
    hobeto sortzeko.

en: Scanner
eu: Eskanerra

en: Scanner sharing
eu: Eskaner elkarbanaketa

en: Scanner sharing to hosts:
eu: Eskaner elkarbanaketa ostalari hauei:

en: Scannerdrake will not be started now.
eu: Scannerdrake ez da orain abiatuko.

en: Scanning for TV channels
eu: TB kanalak bilatzen

en: Scanning for TV channels in progress ...
eu: TB kanalak bilatzen...

en: Scanning network...
eu: Sarean bilatzen...

en: Scanning on your HP multi-function device
eu: Zure HP gailu funtzio-anitzean eskaneatzen

en: Scanning partitions to find mount points
eu: Partizioak eskaneatzen muntatze-puntuak aurkitzeko

en: Scientific Workstation
eu: Lan-estazio zientifikoa

en: Scientific applications such as gnuplot
eu: Aplikazio zientifikoak gnuplot esaterako

en: Screenshots will be available after install in %s
eu: %s(e)n instalazioa egindakoan pantaila-argazkiak erabilgarri egongo dira

en: Script-based
eu: Script-ean oinarritua

en: Search Backups
eu: Bilatu Babeskopiak

en: Search for files to restore
eu: Leheneratzeko fitxategien bila

en: Search for fonts in installed list
eu: Bilatu letra-tipoak instalatutakoen zerrendan

en: Search for new scanners
eu: Bilatu eskaner berrien bila

en: Search installed fonts
eu: Bilatu instalatutako letra-tipoak

en: Search new servers
eu: Bilatu zerbitzari berriak

en: Search servers
eu: Bilatu zerbitzarietan

en: Search:
eu: Bilatu:

en: Searching for configured scanners ...
eu: Bilatu konfiguratutako eskaner bila ...

en: Searching for new printers...
eu: Inprimagailu berrien bila...

en: Searching for new scanners ...
eu: Bilatu eskaner berrien bila ...

en: Searching for scanners ...
eu: Eskanerren bila ...

en: Second DNS Server (optional)
eu: Bigarren DNS zerbitzaria (aukerakoa)

en: Second floppy drive
eu: Bigarren diskete-unitatea

en: Sector
eu: Sektorea

en: Secure your networks with the Multi Network Firewall
eu: Segurtatu zure sareak Multi Network Firewall-arekin

en: Security
eu: Segurtasuna

en: Security Administrator (login or email)
eu: Segurtasun Kudeatzailea (sarrera edo posta-e)

en: Security Administrator:
eu: Segurtasun Kudeatzailea:

en: Security Alerts:
eu: Segurtasun Alertak:

en: Security Level
eu: Segurtasun maila

en: Security Level:
eu: Segurtasun-maila:

en: Security level
eu: Segurtasun-maila

en: See hardware info
eu: Ikus hardwarearen informazioa

en: Select Printer Connection
eu: Hautatu inprimagailu-konexioa

en: Select Printer Spooler
eu: Hautatu inprimagailuaren spooler-a

en: Select a device !
eu: Hautatu gailu bat!

en: Select a scanner model
eu: Hautatu eskaner eredu bat

en: Select another media to restore from
eu: Hautatu beste euskarri bat leheneratzeko

en: Select file
eu: Hautatu fitxategia

en: Select installation class
eu: Hautatu instalazio-klasea

en: Select model manually
eu: Hautatu modeloa eskuz

en: Select the files or directories and click on 'OK'
eu: Hautatu fitxategiak edo direktorioak eta klikatu 'Ados'

en: Select the font file or directory and click on 'Add'
eu: Hautatu letra-tipoen fitxategi edo direktorioa eta egin klik 'Gehitu'n

en: Select the memory size of your graphics card
eu: Hautatu txartel grafikoaren memoria-tamaina

en: Select user manually
eu: Hautatu erabiltzailea eskuz

en: Select your provider.
    If it isn't listed, choose Unlisted.
eu: Hautatu hornitzailea.
     Zerrendan ez badago, aukeratu Zerrendatu gabe

en: Selected All
eu: Hautatutako guztiak

en: Selected size is larger than available space
eu: Hautatutako tamaina handiagoa da leku erabilgarria baino

en: Send mail report after each backup to:
eu: Babeskopia egindakoan, bidali berri-emateko mezua hona :

en: Sending Speed:
eu: Bidalketa abiadura:

en: Sending files by FTP
eu: FTP bitartez fitxategiak bidaltzen

en: Sending files...
eu: Fitxategiak bidaltzen...

en: September
eu: Iraila

en: Serbian (cyrillic)
eu: Serbiarra (zirilikoa)

en: Server
eu: Zerbitzaria

en: Server IP missing!
eu: Zerbitzari IP falta da!

en: Server Name
eu: Zerbitzari Izena

en: Server:
eu: Zerbitzaria:

en: Services
eu: Zerbitzuak

en: Services and deamons
eu: Zerbitzuak eta daemon-ak

en: Services: %d activated for %d registered
eu: Zerbitzuak: %d aktibatuta / %d erregistratuta

en: Set as default
eu: Ezarri lehenetsi gisa

en: Set of tools to read and send mail and news (pine, mutt, tin..) and to browse the Web
eu: Posta eta berriak irakurtzeko eta bidaltzeko (pine, mutt, tin..) eta web-a arakatzeko tresnak

en: Set of tools to read and send mail and news and to browse the Web
eu: Posta eta berriak irakurri eta bidaltzeko eta amarauna arakatzeko tresna multzoa

en: Set password aging to "max" days and delay to change to "inactive".
eu: Ezarri pasahitzaren adina "max" egunetan eta aldaketa atzeratu "inactive"-ra.

en: Set password expiration and account inactivation delays
eu: Ezarri pashaitzaren gal-muga eta kontuen inaktibazio atzerapena

en: Set root password
eu: Ezarri root-aren pasahitza

en: Set root password and network authentication methods
eu: Ezarri root pasahitza eta sare autentifikazio prozedurak

en: Set selected printer as the default printer
eu: Ezarri hautatutako inprimagailua lehenetsi gisa

en: Set shell commands history size. A value of -1 means unlimited.
eu: Ezarri maskor komandoen historia neurria. -1 balioak mugagabea adierazten du.

en: Set the password history length to prevent password reuse.
eu: Ezarri pashaitz historiaren luzera pashaitz berrerabilpena ekiditzeko.

en: Set the password minimum length and minimum number of digit and minimum number of capitalized letters.
eu: Ezarri pasahitzaren luzera minimoa eta digitoen kopuru minimoa eta hizki larrien kopuru minimoa.

en: Set the root umask.
eu: Ezarri root-aren umask.

en: Set the shell timeout. A value of zero means no timeout.
eu: Ezarri maskorraren itxaronaldia. Zero balioak itxaronaldi eza adierazten du.

en: Set the user umask.
eu: Ezarri erabiltzaile umask.

en: Set this printer as the default
eu: Ezarri inprimagailu hau lehenetsi gisa

en: Set up your Windows server to make the printer available under the IPP protocol and set up printing from this machine with the "%s" connection type in Printerdrake.
eu: Ezarri zure Windows zerbitzaria, inprimagailua IPP protokoloarekin eskuragarri egon dadin eta ezarri inprimaketa, makina honetatik, "%s" lotura mota erabilizPrinterdrake-n.

en: Setting Default Printer...
eu: Inprimagailu Lehenetsia Ezartzen...

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Seychelles
eu: Seychelleak

en: Share name
eu: Konpartitze-izena

en: Sharing of local printers
eu: Bertako inprimagailu elkarbanaketa

en: Sharing of local scanners
eu: Bertako eskanerren elkarbanaketa

en: Shell history size
eu: Maskorraren historiaren neurria

en: Shell timeout
eu: Maskorraren itxaronaldia

en: Show automatically selected packages
eu: Erakutsi automatikoki hautatutako paketeak

en: Show current interface configuration
eu: Erakutsi uneko interfaze-konfigurazioa

en: Show only for the selected day
eu: Erakutsi bakarrik hautatutako egunerako

en: Sierra Leone
eu: Sierra Leona

en: Singapore
eu: Singapur

en: Size
eu: Tamaina

en: Size in MB:
eu: Tamaina MBtan:

en: Size:
eu: Neurria:

en: Size: %s
eu: Tamaina: %s

en: Size: %s
eu: Tamaina: %s

en: Skip
eu: Saltatu

en: Slovakia
eu: Eslovakia

en: Slovakian (QWERTY)
eu: Eslovakiarra (QWERTY)

en: Slovakian (QWERTZ)
eu: Eslovakiarra (QWERTZ)

en: Slovenia
eu: Eslovenia

en: Slovenian
eu: Esloveniarra

en: Software Manager
eu: Software Kudeatzailea

en: Solomon Islands
eu: Salomon uharteak

en: Some devices in the "%s" hardware class were removed:
eu: Zenbait gailu "%s" hardware motan ezabatu egin dira:

en: Some devices were added:
eu: Zenbait gailu gehitu dira:

en: Some hardware on your computer needs ``proprietary'' drivers to work.
    You can find some information about them at: %s
eu: Zure ordenagailuko hardware batzuek kontrolatzaile ``jabea'' behar dute.
    Horiei buruzko informazioa hemen aurki dezakezu: %s

en: Some important packages didn't get installed properly.
    Either your cdrom drive or your cdrom is defective.
    Check the cdrom on an installed computer using "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"
eu: Pakete garrantzitsu batzuk ez dira behar bezala instalatu.
    Zure CDROM unitateak edo CDROMak akatsak ditu.
    Probatu CDROMa ordenagailu instalatu batean "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm" erabiliz.

en: Some of the early i486DX-100 chips cannot reliably return to operating mode after the "halt" instruction is used
eu: hasierako i486DX-100 txip batzuk ezin dute era fidagarrian modu operatibora itzuli "halt" agindua erabili ondoren

en: Some protocols, like rsync, may be configured at the server end.  Rather than using a directory path, you would use the 'module' name for the service path.
eu: Protokolo batzuk, rsync esaterako, zerbitzariaren aldean ezarri daitezke. Direktorio bidea erabili ordez, zerbitzuaren bidearentzako 'modulu' izena erabiliko zenuke.

en: Some steps are not completed.
    
    Do you really want to quit now?
eu: Urrats batzuk ez dira osatu.
    
    Ziur zaude orain irten nahi duzula?

en: Something bad is happening on your drive. 
    A test to check the integrity of data has failed. 
    It means writing anything on the disk will end up with random, corrupted data.
eu: Okerren bat gertatzen ari da zure unitatean. 
    Datuen osotasuna egiaztatzeko probak huts egin du. 
    Horrek esan nahi du, diskoan idazten den edozein gauza ausaz, datu hondatubihurtuko dela.

en: Something went wrong! - Is mkisofs installed?
eu: Zerbaitek hutsegin du! - mkisofs instalatuta dago?

en: Sorry, no floppy drive available
eu: Ez dago diskete-unitate erabilgarririk

en: Sorry, we support only 2.4 kernels.
eu: Barkatu, 2.4 kernelak onartzen ditugu soilik.

en: Sound and video playing/editing programs
eu: Soinua eta bideoa jotzeko/editatzeko programak

en: Sound card
eu: Soinu-txartela

en: Sound configuration
eu: Soinu konfigurazioa

en: Sound trouble shooting
eu: Soinu arazoen konponketa

en: Soundcard
eu: Soinu-txartela

en: South Africa
eu: Hegoafrika

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
eu: Hegoaldeko Georgia eta Hegoaldeko Sandwich Uharteak

en: Spain
eu: Espainia

en: Spanish
eu: Espainiarra

en: Specify options
eu: Zehaztu aukerak

en: Splash selection
eu: Splash hautaketa

en: Standalone Tools
eu: Tresna Autonomoak

en: Standard
eu: Estandarra

en: Standard test page
eu: Proba-orri estandarra

en: Start
eu: Hasi

en: Start Server
eu: Abiatu Zerbitzaria

en: Start at boot
eu: Abioan abiaraztekoa

en: Start sector:
eu: Hasierako sektorea:

en: Start when requested
eu: Hasi hala eskatzen denean

en: Start: sector %s
eu: Hasi: %s sektorea

en: Started on boot
eu: Abioan abiaraztekoa

en: Starting network...
eu: Sarea abiarazten ...

en: Starting the printing system at boot time
eu: Abioan inprimatze-sistema abiarazi

en: Starts the X Font Server (this is mandatory for XFree to run).
eu: X Hizki-moten Zerbitzaria abiarazten du (ezinbestekoa da XFree-k funtzionatu dezan).

en: State
eu: Egoera

en: Statistics
eu: Estatistikak

en: Status:
eu: Egoera:

en: Sticky-bit
eu: bit-itxaskorra

en: Stop
eu: Gelditu

en: Stop Server
eu: Gelditu Zerbitzaria

en: Store the password for this system in drakbackup configuration.
eu: Gorde sistema honentzako pasahitza drakbackup-en ezarpenean.

en: Submit cpuinfo
eu: Bidali cpuinfo

en: Submit kernel version
eu: Bidali kernel bertsioa

en: Submit lspci
eu: Bidali lspci

en: Subnet Mask:
eu: Azpisare Maskara:

en: Subnet:
eu: Azpisarea:

en: Sulogin(8) in single user level
eu: Sulogin(8) erabiltzaile bakarreko mailan

en: Summary
eu: Laburpena

en: Summary:
eu: Laburpena:

en: Sun - Mouse
eu: Sun - Sagua

en: Sunday
eu: Igandea

en: Support the OKI 4w and compatible winprinters.
eu: Onartu OKI 4w eta winprinter bateragarriak.

en: Suppress Fonts Files
eu: Ezabatu letra-tipoen fitxategiak

en: Suppress Temporary Files
eu: Ezabatu aldi baterako fitxategiak

en: Surf the Web with Mozilla or Konqueror, read your mail with Evolution or Kmail, create your documents with OpenOffice.org.
eu: Surfeatu amarauna Mozilla edo Konqueror-rekin, irakurri zure posta Evolution edo Kmail-ekin, sortu zure dokumentuak OpenOffice.org-ekin.

en: Suriname
eu: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
eu: Svalbard eta Jan Mayen uharteak

en: Swap partition size in MB:
eu: Swap partizioaren tamaina MBtan:

en: Swaziland
eu: Swazilandia

en: Sweden
eu: Suedia

en: Swedish
eu: suediarra

en: Swiss (French layout)
eu: Suitzarra (diseinu frantsesa)

en: Swiss (German layout)
eu: Suitzarra (diseinu alemana)

en: Switching from ext2 to ext3
eu: ext2tik ext3ra aldatzen

en: Switzerland
eu: Suitza

en: Synchronization tool
eu: Sinkronizazio tresna

en: Syria
eu: Siria

en: Syriac
eu: Siriera

en: Syriac (phonetic)
eu: armeniarra (fonetikoa)

en: Syslog is the facility by which many daemons use to log messages
    to various system log files.  It is a good idea to always run syslog.
eu: Syslog, daemon askok erabiltzen duten zerbitzua da, mezuak sistemako
    hainbat egunkari-fitxategitan sartzeko.  Komeni izaten da syslog beti exekutatzea.

en: Syslog reports to console 12
eu: Syslog txostenak 12. kontsolara

en: System
eu: Sistema

en: System Options
eu: Sistemaren Aukerak

en: System configuration
eu: Sistemaren konfigurazioa

en: System installation
eu: Sistemaren instalazioa

en: System mode
eu: Sistema modua

en: System settings
eu: Sistemaren ezarpenak

en: TCP/IP host "%s", port %s
eu: "%s" TCP/IP ostalaria, %s portua

en: TCP/Socket Printer Options
eu: TCP/Socket inprimagailuaren aukerak

en: TV card
eu: Telebista-txartela

en: TV norm:
eu: TB araua :

en: Table
eu: Taula

en: Tajik keyboard
eu: Tajikistango teklatua

en: Tajikistan
eu: Tadjikistan

en: Tamil (ISCII-layout)
eu: Tamila (ISCII-diseinua)

en: Tamil (Typewriter-layout)
eu: Tamila (idazmakina-diseinua)

en: Tanzania
eu: Tantzania

en: Tape
eu: Zinta

en: Terminal-based
eu: Terminalean oinarritua

en: Test
eu: Froga

en: Test of the configuration
eu: Konfigurazioaren proba

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
eu: Proba-orria(k) inprimagailura bidali dira.
    Denbora pixka bat igaro liteke inprimatzen hasi arte.

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
    Printing status:
    %s
eu: Proba-orria(k) inprimagailura bidali dira.
    Denbora pixka bat igaro liteke inprimatzen hasi arte.
    Inprimatze-egoera:
    %s

en: Test pages
eu: Proba-orriak

en: Testing your connection...
eu: Konexioa probatzen...

en: Thai keyboard
eu: Thailandiako teklatua

en: Thailand
eu: Thailandia

en: Thank you for choosing Mandrake Linux 9.2
eu: Eskerrik asko Mandrake Linux 9.2 aukeratzeagatik

en: The %s is not known by this version of Scannerdrake.
eu: %s ezezaguna da Scannerdrake-ren bertsio honentzako

en: The %s is not supported by this version of Mandrake Linux.
eu: Mandrake Linux bertsio honek ez du %s onartzen.

en: The %s is unsupported
eu: %s-k ez du euskarririk

en: The %s must be configured by printerdrake.
    You can launch printerdrake from the Mandrake Control Center in Hardware section.
eu: %s printerdrakek konfiguratua izan behar da.
    Printerdrake jaurti dezakezu Mandrake Aginte Guneko Hardware ataletik.

en: The DHCP end ip
eu: DHCP-ren amaierako ip

en: The DHCP end range
eu: DHCP-ren eremu amaiera

en: The DHCP server will allow other computer to boot using PXE in the given range of address.
    
    The network address is %s using a netmask of %s.
eu: DHCP zerbitzariak beste konputagailuei PXE emaniko helbide barrutian erabiliz abiatzeko aukera emango die.
    
    Sareko helbidea %s da %s maskara erabiliz.

en: The DHCP start ip
eu: DHCP-ren lehenengo ip

en: The DHCP start range
eu: DHCP-ren eremu hasiera

en: The DNS Server IP
eu: DNS Zerbitzariaren IP

en: The DrakX Partitioning wizard found the following solutions:
eu: DrakX Partizio-morroiak irtenbide hauek aurkitu ditu:

en: The FAT resizer is unable to handle your partition, 
    the following error occured: %s
eu: FAT tamaina-aldatzaileak ezin du zure partizioa maneiatu, 
    errore hau gertatu da: %s

en: The K Desktop Environment, the basic graphical environment with a collection of accompanying tools
eu: KDE, K Desktop Environment, hainbat tresna duen oinarrizko ingurune grafikoa.

en: The Local Network did not finish with `.0', bailing out.
eu: Sare lokalak ez du `.0' amaieran; irteten.

en: The Mandrake Linux installation is distributed on several CD-ROMs. DrakX
    knows if a selected package is located on another CD-ROM so it will eject
    the current CD and ask you to insert the correct CD as required.
eu: Mandrake Linux instalazioa hainbat CD-ROMetan banatuta dago. DrakXk badaki
    hautatako pakete bat beste CD-ROM batean kokatuta dagoen ala ez, eta uneko
    CDa atera eta beste bat sartzeko eskatuko dizu behar izan ahala.

en: The URL must begin with http:// or https://
eu: URLak http:// edo https:// hasiera izan behar du

en: The argument specifies if clients are authorized to connect
    to the X server from the network on the tcp port 6000 or not.
eu: Argumentuak zehazten du bezeroek X zerbitzariari saretik 6000 tcp
    portuan konektatzeko baimenik duten ala ez.

en: The auto install can be fully automated if wanted,
    in that case it will take over the hard drive!!
    (this is meant for installing on another box).
    
    You may prefer to replay the installation.
eu: Auto-instalazioa erabat automatiza daiteke nahi izanez gero,
    kasu horretan, disko gogorra hartuko du!!
    (beste makina batean instalatzeko pentsatua da aukera hau).
    
    Beharbada nahiago izango duzu instalazioa errepikatzea.

en: The backup partition table has not the same size
    Still continue?
eu: Babeskopiako partizio-taulak ez du tamaina bera
    Jarraitu hala ere?

en: The change is done, but to be effective you must logout
eu: Aldaketa egin da, baina, eragina izan dezan, saioa amaitu behar duzu

en: The change is done, do you want to restart the dm service ?
eu: Aldaketa burutu da, dm zerbitzua berrabiatu nahi duzu?

en: The classic bug sound tester is to run the following commands:
    
    
    - "lspcidrake -v | fgrep AUDIO" will tell you which driver your card uses
    by default
    
    - "grep sound-slot /etc/modules.conf" will tell you what driver it
    currently uses
    
    - "/sbin/lsmod" will enable you to check if its module (driver) is
    loaded or not
    
    - "/sbin/chkconfig --list sound" and "/sbin/chkconfig --list alsa" will
    tell you if sound and alsa services're configured to be run on
    initlevel 3
    
    - "aumix -q" will tell you if the sound volume is muted or not
    
    - "/sbin/fuser -v /dev/dsp" will tell which program uses the sound card.
eu: Soinu akats frogatzaile klasikoak ondorengo komandoak exekutatu behar ditu:
    
    
    - "lspcidrake -v | fgrep AUDIO" zure txartelak zein gidari lehenetsi erabiltzen
    duen esango dizu
    
    - "grep sound-slot /etc/modules.conf" zure txartelak orain zein gidari erabiltzen
    duen esango dizu
    
    - "/sbin/lsmod" bere modulua (gidaria) zamatuta ala ez dagoen egiaztatzen
    lagunduko dizu
    
    - "/sbin/chkconfig --list sound" eta "/sbin/chkconfig --list alsa" esango
    dizute 'sound' eta 'alsa' zerbitzuak initlevel 3-n exekutatzeko
    konfiguratuta dauden
    
    - "aumix -q" soinu bolumena mutututa dagoen ala ez esango dizu
    
    - "/sbin/fuser -v /dev/dsp" soinu txartela zein programak erabiltzen duen esango du

en: The configuration of the printer will work fully automatically. If your printer was not correctly detected or if you prefer a customized printer configuration, turn on "Manual configuration".
eu: Inprimagailuaren konfigurazioa erabat automatikoki egingo da. Inprimagailua ondo detektatu ez bada edo nahiago baduzu konfigurazio pertsonalizatu bat, gaitu "Eskuzko konfigurazioa".

en: The creation of the boot floppy has been successfully completed
eu: Abiapen disketearen sorrera arrakastatsua izan da

en: The current security level is %s
    Select permissions to see/edit
eu: Uneko segurtasun maila %s da
    Aukeratu baimenak ikusi/editatzeko

en: The default lease (in seconds)
eu: Jatorrizko alokatze denbora (segundutan)

en: The encryption keys do not match
eu: Enkriptatze-gakoak ez datoz bat

en: The entered IP is not correct.
eu: Sartutako IP ez da zuzena.

en: The entered host/network IP is not correct.
eu: Sartutako ostalari/sare IP ez da zuzena.

en: The floppy has been successfully generated.
    You may now replay your installation.
eu: Disketea behar bezala sortu da.
    Orain zure instalazioa errepika dezakezu.

en: The following options can be set to customize your
    system security. If you need an explanation, look at the help tooltip.
eu: Ondorengo aukerak zure sistemaren segurtasuna moldatzeko
    ezarri daitezke. Azalpenak behar badituzu, begiratu laguntza argibideak.

en: The following packages are going to be installed
eu: Ondorengo pakete hauek instalatuko dira

en: The following packages are going to be removed
eu: Ondorengo pakete hauek kenduko dira

en: The following packages need to be installed:
eu: Ondorengo paketeak instalatu behar dira:

en: The following packages will be removed to allow upgrading your system: %s
    
    
    Do you really want to remove these packages?
eu: Ondorengo paketeak zure sistema eguneratu ahal izateko ezabatuko dira: %s
    
    
    Pakete hauek ezabatu nahi dituzu?

en: The following printer
    
    %s%s
    are directly connected to your system
eu: Ondorengo inprimagailuak
    
    %s%s
    zure sistemara zuzeneak konektatuta daude

en: The following printer
    
    %s%s
    is directly connected to your system
eu: Ondorengo inprimagailua
    
    %s%s
    zure sistemara zuzenean konektatuta dago

en: The following printer was auto-detected.
eu: Ondorengo inprimagailua auto-detektatu egin da.

en: The following printers
    
    %s%s
    are directly connected to your system
eu: Ondorengo inprimagailuak
    
    %s%s
    zure sistemara zuzenean konektatuta daude

en: The following printers are configured. Double-click on a printer to change its settings; to make it the default printer; or to view information about it.
eu: Ondoko inprimagailuak daude konfiguratuta. Ezarpenak aldatzeko, inprimagailu bat lehenesteko edo informazioa ikusteko, egin klik bikoitza inprimagailu batean.

en: The following scanner
    
    %s
    is available on your system.
eu: Ondorengo eskanerra
    
    %s
    zure sisteman eskuragarri dago.

en: The following scanners
    
    %s
    are available on your system.
eu: Ondorengo eskanerrak
    
    %s
    eskuragarri daude zure sisteman.

en: The highlighted entry will be booted automatically in %d seconds.
eu: Nabarmendutako sarrera automatikoki abiaraziko da %d segundotan.

en: The inkjet printer drivers provided by Lexmark only support local printers, no printers on remote machines or print server boxes. Please connect your printer to a local port or configure it on the machine where it is connected to.
eu: Lexmark-en Inkjet inprimagailu-kontrolatzaileek inprimagailu lokalak soilik onartzen dituzte, ez urruneko makinetako inprimagailuak edo inprimaketa-zerbitzariak. Konektatu zure inprimagailua ataka lokal batera edo konfigura ezazu konektatuta dagoen makinan.

en: The internal domain name
eu: Barneko domeinu izena

en: The internet superserver daemon (commonly called inetd) starts a
    variety of other internet services as needed. It is responsible for starting
    many services, including telnet, ftp, rsh, and rlogin. Disabling inetd disables
    all of the services it is responsible for.
eu: Interneteko superzerbitzariaren daemon-ak (normalki inetd deitua) beste
    hainbat Internet-zerbitzu abiarazten ditu, behar izan ahala. Zerbitzu asko abiarazten ditu,
    hala nola telnet, ftp, rsh, eta rlogin. inetd desgaitzean bere ardurapeko
    zerbitzu guztiak desgaitzen dira.

en: The maximum lease (in seconds)
eu: Alokatze denbora handiena (segundutan)

en: The model is correct
eu: Modeloa zuzena da

en: The most common way to connect with adsl is pppoe.
    Some connections use pptp, a few use dhcp.
    If you don't know, choose 'use pppoe'
eu: adsl-rekin konektatzeko modurik ohikoena pppoe da.
    Konexio batzuek pptp erabiltzen dute, bakan batzuek dhcp.
    Ez badakizu, aukeratu 'erabili pppoe'

en: The network access was not running and could not be started. Please check your configuration and your hardware. Then try to configure your remote printer again.
eu: Sarerako sarbidea ez dago martxan eta ezin da abiarazi. Begiratu konfigurazioa eta hardwarea ondo dauden. Gero saiatu berriro urruneko inprimagailua konfiguratzen.

en: The network configuration done during the installation cannot be started now. Please check whether the network is accessable after booting your system and correct the configuration using the Mandrake Control Center, section "Network & Internet"/"Connection", and afterwards set up the printer, also using the Mandrake Control Center, section "Hardware"/"Printer"
eu: Instalazioan egindako sare-konfigurazioa ezin da abiarazi orain. Berrabiarazi sistema eta begiratu ea sarean sartzen zaren eta, ondoren, zuzendu konfigurazioa Mandrake Kontrol Zentroko "Sarea eta Internet"/"Konexioa" atalean, eta gero konfiguratu inprimagailua, Mandrake Kontrol Zentroan bertan, "Hardwarea"/"Inprimagailua" atalean.

en: The network needs to be restarted. Do you want to restart it ?
eu: Sareak berrabiapena behar du. Berrabiatu nahi duzu?

en: The official MandrakeSoft Store
eu: MandrakeSoft denda ofiziala

en: The old "%s" driver is blacklisted.
    
    It has been reported to oops the kernel on unloading.
    
    The new "%s" driver'll only be used on next bootstrap.
eu: "%s" gidari zaharra zerrenda beltzean dago.
    
    Kerneletik deskargatzerakoan arazoak sortzen dituela txostendu da.
    
    "%s" gidari berria hurrengo bootstrap-ean erabiliko da soilik.

en: The package %s is needed. Install it?
eu: %s paketea behar da. Instalatu nahi duzu?

en: The package %s needs to be installed. Do you want to install it?
eu: %s paketea instalatu egin behar da. Instalatu nahi duzu?

en: The passwords do not match
eu: Pasahitzak ez datoz bat

en: The per-user sharing uses the group "fileshare". 
    You can use userdrake to add a user to this group.
eu: Erabiltzaileen araberako konpartitzeak "fileshare". 
    taldea erabiltzen du. Userdrake erabil dezakezu talde 
    honetan erabiltzeak gehitzeko.

en: The port number should be an integer!
eu: Ataka-zenbakiak osoko zenbakia izan behar du!

en: The portmapper manages RPC connections, which are used by
    protocols such as NFS and NIS. The portmap server must be running on machines
    which act as servers for protocols which make use of the RPC mechanism.
eu: Ataka-mapatzaileak RPC konexioak kudeatzen ditu. Konexio horiek
    NFS eta NIS moduko protokoloek erabiltzen dituzte. RPC mekanismoa erabiltzen duten
    protokoloen zerbitzari gisa jokatzen duten makinetan aktibatu behar da
    ataka-maparen zerbitzaria.

en: The printer "%s" already exists,
    do you really want to overwrite its configuration?
eu: "%s" inprimagailua badago lehendik ere,
    bere konfigurazioa gainidatzi nahi duzu?

en: The printer "%s" is set as the default printer now.
eu: "%s" inprimagailua lehenetsi gisa ezarri da orain.

en: The printer "%s" was successfully added to Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
eu: "%s" inprimagailua behar bezala gehitu da Star Office/OpenOffice.org/GIMP-n.

en: The printer "%s" was successfully removed from Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
eu: "%s" inprimagailua behar bezala kendu da Star Office/OpenOffice.org/GIMP-tik.

en: The printers on this machine are available to other computers
eu: Makina honetako inprimagailuak beste konputailuentzako eskuragarri daude

en: The printing system (%s) will not be started automatically when the machine is booted.
    
    It is possible that the automatic starting was turned off by changing to a higher security level, because the printing system is a potential point for attacks.
    
    Do you want to have the automatic starting of the printing system turned on again?
eu: (%s) inprimatze-sistema ez da automatikoki hasiko makina abiarazten denean.
    
    Baliteke abiarazte automatikoa desaktibatuta egotea segurtasun-maila handiagora aldatu delako, eta inprimatze-sistema eraso-gune potentziala delako.
    
    Inprimatze-sistema automatikoki hastea berriro aktibatu nahi duzu?

en: The routed daemon allows for automatic IP router table updated via
    the RIP protocol. While RIP is widely used on small networks, more complex
    routing protocols are needed for complex networks.
eu: Routed daemon-arekin IP bidatze-taula automatikoki egunera daiteke,
    RIP protokoloaren bidez. RIP asko erabiltzen da sare txikietan, baina
    banabide-protokolo konplexuagoak behar dira sare konplexuetan.

en: The rstat protocol allows users on a network to retrieve
    performance metrics for any machine on that network.
eu: rstat protokoloari esker, sareko erabiltzaileek sare horretako 
    edozein makinaren performantzia nolakoa den jakin dezakete.

en: The rusers protocol allows users on a network to identify who is
    logged in on other responding machines.
eu: rusers protokoloak sare bateko erabiltzaileei beste makina batzuetan
    nor sartzen den identifikatzeko aukera ematen die.

en: The rwho protocol lets remote users get a list of all of the users
    logged into a machine running the rwho daemon (similiar to finger).
eu: rwho protokoloak urruneko erabiltzaileei rwho daemon-a (finger-en antzekoa)
    duen makina batean sartutako erabiltzaile guztien zerrenda eman diezaieke.

en: The scanners on this machine are available to other computers
eu: Makina honetako eskanerrak beste konputagailuentzako eskuragarri daude

en: The setup has already been done, and it's currently enabled.
eu: Konfigurazioa eginda dago, eta orain gaituta dago.

en: The setup has already been done, but it's currently disabled.
eu: Konfigurazioa eginda dago, baina orain desgaituta dago.

en: The setup of Internet Connection Sharing has already been done.
    It's currently enabled.
    
    What would you like to do?
eu: Interneteko konexioa konpartitzeko konfigurazioa eginda dago.
    Gaituta dago orain.
    
    Zer egin nahi duzu?

en: The setup of Internet connection sharing has already been done.
    It's currently disabled.
    
    What would you like to do?
eu: Interneteko konexioa konpartitzeko konfigurazioa eginda dago.
    Desgaituta dago orain.
    
    Zer egin nahi duzu?

en: The success of MandrakeSoft is based upon the principle of Free Software. Your new operating system is the result of collaborative work of the worldwide Linux Community.
eu: MandrakeSoft-en arrakastaren funtsa software librearen printzipioa da. Zure sistema eragile berria mundu osoko Linux komunitatearen elkarlanaren emaitza da

en: The system doesn't seem to be connected to the Internet.
    Try to reconfigure your connection.
eu: Ez dirudi sistema Internetera konektatuta dagoenik.
    Saiatu zure konexioa birkonfiguratzen.

en: The system is now connected to the Internet.
eu: Sistema Internetera konektatuta dago orain.

en: The two critical parameters are the vertical refresh rate, which is the rate
    at which the whole screen is refreshed, and most importantly the horizontal
    sync rate, which is the rate at which scanlines are displayed.
    
    It is VERY IMPORTANT that you do not specify a monitor type with a sync range
    that is beyond the capabilities of your monitor: you may damage your monitor.
     If in doubt, choose a conservative setting.
eu: Bi parametro kritikoak freskatze-maiztasun bertikala eta sinkronizazio-maiztasun
    horizontala dira. Lehenengoak pantaila osoa freskatzeko maiztasuna 
    zehazten du eta bigarrenak, eskaneatze-lerroak bistaratzekoa.
    
    OSO GARRANTZITSUA da zure monitoreak onar dezakeena baino sinkronizazio-balio 
     handiagoko monitorerik ez zehaztea: monitorea honda dezakezu.
     Zalantzarik baduzu, aukeratu ezarpen kontserbadore bat.

en: The user name is too long
eu: Erabiltzaile-izena luzeegia da

en: The user name must contain only lower cased letters, numbers, `-' and `_'
eu: Erabiltzaile-izenak minuskulaz idatzitako letrak, zenbakiak, `-' eta `_' soilik izan ditzake

en: Theme installation failed!
eu: Gai instalazioak hutsegin du!

en: Theme name
eu: Gaiaren izena

en: Themes
eu: Gaiak

en: There are already some restrictions, and more automatic checks are run every night.
eu: Murriztapen batzuk daude, eta egiaztapen automatiko gehiago gauero egiten dira.

en: There are no printers found which are directly connected to your machine
eu: Ez dira inprimagailurik aurkitu zure makinara zuzenean lotuta

en: There are no scanners found which are available on your system.
eu: Ez da eskanerrik aurkitu zure sisteman eskuragarri dagoenik.

en: There is already a partition with mount point %s
eu: Jadanik badago %s muntatze-puntua duen partizio bat

en: There is no FAT partition to resize (or not enough space left)
eu: Ez dago neurria aldatzeko FAT partiziorik (edo ez dago nahikoa leku)

en: There is no FAT partition to use as loopback (or not enough space left)
eu: Ez dago loopback bezala erabiltzeko FAT partiziorik (edo ez dauka nahiko leku)

en: There is no existing partition to use
eu: Ez dago erabiltzeko moduko partiziorik

en: There is no medium or it is write-protected for device %s.
    Please insert one.
eu: Ez dago euskarririk edo idazketarako babestuta dago %s gailuan.
    Sartu bat mesedez.

en: There is only one configured network adapter on your system:
    
    %s
    
    I am about to setup your Local Area Network with that adapter.
eu: Sare-moldagailu konfiguratu bakarra dago zure sisteman:
    
    %s
    
    Zure sare lokala moldagailu horrekin konfiguratzera noa.

en: There was an error installing packages:
eu: Errore bat izan da paketeak instalatzean:

en: There was an error ordering packages:
eu: Errore bat izan da paketeak ordenatzean:

en: There was an error while scanning for TV channels
eu: Errore bat izan da TB kateak bilatzerakoan

en: There's no free driver for your sound card (%s), but there's a proprietary driver at "%s".
eu: Ez dago zure soinu txartelarentzako (%s) gidari askerik, baino "%s"-n gidari propietario bat dago.

en: There's no known OSS/ALSA alternative driver for your sound card (%s) which currently uses "%s"
eu: Ez dago OSS/ALSA gidari alternatibo ezagunik zure (%s) soinu txartelarentzat, orain "%s" erabiltzen du

en: There's no known driver for your sound card (%s)
eu: Ez dago zure soinu txartelarentzako gidari ezagunik (%s)

en: These are the machines and networks on which the locally connected printer(s) should be available:
eu: Hauek dira bertan konektatutako inprimagailua eskuragarri eduki beharluketen makina eta sareak:

en: These are the machines from which the scanners should be used:
eu: Eskanerrak makina hauetatik erabili beharko lirateke:

en: These are the machines on which the locally connected scanner(s) should be available:
eu: Hauek dira bertan konektatutako eskanerrak eskuragarri eduki behar lituzketen makinak:

en: These commands you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications, but here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
eu: Komando horiek aplikazio askotako inprimatze-elkarrizketetako "Inprimatzeko komandoa" eremuan erabil ditzakezu ere, baina hor ez eman fitxategi-izena, inprimatu behar den fitxategia aplikazioak ematen baitu.

en: These options can backup and restore all files in your /etc directory.
eu: Aukera horiek /etc direktorioko fitxategi guztiak kopiatu eta leheneratu ditzakete.

en: Thin Client
eu: Bezero Mehea

en: This command you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications. But here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
eu: Komando hau aplikazio askotako inprimatze-elkarrizketetako "Inprimatzeko komandoa" eremuan ere erabil dezakezu. Baina hor ez eman fitxategi-izena, inprimatu behar den fitxategia aplikazioak ematen baitu.

en: This dialog allows you to fine tune your bootloader:
    
     * "%s": there are three choices for your bootloader:
    
        * "%s": if you prefer grub (text menu).
    
        * "%s": if you prefer LILO with its text menu interface.
    
        * "%s": if you prefer LILO with its graphical interface.
    
     * "%s": in most cases, you will not change the default ("%s"), but if
    you prefer, the bootloader can be installed on the second hard drive
    ("%s"), or even on a floppy disk ("%s");
    
     * "%s": after a boot or a reboot of the computer, this is the delay
    given to the user at the console to select a boot entry other than the
    default.
    
    !! Beware that if you choose not to install a bootloader (by selecting
    "%s"), you must ensure that you have a way to boot your Mandrake Linux
    system! Be sure you know what you are doing before changing any of the
    options. !!
    
    Clicking the "%s" button in this dialog will offer advanced options which
    are normally reserved for the expert user.
eu: Elkarrizketa honekin zure abiapen-zamatzailea doitu dezakezu:
    
     * "%s": zure abiapen-zamatzailearentzako hiru aukera daude:
    
        * "%s": grub nahiago baduzu (testu menua).
    
        * "%s": LILO bere testu menu interfazearekin nahiago baduzu.
    
        * "%s": LILO bere interfaze grafikoarekin nahiago baduzu.
    
     * "%s": kasu gehienetan ez duzu berezkoa aldatuko ("%s"), baino
    nahiago baduzu, abiapen-zamatzailea bigarren disko unitatean
    instalatu daiteke ("%s"), edo baita diskete batean ere ("%s");
    
     * "%s": abiapen edo berrabiapen baten ondoren, hau da
    erabiltzaileari berezkoa ez beste abiapen sarrera bat aukeratzeko
    eskaintzen zaion itxaronaldia.
    
    !! Jakin ezazu abiapen-zamatzaile bat ez instalatzea aukeratzen
    baduzu ("%s" aukeratuz), zure Mandrake Linux sistema abiatzeko
    modurik duzula ziurtatu behar duzula! Ziurtatu zer egiten ari zaren
    aukeratako edozein aldatu aurretik. !!
    
    Elkarrizketa honetan "%s" botoia sakatzeak erabiltzaile adituentzako
    aukera aurreratuak eskainiko ditu.

en: This dialog is used to choose which services you wish to start at boot
    time.
    
    DrakX will list all the services available on the current installation.
    Review each one carefully and uncheck those which are not needed at boot
    time.
    
    A short explanatory text will be displayed about a service when it is
    selected. However, if you are not sure whether a service is useful or not,
    it is safer to leave the default behavior.
    
    !! At this stage, be very careful if you intend to use your machine as a
    server: you will probably not want to start any services that you do not
    need. Please remember that several services can be dangerous if they are
    enabled on a server. In general, select only the services you really need.
    !!
eu: Elkarrizketa hau abiapen garaian zein zerbitzu hasi nahi dituzun aukeratzeko
    erabiltzen da.
    
    DrakX-ek instalazio honetan eskuragarri dauden zerbitzuak zerrendatuko
    ditu. Aztertu bakoitza arretaz eta kendu marka abiapen garaian behar ez
    direnei.
    
    Zerbitzuari buruzko azalpen testu motz bat erakutsiko da aukeratzen denean.
    Hala ere, zerbitzu bat erabilgarria den edo ez ziur ez bazaude, hobe da berez
    duen egoeran uztea.
    
    !! Fase honetan, izan zaitez oso arduratxua makina hau zerbitzari gisa erabiltzeko
    asmoa badaukazu: seguraski ez duzu behar ez duzun zerbitzurik hasi nahiko.
    Mesedez gogoratu zenbait zerbitzu arriskutsuak izan daitezkeela zerbitzari
    batean gaitzen badira. Orokorrean, aukeratu soilik behar dituzun zerbitzuak.
    !!

en: This directory should remain within the root filesystem
eu: Direktorio honek erroko fitxategi-sisteman egon behar du

en: This encryption key is too simple (must be at least %d characters long)
eu: Enkriptatze-gako hau sinpleegia da (gutxienez %d karaktere izan behar ditu)

en: This floppy is not FAT formatted
eu: Diskete honek ez du FAT formaturik

en: This host is already in the list, it cannot be added again.
eu: Ostalari hau dagoeneko zerrendan dago, ezin da berriro erantsi.

en: This host/network is already in the list, it cannot be added again.
eu: Ostalari/sare hau dagoeneko zerrendan dago, ezin da berriro erantsi.

en: This interface has not been configured yet.
    Launch the configuration wizard in the main window
eu: Interfaze hau ez dago konfiguratuta.
    Abiarazi konfigurazio-morroia leiho nagusian

en: This is HardDrake, a Mandrake hardware configuration tool.
    <span foreground="royalblue3">Version:</span> %s
    <span foreground="royalblue3">Author:</span> Thierry Vignaud &lt;tvignaud\@mandrakesoft.com&gt;
eu: HardDrake da hau, Mandrakeren hardware ezarpen tresna bat.
    <span foreground="royalblue3">bertsioa:</span> %s
    <span foreground="royalblue3">Egilea:</span> Thierry Vignaud &lt;tvignaud\@mandrakesoft.com&gt;

en: This is a mandatory package, it can't be unselected
eu: Nahitaezko paketea da, ezin da desautatu

en: This is similar to the previous level, but the system is entirely closed and security features are at their maximum.
eu: Aurreko mailan oinarritua, baina sistema erabat itxita dago.
    Segurtasun-eginbideak maximoan jarrita daude.

en: This is the standard security recommended for a computer that will be used to connect to the Internet as a client.
eu: Hau da Internetera bezero gisa konektatzeko erabiliko diren ordenagailuentzat gomendatzen den segurtasun estandarra.

en: This label is already used
eu: Etiketa hau jadanik erabili da

en: This level is to be used with care. It makes your system more easy to use,
    but very sensitive. It must not be used for a machine connected to others
    or to the Internet. There is no password access.
eu: Maila hau kontuz erabili behar da. Sistema erabilerrazagoa izango da, baina
    oso erraz erasotzekoa: ez da erabili behar beste ordenagailu batzuekin edo 
    Internetekin konektatuta dauden makinetan. Ez dago pasahitzik.

en: This machine
eu: Makina hau

en: This may take a moment to erase the media.
eu: Euskarria ezabatzeak denbora tarte bat har dezake.

en: This may take a moment to generate the keys.
eu: Honek giltzak sortzeko denbora tarte bat behar du.

en: This option will save files that have changed.  Exact behavior depends on whether incremental or differential mode is used.
eu: Aukera honek aldatu diren fitxategiak gordetzen ditu. Jokaera zehatza modu inkrementala edo diferentziala erabiltzen den araberakoa da.

en: This package loads the selected keyboard map as set in
    /etc/sysconfig/keyboard.  This can be selected using the kbdconfig utility.
    You should leave this enabled for most machines.
eu: Pakete honek hautatutako teklatu-mapa kargatzen du
    /etc/sysconfig/keyboard fitxategian ezarritakoaren arabera.  kbdconfig utilitatearen bidez hauta daiteke teklatu-mapa.
    Zerbitzu hau gaituta uztea komeni da makina gehienetan.

en: This package must be upgraded.
    Are you sure you want to deselect it?
eu: Pakete hau bertsio-berritu beharrean dago
    Ziur zaude desautatu nahi duzula?

en: This partition can't be used for loopback
eu: Partizio hau ezin da atzera-begiztarako erabili

en: This partition is not resizeable
eu: Partizio honi ezin zaio tamaina aldatu

en: This password is too short (it must be at least %d characters long)
eu: Pasahitz hau sinpleegia da (gutxienez %d karaktere izan behar ditu)

en: This password is too simple
eu: Pasahitz hau sinpleegia da

en: This product is available on the MandrakeStore Web site.
eu: Produktu hau MandrakeStore webgunean eskuragarri dago

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2, or (at your option)
    any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
eu:  Programa hau software librea da; birbana eta/edo alda dezakezu
     Software Foundation-ek argitaratutako GNU Lizentzia Publiko Orokorraren
     2. bertsioan, edo (nahiago baduzu) beste berriago batean, jasotako
     baldintzak betez gero.
    
     Programa hau erabilgarria izango delakoan banatzen da, baina
     INOLAKO BERMERIK GABE; era berean, ez da bermatzen beraren
     EGOKITASUNA MERKATURATZEKO edo HELBURU PARTIKULARRETARAKO ERABILTZEKO.
     Argibide gehiago nahi izanez gero, ikus GNU Lizentzia Publiko Orokorra.
    
     Programa honekin batera GNU Lizentzia Publiko Orokorraren kopia bat
     jasoko zenuen; hala ez bada, idatzi hona: Free Software
     Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.

en: This server is already in the list, it cannot be added again.
eu: Zerbitzari hau dagoeneko zerrendan dago, ezin da berriro erantsi.

en: This setting will be activated after the installation.
    During installation, you will need to use the Right Control
    key to switch between the different keyboard layouts.
eu: Ezarpen hau instalazioaren ondoren aktibatuko da.
    Instazioan zehar, eskuineko kontrol tekla erabili beharko duzu
    teklatu eraketa desberdinen artean aldatzeko.

en: This should be a comma-separated list of local users or email addresses that you want the backup results sent to. You will need a functioning mail transfer agent setup on your system.
eu: Hau babeskopiaren emaitza bidali nahi diezunen komaz banatutako bertako erabiltzaile edo postaE helbide zerrenda izan beharko litzateke. Zure sisteman dabilen posta transferentzia agente bat beharko duzu.

en: This theme does not yet have a bootsplash in %s !
eu: Gai honek ez dauka oraindik abiapen-irudirik %s-n!

en: This user name has already been added
eu: Erabiltzaile-izen hau gehituta dago jadanik

en: This uses the same syntax as the command line program 'cdrecord'. 'cdrecord -scanbus' would also show you the device number.
eu: Honek komando lerroko 'cdrecord' programaren sintaksi bera erabiltzen du. 'cdrecord -scanbus' komandoak gailu izena ere erakutsiko dizu.

en: This will take a few minutes.
eu: Honek minutu batzuk beharko ditu.

en: Thursday
eu: Osteguna

en: Time remaining
eu: Geratzen den denbora

en: Timezone
eu: Ordu-zona

en: Title
eu: Izenburua

en: To activate the mouse,
eu: Sagua aktibatzeko,

en: To be able to print with your Lexmark inkjet and this configuration, you need the inkjet printer drivers provided by Lexmark (http://www.lexmark.com/). Click on the "Drivers" link. Then choose your model and afterwards "Linux" as operating system. The drivers come as RPM packages or shell scripts with interactive graphical installation. You do not need to do this configuration by the graphical frontends. Cancel directly after the license agreement. Then print printhead alignment pages with "lexmarkmaintain" and adjust the head alignment settings with this program.
eu: Lexmark inkjet eta konfigurazio honekin inprimatu ahal izateko, Lexmark-ek emandako inkjet inprimagailu-gidariak behar dituzu (http://www.lexmark.com/). Klikatu "Drivers" estekan. Gero aukeratu eredua eta ondoren "Linux" sistema eragile gisa. Gidariak RPM pakete gisa edo instalazio grafiko interaktiboa duten shell script gisa egoten dira. Ez da beharrezkoa konfigurazio hau bitarteko grafikoen bidez egitea. Ezeztatu zuzenean lizentzia-kontratuaren ondoren. Gero inprimatu inprimatze-burua lerrokatzeko orriak "lexmarkmaintain"ekin eta doitu burua lerrokatzeko ezarpenak programa honekin.

en: To ensure data integrity after resizing the partition(s), 
    filesystem checks will be run on your next boot into Windows(TM)
eu: Partizioen neurria aldatu ondoren datuen osotasuna ziurtatzeko, 
    Windows(TM)ren hurrengo abiapenean fitxategi-sistemaren egiaztapena egingo da

en: To get a list of the options available for the current printer click on the "Print option list" button.
eu: Uneko inprimagailuaren aukera erabilgarrien zerrenda eskuratzeko, egin klik "Inprimatzeko aukeren zerrenda" botoian.

en: To get access to printers on remote CUPS servers in your local network you only need to turn on the "Automatically find available printers on remote machines" option; the CUPS servers inform your machine automatically about their printers. All printers currently known to your machine are listed in the "Remote printers" section in the main window of Printerdrake. If your CUPS server(s) is/are not in your local network, you have to enter the IP address(es) and optionally the port number(s) here to get the printer information from the server(s).
eu: Zure bertako sareko urruneko CUPS zerbitzarietako inprimagailuetara sarrera izateko "Automatikoki aurkitu urruneko makinetako inprimagailu eskuragarriak" aukera piztu behar duzu soilik; CUPS zerbitzariek zure makina automatikoki informatzen dute beraien inprimagailuei buruz. Zure makinarentzako dagoeneko ezagunak diren inprimagailuak "Urruneko inprimagailuak" atalean zerrendatzen dira Printerdrake-ren leiho nagusian. Zure CUPS zerbitzaria(k) ez badago/badaude zure bertako sarean, IP helbidea(k) eta portu zenbakia(k) sartu behar d(it)uzu hemen zerbitzari(eta)tik inprimagailu informazioa jasotzeko.

en: To have more partitions, please delete one to be able to create an extended partition
eu: Partizio gehiago edukitzeko, ezabatu horietako bat partizio hedatu bat sortu ahal izateko

en: To know about the options available for the current printer read either the list shown below or click on the "Print option list" button.%s%s%s
eu: Uneko inprimagailuak dituen aukerak ezagutzeko, irakurri ondoko zerrenda edo egin klik "Inprimatu aukeren zerrenda" botoian.%s%s%s

en: To modify and to create in different languages such as Perl, Python, C and C++ has never been so easy thanks to GNU gcc 3 and the best Open Source development environments.
eu: Hizkuntza desberdinetan, Perl, Python, C eta c++ esaterako, sortu eta aldatzea ez da sekula ain erraza izan GNU gcc 3 eta Iturburu Irekien garapen ingurunei esker bezala.

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>" or "%s <file>".
eu: Fitxategi bat komando-lerrotik (terminal-leihoa) inprimatzeko, erabili "%s <fitxategia>" komandoa edo "%s <fitxategia>".

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>".
eu: Fitxategi bat komando-lerrotik (terminal-leihoa) inprimatzeko, erabili "%s <fitxategia>" komandoa.

en: To print a file from the command line (terminal window) you can either use the command "%s <file>" or a graphical printing tool: "xpp <file>" or "kprinter <file>". The graphical tools allow you to choose the printer and to modify the option settings easily.
eu: Fitxategi bat komando-lerrotik (terminal-leihoa) inprimatzeko, "%s <fitxategia>" komandoa edo inprimatze-tresna grafiko bat erabil dezakezu: "xpp <fitxategia>" edo "kprinter <fitxategia>". Tresna grafikoak inprimagailua hautatzeko eta aukeren ezarpenak erraz aldatzeko erabiltzen dira.

en: To print on a NetWare printer, you need to provide the NetWare print server name (Note! it may be different from its TCP/IP hostname!) as well as the print queue name for the printer you wish to access and any applicable user name and password.
eu: NetWare inprimagailuan inprimatzeko, NetWare inprimaketa-zerbitzariaren izena eman behar duzu (Oharra! baliteke bere TCP/IP ostalari-izena desberdina izatea!) eta baita atzitu nahi duzun inprimagailuaren inprimaketa-ilararen izena eta erabiltzaile-izenak eta pasahitzak ere.

en: To print to a SMB printer, you need to provide the SMB host name (Note! It may be different from its TCP/IP hostname!) and possibly the IP address of the print server, as well as the share name for the printer you wish to access and any applicable user name, password, and workgroup information.
eu: SMB inprimagailuan inprimatzeko, SMB ostalari-izena eman behar duzu (Oharra! Baliteke TCP/IP ostalari-izena desberdina izatea!) eta beharbada inprimaketa-zerbitzariaren IP helbidea eta baita atzitu nahi duzun inprimagailuaren konpartitze-izena eta erabiltzaile-izenak, pasahitzak eta lantalde-informazioa ere.

en: To print to a TCP or socket printer, you need to provide the host name or IP of the printer and optionally the port number (default is 9100). On HP JetDirect servers the port number is usually 9100, on other servers it can vary. See the manual of your hardware.
eu: TCP edo Socket inprimagailu batera inprimatzeko, inprimagailuaren ostalari-izena edo IP eta, nahi baduzu, portu zenbakia (jatorrian 9100 da) eman behar dituzu. HP HP JetDirect zerbitzarietan portu-zenbakia normalki 9100 izaten da, beste zerbitzari batzuetan aldatu egin daiteke. Begiratu zure hardwarearen eskuliburuan.

en: To share your own knowledge and help build Linux software, join our discussion forums on our "Community" webpages.
eu: Zure jakinduria elkarbanatzeko eta Linux tresnak eraikitzen laguntzeko, egin zaitez gure "Komunitate" web-orrian aurkituko dituzun eztabaida-taldeen partaide

en: To submit a bug report, click on the button report.
    This will open  a web browser window on %s
     where you'll find a form to fill in.  The information displayed above will be 
    transferred to that server.
eu: Akats txosten bat bidaltzeko, klikatu txosten botoia.
    Honek web nabigatzailearen leiho batean  %s
     zabalduko du, bertan bete beharreko inprimakia aurkituko duzu. Gainean 
    erakusten den informazioa zerbitzari hartara bidaliko da.

en: To submit a bug report, click the report button, which will open your default browser
    to Anthill where you will be able to upload the above information as a bug report.
eu: Akats txosten bat bidaltzeko, klikatu jakinarazi botoia, honek zure arakatzaile lehenetsia
    Anthill-en zabalduko du, non gaineko informazioa akats txosten bezala igo dezakezu.

en: To use a remote lpd printer, you need to supply the hostname of the printer server and the printer name on that server.
eu: Urruneko lpd inprimagailua erabiltzeko, inprimagailu-zerbitzariaren ostalari-
    izena eta zerbitzari horretako inprimagailu-izena eman behar dituzu.

en: To use this saved packages selection, boot installation with ``linux defcfg=floppy''
eu: Gordetako pakete-hautapen hau erabiltzeko, abiarazi instalazioa ``linux defcfg=floppy''rekin

en: Toggle between flat and group sorted
eu: Txandakatu alfabetikoaren eta taldeka ordenatuaren artean

en: Toggle between normal/expert mode
eu: Aldatu modu arrunta/aditu artean

en: Toggle to expert mode
eu: Aldatu aditu modura

en: Toggle to normal mode
eu: Aldatu modu normalera

en: Tools to ease the configuration of your computer
eu: Zure ordenagailuaren konfigurazioa errazteko tresnak

en: Total Progress
eu: Guztizko progresioa

en: Total progress
eu: Aurrerapen guztia

en: Total size: %d / %d MB
eu: Guztira: %d / %d MB

en: Track network card id (useful for laptops)
eu: Sare-txartelaren identifikazioa (eramangarrientzat baliagarria)

en: Transfer
eu: Transferitu

en: Transfer Now
eu: Transferitu Orain

en: Transfer printer configuration
eu: Transferitu inprimagailu-konfigurazioa

en: Transfer successful
    You may want to verify you can login to the server with:
    
    ssh -i %s %s\@%s
    
    without being prompted for a password.
eu: Transferentzia arrakastatsua
    Zerbitzarian saioa hasi dezakezula frogatu dezakezu honela:
    
    ssh -i %s %s\@%s
    
    eta ez zaizu pasahitzik eskatuko.

en: Transferring %s...
eu: %s transferitzen...

en: Transform your computer into a powerful Linux server: Web server, mail, firewall, router, file and print server (etc.) are just a few clicks away!
eu: Bihur ezazu zure makina zerbitzari ahaltsu, saguaren klik gutxi batzuk eginez: Web zerbitzaria, posta, suhesia, routerra, fitxategi eta inprimaketa zerbitzaria, ...

en: Trinidad and Tobago
eu: Trinidad eta Tobago

en: Trouble shooting
eu: Arazoen ebazpidea

en: True Type fonts installation
eu: True Type letra-tipoen instalazioa

en: True Type install done
eu: True Type instalazioa eginda

en: Truly minimal install
eu: Benetan instalazio minimoa

en: Truly minimal install (especially no urpmi)
eu: Instalazio minimo-minimoa (batez ere, urpmi gabe)

en: Trying to rescue partition table
eu: Partizio-taula berreskuratzen saiatzen

en: Tuesday
eu: Asteartea

en: Tuner type:
eu: Sintonizatzaile mota :

en: Turkey
eu: Turkia

en: Turkish (modern "Q" model)
eu: Turkiarra (modernoa "Q" eredua)

en: Turkish (traditional "F" model)
eu: Turkiarra (tradizionala "F" eredua)

en: Turks and Caicos Islands
eu: Turk eta Caico uharteak

en: Turn your computer into a reliable server
eu: Bihurtu zure makina zerbitzari fidagarria

en: Turning on this allows to print plain text files in japanese language. Only use this function if you really want to print text in japanese, if it is activated you cannot print accentuated characters in latin fonts any more and you will not be able to adjust the margins, the character size, etc. This setting only affects printers defined on this machine. If you want to print japanese text on a printer set up on a remote machine, you have to activate this function on that remote machine.
eu: Hau pizteak testu laua japoniar hizkuntzan inprimatzea ahalbidetzen du. Erabili aukera hau testu japoniarra benetan inprimatu nahi baduzu, gaitzen bada ezingo dituzu gehiago latindar hizki-motako azentudun karaktereak inprimatu eta ezingo dituzu ertzak doitu, karaktere neurria, etab. Ezarpen honek makina honetan definitutako inprimagaiuei soilik eragingo die. Urruneko makina batean ezarritako inprimagailu baten testu japoniarra inprimatu nahi baduzu, aukera hau gaitu behar duzu urruneko makina horretan.

en: Tvcard
eu: TB-txartela

en: Type
eu: Mota

en: Type of install
eu: Instalazio-mota

en: Type:
eu: Mota:

en: Type:
eu: Mota:

en: UK keyboard
eu: Erresuma Batuko teklatua

en: URL should begin with 'ftp:' or 'http:'
eu: URLaren hasieran 'ftp:' edo 'http:' egon behar da

en: US keyboard
eu: Estatu Batuetako teklatua

en: US keyboard (international)
eu: AEBetako teklatua (nazioartekoa)

en: USA (broadcast)
eu: AEB (broadcast)

en: USA (cable)
eu: AEB (kablea)

en: USA (cable-hrc)
eu: AEB (kablea-hrc)

en: USB controllers
eu: USB kontrolatzaileak

en: USB printer
eu: USB inprimagailua

en: USB printer #%s
eu: #%s USB inprimagailua

en: Ukraine
eu: Ukraina

en: Ukrainian
eu: Ukrainarra

en: Unable to contact mirror %s
eu: Ezin da %s ispilua kontaktatu

en: Unable to find backups to restore...
eu: Ezin dira leheneratzeko babes kopiak aurkitu...

en: Unable to fork: %s
eu: Ezin da bikoiztu: %s

en: Unable to properly close mkbootdisk:
    
    <span foreground="Red"><tt>%s</tt></span>
eu: Ezin da mkbootdisk behar bezala itxi:
    
    <span foreground="Red"><tt>%s</tt></span>

en: Unable to start live upgrade !!!
eu: Ezin da bertsio-berritzea abiarazi!!!

en: Under Devel ... please wait.
eu: Garatzen... itxaron mesedez.

en: Undo
eu: Desegin

en: Uninstall Fonts
eu: Desinstalatu letra-tipoak

en: United Arab Emirates
eu: Arabiar Emirerri Batuak

en: United Kingdom
eu: Erresuma Batua

en: United States
eu: Estatu Batuak

en: United States Minor Outlying Islands
eu: Estatu Batuetako kanpoaldeko uharte txikiak

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Unknown Model
eu: Modelo ezezaguna

en: Unknown driver
eu: Gidari ezezaguna

en: Unknown model
eu: Modelo ezezaguna

en: Unknown/Others
eu: Ezezaguna/Beste batzuk

en: Unknown|CPH05X (bt878) [many vendors]
eu: Ezezaguna|CPH05X (bt878) [saltzaile ugari]

en: Unknown|CPH06X (bt878) [many vendors]
eu: Ezezaguna|CPH06X (bt878) [saltzaile ugari]

en: Unknown|Generic
eu: Ezezaguna|Generikoa

en: Unmount
eu: Desmuntatu

en: Unsafe
eu: Ez-segurua

en: Unselect fonts installed
eu: Desautatu instalatutako letra-tipoak

en: Unselected All
eu: Desautatutako guztiak

en: Up
eu: Gora

en: Updating package selection
eu: Pakete-hautapena eguneratzen

en: Upgrade
eu: Bertsio-berritu

en: Upgrade %s
eu: Eguneratu %s

en: Uruguay
eu: Uruguai

en: Usage of remote scanners
eu: Urruneko eskanerren erabilera

en: Use .backupignore files
eu: Erabili .backupignore fitxategiak

en: Use CD-R/DVD-R to backup
eu: Erabili CD/DVDROMa babeskopia egiteko

en: Use Differential Backups
eu: Erabili Babeskopia Diferentziala

en: Use Expect for SSH
eu: Erabili Expect SSH-rentzako

en: Use Hard Disk to backup
eu: Erabili disko gogorra babeskopia egiteko

en: Use Incremental Backups
eu: Erabili babeskopia inkrementalak

en: Use Incremental/Differential Backups  (do not replace old backups)
eu: Erabili babeskopia Inkrementalak/Diferentzialak (ez ordeztu babeskopia zaharrak)

en: Use Unicode by default
eu: Erabili Unicode modu lehenetsian

en: Use Xinerama extension
eu: Erabili Xinerama hedapena

en: Use ``%s'' instead
eu: Erabili ``%s'' horren ordez

en: Use ``Unmount'' first
eu: Erabili ``Desmuntatu'' lehendabizi

en: Use a floppy
eu: Diskete bat erabili

en: Use auto detection
eu: Erabili auto-detekzioa

en: Use daemon
eu: Erabili daemon-a

en: Use existing partition
eu: Dagoen partizioa erabili

en: Use existing partitions
eu: Lehendik dagoen partizioa erabili

en: Use fdisk
eu: Erabili fdisk

en: Use for loopback
eu: Erabili atzera-begiztarako

en: Use free space
eu: Erabili leku librea

en: Use group id for execution
eu: Erabili taldearen id exekuziorako

en: Use libsafe for servers
eu: Erabili libsafe zerbitzarietarako

en: Use my Windows partition
eu: Erabili nere Windows partizioa

en: Use network connection to backup
eu: Erabili sareko konexioa babeskopia egiteko

en: Use owner id for execution
eu: Erabili jabearen id exekuziorako

en: Use password to authenticate users
eu: Erabili pasahitza erabiltzaileak autentifikatzeko

en: Use password to authenticate users.
eu: Erabili pasahitza erabiltzaileak autentifikatzeko.

en: Use quota for backup files.
eu: Erabili kuota babeskopia-fitxategientzat

en: Use scanners on remote computers
eu: Erabili eskanerrak urruneko konputagailuetan

en: Use tape to backup
eu: Erabili zinta babeskopia egiteko

en: Use the %c and %c keys for selecting which entry is highlighted.
eu: Erabili %c eta %c teklak zein sarrera nabarmenduko den hautatzeko.

en: Use the Windows partition for loopback
eu: Erabili Windows partizioa atzera-begiztarako

en: Use the free space on the Windows partition
eu: Erabili Windows-en partizioko leku librea

en: Use the scanners on hosts:
eu: Erabili eskanerrak ostalari hauetan:

en: Used for directory:
     only owner of directory or file in this directory can delete it
eu: Direktorioentzako erabilia:
     direktorio edo fitxategiaren jabeak bakarrik direktorio honetan ezabatu dezake

en: Useless without Terminal Server
eu: Erabilerarik gabea Terminal Zerbitzaririk gabe

en: User
eu: Erabiltzailea

en: User :
eu: Erabiltzailea:

en: User list to restore (only the most recent date per user is important)
eu: Leheneratzeko erabiltzaile-zerrenda (erabiltzaile bakoitzaren datu berrienak bakarrik dira garrantzitsuak)

en: User name
eu: Erabiltzaile-izena

en: User umask
eu: Erabiltzaile umask

en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

en: Username required
eu: Erabiltzaile-izena behar da

en: Users
eu: Erabiltzaileak

en: Uses command %s
eu: %s komandoa erabili

en: Usually, DrakX has no problems detecting the number of buttons on your
    mouse. If it does, it assumes you have a two-button mouse and will
    configure it for third-button emulation. The third-button mouse button of a
    two-button mouse can be ``pressed'' by simultaneously clicking the left and
    right mouse buttons. DrakX will automatically know whether your mouse uses
    a PS/2, serial or USB interface.
    
    If for some reason you wish to specify a different type of mouse, select it
    from the list provided.
    
    If you choose a mouse other than the default, a test screen will be
    displayed. Use the buttons and wheel to verify that the settings are
    correct and that the mouse is working correctly. If the mouse is not
    working well, press the space bar or [Return] key to cancel the test and to
    go back to the list of choices.
    
    Wheel mice are occasionally not detected automatically, so you will need to
    select your mouse from a list. Be sure to select the one corresponding to
    the port that your mouse is attached to. After selecting a mouse and
    pressing the "%s" button, a mouse image is displayed on-screen. Scroll
    the mouse wheel to ensure that it is activated correctly. Once you see the
    on-screen scroll wheel moving as you scroll your mouse wheel, test the
    buttons and check that the mouse pointer moves on-screen as you move your
    mouse.
eu: Normalean, DrakX-k ez dauka arazorik zure saguaren botoi kopurua detektatzeko.
    Izango balu, bi-botoidun sagua duzula suposatuko du eta hirugarren botoia emula
    dezan konfiguratuko du. Bi-botoidun sagu batean hirugarren-botoia ``sakatu''
    daiteke ezker eta eskuin botoiak batera sakatuz. DrakX-k automatikoki jakingo du
    zure saguak PS/2, serie edo USB interfazea erabiltzen duen.
    
    Zerbaitegatik beste mota bateko sagua zehaztu nahi baduzu, hautatu ezazu
    aurkezten zaizun zerrendan.
    
    Lehenetsitakoa ez den sagua aukeratzen baduzu, frogarako pantaila bat azalduko
    da. Erabili botoiak eta gurpila ezarpenak egokiak direla eta sagua behar bezala
    dabilela egiaztatzeko. Saguak ez badu behar bezala funtzionatzen, sakatu hutsune
    barra edo [Sartu] tekla froga galerazteko eta aukera zerrendara itzultzeko.
    
    Gurpil-saguak batzutan ez dira automatikoki detektatzen, beraz zure sagua
    zerrendatik aukeratu beharko duzu. Zure sagua lotzen den atakari dagokion
    sagu bat aukeratu. Sagu bat aukeratu eta "%s" botoia sakatu ondoren, sagu
    irudi bat erakusten da pantailan. Biratu saguaren gurpila egokiro aktibatu dela
    ziurtatzeko. Pantailako sagu-gurpila zure saguaren gurpila mugitzearekin batera
    mugitzen denean, frogatu botoiak eta aztertu pantailan sagu gezia zure sagua
    mugitzen duzun arabera mugitzen den.

en: Uzbek (cyrillic)
eu: Uzbekistandarra (zirilikoa)

en: Valid user list changed, rewriting config file.
eu: Balio duten erabiltzaileen zerrenda aldatu da, ezarpen fitxategia berridazten.

en: Various
eu: Hainbat

en: Vatican
eu: Vatikano

en: Vendor
eu: Saltzailea

en: Verify checksum of the suid/sgid files
eu: Egiaztatu suid/sgid fitxategien checksum

en: Verify that %s is the correct path
eu: Egiaztatu %s bide egokia dela

en: Version:
eu: Bertsioa:

en: Vertical refresh rate
eu: Freskatze-maiztasun bertikala

en: Video mode
eu: Bideo modua

en: Videocard
eu: Bideo-txartela

en: Vietnamese "numeric row" QWERTY
eu: Vietnamdarra QWERTY "ilara numerikoa"

en: View Backup Configuration.
eu: Ikusi babeskopiaren konfigurazioa

en: View Configuration
eu: Konfigurazioa Ikusi

en: View Last Log
eu: Ikusi Azkena Erregistroa

en: Virgin Islands (British)
eu: Birjina Uharteak (Britainiarrak)

en: Virgin Islands (U.S.)
eu: Birjina Uharteak (Amerikarrak)

en: WARNING
eu: ADI

en: WARNING!
    
    DrakX will now resize your Windows partition. Be careful: this
    operation is dangerous. If you have not already done so, you
    first need to exit the installation, run "chkdsk c:" from a
    Command Prompt under Windows (beware, running graphical program
    "scandisk" is not enough, be sure to use "chkdsk" in a
    Command Prompt!), optionally run defrag, then restart the
    installation. You should also backup your data.
    When sure, press Ok.
eu: KONTUZ!
    
    DrakX Windows partizioari tamaina aldatzera doa. Kontuz ibili:
    eragiketa hau arriskutsua da. Inoiz horrelakorik egin ez baduzu,
    aurrena instalaziotik irten behar duzu, "chkdsk c:"  exekutatu
    Windows komando lerrotik (kontuz, "scandisk" programa grafikoa
    ibiltzea ez da nahikoa, erabili ezazu "chkdsk" komando lerroan!),
    nahi izanez gero erabili defrag, gero hasi berriro instalazioarekin.
    Zure datuak babestu behar zenituzke.
    Ziur zaudenean, sakatu Ados.

en: WARNING: this device has been previously configured to connect to the Internet.
    Simply accept to keep this device configured.
    Modifying the fields below will override this configuration.
eu: ABISUA: Gailu hau Internetera konektatzeko konfiguratu da aldez aurretik.
    Gailu hau konfiguratuta mantentzeko, onartu, besterik gabe.
    Ondoko eremuak aldatzen badituzu konfigurazio hau gainidatziko da.

en: Wait please
eu: Itxaron

en: Wait please, testing your connection...
eu: Itxaron mesedez, zure konexioa frogatzen...

en: Wallis and Futuna
eu: Wallis eta Futuna uharteak

en: Want to know more and to contribute to the Open Source community? Get involved in the Free Software world!
eu: Iturburu Irekiaren Komunitateari buruz gehiago jakin nahi? Sar zaitez software librearen munduan!

en: Warning
eu: Kontuz

en: Warning : IP address %s is usually reserved !
eu: Oharra: Orokorrean %s IP helbidea erreserbatu egiten da!

en: Warning! An existing firewalling configuration has been detected. You may need some manual fixes after installation.
eu: Kontuz! Lehendik dagoen suebaki-konfigurazio bat detektatu da. Beharbada eskuz konponketa batzuk egin beharko dituzu instalazioaren ondoren.

en: Warning, another Internet connection has been detected, maybe using your network
eu: Kontuz, beste Internet konexio bat detektatu da, agian zure sarea erabiltzen ariko da

en: Warning, another internet connection has been detected, maybe using your network
eu: Kontuz, beste Internet konexio bat detektatu da, agian zure sarea erabiltzen

en: Warning, the network adapter (%s) is already configured.
    
    Do you want an automatic re-configuration?
    
    You can do it manually but you need to know what you're doing.
eu: Kontuz, sare-moldagailua (%s) jadanik konfiguratuta dago.
    
    Automatikoki birkonfiguratu nahi duzu?
    
    Eskuz egin dezakezu, baldin eta zertan zabiltzan badakizu.

en: Warning: Free Software may not necessarily be patent free, and some Free
    Software included may be covered by patents in your country. For example, the
    MP3 decoders included may require a licence for further usage (see
    http://www.mp3licensing.com for more details). If you are unsure if a patent
    may be applicable to you, check your local laws.
eu: Adi: Software Askeak ez du zertan patenterik gabea izan behar, sartutako
    zenbait Software Aske patenteek estaliak egon daitezke zure herrialdean. Adibidez,
    sartutako MP3 dekodetzaileak erabili ahal izateko lizentzia behar izan
    dezakete (begiratu http://www.mp3licensing.com xehetasun gehiago izateko).
    Ez bazaude ziur patenteren batek eragiten dizun, egiaztatu zure lekuko legeak.

en: Warning: testing this graphic card may freeze your computer
eu: Adi: txartel grafiko hau frobatzeak zure konputagailua blokeatu dezake

en: We are now going to configure the %s connection.
    
    
    Press "%s" to continue.
eu: %s konexioa konfiguratuko dugu orain.
    
    
    Sakatu "%s" jarraitzeko.

en: Web Server
eu: Web Zerbitzaria

en: WebDAV is a protocol that allows you to mount a web server's directory
    locally, and treat it like a local filesystem (provided the web server is
    configured as a WebDAV server). If you would like to add WebDAV mount
    points, select "New".
eu: WebDAV, web zerbitzari baten direktorioa zurean muntatu eta bertako fitxategi
    sistema balitz moduan erabiltzeko aukera ematen dizun protokolo bat da (web
    zerbitzaria WebDAV zerbitzari bezala konfiguratuta badago). WebDAV muntaia
    puntuak gehitu nahi bazenitu, hautatu "Berria".

en: WebDAV remote site already in sync!
eu: Urruneko WebDAV gunea dagoeneko sinkronizatuta!

en: WebDAV transfer failed!
eu: WebDAV transferentziak hutsegin du!

en: Webcam
eu: Webkamera

en: Webmin Service
eu: Webmin Zerbitzua

en: Wednesday
eu: Asteazkena

en: Weekday
eu: Asteko eguna

en: Welcome To Crackers
eu: Ongi etorri Crackers-era

en: Welcome to %s
eu: Ongi etorri %s(e)ra

en: Welcome to %s the operating system chooser!
    
    Choose an operating system from the list above or
    wait %d seconds for default boot.
eu: Ongi etorri %s sistema eragilearen aukeratzailera!
    
    Aukeratu sistema eragile bat goiko zerrendan edo
    itxaron %d segundo lehenetsitako abiorako.

en: Welcome to GRUB the operating system chooser!
eu: Ongi etorri GRUB sistema eragilearen aukeratzailera!

en: Welcome to The Network Configuration Wizard.
    
    We are about to configure your internet/network connection.
    If you don't want to use the auto detection, deselect the checkbox.
eu: Ongi etorri Sarea konfiguratzeko morroira
    
    Zure Internet/sare-konexioa konfiguratzera goaz.
    Ez baduzu auto-detekzioa erabili nahi, desautatu kontrol-laukia.

en: Welcome to the Internet Connection Sharing utility!
    
    %s
    
    Click on Configure to launch the setup wizard.
eu: Ongi etorri Interneteko konexioa konpartitzeko utilitatera!
    
    %s
    
    Egin klik 'Konfiguratu'n instalazio-morroia abiarazteko.

en: Welcome to the Open Source world.
eu: Ongi etorri iturburu irekiaren mundura

en: Welcome to the mail configuration utility.
    
    Here, you'll be able to set up the alert system.
eu: Ongi etorri posta konfiguratzeko utilitatera.
    
    Hemen zure alerta sistema ezarri ahal izango duzu.

en: West Europe
eu: Europa Mendebaldea

en: Western Sahara
eu: Mendebaldeko Sahara

en: What
eu: Zer

en: What kind is your ISDN connection?
eu: Nolakoa da zure ISDN konexioa?

en: What kind of card do you have?
eu: Nolako txartela duzu?

en: What norm is your TV using?
eu: Zein arau erabiltzen du zure TB?

en: What type of partitioning?
eu: Nolako partizioa?

en: Wheel
eu: Gurpila

en: When
eu: Noiz

en: When checked, owner and group won't be changed
eu: Markatuta dagoenean, jabea eta taldea ez dira aldatuko

en: When this option is turned on, on every startup of CUPS it is automatically made sure that
    
    - if LPD/LPRng is installed, /etc/printcap will not be overwritten by CUPS
    
    - if /etc/cups/cupsd.conf is missing, it will be created
    
    - when printer information is broadcasted, it does not contain "localhost" as the server name.
    
    If some of these measures lead to problems for you, turn this option off, but then you have to take care of these points.
eu: Aukera hau hartzen denean, CUPS-en abio bakoitzan automatikoki egiaztatzen da 
    
    - LPD/LPRng instalatuta dagoen, CUPS-ek ez du /etc/printcap gainidatziko
    
    - /etc/cups/cupsd.conf falta bada, sortu egingo da
    
    - inprimagailuaren informazioa zabaltzen denean, ez daukala "localhost" zerbitzari izen gisa.
    
    Neurri hauetakoren batek arazorik sortzen badizu, itzaldu aukera hau, baino orduan kontu hauetaz arduratu beharko duzu.

en: Where
eu: Non

en: Where do you want to install the bootloader?
eu: Non instalatu nahi duzu abioko kargatzailea?

en: Where do you want to mount %s?
eu: Non muntatu nahi duzu %s?

en: Where do you want to mount device %s?
eu: Non muntatu nahi duzu %s gailua?

en: Where do you want to mount the loopback file %s?
eu: Non muntatu nahi duzu %s loopback fitxategia?

en: Whether the FPU has an irq vector
eu: FPU-k irq bektore bat daukan

en: Which %s driver should I try?
eu: Zein %s kontrolatzaile probatu behar dut?

en: Which configuration of XFree do you want to have?
eu: XFree-ren zein konfigurazio izan nahi duzu?

en: Which dhcp client do you want to use ? (default is dhcp-client)
eu: Zein dhcp bezero erabili nahi duzu? (lehenetsia dhcp-client da)

en: Which disk do you want to move it to?
eu: Zein diskotara eraman nahi duzu?

en: Which filesystem do you want?
eu: Zein fitxategi-sistema nahi duzu?

en: Which is your timezone?
eu: Zein da zure ordu-zona?

en: Which of the following is your ISDN card?
eu: Hurrengoetako zein da zure RDSI txartela?

en: Which partition do you want to resize?
eu: Zein partiziori aldatu nahi diozu tamaina?

en: Which partition do you want to use for Linux4Win?
eu: Zein partizio erabili nahi duzu Linux4Win-erako?

en: Which printer model do you have?
eu: Zein inprimagailu-modelo daukazu?

en: Which printing system (spooler) do you want to use?
eu: Zein inprimatze-sistema (spooler) erabili nahi duzu?

en: Which protocol do you want to use?
eu: Zein protokolo erabili nahi duzu?

en: Which sector do you want to move it to?
eu: Zein sektoretara eraman nahi duzu?

en: Which services would you like to allow the Internet to connect to?
eu: Zein zerbitzuetara konektatzen utzi nahi duzu Internetetik?

en: Which size do you want to keep for Windows on
eu: Zein tamaina utzi nahi duzu Windows-entzat

en: Which type of entry do you want to add?
eu: Zer sarrera-mota gehitu nahi duzu?

en: Which username
eu: Zein Erabiltzaile-izena

en: Windows
eu: Leihoak

en: Windows (FAT32)
eu: Windows(FAT32)

en: Windows Domain
eu: Windows Domeinua

en: Windows Migration tool
eu: Windows Migrazio tresna

en: Winmodem connection
eu: Winmodem koneksioa

en: With X
eu: X-rekin

en: With basic documentation
eu: Oinarrizko dokumentazioarekin

en: With basic documentation (recommended!)
eu: Oinarrizko dokumentazioarekin (gomendatua)

en: With this option you will be able to restore any version
     of your /etc directory.
eu: Aukera honekin /etc direktorioaren edozein bertsio leheneratu
    ahal izango duzu.

en: With this security level, the use of this system as a server becomes possible.
    The security is now high enough to use the system as a server which can accept
    connections from many clients. Note: if your machine is only a client on the Internet, you should choose a lower level.
eu: Segurtasun-maila honekin, sistema hau erabil liteke zerbitzari gisa.
    Segurtasun hau nahikoa da sistema bezero askoren konexioak onartzen dituen 
    zerbitzari gisa erabili ahal izateko. Oharra: zure makina Interneteko bezero soila bada, hobe duzu maila apalagoa.

en: Wizard
eu: Morroia

en: Wizard Configuration
eu: Morroiaren konfigurazioa

en: Workgroup
eu: Lantaldea

en: Workstation
eu: Lan-estazioa

en: Would you like to allow users to share some of their directories?
    Allowing this will permit users to simply click on "Share" in konqueror and nautilus.
    
    "Custom" permit a per-user granularity.
eu: Erabiltzaileei beraien direktorioetako batzuk elkarbanatzen utzi nahi zenieke?
    Baimena ematen baduzu konqueror eta nautilus-en "Elkarbanatu" gainean klik eginez egin ahalko dute.
    
    "Pertsonalizatua" erabiliz erabiltzaile bakoitzarentzako ezarpena zehaztu daiteke.

en: Would you like to try again?
eu: Berriro saiatu nahi zenuke?

en: Write
eu: Idatzi

en: Write Config
eu: Idatzi Ezarpena

en: Write protection
eu: Idazketa babesa

en: Wrong email
eu: PostaE okerra

en: X server
eu: X zerbitzaria

en: X11 Display Manager allows you to graphically log
    into your system with the X Window System running and supports running
    several different X sessions on your local machine at the same time.
eu: X11 Pantaila Kudeatzailak zure sisteman era grafikoan erregistratzeko aukera
    eskaintzen dizu X Windows Sistema exekutatzen denean eta zure makinan
    zenbait X saio desberdin batera exekutatu daitezela onartzen du.

en: XFree %s with 3D hardware acceleration
eu: XFree %s 3D hardware-azelerazioarekin

en: XFree %s with EXPERIMENTAL 3D hardware acceleration
eu: XFree %s 3D hardware-azelerazio ESPERIMENTALAREKIN

en: XFree configuration
eu: XFree konfigurazioa

en: XFree86 driver: %s
eu: XFree86 kontrolatzailea: %s

en: XFree86 server: %s
eu: XFree86 zerbitzaria: %s

en: XawTV isn't installed!
eu: XawTV ez dago instalatuta!

en: Xinetd Service
eu: Xinetd Zerbitzua

en: Xpmac (installation display driver)
eu: Xpmac (instalazioaren bistaratze-kontrolatzailea)

en: YES
eu: BAI

en: YOUR TEXT HERE
eu: ZURE TESTUA HEMEN

en: Yaboot mode
eu: Yaboot modua

en: Yes
eu: Bai

en: Yes, I want autologin with this (user, desktop)
eu: Bai, automatikoki honekin hasi nahi dut (erabiltzailea, mahaigaina)

en: You appear to have an OldWorld or Unknown
     machine, the yaboot bootloader will not work for you.
    The install will continue, but you'll
     need to use BootX or some other means to boot your machine
eu: Badirudi makina zaharra edo ezezaguna daukauzula,
    yaboot abioko kargatzaileak ez dizu funtzionatuko.
    Instalazioak jarraituko du, baina
    BootX edo besteren bat erabili beharko duzu makina abiarazteko

en: You are about to configure an Auto Install floppy. This feature is somewhat dangerous and must be used circumspectly.
    
    With that feature, you will be able to replay the installation you've performed on this computer, being interactively prompted for some steps, in order to change their values.
    
    For maximum safety, the partitioning and formatting will never be performed automatically, whatever you chose during the install of this computer.
    
    Do you want to continue?
eu: Auto-instalazioko diskete bat konfiguratzera zoaz. Eginbide hau arriskutsu samarra da eta kontuz ibili behar da.
    
    Eginbide honekin, ordenagailu honetan egin duzun instalazioa errepikatu ahal izango duzu, eta urrats batzuetan datuak eskatuko zaizkizu interaktiboki, balioak aldatu ahal izateko.
    
    Ahalik eta segurtasun handiena izateko, partizioa egitea eta formateatzea ez dira inoiz automatikoki egingo, berdin dio zer aukeratu duzun ordenagailu hau instalatu duzunean.
    
    Jarraitu nahi duzu ?

en: You are about to configure your computer to install a PXE server as a DHCP server
    and a TFTP server to build an installation server.
    With that feature, other computers on your local network will be installable using this computer as source.
    
    Make sure you have configured your Network/Internet access using drakconnect before going any further.
    
    Note: you need a dedicated Network Adapter to set up a Local Area Network (LAN).
eu: PXE zerbitzari bat DHCP zerbitzari gisa instalatzera zoaz
    eta TFTP zerbitzari bat instalazio zerbitzari bat eraikitzeko.
    Ezaugarri horiekin, zure bertako sareko beste konputagailu batzukinstalatu ahal izango dira konputagailu hau iturri bezala erabiliz.
    
    Ziurtatu ezazu zure Sare/Internet sarbidea ezarri duzula drakconnect erabiliz aurrera jarraitu aurretik.
    
    Oharra: Sareko Moldagailu bat jardunean behar duzu Bertako Eremuko Sare (LAN) bat ezartzeko.

en: You are about to configure your computer to share its Internet connection.
    With that feature, other computers on your local network will be able to use this computer's Internet connection.
    
    Make sure you have configured your Network/Internet access using drakconnect before going any further.
    
    Note: you need a dedicated Network Adapter to set up a Local Area Network (LAN).
eu: Zure konputagailua Interneteko konexioa banatu dezan konfiguratzera zoaz.
    Eginbide horrekin, zure bertoko sareko konputagailuek zure konputagailuaren Internet konexioa erabili ahal izango dute.
    
    Zure Sare/Internet sarbidea drakconnect erabiliz konfiguratu duzula
    ziurtatu aurrera egin aurretik.
    
    Adi: Sare-moldagailu dedikatu bat behar duzu Bertako Eremuko Sare (LAN) bat konfiguratzeko.

en: You are about to install the printing system %s on a system running in the %s security level.
    
    This printing system runs a daemon (background process) which waits for print jobs and handles them. This daemon is also accessable by remote machines through the network and so it is a possible point for attacks. Therefore only a few selected daemons are started by default in this security level.
    
    Do you really want to configure printing on this machine?
eu: %s inprimatze-sistema segurtasun-maila %sn dabilen sisteman instalatzera zoaz.
    
    Inprimatze-sistema honek inprimatze-lanei itxaroteko eta lanak maneiatzeko daemon (atzeko planoko prozesu) bat exekutatzen du. Daemon hori urruneko makinek ere atzitu dezakete sarearen bitartez eta hala, erasoak jasateko gunea izan daiteke. Beraz, daemon hautatu bakan batzuk besterik ez dira abiarazten lehenespenez segurtasun-maila honetan.
    
    Makina honetan konfiguratu nahi duzu inprimaketa?

en: You are about to set up printing to a Windows account with password. Due to a fault in the architecture of the Samba client software the password is put in clear text into the command line of the Samba client used to transmit the print job to the Windows server. So it is possible for every user on this machine to display the password on the screen by issuing commands as "ps auxwww".
    
    We recommend to make use of one of the following alternatives (in all cases you have to make sure that only machines from your local network have access to your Windows server, for example by means of a firewall):
    
    Use a password-less account on your Windows server, as the "GUEST" account or a special account dedicated for printing. Do not remove the password protection from a personal account or the administrator account.
    
    Set up your Windows server to make the printer available under the LPD protocol. Then set up printing from this machine with the "%s" connection type in Printerdrake.
eu: Windows-eko pasahitza duen kontu bati inprimaketa ezartzera zoaz. Samba bezeroaren softwareak daukan egitura akats batek eraginda, pasahitza ageriko testu bezala jartzen da, Windows zerbitzarira inprimaketa lana bidaltzen duen Samba bezeroaren komando lerroan. Beraz makina hau erabiltzen duen edozein erabiltzailek pasahitza pantailan erakutsi dezake "ps auxwww" bezalako komandoak erabiliz.
    
    Aukera hauetako bat erabiltzea gomendatzen dugu (edozein modutara ziurtatu behar duzu zure bertoko sareko makinek soilik dutela zure Windows zerbitzarira sarrera, adibidez suhesi baten bitartez):
    
    Erabili pasahitzik-gabeko kontua zure Windows zerbitzarian, "GUEST" kontua esaterako, edo inprimatzeko sortutako kontu berezia. Ez ezabatu pasahitz babesa kontu pertsonal bati edo administradore kontuari.
    
    Ezarri zure Windows zerbitzaria, inprimagailua LPD protokoloarekin eskuragarri egon dadin. Ezarri gero inprimagailua makina honetan "%s" koneksio motarekin Printdraken.

en: You are configuring an OKI laser winprinter. These printers
    use a very special communication protocol and therefore they work only when connected to the first parallel port. When your printer is connected to another port or to a print server box please connect the printer to the first parallel port before you print a test page. Otherwise the printer will not work. Your connection type setting will be ignored by the driver.
eu: OKI laser winprinter inprimagailua konfiguratzen ari zara. Inprimagailu horiek oso komunikazio-protokolo berezia erabiltzen dute eta beraz paraleloko lehen atakara konektatuta soilik funtzionatzen dute. Inprimagailua beste ataka batera edo inprimaketa-zerbitzari batera konektatuta badago, konektatu inprimagailua paraleloko lehen atakarekin probako orria inprimatu aurretik. Bestela, inprimagailuak ez du funtzionatuko. Zure konexio-motaren ezarpena ez du kontuan hartuko kontrolatzaileak.

en: You are currently using %s as your boot manager.
    Click on Configure to launch the setup wizard.
eu: Orain %s erabiltzen ari zara Abioko Kudeatzaile gisa.
    Egin klik 'Konfiguratu'n instalazio-morroia abiarazteko.

en: You are going to configure a remote printer. This needs working network access, but your network is not configured yet. If you go on without network configuration, you will not be able to use the printer which you are configuring now. How do you want to proceed?
eu: Urruneko inprimagailu bat konfiguratzera zoaz. Sarerako sarbidea behar duzu horretarako, baina sarea konfiguratu gabe dago. Aurrera jarraitzen baduzu sarea konfiguratu gabe, ezin izango duzu orain konfiguratzen ari zaren inprimagailua erabili. Zer egin nahi duzu?

en: You can add additional entries in yaboot for other operating systems,
    alternate kernels, or for an emergency boot image.
    
    For other OSs, the entry consists only of a label and the "root"
    partition.
    
    For Linux, there are a few possible options:
    
     * Label: this is the name you will have to type at the yaboot prompt to
    select this boot option.
    
     * Image: this is the name of the kernel to boot. Typically, vmlinux or a
    variation of vmlinux with an extension.
    
     * Root: the "root" device or ``/'' for your Linux installation.
    
     * Append: on Apple hardware, the kernel append option is often used to
    assist in initializing video hardware, or to enable keyboard mouse button
    emulation for the missing 2nd and 3rd mouse buttons on a stock Apple mouse.
    The following are some examples:
    
             video=aty128fb:vmode:17,cmode:32,mclk:71 adb_buttons=103,111
    hda=autotune
    
             video=atyfb:vmode:12,cmode:24 adb_buttons=103,111
    
     * Initrd: this option can be used either to load initial modules before
    the boot device is available, or to load a ramdisk image for an emergency
    boot situation.
    
     * Initrd-size: the default ramdisk size is generally 4096 Kbytes. If you
    need to allocate a large ramdisk, this option can be used to specify a
    ramdisk larger than the default.
    
     * Read-write: normally the "root" partition is initially mounted as
    read-only, to allow a file system check before the system becomes ``live''.
    You can override the default with this option.
    
     * NoVideo: should the Apple video hardware prove to be exceptionally
    problematic, you can select this option to boot in ``novideo'' mode, with
    native frame buffer support.
    
     * Default: selects this entry as being the default Linux selection,
    selectable by pressing ENTER at the yaboot prompt. This entry will also be
    highlighted with a ``*'' if you press [Tab] to see the boot selections.
eu: Sarrera gehiago erantsi ditzakezu yaboot-en beste sistema eragileentzako,
    ordezko nukleoentzako, edo larrialdietarako abiapen irudi batentzako.
    
    Beste SE-entzako sarrerak, etiketa bat eta "erro" partizioa behar
    ditu.
    
    Linux-entzako, aukera batzu daude:
    
     * Etiketa: abiapen aukera hau hautatzeko yaboot-en gonbitan idatzi
    beharko duzun izena.
    
     * Irudia: abiatu beharreko nukleoaren izena. Berezkoa, vmlinux edo
    honen aldaera bat luzapen batekin.
    
     * Erroa: zure Linux instalazioaren "erro" gailua edo ``/''.
    
     * Erantsi: Apple hardwarean, nukleoaren erantsi aukera bideo hardwareari
    hasieratzen laguntzeko erabiltzen da maiz, edo teklatuan saguaren botoien
    emulazioa gaitzeko Apple-ren saguek orokorrean ez bait dakarte 2. eta 3.
    botoirik. Ondorengoak adibideak dira:
    
             video=aty128fb:vmode:17,cmode:32,mclk:71 adb_buttons=103,111
    hda=autotune
    
             video=atyfb:vmode:12,cmode:24 adb_buttons=103,111
    
     * Initrd: abiapen gailua eskuragarri egon aurretik hasierako moduluak
    zamatzeko, edo larrialdiko abiapen egoera batean ramdiska irudi bat 
    zamatzeko erabili daiteke.
    
     * Initrd-size: ramdiskaren neurri lehenetsia orokorrean 4096 Kbytekoa da.
    Ramdiska handiagoa alokatu beharrean bazaude, aukera hau erabili
    dezakezu egoera hori adierazteko.
    
     * Irakurri-idatzi: normalean, "erro" partizioa hasieran irakurtzeko-soilik
    muntatzen da, sistema ``bizirik'' egon aurretik fitxategi sisteman egiaztamena
    egin ahal izateko. Lehenetsia gainditu dezakezu aukera honekin.
    
     * NoVideo: Apple-en bideo hardwareak arazoak sortzen baditu, aukera
    hau erabili dezakezu ``novideo'' moduan abiatzeko, jatorrizko frame-buffer
    euskarria dauka.
    
     * Lehenetsia: sarrera hau aukeratzen du Linux-en berezko bezala, yaboot-en
    gonbitan SARTU sakatzearekin aukeratuko dena. Aukera hau ``*'' bitartez
    nabarmenduta agertuko da abiapen aukerak ikusteko [TAB] sakatu ezkero.

en: You can also decide here whether printers on remote machines should be automatically made available on this machine.
eu: Urruneko makinetako inprimagailuak makina honetan automatikoki eskuragarri egin behar diren ere erabaki dezakezu hemen.

en: You can also decide here whether scanners on remote machines should be made available on this machine.
eu: Urruneko makinetako eskanerrak makina honetan eskuragarri egin behar diren ere erabaki dezakezu hemen.

en: You can also use the graphical interface "xpdq" for setting options and handling printing jobs.
    If you are using KDE as desktop environment you have a "panic button", an icon on the desktop, labeled with "STOP Printer!", which stops all print jobs immediately when you click it. This is for example useful for paper jams.
eu: "xpdq" interfaze grafikoa ere erabil dezakezu aukerak ezartzeko eta inprimatze-lanak maneiatzeko.
    KDE erabiltzen baduzu mahaigaineko ingurune gisa, "estualdi-botoi" bat egongo da, "GELDITU inprimagailua!" dioena, eta inprimatze-lan guztiak berehala etengo ditu bertan klik egitean. Papera trabatzen denean eta horrelakoetan erabili ohi da.

en: You can configure each parameter of the module here.
eu: Moduluaren parametro bakoitza konfiguratu dezakezu hemen.

en: You can copy the printer configuration which you have done for the spooler %s to %s, your current spooler. All the configuration data (printer name, description, location, connection type, and default option settings) is overtaken, but jobs will not be transferred.
    Not all queues can be transferred due to the following reasons:
eu: %s spooler-erako egin duzun inprimagailu-konfigurazioa %s spooler-era (uneko spooler-era) kopia dezakezu. Konfigurazio-datu guztiak (inprimagailuaren izena, azalpena, kokalekua, 
    konexio-mota eta aukera-ezarpenak lehenetsiak) hartuko ditu, baina lanak ez dira transferituko.
    Ilara guztiak ezin dira transferitu, ondorengo arrazoiak direla eta:

en: You can enter miscellaneous ports. 
    Valid examples are: 139/tcp 139/udp.
    Have a look at /etc/services for information.
eu: Beste portu batzu sartu ditzakezu.
    Adibide onargarriak dira: 139/tcp 139/udp.
    Begiratu /etc/services informazioa jasotzeko.

en: You can export using NFS or Samba. Please select which you'd like to use.
eu: NFS edo Samba erabiliz esporta dezakezu. Zein nahi duzu

en: You can now partition %s.
    When you are done, don't forget to save using `w'
eu: Orain egin dezakezu %s partizioa.
    Egin ondoren, ez ahaztu `w' erabiliz gordetzea

en: You can specify directly the URI to access the printer. The URI must fulfill either the CUPS or the Foomatic specifications. Note that not all URI types are supported by all the spoolers.
eu: Inprimagailua atzitzeko URIa zuzenean zehatz dezakezu. URIak CUPS edo Foomatic zehaztapenak bete behar ditu. Kontuan izan spooler guztiek ez dituztela URI mota guztiak onartzen.

en: You can't create a new partition
    (since you reached the maximal number of primary partitions).
    First remove a primary partition and create an extended partition.
eu: Ezin duzu partizio berria sortu
    (izan daitezkeen partizio primario kopuru handiena duzulako).
    Lehenik ezabatu partizio primario bat eta sortu partizio hedatu bat.

en: You can't install the bootloader on a %s partition
eu: Abioko kargatzailea ezin da %s partizio batean instalatu

en: You can't select this package as there is not enough space left to install it
eu: Ezin duzu pakete hori hautatu: ez dago instalatzeko lekurik

en: You can't select/unselect this package
eu: Ezin duzu pakete hau hautatu/desautatu

en: You can't unselect this package. It is already installed
eu: Ezin duzu pakete hau desautatu. Dagoeneko instalatuta dago

en: You can't unselect this package. It must be upgraded
eu: Ezin duzu pakete hau desautatu. Bertsio-berritu egin behar da

en: You can't use JFS for partitions smaller than 16MB
eu: Ezin da JFS erabili 16MB baino gutxiagoko partizioetarako

en: You can't use ReiserFS for partitions smaller than 32MB
eu: Ezin da ReiserFS erabili 32MB baino gutxiagoko partizioetarako

en: You can't use a LVM Logical Volume for mount point %s
eu: Ezin da LVM bolumen logikoa erabili %s muntatze-punturako

en: You can't use an encrypted file system for mount point %s
eu: Ezin da fitxategi-sistema enkriptatua erabili %s muntatze-punturako

en: You decided to install the bootloader on a partition.
    This implies you already have a bootloader on the hard drive you boot (eg: System Commander).
    
    On which drive are you booting?
eu: Partizio batean abioko kargatzailea instalatzea erabaki duzu.
    Horrek esan nahi du baduzula abioko kargatzaile bat abioko unitatean (adib.: System Commander).
    
    Zein da zure abioko unitatea?

en: You don't have a swap partition.
    
    Continue anyway?
eu: Ez duzu swap partiziorik
    
    Jarraitu hala ere?

en: You don't have an Internet connection.
    Create one first by clicking on 'Configure'
eu: Ez duzu Interneteko konexiorik.
    Sortu bat lehendabizi, 'Konfiguratu'n klik eginda

en: You don't have any configured interface.
    Configure them first by clicking on 'Configure'
eu: Ez duzu interfaze konfiguraturik.
    Konfigura itzazu lehendabizi, 'Konfiguratu'n klik eginda

en: You don't have any winmodem
eu: Ez daukazu winmodem-ik

en: You have a hole in your partition table but I can't use it.
    The only solution is to move your primary partitions to have the hole next to the extended partitions.
eu: Hutsune bat duzu partizio-taulan baina ezin dut erabili.
    Irtenbide bakarra lehen mailako partizioak mugitzea da, hutsunea partizio hedatuen ondoren gera dadin

en: You have configured multiple ways to connect to the Internet.
    Choose the one you want to use.
eu: Internetera konektatzeko modu bat baino gehiago konfiguratu duzu.
    Aukeratu erabili nahi duzuna.

en: You have more than one hard drive, which one do you install linux on?
eu: Disko gogor bat baino gehiago duzu, zeinetan instalatuko duzu linux?

en: You have not configured X. Are you sure you really want this?
eu: Ez duzu X konfiguratu. Ziur zaude hau egin nahi duzula?

en: You have one big MicroSoft Windows partition.
    I suggest you first resize that partition
    (click on it, then click on "Resize")
eu: Microsoft Windows partizio handi bat duzu.
    Lehendabizi partizio horri neurria aldatzea
    gomendatzen dizut (klikatu bertan, gero klikatu "Neurria aldatu"-n)

en: You have selected the following server(s): %s
    
    
    These servers are activated by default. They don't have any known security
    issues, but some new ones could be found. In that case, you must make sure
    to upgrade as soon as possible.
    
    
    Do you really want to install these servers?
eu: Zerbitzari hau(ek) hautatu d(it)uzu: %s
    
    
    Zerbitzari horiek lehenespenez aktibatzen dira. Ez dute segurtasun-arazo
    ezagunik, baina berriren bat ager liteke. Kasu horretan, ahal bezain laster
    eguneratu behar duzu.
    
    
    Zerbitzari horiek benetan instalatu nahi dituzu?

en: You have transferred your former default printer ("%s"), Should it be also the default printer under the new printing system %s?
eu: Zure lehengo inprimagailu lehenetsia ("%s") transferitu duzu, Inprimagailu lehenetsia izan behar du %s inprimatze-sistema berrian ere?

en: You haven't selected any group of packages.
    Please choose the minimal installation you want:
eu: Ez duzu talde edo paketerik hautatuta
    Nahi duzun gutxieneko instalazioa hautatu behar duzu

en: You may need to change your Open Firmware boot-device to
     enable the bootloader.  If you don't see the bootloader prompt at
     reboot, hold down Command-Option-O-F at reboot and enter:
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Then type: shut-down
    At your next boot you should see the bootloader prompt.
eu: Baliteke Open Firmware abioko gailua aldatu behar izatea
     abioko kargatzailea gaitzeko.  Berrabiaraztean abioko kargatzailearen gonbita ez
     baduzu ikusten, eduki sakatuta Command-Option-O-F abiaraztean eta sartu:
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Gero, idatzi: shut-down
    Hurrengo abiaraztean abioko kargatzailearen gonbita ikusi behar duzu.

en: You may not be able to install lilo (since lilo doesn't handle a LV on multiple PVs)
eu: Baliteke lilo ezin instalatu izatea (lilo-k ezin du LV bat PV anitzetan erabili)

en: You may now provide options to module %s.
    Note that any address should be entered with the prefix 0x like '0x123'
eu: Orain %s moduluaren aukerak ezarri ditzakezu
    Ohartu sartzen den edozein helbide 0x aurrizkiarekin jarri behar dela, adib. '0x123'

en: You may now provide options to module %s.
    Options are in format ``name=value name2=value2 ...''.
    For instance, ``io=0x300 irq=7''
eu: Orain %s moduluari bere aukerak eman diezazkiokezu.
    Aukerak ``izena=balioa izena2=balioa2 ...'' formatuan daude.
    Adibidez, ``io=0x300 irq=7''

en: You must also format %s
eu: %s ere formateatu behar duzu

en: You must be root to read configuration file.
eu: Root izan behar duzu ezarpen fitxategia irakurtzeko.

en: You must choose an image file first!
eu: Irudi fitxategi bat hautatu behar duzu lehenik!

en: You must choose/enter a printer/device!
eu: Inprimagailua/gailua aukeratu/adierazi behar duzu!

en: You must enter a device or file name!
eu: Gailua edo fitxategi-izena adierazi behar duzu!

en: You must enter a host name or an IP address.
eu: Ostalari-izena edo IP-a sartu behar duzu.

en: You must have a FAT partition mounted in /boot/efi
eu: FAT partizio bat eduki behar duzu /boot/efi-n muntatuta

en: You must have a root partition.
    For this, create a partition (or click on an existing one).
    Then choose action ``Mount point'' and set it to `/'
eu: Erroko partizioa eduki behar duzu.
    Horretarako, sortu partizio bat (edo egin klik lehendik dagoen batean).
    Gero aukeratu ``Muntatze-puntua'' ekintza eta ezarri `/'

en: You must specify a kernel image
eu: Nukleo-imajina bat zehaztu behar duzu

en: You must specify a root partition
eu: Erroko partizio bat zehaztu behar duzu

en: You need a true filesystem (ext2/ext3, reiserfs, xfs, or jfs) for this mount point
eu: Egiazko fitxategi-sistema (ext2/ext3, reiserfs, xfs, or jfs) behar duzu muntatze-puntu honentzako

en: You need the Alcatel microcode.
    Download it at:
    %s
    and copy the mgmt.o in /usr/share/speedtouch
eu: Alcatel mikrokodea behar duzu.
    Jeitsi ezazu hemendik:
    %s
    eta kopiatu ezazu mgmt.o /usr/share/speedtouch direktorioan

en: You need the Alcatel microcode.
    You can provide it now via a floppy or your windows partition,
    or skip and do it later.
eu: Alcatel microcodea behar duzu.
    Diskete baten bitartez edo zure windows partizioaren bitartez
    hornitu dezakezu orain, edo ahaztu eta beranduago egin.

en: You need to log out and back in again for changes to take effect
eu: Saioa itxi behar duzu eta atzera sartu aldaketak gauzatu daitezen

en: You need to reboot for the partition table modifications to take place
eu: Berrabiarazi egin behar duzu partizio-taulako aldaketek eragina izateko

en: You now have the opportunity to download updated packages. These packages
    have been updated after the distribution was released. They may
    contain security or bug fixes.
    
    To download these packages, you will need to have a working Internet 
    connection.
    
    Do you want to install the updates ?
eu: Eguneratutako paketeak jaisteko aukera daukazu orain. Pakete hauek banaketa
    argitaratu ondoren kaleratu dira. Segurtasun edo akats konponketak izan
    ditzakete.
    
    Pakete hauek jaisteko, dabilen Internet lotura beharko
    duzu
    
    Eguneraketak instalatu nahi dituzu?

en: You will now set up your Internet/network connection. If you wish to
    connect your computer to the Internet or to a local network, click "%s".
    Mandrake Linux will attempt to autodetect network devices and modems. If
    this detection fails, uncheck the "%s" box. You may also choose not to
    configure the network, or to do it later, in which case clicking the "%s"
    button will take you to the next step.
    
    When configuring your network, the available connections options are:
    traditional modem, ISDN modem, ADSL connection, cable modem, and finally a
    simple LAN connection (Ethernet).
    
    We will not detail each configuration option - just make sure that you have
    all the parameters, such as IP address, default gateway, DNS servers, etc.
    from your Internet Service Provider or system administrator.
    
    You can consult the ``Starter Guide'' chapter about Internet connections
    for details about the configuration, or simply wait until your system is
    installed and use the program described there to configure your connection.
eu: Orain Internet/sare konexioa konfiguratuko duzu. Zure konputagailua Internetera
    edo bertako sare batera konektatu nahi baduzu, klikatu "%s". Mandrake Linux,
    sareko moldagailuak eta modemak automatikoki detektatzen saiatuko da. Detekzio
    honek hutseginten badu, "%s" laukiari marka kendu. Sarea ez ezartzea edo
    beranduago egitea aukeratu dezakezu, orduan "%s" botoia sakatzeak hurrengo
    urratsera eramango zaitu.
    
    Zure sarea ezartzerakoan, erabili daitezkeen konexio aukerak hauek dira:
    ohiko modema, RDSI modema, ADSL lotura, kable modema, eta azkenik LAN koneksio
    sinplea (Ethernet).
    
    Ez dugu konfigurazio aukera bakoitza zehaztuko - zure (ISP) Internet Zerbitzu
    Hornitzailea edo sistema administradorearen parametro guztiak dituzula ziurtatu
    besterik ez, IP helbidea, atari lehenetsia, DNS zerbitzariak, etab.
    
    ``Starter Guide''-n (Erabiltzailearen gida) Interneteko konexioei buruzko
    kapitulua kontsulta dezakezu konfigurazioaren xehetasunak ezagutzeko, edo
    bestela, itxaron sistema instalatu arte, eta erabili bertan azaltzen zaizun
    programa zure konexioa konfiguratzeko.

en: You will receive an alert if one of the selected services is no longer running
eu: Alerta jasoko duzu hautatutako zerbitzuetakoren bat gelditzen bada

en: You will receive an alert if the load is higher than this value
eu: Karga balio hau baino handiagoa bada, abisua jasoko duzu

en: You'll need to reboot before the modification can take place
eu: Berrabiarazi egin beharko duzu aldaketek eragina izan dezaten

en: You've not selected any font
eu: Ez duzu hizki-motarik hautatu

en: You've selected a software RAID partition as root (/).
    No bootloader is able to handle this without a /boot partition.
    Please be sure to add a /boot partition
eu: Software RAID partizio bat hautatu duzu erro gisa (/).
    Ez dago abioko kargatzailerik hori /boot partiziorik gabe erabil dezakeenik.
    Ziurtatu /boot eransteaz

en: Your %s has been configured.
    You may now scan documents using "XSane" from Multimedia/Graphics in the applications menu.
eu: Zure %s konfiguratu da.
    Orain dokumentuak eskaneatu ditzakezu "XSane" erabiliz, aplikazio menuan Multimedia/Grafikoak taldean

en: Your Windows partition is too fragmented. Please reboot your computer under Windows, run the ``defrag'' utility, then restart the Mandrake Linux installation.
eu: Zure Windows partizioa fragmentatuegia dago, exekutatu ``defrag'' lehendabizi

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
eu: Zure txartelak 3D hardware-azelerazioaren euskarria izan dezake, baina XFree %s(r)ekin soilik,
    KONTUAN IZAN EUSKARRI ESPERIMENTALA DELA ETA ORDENAGAILUA BLOKEA DEZAKEELA.Zure txartelak XFree %s euskarria du, eta horrek euskarri hobea izan dezake 2Dan.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
eu: Zure txartelak 3D hardware-azelerazioaren euskarria eduki dezake, baina XFree %s(r)ekin soilik.
    Zure txartelak XFree %s euskarria du, eta horrek euskarri hobea izan dezake 2Dan.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
eu: Zure txartelak 3D hardware-azelerazioaren euskarria izan dezake XFree %s(r)ekin,
    KONTUAN IZAN EUSKARRI ESPERIMENTALA DELA ETA ORDENAGAILUA BLOKEA DEZAKEELA.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s.
eu: Zure txartelak 3D hardware-azelerazioaren euskarria izan dezake XFree %s(r)ekin.

en: Your choice? (0/1, default `%s')
eu: Zure aukera? (0/1, lehenetsia `%s' da)

en: Your choice? (default %s)
eu: Zure aukera? (%s lehenetsia)

en: Your choice? (default `%s'%s)
eu: Zure aukera? (lehenetsia: `%s'%s)

en: Your graphic card seems to have a TV-OUT connector.
    It can be configured to work using frame-buffer.
    
    For this you have to plug your graphic card to your TV before booting your computer.
    Then choose the "TVout" entry in the bootloader
    
    Do you have this feature?
eu: Dirudienez zure txartela grafikoak TV-OUT konektorea dauka.
    Frame-bufferra erabiliz lanegin dezan konfiguratu daiteke.
    
    Honetarako txartela grafikoa TBri lotu behar diozu konputagailua abiatu aurretik.
    Ondoren hautatu "TVout" sarrera abiapen-zamatzailean
    
    Ezaugarri hau badaukazu?

en: Your modem isn't supported by the system.
    Take a look at http://www.linmodems.org
eu: Sistemak ez dauka zure modemarentzat euskarririk.
    Begirada bota dezakezu honetan http://www.linmodems.org

en: Your multi-function device was configured automatically to be able to scan. Now you can scan with "scanimage" ("scanimage -d hp:%s" to specify the scanner when you have more than one) from the command line or with the graphical interfaces "xscanimage" or "xsane". If you are using the GIMP, you can also scan by choosing the appropriate point in the "File"/"Acquire" menu. Call also "man scanimage" on the command line to get more information.
    
    Do not use "scannerdrake" for this device!
eu: Zure funtzio-anitzeko gailua automatikoki konfiguratu zen eskaneatu ahal izateko. Orain "scanimage"rekin eskanea dezakezu ("scanimage -d hp:%s" eskanerra zehazteko, bat baino gehiago badituzu) komando-lerrotik edo "xscanimage" edo "xsane" interfaze grafikoekin. GIMP erabiltzen baduzu, "File"/"Acquire" menuko puntu egokiaren bidez ere eskanea dezakezu. Informazio gehiago nahi baduzu, deitu "man scanimage" komando-lerroan.
    
    Ez erabili "scannerdrake" gailu honekin!

en: Your personal phone number
eu: Zure telefono-zenbakia

en: Your printer model
eu: Zure inprimagailu-modeloa

en: Your printer was configured automatically to give you access to the photo card drives from your PC. Now you can access your photo cards using the graphical program "MtoolsFM" (Menu: "Applications" -> "File tools" -> "MTools File Manager") or the command line utilities "mtools" (enter "man mtools" on the command line for more info). You find the card's file system under the drive letter "p:", or subsequent drive letters when you have more than one HP printer with photo card drives. In "MtoolsFM" you can switch between drive letters with the field at the upper-right corners of the file lists.
eu: Zure inprimagailua automatikoki konfiguratu zen zure PC-tik argazki txartel unitateetara sarrera emateko. Orain "MtoolsFM" programa grafikoa erabiliz (Menua: "Aplikazioak" -> "Fitxategi tresnak" -> "MTools Fitxategi Kudeatzailea") edo "mtools" komando lerroko utilitatea erabiliz (sartu "man mtools" komando lerroan informazio gehiago jasotzeko) zure argazki txartelak atzitu ditzakezu. Txartelaren fitxategi-sistema "p:" unitate hizkipean aurkituko duzu, edo ondorengo hizkietan argazki txartela duten HP inprimagailu bat baino gehiago baduzu. "MtoolsFM" tresnan unitate hizki artean mugitu zaitezke fitxategi-zerrenden goi-eskuin ertzetan dagoen eremua erabiliz.

en: Your scanner(s) will not be available on the network.
eu: Zure eskanerra(k) ez d(ir)a sarean eskuragarri egongo.

en: Your system does not have enough space left for installation or upgrade (%d > %d)
eu: Zure sistemak ez du nahikoa leku instalatzeko edo bertsio-berritzeko (%d > %d)

en: Your system is low on resources. You may have some problem installing
    Mandrake Linux. If that occurs, you can try a text install instead. For this,
    press `F1' when booting on CDROM, then enter `text'.
eu: Sistemak baliabide gutxi ditu. Arazoak izan ditzakezu Mandrake 
    Linux instalatzeko. Horrela bada, testu-instalazioa egiten saia zaitezke. Horretarako,
    sakatu `F1' CDROMetik abiaraztean, gero sartu `text'.

en: Your system supports multiple head configuration.
    What do you want to do?
eu: Zure sistemak buru anitzeko konfigurazioa onartzen du.
    Zer egin nahi duzu?

en: Yugoslavian (latin)
eu: Jugoslaviarra (latindarra)

en: Zeroconf Host name
eu: Zeroconf Ostalari-izena

en: Zeroconf host name must not contain a .
eu: Zeroconf ostalari izenak ez du zera eduki behar

en: Zimbabwe
eu: Zimbawe

en: [--config-info] [--daemon] [--debug] [--default] [--show-conf]
    Backup and Restore application
    
    --default             : save default directories.
    --debug               : show all debug messages.
    --show-conf           : list of files or directories to backup.
    --config-info         : explain configuration file options (for non-X users).
    --daemon              : use daemon configuration. 
    --help                : show this message.
    --version             : show version number.
eu: [--config-info] [--daemon] [--debug] [--default] [--show-conf]
    Babestu eta Lehengoratze aplikazioa
    
    --default             : gorde direktorio lehenetsiak.
    --debug               : erakutsi 'debug' mezu guztiak.
    --show-conf           : babesteko fitxategi edo direktorioen zerrenda.
    --config-info         : azaldu konfigurazio fitxategi aukerak (X erabiltzen ez dutenentzat).
    --daemon              : erabili deabru konfigurazioa. 
    --help                : erakutsi mezu hau.
    --version             : erakutsi bertsio zenbakia.

en: [OPTIONS]
    Network & Internet connection and monitoring application
    
    --defaultintf interface : show this interface by default
    --connect : connect to internet if not already connected
    --disconnect : disconnect to internet if already connected
    --force : used with (dis)connect : force (dis)connection.
    --status : returns 1 if connected 0 otherwise, then exit.
    --quiet : don't be interactive. To be used with (dis)connect.
eu: [AUKERAK]
    Sare & Internet koneksio eta monitorizazio aplikazioa
    
    --defaultintf interface : erakutsi interfaze hau era lehenetsian
    --connect : konektatu internetera oraindik konektatu gabe badago
    --disconnect : internetetik deskonektatu dagoeneko konektatuta badago
    --force : (dis)connect-ekin erabiltzeko: behartu (dis)connection.
    --status : itzuli 1 konektatuta badago bestela 0, ondoren irten.
    --quiet : ez izan interaktiboa. (dis)connect aukerarekin erabiltzeko.

en: [OPTIONS] [PROGRAM_NAME]
    
    OPTIONS:
      --help            - print this help message.
      --report          - program should be one of mandrake tools
      --incident        - program should be one of mandrake tools
eu: [AUKERAK] [PROGRAMA_IZENA]
    
    AUKERAK:
      --help            - inprimatu laguntza mezu hau.
      --report          - programa mandrake tresnetako bat izan beharko litzateke
      --incident        - programa mandrake tresnetako bat izan beharko litzateke

en: [OPTIONS]...
    Mandrake Terminal Server Configurator
    --enable         : enable MTS
    --disable        : disable MTS
    --start          : start MTS
    --stop           : stop MTS
    --adduser        : add an existing system user to MTS (requires username)
    --deluser        : delete an existing system user from MTS (requires username)
    --addclient      : add a client machine to MTS (requires MAC address, IP, nbi image name)
    --delclient      : delete a client machine from MTS (requires MAC address, IP, nbi image name)
eu: [AUKERAK]...
    Mandrake Terminal Zerbitzariaren (MTS) Konfiguratzailea
    --enable         : gaitu MTS
    --disable        : ezgaitu MTS
    --start          : hasi MTS
    --stop           : gelditu MTS
    --adduser        : erantsi existitzen den sistema erabiltzaile bat MTS-ra (erabiltzaile-izena behar da)
    --deluser        : ezabatu existitzen den sistema erabiltzaile bat MTS-tik (erabiltzaile-izena behar da)
    --addclient      : erantsi bezero makina MTS-ra (MAC helbidea, IP, nbi irudi izena, behar dira)
    --delclient      : ezabatu bezero makina MTS-tik (MAC helbidea, IP, nbi irudi izena, behar dira)

en: [OPTION]...
      --no-confirmation      don't ask first confirmation question in MandrakeUpdate mode
      --no-verify-rpm        don't verify packages signatures
      --changelog-first      display changelog before filelist in the description window
      --merge-all-rpmnew     propose to merge all .rpmnew/.rpmsave files found
eu: [AUKERA]...
      --no-confirmation      ez egin lehenengo baieztapen galdera MandrakeUpdate moduan
      --no-verify-rpm        ez egiaztatu paketeen sinadura
      --changelog-first      erakutsi aldaketa-erregistroa fitxategi-zerrendarenaurretik deskribapen leihoan
      --merge-all-rpmnew     proposatu aurkitutako .rpmnew/.rpmsave fitxategiak elkartzea

en: [keyboard]
eu: [Teklatua]

en: _: load here is a noun, the load of the system
    Load
eu: Zama

en: a number
eu: zenbaki bat

en: access to X programs
eu: X programen atzipena

en: access to administrative files
eu: administrazio-fitxategien atzipena

en: access to compilation tools
eu: Konpilaketa tresnen atzipena

en: access to network tools
eu: sareko tresnen atzipena

en: access to rpm tools
eu: rpm tresnen atzipena

en: activated
eu: aktibatuta

en: alert configuration
eu: abisu-konfigurazioa

en: allow "su"
eu: onartu "su"

en: and %d unknown printers
eu: eta %d inprimagailu ezezagun

en: and one unknown printer
eu: eta inprimagailu ezezagun bat

en: apmd is used for monitoring battery status and logging it via syslog.
    It can also be used for shutting down the machine when the battery is low.
eu: apmd bateriaren egoera kontrolatzeko eta syslog-en jasotzeko erabiltzen
    da. Bateria gutxi dagoenean makina itzaltzeko ere erabil daiteke.

en: authentication
eu: Autentifikazioa

en: average
eu: batez besteko

en: browse
eu: arakatu

en: burner
eu: grabatzailea

en: busmouse
eu: bus-sagua

en: but not matching
eu: bat ez badatoz

en: cable connection detected
eu: kable bidezko konexioa detektatu da

en: choose device
eu: Aukeratu gailua

en: choose image
eu: aukeratu irudia

en: choose image file
eu: aukeratu irudi fitxategia

en: chunk size
eu: zatiaren tamaina

en: class of hardware device
eu: hardware gailu klasea

en: click here if you are sure.
eu: egin klik hemen, ziur bazaude.

en: comma separated numbers
eu: komaz banaturiko zenbakiak

en: comma separated strings
eu: komaz banaturiko karaktere-hilarak

en: commands before booting, or 'c' for a command-line.
eu: komandoak editatzeko, edo 'c' komando-lerroa nahi baduzu.

en: compact
eu: trinkotu

en: connecting to %s ...
eu: %s-ra konektatzen ...

en: consolehelper missing
eu: consolehelper falta da

en: could not find any font in your mounted partitions
eu: ezin izan da letra-tiporik aurkitu muntatutako partizioetan

en: could not find any font.
eu: ezin izan da letra-tiporik aurkitu.

en: cron is a standard UNIX program that runs user-specified programs
    at periodic scheduled times. vixie cron adds a number of features to the basic
    UNIX cron, including better security and more powerful configuration options.
eu: cron UNIX programa estandar bat da, erabiltzaileak zehaztutako programak
    programatutako orduan exekutatzen dituena. vixie cron-ek hainbat eginbide 
    gehitzen dizkio oinarrizko UNIX cron-i, hala nola segurtasun hobea eta konfigurazio-aukera ahaltsuagoak.

en: custom
eu: pertsonalizatua

en: daily
eu: egunero

en: default
eu: lehenetsia

en: detected
eu: detektatua

en: detected %s
eu: %s detektatua

en: detected on port %s
eu: %s atakan detektatua

en: device
eu: gailua

en: dhcpd Config...
eu: dhcpd Ezarpena...

en: dhcpd Server Configuration
eu: dhcpd Zerbitzari Konfigurazioa

en: disable
eu: desgaitu

en: disabled
eu: ezgaituta

en: dismiss
eu: itxi

en: done
eu: eginda

en: drakTermServ Overview
eu: drakTermServ Gainbegirada

en: drakfirewall configurator
    
    Make sure you have configured your Network/Internet access with
    drakconnect before going any further.
eu: drakfirewall konfiguratzailea
    
    Zure Sare/Internet sarbidea drakconnect erabiliz konfiguratu duzula
    ziurtatu aurrera egin aurretik.

en: drakfirewall configurator
    
    This configures a personal firewall for this Mandrake Linux machine.
    For a powerful and dedicated firewall solution, please look to the
    specialized MandrakeSecurity Firewall distribution.
eu: drakfirewall konfiguratzailea
    
    Honek Mandrake Linux makina honentzako suhesi pertsonala konfiguratzen du.
    Suhesi izatera zuzendutako soluzio ahaltsua nahi baduzu, mesedez begiratu
    MandrakeSecurity Firewall banaketa espezializatua.

en: early pentiums were buggy and freezed when decoding the F00F bytecode
eu: hasierako pentium-ak akastunak ziren eta blokeatu eginten ziren F00F byte kodea dekodetzerakoan

en: enable
eu: gaitu

en: enable radio support
eu: irrati euskarria gaitu

en: error unmounting %s: %s
eu: errorea %s desmuntatzean: %s

en: ethernet card(s) detected
eu: ethernet txartela(k) detektatuta

en: family of the cpu (eg: 6 for i686 class)
eu: cpu familia (adib: 6 i686 klasearentzat)

en: file list sent by FTP: %s
eu: FTP bitartez bidalitako fitxategi-zerrenda: %s

en: final resolution
eu: azken erresoluzioa

en: first step creation
eu: Lehenengo urratsaren sorrera

en: force
eu: behartu

en: format of floppies supported by the drive
eu: diskete unitateak onartzen dituen formatuak

en: generate auto-install floppy
eu: Sortu auto-instalazioko disketea

en: generation of the cpu (eg: 8 for PentiumIII, ...)
eu: cpu-aren belaunaldia (adib: 8 PentiumIII-arentzako, ...)

en: hard disk model
eu: disko zurrun eredua

en: here if no.
eu: egin klik hemen, ziur ez bazaude.

en: high
eu: handia

en: hourly
eu: orduro

en: if needed
eu: beharrezkoa bada

en: if set to yes, check additions/removals of sgid files.
eu: baietz ezarrita, egiaztatu sgid fitxategien gehikuntzak/ezabaketak.

en: if set to yes, check additions/removals of suid root files.
eu: baietz ezarrita, egiaztatu suid root fitxategien eransketak/ezabaketak.

en: if set to yes, check empty password in /etc/shadow.
eu: baietz ezarrita, egiaztatu pashaitz hutsak /etc/shadow fitxategian.

en: if set to yes, check files/directories writable by everybody.
eu: baietz ezarrita, egiaztatu edozeinentzako idazgarriak diren fitxategiak/direktorioak.

en: if set to yes, check for :
    
    - empty passwords,
    
    - no password in /etc/shadow
    
    - for users with the 0 id other than root.
eu: baietz ezarrita, aztertu:
    
    - pasahitz hutsak,
    
    - /etc/shadow-n pasahitza ez
    
    - root ez beste erabiltzaileak 0 id dutenak.

en: if set to yes, check if the network devices are in promiscuous mode.
eu: baietz ezarrita, egiaztatu sareko gailuak modu promiskuoan dauden.

en: if set to yes, check open ports.
eu: baietz ezarrita, egiaztatu irekitako portuak.

en: if set to yes, check permissions of files in the users' home.
eu: baietz ezarrita, egiaztatu erabiltzailearen atariko fitxategien baimenak.

en: if set to yes, report check result by mail.
eu: Baietz ezarrita, posta bitartez ematen du azterketaren txostena.

en: if set to yes, report check result to syslog.
eu: baiezkoa ezarrita, eman egiaztapen emaitza txostena syslog-en.

en: if set to yes, report unowned files.
eu: baietz ezarrita, txostendu jaberik gabeko fitxategiak.

en: if set to yes, reports check result to tty.
eu: baietz ezarrita, egiaztapen emaitza txostena tty-ra ematen du.

en: if set to yes, run chkrootkit checks.
eu: baietz ezarrita, exekutatu chkrootkit egiaztapenak.

en: if set to yes, run some checks against the rpm database.
eu: baietz ezarrita, exekutatu egiaztapen batzuk rpm datubasearekin.

en: if set to yes, run the daily security checks.
eu: baietz ezarrita, egikaritu eguneroko segurtasun egiaztapenak.

en: if set to yes, verify checksum of the suid/sgid files.
eu: baietz ezarrita, egiaztatu suid/sguid fitxategien checksum.

en: if set, send the mail report to this email address else send it to root.
eu: ezarrita badago, bidali posta txostena postaE helbide honetara, bestela bidali root-i.

en: ignore
eu: enoratu

en: important
eu: garrantzitsua

en: information level that can be obtained through the cpuid instruction
eu: cpuid aginduaren bitartez lortu daitekeen informazio maila

en: kdesu missing
eu: kdesu falta da

en: level
eu: maila

en: local config: %s
eu: bertako konfig: %s

en: local config: false
eu: bertako konfig: gezurra

en: local config: true
eu: bertako konfig: egia

en: lpd is the print daemon required for lpr to work properly. It is
    basically a server that arbitrates print jobs to printer(s).
eu: lpd inprimaketako daemon-a da. Beharrezkoa da lpr-k ondo funtziona
    dezan. Inprimatze-lanak inprimagailu(eta)ra esleitzen dituen zerbitzaria da.

en: maybe
eu: beharbada

en: mkinitrd optional arguments
eu: aukerako mkinitrd argumentuak

en: mkraid failed
eu: mkraid-ek huts egin du

en: mkraid failed (maybe raidtools are missing?)
eu: mkraid-ek huts egin du (beharbada raid-tresnak faltako dira?)

en: modem
eu: modema

en: monthly
eu: hilero

en: mount failed:
eu: muntatzeak huts egin du:

en: mounting partition %s in directory %s failed
eu: %s partizioa %s direktorioan muntatzeak huts egin du

en: must have
eu: ezinbestekoa

en: named (BIND) is a Domain Name Server (DNS) that is used to resolve host names to IP addresses.
eu: named (BIND) domeinu-izenen zerbitzari bat (DNS) da, ostalari-izenak ebatzi eta IP helbide bihurtzeko erabiltzen dena.

en: network printer port
eu: sareko inprimagailuaren portua

en: new
eu: berria

en: new dynamic device name generated by core kernel devfs
eu: kenelaren devfs-k sortutako gailu dinamiko berriaren izena

en: nice
eu: baliagarria

en: no
eu: ez

en: no fonts found
eu: ez da letra-tiporik aurkitu

en: none
eu: bat ere ez

en: not configured
eu: konfiguratu gabe

en: not enough room in /boot
eu: ez dago nahiko leku /boot-en

en: number of capture buffers for mmap'ed capture
eu: mmap erabiliz eskuratzerako eskuratze buffer kopurua

en: official vendor name of the cpu
eu: cpu-ari saltzaileak emandako izen ofiziala

en: old static device name used in dev package
eu: dev paketean erabiltzen den gailu estatikoaren zaharraren izena

en: omit raid modules
eu: jaramonik ez raid moduluei

en: omit scsi modules
eu: jaramonik ez scsi moduluei

en: on channel %d id %d
eu: %d kanalean id %d

en: package 'ImageMagick' is required to be able to complete configuration.
    Click "Ok" to install 'ImageMagick' or "Cancel" to quit
eu: ondo lanegin dezan ImageMagick paketea behar da.
    Klikatu "Ados" 'ImageMagick' instalatzeko edo "Etsi" irtetzeko

en: paranoid
eu: paranoidea

en: parse all fonts
eu: analizatu letra-tipo guztiak

en: partition %s
eu: %s partizioan

en: partition %s is now known as %s
eu: %s partizioa %s da orain

en: please choose the date to restore
eu: aukeratu leheneratzeko data

en: please wait during ttmkfdir...
eu: itxaron... ttmkfdir egin bitartean...

en: please wait, parsing file: %s
eu: itxaron, fitxategia analizatzen: %s

en: primary
eu: lehenengo mailakoa

en: received
eu: jasota

en: received:
eu: jasota:

en: reconfigure
eu: birkonfiguratu

en: replay
eu: Errepikatu

en: restrict
eu: murriztu

en: running
eu: martxan

en: saving Bootsplash theme...
eu: Abiapen-irudi gaia gordetzen...

en: search
eu: bilatu

en: secondary
eu: bigarren mailakoa

en: select path to restore (instead of /)
eu: hautatu leheneratzeko bidea (/ ordez)

en: sent:
eu: bidalita:

en: serial
eu: seriekoa

en: server
eu: zerbitzaria

en: service setting
eu: zerbitzuaren ezarpena

en: simple
eu: sinplea

en: size of the (second level) cpu cache
eu: (bigarren mailako) cpu katxearen neurria

en: special capacities of the driver (burning ability and or DVD support)
eu: Gidariaren gaitasun bereziak (erretzeko trebetasuna eta DVD esukarria)

en: stepping of the cpu (sub model (generation) number)
eu: cpu-aren hurratsa (azpi-eredu (belaunaldi) zenbakia)

en: stopped
eu: geldituta

en: sub generation of the cpu
eu: cpu-aren azpi-belaunaldia

en: tape
eu: Zinta

en: text box height
eu: testu-lauki garaiera

en: text width
eu: testu zabalera

en: the CPU frequency in MHz (Megahertz which in first approximation may be coarsely assimilated to number of instructions the cpu is able to execute per second)
eu: CPUaren maiztasuna MHz-tan (Megahertz-ak lehenengo hurbilketa batean, eta sinplifikazio bat eginez, segundoko cpu-ak exekutatu dezaken agindu kopurua da)

en: the GNU/Linux kernel needs to run a calculation loop at boot time to initialize a timer counter.  Its result is stored as bogomips as a way to "benchmark" the cpu.
eu: GNU/Linux nukleoak abiapenean kalkuku begizta bat egin beharra dauka denbora zenbagailu bat hasieratzeko. Honen emaitza bogomips bezala gordetzen da cpu-aren "benchmark" moduan.

en: the WP flag in the CR0 register of the cpu enforce write proctection at the memory page level, thus enabling the processor to prevent unchecked kernel accesses to user memory (aka this is a bug guard)
eu: CPUaren CR0 erregistroko WP ikurrak idazketa babesa behartzen du memoria orri mailan, prozesagailuari kernelaren egiaztatu gabeko erabiltzaleen memoriara sarrerak eragozteko aukera emanez (hau da, akats babesa)

en: the color of the progress bar
eu: aurrerapen-barraren kolorea

en: the height of the progress bar
eu: aurrerapen-barraren garaiera

en: the list of alternative drivers for this sound card
eu: Soinu txartel honentzako gidari alternatiboen zerrenda

en: the module of the GNU/Linux kernel that handles the device
eu: gailu hori gobernatzen duen GNU/Linux kernelaren modulua

en: the name of the CPU
eu: CPU-aren izena

en: the number of buttons the mouse has
eu: saguak duen botoi kopurua

en: the number of the processor
eu: prozesatzailearen zenbakia

en: the progress bar x coordinate
    of its upper left corner
eu: aurrerapen-barraren goi eta
    ezker ertzaren x koordenatua

en: the progress bar y coordinate
    of its upper left corner
eu: aurrerapen-barraren goi eta
    ezker ertzaren y koordenatua

en: the type of bus on which the mouse is connected
eu: sagua konektatuta dagoen bus mota

en: the vendor name of the device
eu: gailu saltzailearen izena

en: the vendor name of the processor
eu: prozesagailu saltzailearen izena

en: the width of the progress bar
eu: aurrerapen-barraren zabalera

en: this field describes the device
eu: eremu honek gailua deskribatzen du

en: this is the physical bus on which the device is plugged (eg: PCI, USB, ...)
eu: hau da gailua lotzen den bus fisikoa (adib: PCI, USB, ...)

en: transmitted
eu: igorrita

en: type1inst building
eu: type1inst eraikitzen

en: type: %s
eu: mota: %s

en: type: fat
eu: mota: fat

en: type: thin
eu: mota: mehea

en: unknown
eu: ezezaguna

en: use dhcp
eu: erabili dhcp

en: use pppoe
eu: erabili pppoe

en: use pptp
eu: erabili pptp

en: very nice
eu: oso baliagarria

en: weekly
eu: astero

en: when checked, owner and group won't be changed
eu: Markatuta dagoenean, jabea eta taldea ez dira aldatuko

en: whether this cpu has the Cyrix 6x86 Coma bug
eu: cpu honek Curix 6x86 koma akatsa duen

en: with /usr
eu: /usr-rekin

en: x coordinate of text box
    in number of characters
eu: testu-laukiaren x koordenatua
    karaktere kopurutan

en: xfs restart
eu: xfs berrabiarazi

en: y coordinate of text box
    in number of characters
eu: testu-laukiaren y koordenatua
    karaktere kopurutan

en: yes
eu: bai

en: yes means the arithmetic coprocessor has an exception vector attached
eu: baiezkoak adierazten du koprozesatzaile aritmetikoak salbuespen bektore bat erantsita daukala

en: yes means the processor has an arithmetic coprocessor
eu: baiezkoak esan nahi du prozesatzaileak koprozetzaile aritmetikoa duela
